FC Augsburg – Bayern Monachium

1:3

finał (0:2)

29.10.2016, 15:30 • SGL arena, Augsburg • Runda 9 • Wiktor Bukowski

To wszystko na dziś, zapraszamy do kolejnych relacji na naszym portalu! Przypominamy, że o 18:30 ruszają Derby Zagłębia Ruhry!
Do zobaczenia. (17:34:23)
W drugiej połowie doszło do ostatecznych rozstrzygnięć i padły kolejne 2 gole. Bawarczycy byli dziś nie do złamania, chociaż gospodarzom udało się zaliczyć honorowe trafienie.
Na pewno Robert Lewandowski zaliczy ten mecz do udanych, ponieważ Polakowi udało się przełamać strzelecką niemoc z ostatnich spotkań! 2 gole Roberta i asysta to kapitalny rezultat, oby takich więcej!

90+4

90+3

Ostatnią akcję przeprowadzają monachijczycy! Dobre podanie do Roberta Lewandowskiego, który szukał miejsca do wciśnięcia piłki Hitzowi! Broni golkiper Augsburga i to byłoby na tyle!

90+2

Wyczekiwanie ostatniego gwizdka sędziego. Piłkarze Augsburga już tylko maszerują po boisku, Bayernowi też nie chce się atakować.

90

3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

89

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry przed nami. Czy któraś z drużyn zdoła zmienić rezultat w ewentualnym doliczonym czasie gry?

88

Kolejne dobre dośrodkowanie w stronę nabiegającego Lewandowskiego. Polak uderza głową, ale jego próba zostaje przyblokowana w ostatnim momencie!

86

Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się w tym spotkaniu. Dość ospałe ostatnie minuty, a Bayern wciąż utrzymuje się w posiadaniu piłki.

84

Wszystkie zmiany wykorzystane, a więc to rezerwowi mają okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Po stronie gospodarzy jednak będzie to trudne, chociaż Max wprowadził trochę zamieszania.

82

Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Gojko Kačar, na boisku pojawia się Jan Morávek.

81

Przed kapitalną okazją stanął teraz niespodziewanie Lahm! Dobre uderzenie obrońcy Bayernu, ale ostatecznie obok słupka!

80

Manuel Neuer pewnie zgarnia niecelne podanie od przeciwników. Bayern ma trochę senniejsze minuty, Bawarczycy nie zrzucają się do ofensywy za wszelką cenę.

79

Następne minuty lecą, ale od kilku dobrych chwil niewiele wydarzyło się na murawie. Może padną jeszcze bramki, ale rezultat i tak jest już raczej rozstrzygnięty.

77

Zaczyna się robić coraz gorętsza atmosfera. Dochodzi do coraz większej liczby przewinień po obu stronach, ale arbiter czeka z kolejnymi kartkami.

76

Mecz kończy się dla Arjena Robbena. Świetny występ Holendra, który zanotował bramkę oraz dwie asysty Lewandowskiemu. W jego miejsce wbiega Kimmich.

75

Niepotrzebne zachowanie Teigla, który faulował, a następnie wybił piłkę po gwizdku. Arbiter postanowił zapisać tego zawodnika w swoim notesie.

74

Dość niebezpieczne zachowanie Xabiego Alonso, który zbyt lekko zagrywał głową w stronę Neuera. Golkiper Bayernu zdołał dopaść do futbolówki przez napastnikiem.

73

Hummels robi teraz za środkowego napastnika! Oczywiście pół żartem, pół serio, ale obrońca Bayernu oddał świetne 3 strzały głową i był bardzo bliski zdobycia gola!

72

Mats Hummels po raz kolejny kapitalnie wyskakuje do rzutu rożnego! Mocna główka, ale na jego drodze stoi świetnie interweniujący Hitz!

70

Chcieliśmy dobrego meczu, to mamy! 4 gole w Augsburgu, a wydaje się, że to jeszcze nie koniec! Aktualnie mamy taki sam rezultat, jak przed kilkoma dniami w Pucharze Niemiec.

69

69. Główka Hummelsa i świetna parada Hitza!

69

Wyraźnie podrażniony jest teraz Bayern Monachium! Pierwsze rzutu karnego domagał się Robben, a po chwili Hummels główkuje po rzucie rożnym! Broni Hitz, a Bawarczycy chcą czwartego trafienia!

67

67. Ji Dong-won (AUG) - 1:3

67

Gol dla Augsburga!

Gospodarze w końcu zapunktowali! Świetnie w polu karnym zachował się Baier, który zagrał do wolnego KOO JA-CHEOLA! Bramka honorowa Augsburga, ale może teraz zacznie się coś dziać?

66

Augsburg wybiega kilkoma zawodnikami, ale po chwili automatycznie następuje wycofanie. Gospodarze wyraźnie boją się kolejnych ciosów w plecy.

65

Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Halil Altintop, na boisku pojawia się Georg Teigl.

63

Szykują się kolejne zmiany i to będzie nieco wolniejszy moment spotkania. Bayern jednak przebywa na własnej połowie, bo Augsburg postanowił przycisnąć pressingiem.

62

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Jérôme Boateng, na boisku pojawia się Holger Badstuber.

62

Kto, jak nie oni? Robben posyła długą piłkę za obrońców do Roberta Lewandowskiego i Polak ponownie wychodzi sam na sam z Hitzem! Tym razem to golkiper był górą, a Robert marnuje świetną sytuację do hat-tricka!

61

Bayern zdecydowanie zwolnił swoje poczynania boiskowe. Nie ma już naciskania za wszelką cenę, a do głosu dochodzi także Augsburg.

60

Do kontrataku ruszają piłkarze Augsburga! Wydawało się, że ta akcja przyniesie lepszy skutek, ale Boateng kapitalnie powstrzymuje Ji Dong-wona, który zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę!

58

Pierwszy kontakt z piłką Philippa Maxa! Przyjął on futbolówkę przed szesnastką Bawarczyków, a następnie zdecydował się na strzał – niecelnie.

57

Całkiem ładna akcja gospodarzy, którzy od czasu do czasu szukają szczęścia w ofensywie. Dobre dośrodkowanie Ja-cheola, ale to Alonso przerywa akcję i oddala piłkę na korner!

56

Czy Carlo Ancelotti zostawi Lewandowskiego na pełny wymiar czasu? W zasadzie jest już po meczu, a w tygodniu czeka ciężkie starcie w Lidze Mistrzów.
Bayern w dalszym ciągu prowadzi atak pozycyjny.

55

Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Jonathan Schmid, na boisku pojawia się Philipp Max.

53

Jest to idealny mecz, aby Lewandowski polepszył swoje strzeleckie podboje. Wiemy, że w klasyfikacji na króla strzelców nie liczy się już tylko Aubameyang i doszło kilku nowych kandydatów!

52

Costa miał okazję do dośrodkowania z lewego skrzydła, ale Brazylijczyk zaniechał swoich intencji. Miejscowi zdołali oddalić zagrożenie, ale na jak długo im się to udało?

50

Szansę mieli teraz gospodarze. Całkiem dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i do główki doszedł jeden z miejscowych. Neuer nie musiał nawet interweniować.

49

Wydaje się, że jest już pozamiatane na SGL Arenie. Bayern będzie dążył do kolejnych goli i ciągłego poprawiania swoich statystyk bramkowych. Niebywała jest ta ekipa.

48

48. Robert Lewandowski (BAY) - 0:3

48

Gol dla Bayernu!

Niesamowita jest współpraca tej dwójki w dzisiejszym spotkaniu! Arjen Robben po raz kolejny kapitalnie zagrywa do ROBERTA LEWANDOWSKIEGO, a Polak ładuje kolejnego gola Augsburgowi! Może hat-trick Polaka?

47

Augsburgowi chyba odechciewa się grać. Miejscowi praktycznie bez walki oddają połowę swoich akcji, a Bayern nawet nie musi się zbytnio starać.

46

Grę wznawiają gospodarze. Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady w czasie przerwy, a więc gramy w takich samych ustawieniach.

46

Zawodnicy powoli wracają na murawę. Za moment decydujące 45 minut.
Bardzo jednostronna pierwsza odsłona. Gospodarze nie są w stanie zapobiec natarciom Bayernu Monachium i po świetnych 2 minutach Bayern wpakował 2 gole. To chyba najmniejszy wymiar kary, który może ulec powiększeniu po przerwie.
Czy gospodarze zdołają odrobić chociaż część strat? Zostańcie z nami!

45

45

Jednak to Augsburg ma okazję do zdobycia gola kontaktowego! Rozluźnienie w szykach Bayernu i do fenomenalnej okazji doszedł Ja-cheol, który nie potrafił pokonać Neuera!

44

Zaczyna siadać to dobre tempo z pierwszych minut. Chyba wszyscy są już pogodzeni z rezultatem, a w gospodarzach nie widać wielkiej chęci do odrabiania strat.

43

Niespecjalne są te wrzutki z narożnika w wykonaniu Bawarczyków. Kolejne dośrodkowanie, a pożytku z tego nie ma. Augsburg wyprowadzi piłkę od bramki.

42

Czy mistrzowie Niemiec pokuszą się o jeszcze jedno trafienie przez zejściem do szatni? Uderzenie z dystansu w wykonaniu Alaby, ale wcześniej był rykoszet i piłka ucieka poza plac gry. Korner dla Bayernu.

40

Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony. Do ataku ruszają miejscowi, ale świetnie interweniuje Hummels, który czyściutko odbiera futbolówkę nacierającemu przeciwnikowi.

39

W polu karnym upada Lewandowski, ale gwizdek sędziego milczy! W powtórkach widzimy, że Robert był popychany w obrębie szesnastki i Bawarczykom należał się karny!

38

Nie zmienia się obraz gry w tym meczu. Dzisiaj gra tylko jedna drużyna i oczywiście jest to mistrz Niemiec. Augsburg praktycznie nie istnieje.

36

36. Główka Lewandowskiego!

36

Świetne dośrodkowanie Robbena z prawego skrzydła! Najwyżej w tej akcji wyskoczył niepilnowany Lewandowski, ale Polak niewiele przestrzela! To mógł być drugi gola Polaka!

35

Zawodnicy z Monachium mają serię stałych fragmentów, ale niewiele się dzieje pod bramką Hitza. Kolejny faul, tym razem Ja-cheola i cierpliwość arbitra się skończyła – jest kartka.

34

Faulowany był Robert Lewandowski, który przez chwilę leży na murawie. Mamy przerwę, a Bayern będzie miał okazję z rzutu wolnego.

33

Augsburg w końcu postanowił przycisnąć wyższym pressingiem. Gospodarze wyparli rywali z własnej połowy, ale Bayern po wycofaniu piłki opanował sytuację.

32

Bayern wymienia nieskończoną ilość podań, ale ponownie nastąpiło jakby usypianie rywala. Nie dzieje się zbyt wiele.

30

Pół godziny gry za nami, a nic nie wskazuje na to, aby gospodarze mieli dzisiaj powalczyć chociażby o remis. Augsburg ma ogromne problemy z opuszczeniem własnej połowy, a co dopiero ze strzeleniem gola.

29

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Javi Martínez, na boisku pojawia się Mats Hummels.

28

Znów zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Dośrodkowanie spadło na głowę Vidala, ale ten nie miał pozycji, aby oddać dobry strzał. Jeszcze próbował coś Lewandowski, ale nic z tego.

27

Tym razem zabrakło dokładności między Thiago i Lewandowskim. Alcántara posyła piłkę poza boisko i od bramki wznowi Hitz.

26

Rozmontowana jest już defensywa Augsburga, która w zasadzie nie wie, na którym zawodniku skupić się najbardziej. Tutaj strzelić może każdy!

25

Bayern zyskał dodatkowy wiatr w żagle i podopieczni Ancelottiego dążą do strzelenia kolejnej bramki. Bayern będzie chciał rozstrzygnąć ten mecz jeszcze przed przerwą.

23

Jak zareagują teraz gospodarze? Widzimy, że jeśli Bayern ma chociażby moment do strzelenia gola, to Bawarczycy nie mają żadnych skrupułów, aby pokonać rywala!

22

22. Arjen Robben (BAY) - 0:2

22

Kapitalne minuty w wykonaniu Bawarczyków! Tym razem to Robert Lewandowski odpłacił się ARJENOWI ROBBENOWI i ta dwójka gra dzisiaj świetne zawody! Holender pokonuje Hitza z kilku metrów!

20

20. Robert Lewandowski (BAY) - 0:1

20

Z kontrą ruszył Augsburg, ale gospodarze pogubili się w swoim ataku! Odpowiedzieć zdołał Bayern, który otwiera wynik spotkania! Świetne zagranie Robbena do ROBERTA LEWANDOWSKIEGO, który nie miał problemów z pokonaniem Hitza! Mamy przełamanie Polaka, który nie mógł trafić od kilku spotkań!

19

Arjen Robben przyspiesza do linii końcowej i Holendrowi udało się uzyskać rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, ale to Stafylidis wyjaśnia sytuację mocną główką.

18

Nastąpiło małe zwolnienie gry w wykonaniu przyjezdnych. Augsburg broni się jednak całym zespołem, nie jest łatwo przedrzeć się przez szczelną defensywę.

16

W polu karnym Bayernu również zaczynają się emocje! Gospodarzom zabrakło jednak dokładności w ostatnich podaniach.

15

Mija pierwszy kwadrans, a Bawarczycy po raz kolejny atakują! Alaba podłączył się na lewej flance, skąd zagrał do Roberta Lewandowskiego! Polak uprzedzony przez obrońcę i będzie korner!

14

Thiago Alcántara zbyt mocno zagrywa w stronę uciekającego Robbena. Holender nie miał najmniejszych szans zdążyć do futbolówki przed Hitzem.

13

Miejscowi mają okazję do wyprowadzenia większej ilości podań w okolicach środka boiska. Nie trwało to jednak długo, bowiem Augsburg traci piłkę po przesunięciu się do przodu.

12

Może podobać się ten mecz. Tempo jest całkiem dobre i w zasadzie w każdej minucie mamy jakieś akcje w okolicach pola karnego Augsburga. A może gospodarze pokuszą się o zabójczą kontrę?

11

10 minut już za nami, a Bayern coraz bardziej naciska. Kolejne dośrodkowanie w pole karne, ale goście nie potrafili nic zdziałać.

9

Z każdą minutą coraz bardziej rozkręca się dzisiejsze spotkanie! Mieliśmy już ataki z obu stron, teraz czekamy już na otwarcie wyniku na SGL Arenie!

8

Rusza bardzo szybka kontra Bayernu Monachium! Costa świetnie wypatrzył pokazującego się Roberta Lewandowskiego i posłał mu piłkę za obrońców! Polak trochę niedokładnie przyjął piłkę, a to pozwoliło zainterweniować Hitzowi!

7

Wszystko wraca do normy i podopieczni Carlo Ancelottiego znów prowadzą długi atak pozycyjny. Lewandowski osamotniony z przodu.

6

Bayern ma to do siebie, że całą uwagę skupia na zadaniach ofensywnych, a czasami zapomina o defensywie. Czy gospodarze wykorzystają gapiostwo gości?

5

5. Uderzenie Verhaegha i obrona Neuera!

5

Niespodzianka! Pierwszą, groźną akcję tworzą sobie gospodarze! Uderzenie z dalszej odległości w wykonaniu Verhaegha, a Neuer interweniuje ze sporymi problemami! Była jeszcze okazja do dobitki, ale piłkę zgarnęli obrońcy Bayernu!

4

Nie zmienia się rola obu drużyn w pierwszych minutach tego spotkania. To Bayern naciska w swoim stylu, a rywal skupia się tylko na zadaniach defensywnych i przeszkadzaniu.

2

Lewandowski walczył o futbolówkę w polu karnym, ale arbiter przerywa akcję przyjezdnych! Na spalonym był Polak.

2

Gospodarze od samego początku rozpoczynają ustawieni bardzo defensywnie. Bayern wymienia futbolówkę, ale jeszcze nie podchodzi pod bramkę Hitza.

1

Rozpoczęli Bawarczycy, którzy grają dziś w ciemnych strojach! Augsburg w całości na biało. Liczymy na kapitalne widowisko w Monachium!

1

Obie jedenastki pojawiają się na murawie! Wśród nich oczywiście Robert Lewandowski. Liczymy na bramki naszego reprezentanta.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Janker, Hinteregger, Stafylidis – Kačar, Baier – K. Ja-cheol, Altintop, Schmid – J. Dong-won.

Bayern Monachium: Neuer – Lahm (C), Boateng, Javi Martínez, Alaba – Alcántara, Alonso, Arturo Vidal – Robben, Lewandowski, Costa

Sędziowie: C. Dingert.
Liczymy na dobre zawody na SGL Arena. Miejmy nadzieję, że gospodarze postawią ciężkie warunki mistrzom Niemiec, a po cichu liczymy również na gole Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich kolejkach nie punktuje za wiele.
Zapraszamy na obszerną relację na żywo na naszym portalu!
Puchar Niemiec

Obie ekipy mają świeże przetarcie swoich możliwości, bowiem przed kilkoma dniami mierzyły się w ramach Pucharu Niemiec. Bayern pewnie zwyciężył 3:1, a grał i tak mocno okrojonym składem. Czy Augsburg ma jakiekolwiek szanse na wywalczenie chociażby remisu?
Ostatnia kolejka

Przed tygodniem tylko Bayern mógł się cieszyć z pełnej zdobyczy punktowej. Podopieczni Ancelottiego pokonali 2:0 Borussię Mönchengladbach. FC Augsburg nie sprostał w delegacji SC Freiburgowi (1:2). Wiele wskazuje na to, że w tym spotkaniu podział ról będzie podobny.
FC Augsburg

W znacznie gorszej sytuacji są sobotni gospodarze. Augsburg aktualnie plasuje się na 12. lokacie, a od początku sezonu zdołał zgromadzić zaledwie 8 punktów. W dolnej części tabeli zaczyna się robić ciasno, a więc kolejne potknięcie może grozić utratą kilku pozycji.
Bayern Monachium

Monachijczycy po raz kolejny udowadniają, że myślą tylko o mistrzostwie kraju. W zasadzie od początku sezonu utrzymują się na pozycji lidera z liczbą 20 punktów na swoim koncie. Na potknięcie czeka jednak RB Lipsk, który traci do Bayernu tylko 2 "oczka"!
Czas na 9. kolejkę niemieckiej Bundesligi! W jednym ze spotkań FC Augsburg podejmie przeciwnika z najwyższej półki, czyli Bayern Monachium! Czy miejscowi przeciwstawią się mistrzowi Niemiec?
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.