1:2

finał (1:1)

29.10.2016, 17:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Runda 11 • Adrian Trawicki

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
Strzały na bramkę: 1:3. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 0:4. Faule: 16:16. (18:58:44)
Zespołowi z Lyonu udaje się wywieźć zwycięstwo z Tuluzy. Mimo, że przez większą część drugiej połowy grali w osłabieniu dotrwali do końca. Zaprezentowali dobrą jakość gry w obronie nie pozwalając na stworzenie groźniejszych okazji FC Toulouse. Dwa gole w dzisiejszym meczu zdobył Lacazette, który godnie lideruje swojej drużynie. W 68 minucie na placu gry pojawił się Rybus. Niczym szczególnym nie wyróżnił się, skupił się bardziej na grze obronnej jak reszta jego kolegów.

90+5

90+4

Tolisso ratuje swój zespół przed utratą gola! Dosłownie zdejmuje on piłkę z głowy Durmazowi, który chciał zamykać akcję na długim słupku po miękkim dośrodkowaniu.

90+3

Żółtą kartką w końcówce zostaje ukarany strzelec dwóch goli Lacazette.

90+2

Śpieszy się coraz to bardziej gospodarzom. A pośpiech nie jest najlepszym sprzymierzeńcem co widać po prostych stratach.

90+1

Długa piłka w kierunku Lacazette. Okazuje się, że dał on się złapać na pozycji spalonej.

90

Doliczone zostaje pięć minut.

89

Dobrze jest zorganizowany w obronie zespół Olympique. Nie pozwalają nawet przeciwnikowi przedrzeć się w swoje pole karne.

88

88. Rachid Ghezzal trafia prosto w Lafonta.

88

I kontratak nadarzył się! Lacazette popędził lewą stroną, gracze Lyonu wyszli dwóch na dwóch. Podanie otrzymał Ghezzal stając oko w oko z bramkarzem. Nie wytrzymał on presji i uderzył prosto w niego!

87

Somalia fatalnie podaje w ataku pozycyjnym pod nogi rywali stwarzając okazję do kontry.

86

Stały fragment gry dla gospodarzy z około 30 metrów. Trejo przy piłce. Wrzuca miękko w pole karne. Edouard strącił futbolówkę głową, która minęła w bezpiecznej odległości słupek.

85

Durmaz posyła zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne, gdyż z piłką minął się zarówno bramkarz, jak i pozostali gracze.

84

Bramkarz Lyonu wymaga pomocy medycznej. Limit zmian wyczerpany. Jednakże uraz Portugalczyka nie jest poważny.

83

Lopes ubiega w powietrzu wyskakującego do dośrodkowania Toivonena. Dodatkowo jeszcze ucierpiał zderzając się ze Szwedem.

82

Znowu prosty, niepotrzebny faul ze strony Tuluzy. Somalia sfaulował ofensywnie. Cenne minuty zyskane przez Lyon.

1:2

finał (1:1)

Gole: 25. Jullien – 14. A. Lacazette (kar.), 51. A. Lacazette

Kartki:   31. Sylla (TOU), 35. Durmaz (TOU) – 42. Rafael (LYO), 53. Mammana (LYO), 90+3. A. Lacazette (LYO)   55. Rafael (LYO)

Strzały celne: 1:3. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 0:4. Foule: 16:16.

Toulouse FC: Lafont – Yago (73. Edouard), Diop, Jullien, Moubandje – Blin, Bodiger (59. Toivonen) – Durmaz, Trejo, Sylla (59. Somália) – Braithwaite (C).
Zmiany: Goicoechea – Amian Adou, Sirieix, Somália, Cafaro, Toivonen, Edouard.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Mammana (73. Yanga-Mbiwa), Diakhaby, Morel – Ghezzal, Gonalons (C), Tolisso, Cornet (68. Rybus) – Fékir (60. Tousart), A. Lacazette.
Zmiany: Gorgelin – Rybus, Yanga-Mbiwa, Ferri, Tousart, Darder, G. Kalulu.

Sędziowie: Benoît Millot – Luzi, Pacelli – Batta.