28.01.2017, 18:30 • BayArena, Leverkusen • Runda 18 • Radosław Radczak

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na stronie Lajfy.com! (20:26:01)

Strzały niecelne: 7:3.
Rzuty rożne: 9:5.
Spalone: 0:1.
Faule: 11:8.
Po kolejnym dziś emocjonującym spotkaniu Bayer Leverkusen przegrał z Borussią Mönchengladbach 2:3, choć prowadził do przerwy 2:0! Trzeba przyznać, że przyjezdni jednak grali lepiej, mieli przewagę nad rywalem, a o stracie goli przed przerwą zadecydowały błędy indywidualne. Gdyby nie Bernd Leno i częściowo nieskuteczność, mogłoby być spokojnie 2:4 lub 2:5.

90+3

90+2

Znów doszło do zamieszania pod bramką Yanna Sommera, jednak udało się opanować sytuację piłkarzom Borussii – jednak na ławce gości nadal jest spora nerwówka.

90+1

Co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej części spotkania.

90

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Jonas Hofmann, na boisku pojawia się Josip Drmić.

89

Nów faulowany był Lars Stindl i od rzutu wolnego rozpocznie grę Borussia.

86

Spięcie między Wendellem i André Hahnem, ale obaj szybko się uspokoili i arbiter nikogo nie ukarał indywidualnie.

85

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Raffael, na boisku pojawia się Fabian Johnson.

83

Julian Brandt dośrodkował z narożnika boiska w kierunku Stefana Kießlinga, jednak świetnie ubiegł go pewnie interweniujący Yann Sommer.

81

Stefan Kießling faulował na połowie rywala Christopha Kramera i od rzutu wolnego rozpocznie grę Yann Sommer.

79

Julian Brandt podał na prawą stronę do Tina Jedvaja, ten jednak dośrodkował fatalnie i piłka opuściła boisko.

77

Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Karim Bellarabi, na boisku pojawia się Stefan Kießling.

77

Po podaniu od Juliana Brandta uderzał zza szesnastki Karim Bellarabi, jednak nad bramką gości.

76

Wendell zagrał do Juliana Brandta, ale ten źle przyjął sobie piłkę, którą przejęli defensorzy Borussii.

74

Faulowany był Lars Stindl przez Ömera Topraka i od rzutu wolnego rozpoczęli grę goście.

2:3

finał (2:0)

Gole: 31. Tah, 34. J. Hernández – 52. Stindl, 58. Stindl, 71. Raffael

Strzały celne: 4:7. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 9:5. Spalone: 0:1. Foule: 11:8.

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs (65. Jedvaj), Tah, Toprak (C), Wendell – Bellarabi (77. Kießling), Aránguiz (66. Havertz), Kampl, Çalhanoğlu – J. Hernández, Brandt.
Zmiany: R. Özcan – Baumgartlinger, Havertz, Jedvaj, Pohjanpalo, Mehmedi, Kießling.

Borussia Monchengladbach: Sommer – Jantschke, Christensen, Vestergaard, Wendt – J. Hofmann (90. Drmić), Kramer, Dahoud, Hazard (70. Hahn) – Raffael (85. Johnson), Stindl (C).
Zmiany: Sippel – Bénes, Drmić, Hahn, Johnson, Korb, Simakala.

Sędziowie: Deniz Aytekin (główny), Christian Dietz (asystent 1), Eduard Beitinger (asystent 2), Guido Kleve (techniczny).