Puchar Narodów Afryki

Gwinea-Bissau – Burkina Faso

0:2

finał (0:1)

22.01.2017, 20:00 • Stade de Franceville, Franceville • Grupa A • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (21:56:33)
Za nami już to emocjonujące spotkanie. Ostatecznie Burkina Faso pokonuje 2:0 Gwinea-Bissau i do dalszej fazy rozgrywek awansuje z pierwszego miejsca w grupie. Niżej notowana reprezentacja walczyła dzisiaj dzielnie, jednak nie potrafiła ani razu pokonać dobrze dysponowanego bramkarza rywali. Na listę strzelców wpisywali się natomiast Rudinilson Silva oraz Bertrand Traore.

90+4

90+3

Bardzo wiele mamy dzisiaj nieczystych starć w powietrzu. Tym razem w walce z rywalem ucierpiał Bayala.

90+2

Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Burkina Faso zdecydowanie zasłużyło dzisiaj na wygranie meczu.

90+1

Sędzia zdecydował się doliczyć do tego spotkania trzy minuty. W drugim meczu Kamerun nadal bezbramkowo remisuje z Gabonem.

90

Fatalnie finalizował teraz indywidualny rajd Bayala. Mógł on podawać do lepiej ustawionych partnerów, a zdecydował się na bardzo niecelny strzał.

89

Brutalnie wszedł w tej sytuacji Sami w nogi Abdou Razacka Traore i można się dziwić, dlaczego gracz Gwinea-Bissau nie otrzymał napomnienia.

88

Ależ pięknie uderzył z trzydziestego metra Toni Silva! Piłka ostatecznie przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką bramki Burkina Faso!

87

Zdziwiony był nieco zaistniałą sytuacją Nakoulma. Lekko trafił on w twarz swojego rywala, a ten zaczął zwijać się z bólu na murawie.

86

Camara ładnym dośrodkowaniem w pole karne szukał Mendy'ego, ale ten ostatecznie nieco spóźnił się do futbolówki.

85

To już ostatnie pięć minut tego spotkania. Ambitnie walczą niżej notowani gracze, ale nic już nie jest w stanie odebrać zwycięstwa Burkina Faso.

84

Nie zrozumiał się w tej sytuacji były gracz Lechii Gdańsk ze swoim partnerem. Wszystko zakończyło się stratą Abdou Razacka Traore.

83

Bardzo dobre podanie w pole karne otrzymał Mendy, ale nieczysto trafił w futbolówkę próbując uderzać z woleja.

82

Aldair ładnie przechwycił piłkę i już uciekał rywalowi, ale ostatecznie Yago ratował się przewinieniem.

81

Nie klei się już gra Gwinea-Bissau. Nie potrafią oni stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej od dłuższego czasu.

80

Nakoulma ucierpiał w starciu z rywalem i potrzebuje pomocy medycznej. Żółtą kartkę słusznie otrzymuje J. Soares.

79

Zezinho kolejny raz popisał się ładnym dośrodkowaniem i sytuację strzelecką stworzył sobie Aldair. Uderzenie tego drugiego było jednak zbyt słabej jakości.

78

Zmiana w drużynie Burkina Faso: z boiska schodzi Bertrand Traoré, na boisku pojawia się Bakary Saré.

77

Dość koronkowe rozegranie akcji ze strony zawodników Burkina Faso! Nakoulma zagrał do A.R. Traore, a ten ładnie zagrywał z prawego skrzydła! Nie zamknął jednak jego podania partnera na pierwszym metrze!

76

Bertrand Traore znowu miał swoją sytuację strzelecką. Po szybkim zwodzie uderzał w kierunku dalszego rogu bramki, ale dość wyraźnie się pomylił.

75

Zmiana w drużynie Gwinea-Bissau: z boiska schodzi Francisco Júnior, na boisku pojawia się Aldair.

75

Ależ sytuację miał Camara! Otrzymał on idealnie zagranie piętką od swojego partnera, ale w sytuacji niemal sam na sam fatalnie uderzył!

73

Może podobać się dzisiaj rozgrywanie ofensywnych akcji przez wyżej notowaną reprezentację. Sporo dzieje się za sprawą Abdou Razacka Traore oraz Prejuce Nakoulmy.

72

Pięknie z rzutu wolnego przymierzył Zezinho! Piłka odbiła się jeszcze od głowy zawodnika ustawionego w murze, a później zmierzała niemal w okienko bramki Burkina Faso! Ostatecznie trafiła futbolówka tylko w poprzeczkę!

72

Bertrand Traore starał się wspomóc partnerów w defensywie, jednak ostatecznie fauluje on rywala na trzydziestym metrze od własnej bramki.

71

Gwinea-Bissau stara się przyspieszyć rozgrywanie swoich akcji. T. Silva próbuje dryblować na prawym skrzydle, ale bez powodzenia.

70

Od dłuższego czasu na murawie leży golkiper wyżej notowanego zespołu i otrzymuje on pomoc medyczną.

68

Kolejny raz ucierpiał golkiper Burkina Faso w straciu z napastnikiem reprezentacji Gwinea-Bissau. Jak się jednak okazało bardziej odczuł on starcie z Bakarym Kone.

67

Zmiana w drużynie Burkina Faso: z boiska schodzi Alain Traoré, na boisku pojawia się Blati Touré.

67

Kabore nieźle poradził sobie z rywalem w środkowej strefie boiska. Kapitan Burkina Faso jest znanym zawodnikiem na europejskich boiskach.

65

Zmiana w drużynie Gwinea-Bissau: z boiska schodzi Piqueti, na boisku pojawia się Lasssana Camará.

65

Bakary Kone zalicza dzisiaj dobry występ. Kolejny raz udało mu się uprzedzić rywala i wygrać pojedynek główkowy.

64

Mandy i Piqueti ładnie poradzili sobie z rywalami na skrzydle, ale centrę tego drugiego bez trudu wyłapuje Kouakou.

63

Zmiana w drużynie Gwinea-Bissau: z boiska schodzi Nahi Soares, na boisku pojawia się Leocisio Sami.

62

Starają się zaliczyć kontaktowe trafienie zawodnicy Gwinea-Bissau, jednak ciężko będzie im sforsować solidną defensywę Burkina Faso.

61

Mamy dłuższą przerwę w grze. Sędzia cały czas uspokaja zawodników, a za moment grę od rzutu wolnego wznowią gracze Gwinea-Bissau.

60

Godzina tej rywalizacji za nami. Mamy coraz więcej spięć na boisku. Na murawie leży dwóch zawodników Burkina Faso.

59

Zmiana w drużynie Burkina Faso: z boiska schodzi Aristide Bancé, na boisku pojawia się Cyrille Bayala.

58

Gol dla Burkina Faso!
Strzelcem bramki BERTRAND TRAORÉ.

Bardzo szybka kontra Burkina Faso kończy się trafieniem! Prejuce Nakoulma urwał się rywalom i dograł idealnie w tempo do wychodzącego na pozycję Bertranda Traore! Ten bez problemów pokonał bramkarza strzałem w dalszy róg bramki!

57

Kolejne dośrodkowanie w pole karne i tym razem bliski szczęścia był T. Silva! Jego strzał głową okazał się jednak minimalnie niecelny!

57

Ależ szczęście teraz dopisało zawodnikom Burkina Faso! Gracz Gwinea-Bissau został zablokowany, a próbował uderzać z kilku metrów!

56

Ależ ładnie z rywalem na plecach obrócił się Abdou Razack Traore, ale później jego podanie do partnera było niedokładne.

55

Cały czas w trakcie rozgrzewki są zawodnicy obu teamów. Niebawem możemy spodziewać się pierwszych zmian.

54

Coulibaly próbował indywidualną szarżą przedostać się pod szesnastkę rywali, ale z marnym skutkiem.

52

Bardzo ładnie wyglądała akcja Burkina Faso, jednak finalnie Bance niepotrzebnie wdał się w drybling przed polem karnym.

51

Bance wygrał pojedynek główkowy z rywalem, ale Nakoulma nie zdążył do zagranej na wolne pole futbolówki.

50

Nadal nie stosują wyższego podejścia pressingiem zawodnicy portugalskiego szkoleniowca. Gwinea-Bissau może spokojnie rozgrywać piłkę na własnej połowie boiska.

49

Bertrand Traore ładnie złamał akcję do środka, jednak nie potrafił później przedrzeć się w szesnastkę rywali.

48

Piłka wyraźnie odbiła się w tej sytuacji od ręki gracza Gwinea-Bissau i arbiter słusznie przerwał grę.

47

Wszystko wskazuje na to, że na drugą odsłonę obie reprezentacje wyszły w wyjściowych jedenastkach.

46

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. Zdecydowanie lepsze wrażenie sprawia reprezentacja Burkina Faso, która prowadzi 1:0 z Gwinea-Bissau. Jedyne trafienie było najprawdopodobniej autorstwa Rudinilsona, jednak możliwe jest również zaliczenie tej bramki Nakoulmie. Jak się jednak okazało przy wnikliwej powtórce, gol został zapisany Rudinilsonowi. W samej końcówce tej części gry wyborną szansę na wyrównanie mieli gracze Gwinea-Bissau, ale pojedynek z bramkarzem przegrał Piqueti. Liczymy na dalsze wielkie emocje w drugiej połowie meczu!

45+2

45+2

Mendy tym razem ładnie dryblował w polu karnym i ostatecznie wywalczył on jeszcze rzut rożny.

45+1

45+1. Piqueti przegrywa pojedynek z bramkarzem:

45+1

Sędzia zdecydował się doliczyć do pierwszej połowy dwie minuty. Kapitan Burkina Faso otrzymuje jeszcze napomnienie.

44

Ależ blisko wyrównania byli gracze Gwinea-Bissau! Piqueti minął z łatwością rywala w polu karnym, jednak później z jego mocnym strzałem poradził sobie w wybitny sposób Kouakou!

44

Yago był wyraźnie podcinany na prawej stronie boiska. Jego reprezentacja za moment wznowi grę od rzutu wolnego.

43

Abdou Razack Traore był w tej sytuacji na minimalnym spalonym. Gdyby nie on, to zapewne wpisałby się na listę strzelców.

42

Mieliśmy krótką przerwę w grze związaną z kontuzją Coulibaly'ego. Wracamy jednak już do tej emocjonującej rywalizacji.

40

Żółtą kartkę otrzymuje Yacouba Coulibaly (Burkina Faso).

39

Warto w tym momencie wspomnieć o wyniku z drugiego spotkania tej grupy. Tam Gabon bezbramkowo remisuje z Kamerunem.

38

Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Na niewielkim spalonym był w tej sytuacji jeden z graczy Gwinea-Bissau.

37

Rudinilson Silva chciał najwyraźniej odkupić swoje winy, ale jego strzał leciał na wysokości piątego piętra.

36

Tym razem to Kouakou wyszedł bardzo odważnie do dośrodkowania i przy okazji nieźle poturbował Mendy'ego.

35

Toni Silva ładnie wbiegał w pole karne rywali i wrzucił piłkę przed bramkę, ale tam nie znalazł żadnego z partnerów.

34

Zdaniem arbitra Bance nieprzepisowo zastawiał się w ofensywie przed rywalem i przekroczył przepisy gry.

33

Po wysoko zawieszonym dośrodkowaniu w pole karne mamy strzał na bramkę Kouakou. Piłka ostatecznie po rykoszecie wychodzi jeszcze na rzut rożny.

32

Reprezentant Gwinea-Bissau był faulowany przez wracającego na własną połowę boiska B. Traore.

31

Yago podłączył się do ofensywnej akcji swojej reprezentacji, jednak jego partnerzy zdecydowali się wycofać futbolówkę do bramkarza.

30

Pół godziny spotkania już za nami. Przy takim wyniku z tej grupy poza Kamerunem wyjdzie również Burkina Faso.

29

Po zdobytej bramce przez Burkina Faso nieco spadło tempo tego meczu. Nie atakują już tak często zawodnicy tej reprezentacji.

28

Bertrand Traore huknął potężnie zza pola karnego i trafił w Soaresa. Zawodnik Gwinea-Bissau musi na moment opuścić boisko.

27

Rudinilson Silva stara się zrehabilitować po swoim błędzie i wspomaga partnerów w ofensywnym rozgrywaniu akcji.

26

Nie stosuje prowadząca reprezentacja wyższego podejścia pressingiem. Sami mylą się z kolei zawodnicy Gwinea-Bissau.

25

Mendy powalczył bardzo ostro o piłkę z będącym już przy piłce Kouakou. Golkiper zdecydowanie ucierpiał w tej sytuacji.

24

Wyższym pressingiem starają się teraz zaatakować swoich rywali zawodnicy Gwinea-Bissau i ostatecznie przepisy musiał przekroczyć Kone.

23

Mamy teraz najprawdopodobniej mylne doniesienia i niektóre źródła zapisują bramkę na konto Prejuce Nakoulmy. Zapewne do przerwy już będzie znane oficjalne stanowisko.

21

Zezinho próbował dośrodkowaniem z dalszej odległości znaleźć partnerów w polu karnym, ale bez żadnego efektu.

20

Soares i Rudinilson Silva starają się wyprowadzić piłkę z własnej połowy boiska. Później faulowany był na skrzydle Mendy przez Coulibaly.

19

Bakary Kone stara się krótkim podaniem wprowadzić piłkę w ofensywną akcję swojego teamu. Później na skrzydle dryblował Coulibaly.

18

Szybka kontra zawodników Duarte. Finalnie jednak niedokładnie do partnera na wolne pole zagrywał były gracz Lechii Gdańsk.

17

Niezbyt dobrze wygląda konstruowanie ofensywnych akcji ze strony zawodników Gwinea-Bissau.

16

Al. Traore wymienia podania w środkowej strefie boiska z Abdou Razackiem Traore. Akcja została przeniesiona na prawe skrzydło.

15

Już kwadrans tego spotkania za nami. Zdecydowanie lepsze wrażenie robi dzisiaj gra prowadzącej reprezentacji.

14

Przegrywający team stara się wyprowadzić akcję w ataku pozycyjnym z własnej połowy boiska. Burkina Faso szuka swojej okazji w grze z kontry.

11

11. Rudinilson Silva (BFA) - 0:1

11

Samobójcze trafienie zalicza RUDINILSON SILVA.

Mamy pierwszą bramkę w tym meczu i to dość kuriozalną! Przerzut z prawej strony boiska był kierowany do Nakoulmy, ale przeciął go Rudinilson Silva i skierował piłkę głową do własnej bramki! Nie pomogła już nawet interwencja jednego z wracających defensorów Gwinea-Bissau!

9

9. Bertrand Traoré marnuje kapitalną okazję:

9

Zdecydowanie dłużej na początku tego spotkania przy piłce utrzymują się gracze wyżej usytuowani w tabeli. Akcja Bertanda Traore kończy się jednak za linią końcową boiska.

8

Kapitalną okazję strzelecką miał Bertand Traore! Otrzymał on świetne podanie od Nakoulmy i po krótkim rajdzie uderzył obok słupka!

7

Abdou Razack Traore otrzymuje żółtą kartkę za zatrzymanie wślizgiem uciekającego mu Toni Silve.

7

Bertrand Traore miał dobrą okazję strzelecką, ale w ostatniej chwili reprezentant Burkina Faso został zablokowany.

6

Dobrą interwencją w defensywie popisał się Cande, który głową zgrał futbolówkę do własnego bramkarza.

5

Bakary Kone ładnym podaniem znalazł ustawionego na połowie rywali Nakoulme. Później jednak cała akcja skończyła się stratą.

4

Dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska posłał zawodnik Burkina Faso, ale później źle wykańczał akcję Al. Traore.

3

Warto zauważyć, że dzisiaj w składzie Burkina Faso występuje trzech zawodników znanych z występów w polskiej Ekstraklasie. Mowa tutaj o Abdou Razacku Traore, Rudinilsonie oraz Prejuce Nakoulmie.

2

Spotkanie rozpoczynają od środka boiska zawodnicy reprezentacji Gwinea-Bissau. Rozgrywają spokojnie piłkę na własnej połowie boiska.

1

Gwinea-Bissau: Jonas – Dabo, Rudinilson, Juary, Candé – Nanissio, Zezinho – Santos, Brito, F.Mendy – Piqueti.
Rezerwowi: Mendy, Lassana Camara, Mendes Eridson, Abel Camara, Bocundji Ca, M'Baye, Soares, Sami, Fernandes, Idrissa Camara, Balde, Dabo.

Burkina Faso: Koffi – Yago, Dayo, Bakary Kone, Yacouba Coulibaly – Kabore, Abdou Razack Traore – Bertrand Traore, Sibiri Traore, Nakoulma – Bance.
Rezerwowi: Sawadogo, Paro, Malo, Sare, Diawara, Pitroipa, Guira, Koanda, Zongo, Bayala, Toure, Sanou.

Główny: Bamlak Tessema Weyesa (Etiopia)
Asystenci: Abel Baba (Nigeria), Mohammed Abdallah Ibrahim (Sudan).
Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 20:00 do naszej relacji!
Burkina Faso:

Swój pierwszy mecz na tegorocznym Pucharze Narodów Afryki zremisowali z Kamerunem 1:1. Później wydawało się, że uda im się zgarnąć komplet punktów, jednak podzielili się nimi ostatecznie z Gabonem (1:1). Wszystko więc pozostaje w rękach Burkina Faso w ostatnim meczu fazy grupowej. Aktualnie zajmują drugie miejsce, jednak Gabon ma tyle samo punktów, jak i stosunek zdobytych bramek. Decydujący więc będzie pojedynek Burkina Faso z Gwinea-Bissau oraz przy tym wynik meczu Kamerunu z Gabonem.
Gwinea-Bissau:

Plasuje się obecnie na ostatnim miejscu w grupie A. Na koncie team ten ma jedynie punkt, który ugrał w starciu z Gabonem (1:1). W swoim drugim meczu na tegorocznym Pucharze Narodów Afryki Gwinea-Bissau uległa nieznacznie Kamerunowi 1:2. Bramki dla tej reprezentacji zdobywali jak do tej pory Soares oraz Piqueti. Warto zaznaczyć, że kadra ta wygrała grupę kwalifikacyjną, w której były reprezentacje Kongo, Zambii oraz Kenii.
Już w najbliższą niedzielę czeka nas emocjonujące starcie w ramach Pucharu Narodów Afryki. Gwinea-Bissau zmierzy się z Burkina Faso. Faworytem tego starcia wydają się być gracze tego drugiego państwa, którzy aktualnie mają w grupie dwa zdobyte oczka i plasują się na drugim miejscu. Gwinea-Bissau z kolei ma tylko jeden punkt w dorobku i musi walczyć o wygraną, aby myśleć o awansie do kolejnej fazy rozgrywek. Zapowiada się więc emocjonujące widowisko sportowe!

0:2

finał (0:1)

Gole: 11. R. Silva (sam.), 58. B. Traoré

Kartki:   80. J. Soares (GBS) – 7. A. R. Traoré (BFA), 40. Y. Coulibaly (BFA), 45+1. Kaboré (BFA)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 9:0. Spalone: 1:3. Foule: 19:14.

Gwinea-Bissau: Mendes – T. Dabó, R. Silva, J. Soares, Candé – N. Soares (63. Sami), Júnior (75. Aldair) – T. Silva, Zezinho, Piqueti (65. L. Camará) – F. Mendy.
Zmiany: Mbaye, R. Dabó – Eridson, E. Mendy, L. Camará, I. Camará, Ca, Sami, A. Soares, Mário, Aldair.

Burkina Faso: Kouakou – Yago, Dayo, B. Koné, Y. Coulibaly – Kaboré, A. R. Traoré – B. Traoré (78. Saré), Nakoulma, Al. Traoré (67. B. Touré) – Bancé (59. Bayala).
Zmiany: Sawadogo, Sanou – Paro, Malo, Saré, Diawara, Guira, Bayala, Koanda, B. Touré.

Asystenci: Abel Baba (Nigeria), Mohammed Abdallah Ibrahim (Sudan)