3:4

finał (1:1)

22.01.2017, 12:00 • Estadio Reyno de Navarra, Pampeluna • Runda 19 • Adam Ka

Dziękuję bardzo za wspólne emocje. Na dziś już to wszystko. Zapraszam do śledzenia pozostałych relacji w serwisie LAJFY.COM. Miłej niedzieli i do usłyszenia! (13:56:47)
Rzadko trafiają się takie mecze. Sporo zwrotów akcji było w tej potyczce. Osasuna ostatecznie przegrała 3:4 z faworyzowaną Sevillą. Połowa sezonu za tymi ekipami. Gospodarze tego meczu są na dnie tabeli, a z kolei goście mają szansę na walkę o mistrzostwo Hiszpanii!

90+4

Kenan (OSS) - 3:4

90+3

Gol dla Osasuny!
Strzelcem bramki KENAN.

Perfekcyjne dośrodkowanie Alexa Berenguera na głowę KENANA, który pewnym strzałem trafia jeszcze do bramki. Gol na otarcie łez dla gospodarzy!

90+2

90+2. Pablo Sarabia (SEV) - 2:4

90+2

Gol dla Sevilli!
Strzelcem bramki PABLO SARABIA.

Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się ten, który w 65. minucie gry wszedł na plac gry czyli PABLO SARABIA! Piłka przy samym słupku wpada do bramki. Wszystko w tym meczu jest już jasne!

90+1

Z dystansu próbuje uderzenia jeden z graczy Osasuny, ale piłka fatalnie szybuje daleko od bramki.

90

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie. Tak zadecydował sędzia Javier Estrada Fernández.

90

Emmanuel Rivière fauluje w polu karnym rywali Adila Ramiego.

90

Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Wissam Ben Yedder, na boisku pojawia się Joaquín Correa.

89

Dalekie podanie Oiera, ale walkę w powietrzu wygrywa Mariano.

88

Z narożnika pola karnego uderza po krótkim rogu Alex Berenguer, ale pewnie piłkę wyłapał Sergio Rico.

88

Zmiana w drużynie CA Osasuna: z boiska schodzi Fausto, na boisku pojawia się Kenan.

87

Zbyt mocna centra w pole karne gości i piłka wybita przez obronę Sevilli.

86

Teraz mecz przeniósł się do środka boiska. Ochotę na kolejne ataki mają nieco zdenerwowani gospodarze.

84

Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Franco Vázquez, na boisku pojawia się Matías Kranevitter.

82

Oriol Riera fauluje teraz Sergio Escudero i od rzutu wolnego zaczną goście.

81

Kłócą się jeszcze z arbitrem Oriol Riera oraz Mario Fernández i otrzymują oni po żółtej kartce.

80

80. Franco Vázquez (SEV) - 2:3

80

Strzelcem bramki FRANCO VÁZQUEZ.

Świetnie teraz rozegrali to przyjezdni. Pablo Sarabia dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego. Znalazł tym podaniem niepilnowanego FRANCO VÁZQUEZA, który głową skierował piłkę do siatki. Sevilla wychodzi na prowadzenie!

80

Uderzenie Adila Ramiego głową broni końcówkami palców Mario Fernández. Kolejny rzut rożny dla Sevilli!

79

Dośrodkowanie z prawej strony, ale nie zdołał wcisnąć piłki do bramki na wślizgu Pablo Sarabia. Róg dla Sevilli.

78

Franco Vázquez szukał miejsca do dośrodkowania aż w końcu stracił futbolówkę.

77

Wissam Ben Yedder przyłapany na ofsajdzie przy centrze z lewego skrzydła.

76

Naciskany N'Zonzi przez jednego z graczy gospodarzy, ale wychodzi z opresji gracz Osasuny.

75

Dośrodkowanie z lewej strony boiska. Piłka po nodze rywala trafia w posiadanie Osasuny.

74

Zmiana w drużynie CA Osasuna: z boiska schodzi Goran Čaušić, na boisku pojawia się Imanol García.

73

Ofsajd przy podaniu do Wissama Ben Yeddera.

72

Daleka piłka w pole karne Sevilli i pewnie interweniuje Sergio Rico.

71

Zmiana w drużynie CA Osasuna: z boiska schodzi Sergio León, na boisku pojawia się Emmanuel Rivière.

70

Rozkręcili się nieco goście, którzy zdecydowanie częściej są przy piłce niż w pierwszej połowie. Z kolei gracze Osasuny nieco opadają z sił.

67

Stevan Jovetić uderza sprzed pola karnego, ale piłka leci prosto w ręce Mario Fernándeza.

66

Ależ nam się mecz trafił. Kuriozalna sytuacja miała miejsce przed momentem. Iborra zdobył dwa gole w przeciągu dwóch minut, ale jedna z bramek była samobójcza.

65

Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Gabriel Mercado, na boisku pojawia się Pablo Sarabia.

65

65. Vicente Iborra (SEV) - 2:2

65

Strzelcem bramki VICENTE IBORRA.

Coś nieprawdopodobnego. Do ataku ruszyli goście. Uderzenie z lewej strony pola karnego odbija się od Mario Fernándeza, piłka szybuje wysoko w górę, a najwyżej do niej wyskakuje VICENTE IBORRA, który pewnie wpakował piłkę do siatki!

63

63. Vicente Iborra (OSS) - 2:1

63

Samobójcze trafienie zalicza VICENTE IBORRA.

Drugie trafienie w tym meczu VICENTE IBORRY, ale tym razem napastnik Sevilli pokonuje swojego bramkarza. Dośrodkowanie z prawego skrzydła próbuje wybić głową zawodnik drużyny gości, ale futbolówka zaskoczyła Sergio Rico i wpadła mu za kołnierz!

62

Teraz jesteśmy na połowie gości. Centra z rzutu rożnego. Piłka wypada poza pole karne i tam strzał oddaje Roberto Torres, ale jeden z obrońców Sevilli blokuje to uderzenie.

61

Kolejne dośrodkowanie w pole karne, ale Mario Fernández, któremu przeszkadzał Adil Rami znów wypiąstkował piłkę poza obręb pola karnego.

60

Pareja centruje futbolówkę w pole karne, ale piąstkuje futbolówkę na aut Mario Fernández.

59

Wywalczył rzut rożny Nicolás Pareja.

58

Dośrodkowuje piłkę w pole karne Wissam Ben Yedder, ale żaden z kolegów nie sięga tej piłki.

57

Na pozycji spalonej Stevan Jovetić. Dobra pułapka ofsajdowa w wykonaniu obrony gospodarzy.

56

Zbyt mocne zagranie w wykonaniu Stevena N'Zonziego. W posiadaniu piłki Osasuna.

54

Dużo walki w środku pola. Franco Vázquez faulowany przez rywala. Rzut wolny dla gości.

53

Z lewej strony boiska wykonuje dalekie podanie Carlos Clerc na prawe skrzydło do dobrze ustawionego Roberto Torresa, ale ten uderza prosto w obrońce Sevilli – Adila Ramiego.

52

Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne gospodarzy, ale bezpańska piłka trafia pod nogi jednego z obrońców Osasuny.

51

Dobra akcja gospodarzy. Zagrał na pamięć Torres, który przepuścił zagranie Riery pod nogami. Liczył pomocnik Osasuny, że tam będzie któryś z kolegów, ale jak widać ta akcja nieudana.

50

W środku pola faulował Vicente Iborra faulował Oriola Rierę.

49

Na pozycji spalonej przyłapany Stevan Jovetić.

48

Dalekie zagranie Mariano, ale przejmują futbolówkę defensorzy Osasuny.

47

Szarżował na skrzydle Fausto, ale cała akcja wycofana do środka pola.

46

Całkiem ciekawy mecz oglądamy na Estadio Reyno de Navarra w Pampeluniue. Do przerwy po jednej bramce zdobyła każda ze stron. Mieli okazję na więcej jedni i drudzy, ale nie wykorzystali oni tych sytuacji. Również na boisku widać sporo walki. Czekamy z niecierpliwością na drugą połowę.

45+2

45+1

Nerwowo na połowie Sevilli. Walczą dzielnie gospodarze, którzy za wszelką cenę chcą zdobyć kolejnego gola.

45

Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa tego meczu.

45

Świetne uderzenie z rzutu wolnego Roberto Torresa, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Sergio Rico, który fenomenalnie sparuje futbolówkę na rzut rożny!

44

Teraz zaatakowali gospodarze podrażnieni utratą gola. Faulowany blisko pola karnego jeden z graczy Osasuny i Vicente Iborra otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny dla gospodarzy.

43

43. Vicente Iborra (SEV) - 1:1

43

Uderzenie z dystansu VICENTE IBORRY, ale piłka odbija się od słupka i wraca do gry. Do futbolówki dopadł Stevan Jovetić i stanął oko w oko z Mario Fernándezem, który skrócił kąt napastnikowi Sevilli. Jovetić jednak zagrał w pole karne do niepilnowanego IBORRY, który pewnie wbija piłkę do niemalże pustej bramki!

41

Naciskany Adil Rami pod własną bramką przez Roberto Torresa, ale wychodzą z opresji goście.

40

Dużo walki pod koniec pierwszej połowy. Jedni walczą o to by utrzymać to prowadzenie, a gości z kolei chcą za wszelką cenę wyrównać.

39

Z prawego skrzydła wbiega w pole karne gospodarzy Wissam Ben Yedder i oddaje strzał po długim rogu, ale piłka mija lewy słupek bramki Mario Fernándeza.

38

Chwilowa przerwa w grze. Sędzia Javier Estrada Fernández uspokaja przy linii trenera Osasuny.

37

Na lewym skrzydle walka pomiędzy Sergio Escudero, a Roberto Torresem. Od autu zaczną gospodarze.

36

Z dystansu próbuje uderzać Roberto Torres, ale futbolówka szybuje daleko obok bramki.

35

No i w końcu się udało. Wbiegła na prawej stronie w pole karne Steven N'Zonzi i oddał uderzenie po długim rogu, ale pewnie obronił to Mario Fernández.

34

Wymieniają podania na połowie rywali przyjezdni. Czekamy na jakiś skuteczny atak gości.

33

Dalekie zagranie w pole karne gości w wykonaniu Roberto Torresa, ale obrońcy Sevilli znów oddalają zagrożenie.

32

32. Sergio León marnuje świetną okazję na podwyższenie wyniku!

32

Dobra centra z narożnika boiska na długi słupek, gdzie czyhał niepilnowany Sergio León. Zdobywca pierwszej bramki dla Osasuny oddaje strzał, ale skuteczną interwencją popisał się Sergio Rico!

31

Dośrodkowanie z prawego skrzydła. Uderzenie głową Sergio Leóna, ale jeden z graczy Sevilli uprzedził rywala i mamy róg dla gospodarzy.

30

Za mocne podanie w kierunku Joveticia i pewnie na przedpolu interweniuje Mario Fernández.

29

Faulowany Oriol Riera w powietrzu przez Adila Ramiego i sędzia pokazuje stoperowi Sevilli żółtą kartkę.

28

Składna akcja w polu karnym gospodarzy. Wymienili między sobą podania Sergio Escudero oraz Stevan Jovetić, ale ostatecznie piłka posłana pod nogi Franco Vázqueza, który uderza prosto w bramkarza.

26

Adil Rami fauluje na połowie boiska Oriola Rierę.

25

Przed momentem groźnie wyglądał ten atak gości, ale podanie po ziemi w pole karne w wykonaniu Mariano przerwane przez Gorana Čaušicia.

24

Steven N'Zonzi nieudanie zagrywa piłkę do Franco Vázqueza i wybiega z piłką poza boisko pomocnik Sevilli. Od bramki grę wznowi Mario Fernández.

22

Gabriel Mercado walczy w powietrzu o piłkę z Sergio Leónem. Wygrywa ten pojedynek gracz Osasuny i gospodarze przerywają akcję rywali.

21

Próbują przyjezdni atakować na połowie rywala. Póki co nie stworzyli sobie oni żadnych klarownych sytuacji.

20

Gramy dalej. Sergio León jest już gotowy do dalszej gry.

19

Steven N'Zonzi i Roberto Torres mieli sobie coś więcej do powiedzenia w trakcie tej przerwy i sędzia ukarał ich za to zachowanie żółtą kartką.

18

Przerwa w grze. Faulowany Sergio León zwija się z bólu na murawie. Będzie potrzebna interwencja służb medycznych.

17

Nic wielkiego z tego dośrodkowania z narożnika boiska Franco Vázqueza nie wyszło.

16

Wywalczył rzut rożny Mariano.

15

15. Sergio León (OSS) - 1:0

15

Strzelcem bramki SERGIO LEÓN.

Rozegranie autu na prawej flance. Piłka powędrowała do Roberto Torresa, który był odwrócony plecami do pola karnego i zdecydował się dośrodkować na pamięć co się opłaciło, bo na 5. metrze czekał na piłkę SERGIO LEÓN, który wpakował pewnie piłkę do siatki!

14

Bardzo słaby strzał Fausto i piłka ląduje w rękach Sergio Rico.

13

Traci pod polem karnym rywala piłkę Stevan Jovetić i gospodarze natychmiast wychodzą z kontrą, którą przerywa jeden z obrońców Sevilli.

12

Oriol Riera oddaje strzał z dystansu, ale piłka szybuje daleko od bramki Sergio Rico.

11

Wrzutka z narożnika boiska w wykonaniu Vazqueza, ale żaden z graczy Sevilli nie potrafił wykończyć tego dośrodkowania.

10

Mariano posyła centrę w pole karne rywali, ale pewnie Carlos Clerc wybija piłkę na rzut rożny.

9

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Franco Vázqueza. Piłka przeleciała przez pola karne i ominęła głowę Iborry, a następnie w futbolówkę nie trafił Mercado i ta wyszła poza plac gry.

8

Carlos Clerc fauluje Franco Vázqueza. Rzut wolny dla gości.

7

Bardzo dobre prostopadłe zagranie od Roberto Torresa do Sergio Leóna, ale zostaje on powstrzymywany przez obrońcę Sevilli.

6

Dziś na mecz do Pampeluny trener Jorge Sampaoli nie zabrał Nasriego i Vitolo, którzy leczą w domu drobne urazy.

5

Jeden z graczy Osasuny oddaje strzał z ponad połowy boiska, ale nie zdołał tym uderzenie zaskoczyć Rico.

4

Teraz starają się uspokoić nieco grę przyjezdni, którzy wymieniają podania na swojej połowie.

3

Ostra walka na prawej stronie i goście wywalczyli wrzut z autu.

2

Znów bardzo ostro Fausto potraktował Iborrę i sędzia bez dwóch zdań wyciąga żółtą kartkę.

2

Vicente Iborra faulowany przez Fausto i od rzutu wolnego zacznie Sevilla.

1

Od środka gospodarze, którzy zagrają na czerwono-granatowo, a z kolei przyjezdni wystąpią w białych trykotach.

1

Obydwie jedenastki już na boisku. Za nami losowanie z udziałem kapitanów drużyn i sędziów tego spotkania. Za moment minuta ciszy i potem już tylko czekamy na gwizdek arbitra.

CA Osasuna: Fernández – Berenguer, Bonnin, Oier (C), U. García, C. Clerc – Čaušić, Fausto, R. Torres – León, O. Riera.

Rezerwowi: Pérez – Rivière, Fuentes, Romero, de las Cuevas, Kenan, García.

Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Pareja, Rami, Mercado, Escudero – F. Vázquez, N'Zonzi, Iborra (C) – Jovetić, Ben Yedder.

Rezerwowi: Soria – Kranevitter, Lenglet, Vietto, Correa, Kiyotake, Sarabia.

Sędzia: Javier Estrada Fernández.
Na transmisję live z meczu CA Osasuna – Sevilla FC zapraszamy w niedzielne południe od godziny 12:00 do serwisu LAJFY.COM. Mamy nadzieję, że na pewno emocji nie zabraknie i będziemy świadkami całkiem interesującego widowiska.
Niedzielny mecz będzie również dla niektórych chwilą do odpoczynku. W tym meczu z powodu kontuzji w szeregach gospodarzy nie zagra: Didier Digard oraz Miguel Flaño, a za kartki pauzować będzie David Zubiria. Niepewny jest występ Javiera Flaño. Z kolei w zespole gości nie wystąpią: Daniel Carriço, a także Joaquín Correa. Pod znakiem zapytania stoi gra w tym starciu Carlosa Fernándeza.
W swojej historii obydwa kluby spotykały się w bezpośrednich pojedynkach 36 razy. Osasuna wygrywała 12 meczy, Sevilla zwyciężała 14 razy, a w 10 spotkaniach mieliśmy remis i podział punktów.

Sevilla FC plasuje się po 18. kolejkach na 2. miejscu w tabeli mając na koncie 39 oczek. W tym sezonie Baskowie zwyciężali w lidze 12 razy, remisowali w 3 meczach, a przegrywali tylko 3 razy. Ich bilans bramkowy to 38 goli zdobytych i 22 bramki stracone. Ewidentnie statystyki wskazują na to, że gracze Sevilli wolą grać w meczach domowych niż wyjazdowych. Ostatnio Baskowie musieli pożegnać się z Pucharem Króla bowiem w 1/8 napotkali oni Real Madryt z którym w pierwszym meczu na wyjeździe Sevilla przegrała 0:3, a w rewanżu padł remis 3:3. W dwumeczu lepsi byli "Królewscy" i to oni zagrają w ćwierćfinale. Ponadto Sevilla pokonała w lidze na wyjeździe 4:0 Real Sociedad oraz w ostatnim meczu ligowym u siebie pokonali oni w ramach rewanżu za rozgrywki pucharowe Real Madryt 2:1. W tym sezonie ligowym Wissam Ben Yedder ma w szeregach Sevilli aż 8 goli, a za jego plecami czyha Luciano Vietto, który trafiał do bramki rywala 6 razy.

CA Osasuna zajmuje ostatnie 20. miejsce w ligowej tabeli mając po 18. kolejkach na swoim koncie tylko 9 punktów. W tym sezonie ekipa z Pampeluny wygrała zaledwie 1 mecz w lidze, zremisowali oni w 6 spotkaniach, a aż 11 razy przegrywali. Ich bilans bramkowy to 17 goli zdobytych i 38 straconych. Osasuna nieco lepiej spisuje się w tym sezonie na wyjazdach niż w meczach u siebie. W 2017 roku gracze Osasuny przegrali 0:3 na własnym stadionie w pierwszym meczu 1/8 rozgrywek Pucharu Króla. W rewanżu było 0:0, ale to rywale zapewnili sobie awans do dalszej fazy. Ponadto w lidze Osasuna u siebie zremisowała z Valencią 3:3, a w wyjazdowym meczu z Granadą również doszło do podziału punktów po remisie 1:1. Najlepszym strzelcem tego klubu w tym sezonie jest mający na koncie 5 goli Roberto Morales. Zaraz za nim z 4 bramkami na koncie plasuje się Sergio León oraz Oriol Riera.
Równo w sobotnie południe na Estadio Reyno de Navarra w Pampelunie dojdzie do pojedynku w którym CA Osasuna stanie naprzeciw faworyzowanej Sevilli FC. Stawką tego starcia są ligowe punkty, które gospodarzom są potrzebne jak tlen po to by wydostać się z dołu tabeli. Goście chcą z kolei inkasować jak najwięcej punktów by jak najdłużej walczyć o czołowe miejsca w tabeli hiszpańskiej La Ligi.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

3:4

finał (1:1)

Gole: 15. León, 63. Iborra (sam.), 90+3. Kenan – 43. Iborra, 65. Iborra, 80. F. Vázquez, 90+2. Sarabia

Kartki:   2. Fausto (OSS), 19. R. Torres (OSS), 81. O. Riera (OSS), 81. Fernández (OSS) – 19. N'Zonzi (SEV), 29. Rami (SEV), 44. Iborra (SEV)

CA Osasuna: Fernández – Berenguer, Bonnin, Oier, U. García, C. Clerc – Čaušić (74. García), Fausto (88. Kenan), R. Torres – León (71. Rivière), O. Riera.
Zmiany: Pérez – Rivière, Fuentes, Romero, de las Cuevas, Kenan, García.

Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Pareja, Rami, Mercado (65. Sarabia), Escudero – F. Vázquez (84. Kranevitter), N'Zonzi, Iborra – Jovetić, Ben Yedder (90. Correa).
Zmiany: Soria – Kranevitter, Lenglet, Vietto, Correa, Kiyotake, Sarabia.

Sędziowie: Javier Estrada Fernández