30.10.2016, 17:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Runda 9 • Sebastian

Rzuty rożne: 7:4.
Spalone: 2:1.
Faule: 15:16.
Paweł Olkowski spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych 1. FC Koeln.
Fantastyczną przemianę przeszedł w tym spotkaniu Modeste. Pierwsza połowa fatalna, okraszona zmarnowanym rzutem karnym, natomiast druga fantastyczna i podpisana hat-trickiem. 1. FC Koeln zwyciężył 3:0 z Hamburger SV mimo dużych problemów przed przerwą. Goście radzili sobie zaskakująco dobrze i kto wie, czy nie wywieźliby minimum remisu z Kolonii, gdyby nie bezmyślne zachowanie Wooda. Napastnik osłabił swoją drużynę przy stanie 0:0 czerwoną kartką za uderzenie przeciwnika. Po niej obraz meczu zmienił się na korzyść zespołu z Kolonii, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Dołek outsidera jest coraz głębszy, a gospodarze zostają w czubie Bundesligi.

90+2

90

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

89

Sędzia nie powinien znęcać się nad rozbitymi po serii porażek piłkarzami z Hamburga. Mecz nie będzie znacząco przedłużony.

88

Hamburger SV marzy już o powrocie do domu. Bardzo zmieniła sytuację gości czerwona kartka, którą bezmyślnie zarobił Wood.

86

Czas na ostatniego zmiennika w zespole 1. FC Koeln. Rausch pobiega kilka minut i pozwoli nieco odpocząć Hoegerowi.

86

86. Anthony Modeste (KLN) - 3:0

86

Gol dla FC Köln!
Strzelcem bramki ANTHONY MODESTE.

Znakomite podanie Risse z głębi pola, po którym Modeste musiał tylko wygrać pojedynek sam na sam z Adlerem. To już hat-trick! Modeste posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza.

84

Trzecia i ostatnia zmiana w zespole z Hamburga: Waldschmidt za zmęczonego Lasoggę.

82

82. Anthony Modeste (KLN) - 2:0

82

Modeste po raz drugi i wszystko w Kolonii jest już jasne! Autor dubletu zbiegł na krótki słupek, wyprzedził swojego obrońcę i główkował z bliska na 2:0 po precyzyjnej centrze Risse!

79

Trochę cofnęli się gospodarze i spokojnie kontrolują chaotyczne ataki Hamburger SV.

77

Zoller został wypuszczony w pojedynek sam na sam dzięki podaniu z głębi pola. Rozpędził się zmiennik, ale zapomniał o dobrym nastawieniu celownika. Anemiczne i niecelne uderzenie!

3:0

finał (0:0)

Gole: 61. Modeste, 82. Modeste, 86. Modeste

Kartki:   21. Modeste (KLN), 33. Höger (KLN), 36. Rudņevs (KLN) – 40. Götz (HAM)   58. Wood (HAM)

Spudłowany karny!: 41. Modeste (KLN), nietrafiony

Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 2:1. Foule: 15:16.

1. FC Koln: Horn – F. Sørensen, Maroh (12. Heintz), Mavraj – Risse, Lehmann, Höger (86. Rausch), Hector – Modeste, Ōsako, Rudņevs (55. Zoller).
Zmiany: Kessler – Rausch, Olkowski, Heintz, Hartel, S. Özcan, Zoller.

Hamburger SV: Adler – Götz (66. Gregoritsch), Djourou, G. Jung, Santos – G. Sakai, Holtby – Kostić (75. N. Müller), Ostrzolek – Lasogga (84. Waldschmidt), Wood.
Zmiany: Mathenia – Jatta, Waldschmidt, Halilović, Gregoritsch, Hunt, N. Müller.

Sędziowie: Benjamin Brand