1:1

finał (1:1)

29.10.2016, 13:00 • El Molinón, Gijón • Runda 10 • Karol Wroński (@K_Wronski)

Dziękujemy za obecność z nami i zapraszamy na kolejne relacje za pośrednictwem naszego portalu! (14:53:42)
Po bardzo ciekawej pierwszej połowie w drugiej części spotkania mecz nie rozgrywał się już w tak dobrym tempie. Przeważali głównie piłkarze Sevilli, którzy mimo oblężenia bramki Cuellara nie zdołali przenieść piłkę do siatki.

90+3

90+3

Pod bramką Cuellara nadal jest niebezpiecznie. Kolejny raz znaleźli się tam piłkarze Sevilli, jednak wydaje się, że to był ich ostatni atak. W dodatku nieskuteczny.

90+2

Należy wspomnieć, że sędzia spotkania przedłużył mecz o co najmniej 3 minuty.

90+1

Żółta kartka dla gracza Sevilli. Carriço faulował rywala i słusznie otrzymał karę.

90

Z szybką kontrą wyszli goście. Na pełnym biegu zagrożenie oddalił Castellano wybijając futbolówkę na aut.

89

Rzut rożny dla Sportingu. Przy linii końcowej stały fragment gry dla drużyny wywalczył Ndi.

88

Dośrodkowanie Vitolo z okolic narożnika pola karnego było zbyt niedokładne, by zagroziło bramce gospodarzy. Cuellar bez problemu przechwytuje piłkę.

86

Strzał po wielu minutach oddali gospodarze. Burgui uderzył zza pola karnego prostopadle do linii końcowej boiska. Spokojnie piłkę złapał Rico.

85

Z odległości 20 metrów ze stałego fragmentu gry szczęścia próbował Sarabia. Piłka powędrowała wysoko ponad bramką.

83

Amorebieta podwyższa statystyki odnośnie ilości żółtych kartek w spotkaniu. Tym razem gracz Sportingu zostaje ukarany za faul na Vazquezie.

83

Błąd Burguiego chciał wykorzystać Mariano. Przejął piłkę, jednak nie wiadomo, czym było zagranie, które pokazał po sekundzie.

82

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza strzelec bramki, Gómez Moisés, którego na boisku zastąpi Lora.

80

Na boisku wyraźnie cierpi Alvarez. Krótka przerwa w grze.

79

Vazquez zdecydował się na dośrodkowanie, które było bardzo słabym pomysłem. Piłka uciekła z nogi Włocha i opuściła plac gry.

78

Dzisiejsze spotkanie ogląda 22813 widzów.

76

Długą akcję rozgrywali goście dzisiejszego spotkania. Jedna z części tego rozegranie, podanie N'Zonziego do Mariano, zakończyło się niepowodzeniem. Piłkę głową do bramkarza zagrał Canella.

74

Druga zmiana w szeregach podopiecznych Sampaoliego. Boisko opuszcza Ben Yedder, jego miejsce zajmuje Sarabia.

72

Byliśmy świadkami rzutu wolnego z okolic 22 metrów. Na płaskie i silne uderzenie zdecydował się Rami. Piłka wylądowała na bandach reklamowych w dosyć sporej odległości od słupka Cuellara.

71

Cases otrzymuje żółtą kartkę za dyskusje z sędzią.

69

Zmiana w drużynie Sporting Gijón: z boiska schodzi Isma López, na boisku pojawia się Burgui.
Zmiana w drużynie Sporting Gijón: z boiska schodzi Duje Cop, na boisku pojawia się Daniel Ndi.

68

Kolejna bardzo dobra sytuacja gości! N'Zonzi zagrał na prawą stronę do Mariano. Brazylijczyk zdecydował się na silne podanie do Ben Yeddera. Gdyby ostatni z graczy nie "schował" nogi w ostatnim momencie, moglibyśmy być świadkami bramki dla piłkarzy z południa Hiszpanii.

67

Wydaje się, że wszystko wróciło do normy. Od bramki rozpoczyna Cuellar.

66

Bramkarz Sportingu Gijón wskazuje na problemy z prawym okiem. Potrzebna pomoc medyczna.

65

65. Franco Vázquez (SEV)

65

Vitolo precyzyjnie dośrodkował z linii końcowej boiska do Vazqueza. Gracz gości nie ma dzisiaj dostatecznie dużo szczęścia. Uderzeniem w głowę uderza po długim słupku, a dobrą interwencją popisuje się Cuellar.

63

Przy linii bocznej nieprzepisowo zatrzymany został Rami. Sędzia widzi to zdarzenie i dyktuje rzut wolny dla wicelidera rozgrywek.

61

W pole karne po długim czasie posuchy dośrodkowują gospodarze. Gómez szuka w polu karnym Viguery, jednak skuteczną interwencją popisuje się Rico.

59

59. Gabriel Mercado (SEV)

59

Ależ szczęście piłkarzy Sportingu! Mercado znalazł się w polu karnym. Po dośrodkowaniu piłka uderzyła w piłkarza gospodarzy. Piłka powędrowała na słupek bramki Cuellara, następnie odbijając się od pleców wspomnianego Mercado opuszcza plac gry. Gdyby defensor Sevilli był zorientowany, moglibyśmy ujrzeć radość w obozie gości!

58

Kolejny rzut rożny. Można by już powiedzieć "tradycyjnie" zagranie Marino zostaje zablokowane.

56

Vazquez wykonał poprawne zagranie, które skutecznie zdezynfekowali gospodarze. Do piłki dobiegł Mariano, jednak jego strzał został zablokowany. Tym razem mamy korner dla Sevilli.

55

Rzut wolny dla Sevilli. Odległość do bramki spora, możemy spodziewać się dośrodkowania.

54

Biegnąc prawą stroną Vazquez "złamał" linię biegu do środka boiska i uderzył w kierunku przeciwnym do biegu. Na posterunku znalazł się Cuellar, który bez problemu złapał futbolówkę w ręce.

52

Mariano zagrał w pole karne wzdłuż bramki w kierunku Ben Yeddera. Francuz próbował zdobyć bramkę, jednak piła zatrzymała się jedynie na bocznej siatce. W dalszym ciągu mamy remis.

51

51. Adil Rami (SEV)

51

Groźna próba Ramiego! Obrońca Sevilli znalazł się w najwyższym punkcie w polu karnym i zdecydował się na strzał, który minimalnie minął słupek bramki Cuellara.

50

Vazquez był naciskany przez Canellę i Amorebietę. Postanowił nabić piłkę na jednego z nich, dzięki czemu wywalczył rzut rożny.

48

Mariano z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne, lecz piłkę wybił Amorebieta. Zagrożenie oddalone.

47

Początek drugiej połowy nie zachwyca. Zarówno Sevilla jak i Sporting nie mogą dostać się w okolice pola karnego przeciwnika.

46

Kontuzja Nasriego widocznie okazała się bardziej poważna niż na początku się wydawało. W jego miejsce w drużynie Sevilli zajął Iborra.

46

Po niezwykle ciekawej pierwszej połowie mamy remis – 1:1. Obie drużyny miały wiele okazji na zdobycie kolejnych bramek, jednak drużynom nie udało się pokonać bramkarza rywali.
Liczymy na to, że druga połowa będzie tak samo ciekawa jak pierwsza! Wracamy za kilkanaście minut!
Na murawie leży jeszcze Nasri. Trzyma się za lewe udo. Miejmy nadzieję, że za chwilę dołączy do kolegów z zespołu i uda się do szatni.

45

45

Jeszcze jedna sytuacja przed przerwą dla gospodarzy. Z prawej strony zagrał López, ale na posterunku znaleźli się obrońcy Sevilli.

44

Viguera delikatnie pospieszył się przy wybieganiu do podania Casesa. Sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną.

43

Dobrą interwencją popisał się Mere. Wybił piłkę na aut sprzed nóg Vietto. Napastnik Sevilli wybiegł poza boisko na fragment sztucznej murawy, na której się poślizgnął. Wydaje się jednak, że nic mu się nie stało.

42

Mocne i długie dośrodkowanie nie przyniosło zbyt wielu korzyści. Rico wyszedł daleko przed bramkę i efektownym wyskokiem złapał piłkę żegnając zagrożenie.

42

Viguera faulowany przy linii bocznej boiska w okolicach środka boiska. Mamy stały fragment gry dla Sportingu.

40

Strzał na bramkę oddali przyjezdni, a konkretniej Mercado. Choć siła uderzenia była duża, to skierowana była w środek bramki, co nie sprawiło problemów Cuellarowi.

39

Szybko spod własnego pola karnego wydostali się gospodarze. Szybkim prowadzeniem piłki znaleźli się na wysokości pola karnego Sevilli. Dośrodkowanie Lópeza nie okazało się skuteczne, ponieważ zostało ono zablokowane przez Mercado.

37

Z możliwością wyjścia na czystą pozycję Nasri, jednakże sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego i przerwał grę.

36

Przed szansą na strzelenie bramki Sporting! Viguera wbiegł w pole karne, kiedy z linii końcowej zagrał mu Cop. Przeszedł przez linię obrony, jednak wypuścił piłkę zbyt mocno i zdążył złapać ją Cuellar.

34

Re-kontra gości! Ben Yedder znalazł się w polu karnym. W nim zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta z woleja. Piłka również minimalnie mija światło bramki!

33

33. Borja Viguera (GIJ)

33

Ciekawe rozegranie piłki przez gospodarzy. Cop zagrał do Viguery, bowiem znajdował się z lepszej sytuacji na strzelenie bramki. Viguera przedarł się przed pole karne i uderzył minimalnie obok słupka bramki Rico!

32

32. Samir Nasri (SEV)

32

Vitolo w walce z przeciwnikiem zostawia piłkę Nasriemu, który nie myśląc zbyt wiele uderzył piłkę na bramkę. Chybił minimalnie, choć zagrożenie, jakie stworzył, było duże!

30

Mariano dośrodkował w pole karne. A dokładniej poza nie, bo to podanie było zbyt mocne. Od bramki rozpocznie Cuellar.

28

Intensywne tempo gry w dalszym ciągu jest utrzymane. Viguera wbiegał w pole karne po otrzymaniu piłki z głębi pola karnego. Dobrą interwencją popisał się Rico, który zdążył złapać piłkę.

26

Kolejna żółta kartka. Kolejna, za uderzenie łokciem z walce. Tym razem ukarany zostaje strzelec bramki – Moisés Gómez.

25

Szansa dla Sporitngu. Meré wyskakuje w polu karnym i uderza głową w kierunku bramki Rico. Futbolówka przeleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

24

Kolejna kara. Tym razem na uderzenie łokciem w głowę rywala przy pojedynku główkowym ukarany Duje Cop.

23

Żółtą kartkę otrzymuje Gabriel Mercado (Sevilla FC).

23

Zakotłowało się przed polem karnym Sportingu. Wszystko z powodu drobnej kontuzji piłkarza gospodarzy. Doszło do przepychanki, w której najaktywniejszy był Cuellar. Został on ukarany żółtą kartką.

22

Kolejna szansa na gola! Tym razem z dziesiątego metra uderzał Vietto, którego uderzenie broni Cuellar. Po tej akcji gra zostaje wstrzymana, na murawie leży jeden z graczy Sportingu.

21

21. Franco Vázquez (SEV)

21

Świetna okazja do ponownego objęcia prowadzenia przez Sevillę! Z okolic narożnika pola karnego technicznym uderzeniem popisał się Vazquez, jednak piłka po jego uderzeniu wylądowała jedynie na słupku!

20

20. Moisés Gómez (GIJ) - 1:1

20

Zespół Gijón właśnie zdobył gola, a na stadionie rozbrzmiewa popularna na świecie melodia skłaniająca kibiców do radości!
A narożniku pola karnego walczył Cop, który delikatnie zegrał piłkę do Canelli. Obrońca Sportingu skutecznie dośrodkował w pole karne do MOISÉS GÓMEZA, który prostym uderzeniem po ziemi w kierunku krótszego słupka skierował futbolówkę do siatki!

18

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie było zbyt skuteczne, aczkolwiek w późniejszej fazie akcji Nasri wpadł na pomysł prostopadłego zagrania do Vietto. Piłkę skutecznie przeciął Amorebieta.

17

Z dziecinną łatwością Vazquez uporał się przy linii końcowej z Canellą. Ominął defensora Sportingu i dośrodkował w pole karne. Skuteczną interwencją popisał się Amorebieta, który wybił piłkę za linię końcową.

16

Długie rozegranie akcji gości miało zakończył się dośrodkowanie Mariano w pole karne. Zostało ono zablokowane przez Canellę.

14

Groźne uderzenie głową oddał Ben Yedder. Piłka minimalnie minęła słupek bramki Cuellara. Grę wznowią piłkarze gospodarzy.

12

12. Borja Viguera (GIJ)

12

Stuprocentowa sytuacja Sportingu! Viguera znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sevilli. Napastnik gospodarzy nie zdecydował się na uderzenie, a na ominięcie Rico i uderzenie na bramkę, jednak nie zdążył oddał strzału i wyszedł poza linię końcową.

10

Chyba sam Viguera nie wie, co miał na myśli. Próbował uderzenia z odległości 30 metrów, co nie mogło mieć szans na pozytywne wykończenie.

8

W posiadaniu piłki znajdują się goście, którzy spokojnie rozgrywają atak pozycyjny.

6

Za przetrzymanie Vazqueza żółtą kartką ukarany López Isma.

5

5. Luciano Vietto (SEV) - 0:1

5

Gol dla Sevilli!
Świetna interwencja Rico przed polem karnym. Wybił on mocno piłkę na drugą połowę boiska. Po podaniu Ben Yeddera piłka trafiła pod nogi LUCIANO VIETTO, który wybiegł przed ostatnią linię obrońców, wbiegł w pole karne i delikatną podcinką pokonał bramkarza Sportingu!

4

Piłkarze Sevilli zbliżyli się do linii końcowej boiska. Próbę dośrodkowania podjął Mariano, jednak zdecydowanie za mocno.

2

Szansa nie została odpowiednio wykorzystana i kontratak zapoczątkowali piłkarze Sportingu. Biegnącego Vazqueza skutecznie zablokował Cases, dzięki czemu cała drużyna gospodarzy zdążyła wrócić na własną połowę.

2

Przy linii bocznej faulowany Viguera. Pierwszy stały fragment gry dla gospodarzy.

1

Rozpoczęli piłkarze Sevilli ubrani w żółte trykoty. Gospodarze w biało-czerwonych koszulkach z niebieskimi spodenkami.

1

Piłkarze obu drużyn są już w tunelu prowadzącym na murawę stadionu. Za chwilę początek starcia pomiędzy Sportingiem a Sevillą!

Sporting Gijón: Cuéllar – Canella (C), Amorebieta, Meré, Lillo – Moisés Gómez, S. Álvarez, Cases, Isma López – Viguera, Cop.
Rezerwowi: Mariño – Aït-Atmane, C. Castro, Lora, Burgui, Afif, Ndi.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Carriço (C), Rami – Mariano, Nasri, F. Vázquez, N'Zonzi, Vitolo – Vietto, Ben Yedder.
Rezerwowi: Sirigu – Kranevitter, Kolodziejczak, Correa, Iborra, Sarabia, Ganso.

Główny: Iglesias Villanueva.
Witamy w te sobotnie popołudnie! Za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie Sportingu Gijón z Sevillą FC. Za moment podamy Państwu składy obu zespołów.
Relację z tego spotkania przeprowadzi nasz portal. Tradycyjnie zapraszamy na śledzenie bieżącego stanu spotkania od godziny 13. Kilkadziesiąt minut szybciej podamy Państwu wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Do usłyszenia!
20 kwietnia tego roku te drużyny stoczyły ostatni bezpośredni pojedynek. Swój negatywny udział w tym pojedynku miał Grzegorz Krychowiak, który dopisał się do dorobku strzeleckiego Gijónu bramką samobójczą. Gola na wagę zwycięstwa w pierwszej minucie doliczonego czasu drugiej połowy strzelił Lopez Blanco, dzięki czemu Sporting wygrał z Sevillą 2:1.
Drużyna Sportingu Gijón wygrała w tym sezonie dopiero dwa spotkania. Ostatnio nastąpiło 11 września, kiedy to na własnym boisku pokonali CD Leganes 2:1. W ostatniej kolejce po niezbyt ciekawym widowisku bezbramkowo zremisowali z Granadą.
Sevilla FC ma znakomitą passę. Ostatnie pięć spotkań, jakie Sevillistas rozgrywało o punkty, kończyło się zwycięstwem podopiecznych Jorge Sampaoli. 23 października ten zespół skutecznie zatrzymał Atletico Madryt. Na własnym obiekcie po bramce N'Zonzi'ego aktualny wicelider ligi hiszpańskiej wygrał 1:0.
Sytuacja w tabeli obu zespołów jest różna. Goście tego pojedynku tracą punkt do prowadzącego Realu Madryt. Sporting walczy o ucieczkę ze strefy spadkowej. Aktualnie zajmuje siedemnaste miejsce.
Dziesiąta kolejka LaLiga coraz bliżej! Drugim spotkaniem kolejki, a jednocześnie pierwszym sobotnim będzie mecz w Gijón. Miejscowy Sporting o godzinie 13 podejmie Sevillę FC.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.