Orlen Superliga mężczyzn

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Tr.

24:26

finał (13:13)

01.10.2016, 18:30 • Hala widowiskowo-sportowa RCS, Lubin • 5. kolejka • Artur Cholewa (@arturcholewa1)

Piotrkowianin ze swoimi pierwszymi punktami w tym sezonie! Druga połowa była nieco bardziej emocjonująca niż pierwsza. Mieliśmy zwroty akcji i tak naprawdę Zagłębie do końca miało szansę na choćby dogrywkę. Tak się jednak nie stało i punty jadą do Piotrkowa Trybunalskiego. MVP meczu wybrany został zawodnik gości, Sebastian Iskra, który dzisiaj dał świetną zmianę w drużynie beniaminka. Serdecznie dziękuję Państwu za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji w portalu www.lajfy. com! (20:01:44)

Koniec meczu. (24:26)

60

Mamy jeszcze gola dla lubinian! (24:26)

60

Makowiejew wbija gwóźdź do trumny Zagłębia! (23:26)

60

Wracamy do gry. Do końca spotkania zostało 20 sekund. (23:25)

60

Timeout dla gości. (23:25)

60

Przysiek otrzymuje dwie minuty kary (23:25)

60

Kapitalna parada Banisza! (23:25)

59

Pierwszy rzut obronił Banisz, ale dobitka Stankiewicza była bezlitosna! (23:25)

58

Faul w ataku i przy piłce Piotrkowianin. Wszystko wskazuje na to, że beniaminek Superligi sięgnie dzisiaj po swoje pierwsze punkty w tym sezonie. (22:25)

57

Świetnie Banisz! (22:25)

57

Iskra trafia po raz piąty w tym meczu! (22:25)

57

Banisz odbija rzut Czuwary! (22:24)

56

Odpowiada ze skrzydła Wędrak! (22:24)

56

Zagłębie łapie kontakt! Przysiek z drugiej linii! (22:23)

56

Skrzyniarz broni rzut ze skrzydła! (21:23)

54

Długo rozgrywają swoją akcje goście. Teraz mają rzut wolny (20:23)

53

Czuwara ze skrzydła daje kolegom impuls do walki! (20:23)

52

Dwie minuty kary otrzymuje Tórz (19:23)

52

Dwie minuty kary dla Iskry (19:23)

52

Piłka szczęśliwie wpadła do bramki po rzucie Dzono! (19:23)

49

Faul w ataku i przy piłce zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego (18:22)

48

Iskra zza zasłony rzucił w samo okienko! (18:22)

47

Rzut ze skrzydła Kużdeby obroniony przez Banisza! (18:21)

47

Rzut wolny dla gospodarzy (18:21)

46

Ależ trafienie Makowiejewa! Gol cudownej urody! (18:21)

43

Nieskuteczny atak lubinian i swoją szansę na prowadzenie mają gracze z Piotrkowa Trybunalskiego (18:18)

43

Piłka dla Zagłębia (18:18)

42

Natychmiast odpowiada Iskra. Zanosi nam się na dogrywkę w tym spotkaniu! (18:18)

42

Bartczak indywidualnie i skutecznie! (18:17)

40

Po kontrze bramkę zdobywają goście (17:17)

39

Przysiek chciał efektownie pokonać bramkarza, ale piłka minęła słupek (17:16)

39

Piłka dla Miedziowych. Był faul w ataku (17:16)

38

Bartczak znalazł się na kole i pokonał bramkarza! (17:16)

38

Dwie minuty kary dla Wastaja (16:16)

37

Swat nie myli się z siódmego metra! (16:16)

37

Rzut karny dla Piotrkowianina (16:15)

37

Dwie minuty kary dla Moryto (16:15)

37

Nie ma bramki dla Zagłębia. Sędzia uznał, że Moryto przekroczył linię pola bramkowego. (16:15)

36

Kontra miejscowych skutecznie zakończona przez Moryto! (16:15)

36

Dzono opuszcza boisko. Miejmy nadzieję, że nie jest to poważny uraz (15:15)

36

Przejął Kużdeba, zagrał długą piłkę do Stankiewicza, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce! (15:15)

34

Trafia Czuwara i lubinianie łapią kontakt! (14:15)

34

Dwie minuty kary dla Woynowskiego (13:15)

34

Rzut karny dla gospodarzy (13:15)

34

Niecelny rzut i Zagłębie konstruuje swoją akcję (13:15)

33

Próbował Dzono, ale po rykoszecie piłkę złapał Banisz! (13:15)

33

Po kontrze trafia Woynowski! (13:15)

33

Broni Banisz! (13:14)

32

Nie myli się Swat i Piotrkowianin na prowadzeniu! (13:14)

31

Fatalna strata Zagłębia, ale Pacześny w sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę! (13:13)

31

Drugą połowę rozpoczynają gospodarze (13:13)

31

Druga połowa rozpoczęta. (13:13)

Pierwsza połowa nie porwała publiczności w Lubinie. W mecz lepiej weszli goście. Po chwili to już gospodarze prowadzili grę. Widowisko nie należy do najlepszych. Miejmy nadzieję, że zmieni się to w drugiej połowie. Druga część spotkania już za kilka chwil. Serdecznie zapraszam do dalszego śledzenia relacji w portalu www.lajfy. com!

30

Pierwsza połowa skończona. (13:13)

30

Sekundy przed końcem Góralski daje remis! (13:13)

30

Dzono swoim drugim rzutem pokonał bramkarza! (13:12)

29

Czuwara obok bramki! (12:12)

29

Swat popisał się pięknym lobem ze skrzydła! (12:12)

28

Swat z karnego daje bramkę kontaktową! (12:11)

27

Swat fantastycznie zachował się na skrzydle i posłał piłkę do bramki! (12:10)

26

Piłka w grze (12:9)

26

Timeout dla gości. (12:9)

26

Strata i piłka dla Piotrkowianina (12:9)

24

Makowiejew przedarł się przez obronę i zdobył gola! (11:9)

23

Czuwara nie myli się w sytuacji sam na sam! (11:8)

23

Poprzeczka ratuje Zagłębie od straty gola! (10:8)

22

Czuwara pakuje piłkę do bramki! (10:8)

22

Tórz odpocznie przez najbliższe dwie minuty (9:8)

22

Rzut karny dla Zagłębia (9:8)

22

Krawczenko ukarany żółtą kartką (9:8)

21

Niedokładne zagranie i strata. Piłka dla lubinian (9:8)

20

Zgodnie z nowymi przepisami, Makowiejew nie zagra przez najbliższe trzy akcje swojego zespołu. (9:7)

18

Przysiek przebiegł z piłką niemal całe boisko i udało mu się pokonać bramkarza! (8:6)

17

Nie ma gola! Broni Banisz! (7:6)

16

Rzut karny dla Zagłębia (7:6)

16

Góralski ze skrzydła zdobywa bramkę kontaktową! (7:6)

15

Zaskakujący rzut Wastaja trafia do bramki! (7:5)

15

Szybka kontra zakończona przez Moryto! (7:4)

14

Broni Małecki! (6:4)

14

Pawlaczyk dla gospodarzy! (6:4)

14

Wastaj indywidualnie i skutecznie! (5:4)

13

Kużdeba podwyższa prowadzenie! (5:3)

12

Mróz chciał efektownie pokonać bramkarza, ale piłka trafiła w słupek! (4:3)

12

Gramy dalej (4:3)

12

Chwila przerwy na wytarcie parkietu (4:3)

10

Góralski fatalnie pudłuje w sytuacji sam na sam! (3:3)

10

Pacześny przedarł się przez obronę i padając na ziemię zdołał umieścić piłkę w bramce! (3:3)

9

Rzut wolny dla gości (3:2)

9

"Żółtko" dla Wolskiego (3:2)

8

Dzono wyprowadza lubinian na prowadzenie! (3:2)

8

Pozarek ukarany żółtym kartkonikiem (2:2)

7

Ponownie Małecki ratuje gospodarzy przed stratą gola! (2:2)

7

Gudz ukarany żółtą kartką (2:2)

6

Małecki broni rzut Woynowskiego! (2:2)

6

Przysiek rzutem z własnej połowy daje remis! (2:2)

6

Moryto ze skrzydła zdobywa pierwszą bramkę dla Zagłębia! (1:2)

5

Makowiejew nie trafia w bramkę! (0:2)

4

Dzono obok bramki! (0:2)

4

Mróz wykorzystuje sytuację sam na sam! (0:2)

3

Rzut wolny dla Zagłębia (0:0)

2

Fatalnie rozegrali akcję lubinianie, przed stratą gola uratował ich jeszcze Małecki, ale dobitka była celna! (0:1)

Zaczynamy prezentację składów
Witam Państwa bardzo serdecznie z Hali Widowiskowo- Sportowej w Lubinie. Z niecierpliwością czekamy na mecz Zagłębia z Piotrkowianinem. Zawodnicy już przygotowani i oczekujemy prezentacji składów.
Składy obu drużyn:

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankewicz, Przysiek, Kużdeba, Pawlaczyk, Czuwara, Wolski, Gudz, Bartczak, Pietruszko, Moryto, Dżono

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Banisz, Schodowski – Mróz, Woynowski, Swat, Góralski, Wastaj, Andreou, Krawchenko, Pozarek, Makowiejew, Tórz, Pacześny, Wędrak

Sędziowie: Mariusz Marciniak – Piotr Radziszewski.
Miejmy nadzieję, że drużyny pomimo zajmowanego miejsca w tabeli sprawią kibicom wiele emocji i spotkanie będzie stać na wysokim poziomie. Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji z tego pojedynku w portalu www.lajfy. com!
Faworytem spotkania wydają się być lubinianie. Atut własnego parkietu przemawia właśnie za nimi. Piotrkowianin zaś ma dopływ świeżej krwi w postaci nowego trenera i chyba każdy z nas jest ciekawy, co ten zespół pokaże. Najbliższa okazja nadarzy się już dzisiaj.
-Nie wyobrażamy sobie innego scenariusza niż nasze zwycięstwo. Po ostatnim meczu chcemy pokazać, że u siebie jesteśmy silni i potrafimy grać. Ostatnie spotkanie nam nie wyszło, pomimo dobrego początku. Teraz musimy być skupieni przez całe sześćdziesiąt minut i nie dać rywalom dojść do głosu. – dodaje jego kolega z drużyny, Dawid Przysiek.
-Mocno się skupiamy na tego przeciwnika. Musimy u siebie wygrać, tym bardziej, że czujemy wielki niedosyt po ostatnim meczu. Nastawiamy się bojowo i gramy o zwycięstwo. Wiemy, że Piotrków ma ostatnio trochę problemów, doszło tam do zmiany trenera. My nie patrzymy jednak na przeciwnika, tylko na siebie. Zrobimy wszystko, żeby wygrać. – zapewnia przed meczem Łukasz Kużdeba, skrzydłowy Zagłębia.
Po ostatniej porażce ławkę trenerską Piotrkowianina opuścił dotychczasowy szkoleniowiec Rafał Przybylski. Jego miejsce zajął Dmytro Zinchuk i to właśnie pod jego wodzą zespół z Piotrkowa Trybunalskiego postara się wywalczyć pierwsze punkty w tym sezonie.
W swoim ostatnim meczu Piotrkowianin uległ na własnym parkiecie Pogoni Szczecin, przegrywając mecz 25:28. Zagłębie po bardzo kontrowersyjnej decyzji arbitrów również ostatni mecz przegrało. Miedziowi przed swoją publicznością nie dali rady Wybrzeżu Gdańsk, przegrywając 26:27.
Na parkiecie w Lubinie zobaczymy dwie drużyny grające w grupie pomarańczowej. Do tej pory Zagłębie zajmuje w niej 5. miejsce, mając na swoim koncie 2 punkty. Goście zaś plasują się na ostatnim miejscu w grupie nie wygrywając ani jednego spotkania.
Już dziś będziemy świadkami meczu 6. kolejki Superligi Mężczyzn. Już o godzinie 18:30 naprzeciw siebie staną drużyny Zagłębia Lubin i Piotrokowianina Piotrków Trybunalski.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

24:26

Piotrkowianin Piotrków Tr.: Procho, Banisz, Schodowski – Mróz, Woynowski, Swat, Góralski, Wastaj, Andreou, Krawchenko, Pozarek, Makowiejew, Tórz, Pacześny, Wędrak

Sędziowie: Mariusz Marciniak – Piotr Radziszewski