26:28

finał (15:11)

01.10.2016, 17:00 • Hala AWFiS, Gdańsk • 5. kolejka • Daniel Charkin

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY COM! (18:36:31)
Spotkanie w Gdańsku zakończyło się dużą niespodzianką. Wybrzeże, które niemal przez całe spotkanie kontrolowało przebieg meczu, na kilkanaście minut przed końcem roztrwoniło sporą przewagę i to Chrobry przywiezie do Głogowa komplet punktów. W drużynie gości najlepszym zawodnikiem Arkadiusz Miszka.

Koniec meczu. (26:28)

60

Krzysztofik w ostatnich sekundach przypieczętowuje zwycięstwo Chrobrego! (26:28)

60

Faul ataku Oliveiry! Chrobry przed ogromną szansą na triumf w Gdańsku! (26:27)

60

Timeout dla gospodarzy. (26:27)

60

Sadowski wyprowadza Chrobrego na prowadzenie! 40 sekund do końca spotkania. (26:27)

59

Nieroztropny faul Korneckiego i wykluczony zawodnik nie wróci już na parkiet. (26:26)

59

Syngalizacja gry pasywnej. (26:26)

59

Bliscy straty goście, jednak utrzymują się w posiadaniu. Przerwa na wytarcie parkietu, do zakończenia nieco ponad sto sekund. (26:26)

58

Timeout dla gości. Nieco ponad dwie minuty do zakończenia spotkania. W posiadaniu Chrobry, ale to Wybrzeże z przewagą jednego gracza. (26:26)

58

Przy okazji Gujski ukarany dwuminutową karą. (26:26)

58

Bardzo ważny gol Kondratiuka. (26:26)

57

Krzysztofik i Chrobry na prowadzeniu. Szykuje się bardzo emocjonująca końcówka! Trzy minuty do końca. (25:26)

57

Kondratiuk w poprzeczkę, Chrobry przed szansą na objęcie prowadzenia. (25:25)

56

Miszka po raz kolejny doprowadza do remisu. (25:25)

56

Sygnalizacja gry pasywnej Chrobrego. (25:24)

55

Stachera broni rzut Prymlewicza, jednak przy jego dobitce jest bez szans. Wybrzeże odzyskuje prowadzenie! (25:24)

55

Faulowany Rogulski i rzut karny dla Wybrzeża. Wojciech Prymlewicz przed szansą... (24:24)

55

I tak też się dzieje. Biegaj wyrównuje stan meczu. Obie drużyny w komplecie. (24:24)

54

W posiadaniu Chrobry, po raz pierwszy od kilkudziesięciu minut z szansą na doprowadzenie do remisu. (24:23)

53

Miszka jest dzisiaj niezawodny na prawym skrzydle. Już tylko jednobramkowa przewaga Wybrzeża. (24:23)

53

Bardzo niecelnie Mateusz Wróbel. (24:22)

53

Kuriozalna sytuacja, Oliveira próbując wejść na parkiet, ukarany dwuminutowym wykluczeniem. (24:22)

52

Sićko zdobywcą bramki z dziewiątego metra. (24:22)

51

Kolejny kontratak gospodarzy zakończony golem Skwierawskiego. (24:21)

51

Kornecki uspokaja stan meczu, wyprowadzając Wybrzeże na dwubramkowe prowadzenie. (23:21)

50

Miszka po raz kolejny skuteczny z siedmiu metrów. (22:21)

50

Rzut karny dla Chrobrego. (22:20)

49

W odpowiedzi rzut w sam środek bramki Kostrzewy, pewnie zatrzymany przez Stacherę. (22:20)

49

Sadowski niecelnie, ale przy piłce nadal goście. (22:20)

49

Timeout dla gości. (22:20)

48

Piękna akcja Wybrzeża, jednak drugi niecelny z rzędu rzut ze skrzydła Skwierawskiego. (22:20)

48

Sygnalizacja gry pasywnej Wybrzeża. (22:20)

47

Trener Chrobrego ukarany żółtą kartką za kontestowanie decyzji arbitra. (22:20)

47

Fantastyczna interwencja w sytuacji sam na sam Rafała Stachery. (22:20)

47

Nieskutecznie po raz kolejny Kornecki. (22:20)

46

Z bardzo ostrego kąta, Rafał Biegaj zdobywa bramkę. (22:20)

45

Zawodnik Chrobrego Arkadiusz Miszka wykluczony na dwie minuty. (22:19)

45

Rogulski w bardzo trudnej sytuacji, będąc faulowanym zdobywa bramkę. (22:19)

45

Sygnalizacja gry pasywnej, ale Sadowski pokonuje Chmielińskiego. (21:19)

44

Piękna bramka Oliveiry z dziewiątego metra. (21:18)

43

Timeout dla gospodarzy. (20:18)

43

Krzysztofik zmniejsza prowadzenie Wybrzeża do zaledwie dwóch goli. (20:18)

42

Prymlewicz tym razem nieskutecznie ze skrzydła. (20:17)

41

Miszka z prawego skrzydła zdobywa bramkę. (20:17)

41

Chmieliński w bramce Wybrzeża. Kolejna obrona po strzale Sadowskiego. (20:16)

40

Piękna asysta Rogulskiego do Prymlewicza, który rzutem z prawego skrzydłego powiększa prowadzenie gospodarzy. (20:16)

40

Sobut z koła pokonuje Chmielińskiego. (19:16)

39

Bednarek w zamieszaniu pod bramką Chrobrego najsprytniejszy, zdobywa swojego kolejnego gola. (19:15)

39

Broni Stachera. (18:15)

39

Prymlewicz na siódmym metrze będzie wykonawcą rzutu karnego dla Wybrzeża. (18:15)

38

Miszka jednak okazuje się lepszy. (18:15)

38

Rzut karny dla Chrobrego. Zmiana w bramce Wybrzeża, Pieńczewski postara się wybronić rzut z siódmego metra. (18:14)

37

Wróbel tym razem nie znalazł sposobu na pokonanie Stachery. (18:14)

37

Sadowski rzuca kolejną bramkę. (18:14)

36

Chrobry już w komplecie. (18:13)

36

Faul ataku głogowian, po chwili tym samym odpowiadają gospodarze. (18:13)

35

W odpowiedzi nad bramką Kondratiuk. (18:13)

35

Miszka zdobywa bramkę dla Chrobrego, po ładnym rzucie z prawego skrzydła. (18:13)

34

Karnego na gola zamienia niezawodny dziś Adrian Kondratiuk. (18:12)

34

Gujski z dwuminutową karą. (17:12)

34

Przechwyt Rogulskiego i Bednarek na pustą bramkę powiększa prowadzenie gdańszczan. (17:12)

33

Prymlewicz pudłuje z czystej pozycji. (16:12)

32

Kondratiuk nie myli się i tym razem. (16:12)

32

Sadowski ukarany dwoma minutami, rzut karny i Adrian Kondratiuk. (15:12)

31

Krzysztofik rozpoczyna golem drugą połowę spotkania. (15:12)

31

Druga połowa rozpoczęta. (15:11)

30

Pierwsza połowa skończona. (15:11)

29

Kostrzewa rzuca bramkę po przechwycie. (15:11)

29

Nie myli się Kondratiuk, pewnie pokonuje bramkarza gości. (14:11)

29

Rzut karny dla gospodarzy, przed szansą Kondratiuk. (13:11)

28

Rafał Biegaj zdobywa bramkę. (13:11)

27

Goście w przewadze liczebnej dzisiaj nie wykorzystują szans na zniwelowanie prowadzenia, tak jest i tym razem – pudłuje Gujski. (13:10)

27

Wróbel trafia na ławkę kar. (13:10)

27

Wybrzeże Gdańsk w pełnym zestawianiu. (13:10)

26

Miszka zmniejsza rozmiary prowadzenia Wybrzeża. (13:10)

26

Oliveira notuje kolejne trafienie. (13:9)

26

Timeout dla gospodarzy. Wleklak prosi o czas. (12:9)

25

Akradiusz Miszka pewnie z siedmiu metrów. (12:9)

25

Rzut karny dla gości. (12:8)

25

Ofensywny faul Suleja. (12:8)

24

Kondratiuk z dwuminutowym wykluczeniem. (12:8)

24

Krzysztofik zdobywa ósmą bramkę dla głogowian. (12:8)

23

Bednarek ukarany żółtą kartką, rzut wolny dla Chrobrego. (12:7)

23

Adrian Kodriatiuk z dystansu i kolejna bramka. (12:7)

22

Chrobry w komplecie, po chwili nieudana akcja Gujskiego. (11:7)

22

Timeout dla gości. Najwyższe prowadzenie gospodarzy w tym meczu. (11:7)

22

Przechwyt i gol Kostrzewy. (11:7)

21

Skwierawski pudłuje z siedmiu metrów. (10:7)

21

Dwuminutowa kara – Szymon Sićko i rzut karny dla Wybrzeża. (10:7)

20

Chmieliński notuje dwie kapitalne parady, przy piłce nadal jednak goście. (10:7)

20

Kondratiuk trafa na ławkę kar. (10:7)

19

Tylutki ukarany dwuminutową karą, obie drużyny w osłabieniu. (10:7)

19

Oliveira piękną bramką powiększa prowadzenie gdańszczan. (10:7)

19

Dwuminutowa kara – Hubert Kornecki. (9:7)

19

Bramkę zdobywa Świtała. (9:7)

18

W słupek trafia Kornecki. (9:6)

18

Piękna obrona Chmielińskiego, bramkarz Wybrzeża zalicza świetny początek. (9:6)

16

Na trzybramkowym prowadzeniu ekipa gospodarzy po golu Prymlewicza. (9:6)

16

Obie drużyny w komplecie. (8:6)

16

Chmieliński broni strzał Sićki. (8:6)

15

Bednarek do pustej bramki, na dwubramkowym prowadzeniu Wybrzeże. (8:6)

14

Rzut karny pewnie wykorzystuje Prymlewicz. (7:6)

14

Faulowany Rogulski, Krzysztofik ukarany dwuminutowym wykluczeniem. (6:6)

14

Sićko i mamy remis. (6:6)

13

Prymlewicz wykorzystuje rzut karny, na prowadzanie wraca Wybrzeże. (6:5)

10

Gujski traci piłkę. Po chwili nieudana akcja Wybrzeża. (5:3)

9

Wróbel po raz kolejny nie ma litości dla głogowian! (5:3)

9

Chmieliński broni rzut Sadowskiego. (4:3)

8

Faul w ataku Wróbla, goście w posiadaniu. (4:3)

7

Sadowski wykańcza ładną akcję Chrobrego. (4:3)

7

Wróbel notuje kolejne trafienie dla gdańszczan. (4:2)

7

Sadowski zdobywa bramkę (3:2)

6

Kolejny gol dla Wybrzeża po kontrze, Mateusz Wróbel wpisuje się na listę strzelców (3:1)

6

Bramkę z karnego zdobywa Wojciech Prymlewicz. Na prowadzeniu gospodarze. (2:1)

5

Gol dla gości, Marek Świtała (1:1)

4

Niecelnie Sadowski, wciąż w posiadaniu goście. (1:0)

4

Strzelcem pierwszej bramki Jacek Sulej. (1:0)

3

W poprzeczkę trafia Oliveira, przy piłce nadal gdańszczanie. (0:0)

3

Początek nieudany w wykonaniu obu drużyn, wciąz bez bramek (0:0)

2

Żółtą kartką ukarany Rogulski (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński – Oliveira, Podobas, Skwierawski, Kornecki, Suchowicz, Bednarek, Sulej, Rogulski, Prymlewicz,Kondratiuk, Wróbel, Salacz, Kostrzewa

Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka, Pawłowski, Płócienniczak, Świtała, Sadowski, Sićko, Gujski, Tylutki, Sobut, Biegaj, Krzysztofik, Kubała, Rydz

Sędziowie: Główni: Igor Dębski, Artur Rodacki Delegat: Zbigniew Tupaj
Na relację z tego meczu zapraszamy od godziny 17:00.
Gospodarze są zdecydowanym faworytem tego meczu, ale gdy ostatnim razem obie drużyny spotykały się na najwyższym froncie rozgrywek, a miało to miejsce przed dwoma sezonami – to ekipa Chrobrego dwukrotnie okazała się lepsza od Wybrzeża, wygrywając 25-22 w Głogowie oraz 29-21 w Gdańsku. Warto wspomnieć, że wówczas w ekipie Chrobrego występował obecny zawodnik gdańszczan – Michał Bednarek.
Drużyna Wybrzeża Gdańsk dobrze rozpoczęła sezon. Po inauguracyjnej porażce ze zdobywcą Ligi Mistrzów – Vive Tauron Kielce, gdańszczanie wygrali trzy kolejne spotkania. Na przeciwnym biegunie znajduje się ekipa gości. Jak dotąd po czterech meczach, nie zgromadzili na swoim koncie nawet punktu. Zwycięstwo może dać gospodarzom awans na drugie miejsce w tabeli grupy granatowej PGNiG Superligi, ekipa z Głogowa walczy natomiast o uniknięcie ostatniego miejsca.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

26:28

Energa Wybrzeże Gdańsk: Pieńczewski, Chmieliński – Oliveira, Podobas, Skwierawski, Kornecki, Suchowicz, Bednarek, Sulej, Rogulski, Prymlewicz,Kondratiuk, Wróbel, Salacz, Kostrzewa

KGHM Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Miszka, Pawłowski, Płócienniczak, Świtała, Sadowski, Sićko, Gujski, Tylutki, Sobut, Biegaj, Krzysztofik, Kubała, Rydz