Maccabi Tel Awiw – FC Zenit Sankt Petersburg

3:4

finał (1:0)

15.09.2016, 19:00 • Bloomfield Stadium, Tel Awiw • Runda 1 • Krystian Kocerba

Ależ niesamowity come back Zenitu. W ostatnich 20 minutach meczu goście strzelili aż cztery gole i od stanu 3:0 zrobiło się 3:4. Zasłużone zwycięstwo Rosjan, którzy na przekroju całego spotkania byli drużyną lepszą, a finisz mieli kapitalny. Szalone spotkanie w Tel Awiwie zakończone szczęśliwie dla Rosjan. Maccabi może sobie pluć w brodę, że zaprzepaściło realną szansę za zwycięstwo prowadząc już 3:0. Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy.com (21:06:37)

90+7

90+6

Strzał Dordevicia w światło bramki, ale bramkarz poradził sobie z tym uderzeniem.

90+4

Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Jurij Żyrkow, na boisku pojawia się Ivan Novoselcev.

90+2

90+2. Luka Đorđević (PET) - 3:4

90+2

Gol dla Zenitu!
Ależ niesamowita historia. Rosjanie przeprowadzili kolejną szybką akcję. Trzecia asysta w wykonaniu Guliano, który wrzucił piłkę w pole karne Maccabi, a tam "zanurkował" DORDEVIĆ który dał prowadzenie Zenitowi.

90+1

Aż 6 minut doliczył sędzia.

90

Trwa ostrzał bramki Maccabi. Giuliano tym razem uderzał, ale kolejny niecelny strzał.

89

Strzał zza pola karnego oddaje Witsel, ale bardzo niecelne uderzenie.

88

Rzut rożny dla Zenita wykonuje Giuliano.

86

Żółtą kartkę otrzymuje Haris Medunjanin (Maccabi Tel Awiw).

86

86. Giuliano (PET) - 3:3

86

Ależ niesamowite rzeczy dzieją się w końcówce. Akcja lewą stroną Maka, który długim zagraniem podaje do GIULIANO, który daje remis Rosjanom.

85

Zmiana w drużynie Maccabi Tel Awiw: z boiska schodzi Tal Ben Haim, na boisku pojawia się Dor Peretz.

84

84. Maurício (PET) - 3:2

84

Bardzo nietypowy rzut wolny z 8 metrów dla Zeniutu. Cała drużyna Maccabi stała we własnej bramce broniąc się przed utratą gola, ale ROBERT MAK zdobył gola.

83

Żółtą kartkę otrzymuje Dor Miha (Maccabi Tel Awiw).

81

Sędzia zastosował przywilej korzyści chwilę wcześniej po faulu Eli Dasy na Djordjeviciu. Szyba druga kartka obrońcy Maccabi i ponad 10 minut będą grać w osłabieniu gospodarze.

79

Zmiana w drużynie Maccabi Tel Awiw: z boiska schodzi Yossi Benajoun, na boisku pojawia się Dor Miha.

79

Żółtą kartkę otrzymuje Eli Dasa (Maccabi Tel Awiw).

78

Kolejna doskonała akcja Zenitu. Djordjević strzelił wysoko nad bramką w dogodnej sytuacji.

77

Rajković zbyt długo chciał wznawiać grę i został ukarany kartką.

77

77. Aleksandr Kokorin (PET) - 3:1

77

Gliuliano znalazł się w polu karnym niemal sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Jego lekki lob dobił ALEKSANDR KOKORIN i jest pierwsze trafienie gości.

74

Ben Basat zastępuje strzelca gola Kjartanssona.

72

Mauricio tuż po wejściu na murawę mógł dać kontaktowe trafienie gościom, ale nie trafił w światło bramki.

71

Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Javi García, na boisku pojawia się Maurício.

70

70. Haris Medunjanin (MTA) - 3:0

70

Gol dla Maccabi!
Przepiękny bezpośredni strzał z rzutu wolnego. HARIS MEDUNJANIN mocnym uderzeniem w górny lewy róg bramki Łodygina zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu. Bramkarz miał piłkę na rękach, ale strzał był na tyle silny, iż nie dał rady obronić.

69

Aberman faulowany przez Kokorina. Rzut wolny dla Maccabi tuż za polem karnym gości.

66

Ostatnie akcje toczone zarówno z jednej jak i z drugiej strony w bardzo szybkim tempie. Brak jednak pomysłu na dobre wykończenia sytuacji.

63

Indywidualna akcja Dordevicia, który pojawił się przed momentem na boisku. Górą obrońca Maccabi, który skutecznie powstrzymał atak gości.

61

Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Aleksandr Kierżakow, na boisku pojawia się Luka Đorđević.

60

Witsel faulował Albermana, kartka dla gracza gości.

58

Strzał Witsela z dystansu daleki od ideału. Od bramki rozpocznie bramkarz Maccabi.

57

Frustracja gracza Zenita i żółty kartonik.

57

Tal Ben Haim dał się sfaulować graczowi Zenita i rzut wolny dla gospodarzy na połowie Rosjan.

56

Szybko Akcja przeniosła pod drugą bramkę. Rzut rożny dla Maccabi. Krótkie rozegranie, ale obrońca wybija piłkę do przodu.

55

Strzał z dystansu Neto poszybował wysoko nad poprzeczką Rajkovicia.

53

Ben Chaim przerwał atak Maka, który rozpędzał się na lewej stronie.

52

Tym razem znakomita szansa dla Zenita, strzał i piłka w rękach bramkarza. Wcześniej jednak napastnik Rosjan był na spalonym.

50

50. Maccabi prowadzi nieoczekiwanie już 2:0.

50

Szybsze tempo na początku drugiej połowy. Kontra Maccabi. Ben Haim z prawej strony zza pola karnego dośrodkował na głowę VIDARA ORN KJARTANSSONA, a ten zdobył bramkę nie dając szans bramkarzowi.

48

Filipienko faulowany przez Kierżakowa.

47

Kontra w wykonaniu gości. Dośrodkowanie Żyrkowa z prawej strony pola karnego zablokowane przez obrońcę. Corner dla gości.

46

Rzut rożny dla Maccabi. Było groźnie pod bramką Łodygina. Ale uderzenie Igiebora niecelne.

46

Pierwsze 20 minut pierwszej połowy ze zdecydowanym wskazaniem na Zenit. Maccabi dość niespodziewanie stworzyło sobie sytuację właściwie z niczego i objęło prowadzenie. Od tego momentu Rosjanie jakby stracili swój rytm i coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Medunjanin nie tylko dzięki bramce był najjaśniejszą postacią pierwszej połowy.

45+1

45+1

Medunjanin zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale futbolówka poszybowała kilka metrów obok lewego słupka Łodygina.

45

Ben Chaim faulowany przez Witsela tuż za polem karnym. Rzut wolny i będzie dobra szansa na podwyższenie wyniku dla Maccabi.

44

Blisko linii środkowej boiska faulowany jeden z graczy Maccabi. Rzut wolny i gospodarze spokojnie budują atak na połowie rywala.

43

Criscito lewą stroną boiska podążył z szybkim atakiem. Jego wrzutka nie znalazła adresata w postaci Kierżakowa.

42

Mocniejszy pressing stosują zawodnicy Maccabi nie zapominając przy tym o grze defensywnej. Całą 11-stką bronią się na własnej połowie.

40

Do tej pory obie ekipy oddały po 4 strzały na bramkę.

39

Problemy zdrowotne miał Kierżakow po tym jak jeden z rywali nadepnął mu na stopę. Gracze Maccabi grając fair wybili piłkę na aut.

38

Tempo tego spotkania nie jest dotychczas porywające. Zenit bez większych pomysłów na grę mozolnie konstruuje ataki, które najczęściej kończą się przejęciem piłki przez gospodarzy.

37

Błąd Zenita w środku pola i strata. Zza pola karnego uderzał Medunjanin, ale strzał mocno niecelny.

35

Criscito ładnie przerzucił piłkę z lewej strony na prawą. Tam znalazł się Kokorin, którego strzał został zablokowany. Rosjanin domagał się zagrania ręką, lecz sędzia niewzruszony.

33

W tym momencie Zenit ma posiadanie piłki 53%, natomiast Maccabi 47%.

32

Bramka wyraźnie podcięła skrzydła graczom Zenita i co raz częściej do głosu dochodzą gracze Maccabi. Rosjanie szybko przechwytują zagrania gospodarzy.

30

Kierżakow uderza zza pola karnego na bramkę Rajkovicia, ale bramkarz nie ma problemów z tym strzałem.

29

Mimo iż to goście konstruują bardziej przemyślane ataki i stwarzają więcej sytuacji bramkowych to Maccabi czeka na swoją szansę grając z kontry.

26

26. Tak Mendunjanin daje prowadzenie Maccabi.

26

Można powiedzieć, że dość niespodziewana bramka. Z prawej strony boiska dośrodkowywał lewą nogą skrzydłowy gospodarzy HARIS MEDUNJANIN i pokonał bramkarza rywali, bowiem do główki nie doskoczył Benajoun. Z dośrodkowania wyszedłgol.

25

Już szybka kontra w wykonaniu Zenita. Gospodarze co raz głębiej cofają się do defensywy. Od bramki Rajković.

24

Z lewej strony wrzutka bocznego obrońcy Maccabi, lecz bramkarz Rosjan chwyta pewnie piłkę w ręce.

22

Żyrkow złapany na ofsajdzie.

21

Ben Harush bezpardonowym wejściem powalił na murawę Smolnikowa. Obyło się bez kartki. Zenit cały czas dominuje jeśli chodzi o utrzymanie piłki.

19

Kokorin zbyt ostro naciskał Ben Harusha na połowie gospodarzy i po mocnym faulu zarobił żółtą kartkę.

18

Ładne rozgrywanie piłki przez Zenit na połowie Maccabi. Rosjanie co chwile przerzucają piłkę z jednej strony boiska na drugą, ale ostatecznie goście przejmują piłkę.

16

16. Pierwsza groźna sytuacja gospodarzy i słupek ratuje Zenit przed utratą gola!

16

Przejęcie piłki przez Maccabi w okolicy środka boiska. Szybka kontra i napastnik Ben Chaim stanął przed doskonałą szansą na gola. Jego uderzenie trafilo w prawy słupek bramki Łodygina,

14

Gospodarze długo zabierają się do wyprowadzenia piłki ze swojej połowy, ale stopniowo przesuwają się na połowę Zenitu.

13

Z 30 metrów strzelał Axel Witsel, ale jego płaskie uderzenie bez problemu wyłapuje bramkarz Rajković.

11

Igiebor długą centrą próbował uruchomić swojego skrzydłowego. Ale pomocnik Maccabi nie doszedł do tego zagrania i aut dla gości.

10

Maccabi nieco szybszym zrywem próbowało zaskoczyć gości. Ale Łodygin nie miał problemów ze strzałem dystansowym.

9

9. Witsel strzałem głową mógł dać prowadzenie Zenitowi. Rajković obronił to uderzenie.

9

Rzut wolny na połowie Maccabi. Filipienka faulował. Wrzutka Giuliano w pole karne i główka Witsela. Bramkarz miał problemy z tym strzałem, ale na raty obronił.

7

Gracze trenera Shoty Arveladze bardzo długo zabierają się za budowanie ataku, co szybko wykorzystuje Zenit, który gra szybszą piłkę. Łatwa strata gospodarzy.

6

Dobre wyjście z bramki Rajkovicia. Kolejna groźna akcja Rosjan zażegnana przez Maccabi.

5

Długi wykop bramkarza gospodarzy. Pierwszy strzał Maccabi. Z dystansu uderzał Ben Harush, ale bardzo niecelnie.

4

Mak (Zenit) na spalonym.

3

Maccabi jak na razie nie potrafi utrzymać się dłużej przy piłce, szybko futbolówkę przejmują gracze z Sankt Petersburga.

2

Pierwsze akcje rozgrywane na połowie gospodarzy. Zenit atakuje lewą stroną boiska.

1

Rozpoczęli goście. W strojach żółtych Maccabi Tel Awiw, natomiast na błękitno-niebiesko Zenit Sankt Petersburg.

1

Maccabi Tel Awiw: P. Rajković – Dasa, Ben Haim, Filipenko, Ben Harush – Medunjanin, Alberman (C), Igiebor – Benajoun, Kjartansson, Ben Haim II.
Rezerwowi: Lifshitz – Scarione, Ben Basat, Itzhaki, Miha, Golasa, D. Peretz.

FC Zenit Sankt Petersburg: Łodygin – Smolnikow, Neto, Javi García (C), Criscito – Kokorin, Witsel, Giuliano, Żyrkow – Mak, Kierżakow.
Rezerwowi: M. Keržakov – Novoselcev, Lombaerts, Maurício, Jusupov, Gasilin, Đorđević.

Sędziowie: Główny: Ivan Kružliak (SVK) Asystenci: Martin Balko (SVK), Roman Slyško (SVK) Techniczny: Tomaš Somolani (SVK) Bramkowi: Mário Vlk (SVK), Peter Kralović (SVK).
Mimo iż Maccabi gra na własnym stadionie to faworytem czwartkowego starcia jest Zenit. Warto zwrócić uwagę, że jeszcze w zeszłym sezonie obie ekipy rywalizowały w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Lepiej wiodło się Rosjanom, którzy wyszli nawet z grupy, dla porównania zespół z Tel Awiwu przegrał wszystkie swoje sześć spotkań. Początek rywalizacji pomiędzy tymi drużynami o godzinie 19:00. Do usłyszenia!
Zespół z Tel Awiwu plasuje się aktualnie na 2. pozycji w swojej rodzimej lidze. Po trzech kolejkach z dorobkiem 7 punktów (2 wygrane i remis) tylko Mistrz kraju – Hapoel Beer Sheva jest wyżej, ale również z dorobkiem siedmiu punktów na koncie. W ostatniej serii gier Maccabi zremisowało u siebie z Beitarem Jerozolima 2:2.

W lidze rosyjskiej rozegrano sześć kolejek. Zenit z 12 zgromadzonymi "oczkami" jest na 3. miejscu. Podobnie jak Maccabi nie zaznał jeszcze smaku porażki. Zanotował 3 zwycięstwa i taką samą liczbę remisów. W ostatniej kolejce rozgromił na wyjeździe drużynę Arsenal Tula aż 5:0. W Rosji na czele dwie drużyny z Moskwy. Prowadzi Spartak (16 pkt), na drugi miejscu CSKA (14 pkt).
Maccabi oraz Zenit w sezonie 2016/2017 zagrają w Lidze Europy w grupie D. Ich rywalami będą holenderski AZ Alkmaar oraz Dundalk z Irlandii. Przypomnę, że ta ostatnia ekipa przegrała w decydującej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów z Legią Warszawa. Faworytem tej grupy jest Zenit, ale nie będzie sensacji jeśli to Maccabi bądź AZ Alkmaar zakończą rundę zasadniczą na czele stawki.
Zenit z kolei minione rozgrywki w rosyjskiej Premier Lidze zakończył na trzecim miejscu, tracąc do zwycięzcy – CSKA Moskwa 6 punktów. Druga była ekipa FK Rostów, do której drużyna z Sankt Petersburga straciła cztery "oczka". W porównaniu z Maccabi Zenit nie musiał przechodzić eliminacji do Ligi Europy, bowiem 3.miejsce w lidze rosyjskiej zagwarantowało im bezpośredni udział w tych rozgrywkach.
Sezon 2015/2016 drużyna Maccabi Tel Awiw zakończyła na drugim miejscu w izraelskiej lidze, tracąc zaledwie 3 punkty do Mistrza – Hapoelu Beer Sheva. Aby dostać się do fazy grupowej LE w sezonie 2016/2017 Maccabi musiało przejść długą drogę w eliminacjach pokonując w kolejnych rundach następujących przeciwników: ND Gorica (Słowenia), Kairat Ałmaty (Kazachstan), Pandurii Targu Jiu (Rumunia), a w ostatniej rundzie Hajduk Split (Chorwacja). Tę ostatnią ekipę wyeliminowali po rzutach karnych.
Po inauguracji Ligi Mistrzów nadszedł czas na pierwszą kolejkę zmagań w rozgrywkach Ligi Europy. Serdecznie zapraszam na relację z meczu grupy D. W Tel Awiwie Maccabi podejmować będzie FC Zenit Sankt Petersburg. Początek spotkania o godzinie 19:00. Bądźcie Państwo z nami!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

3:4

finał (1:0)

Gole: 26. Medunjanin, 50. Kjartansson, 70. Medunjanin – 77. Kokorin, 84. Mak, 86. Giuliano

Kartki:   77. P. Rajković (MTA), 79. Dasa (MTA), 83. Miha (MTA), 86. Medunjanin (MTA) – 19. Kokorin (PET), 57. Javi García (PET), 60. Witsel (PET)   81. Dasa (MTA)

Maccabi Tel Awiw: P. Rajković – Dasa, Ben Haim (85. D. Peretz), Filipenko, Ben Harush – Medunjanin, Alberman (C), Igiebor – Benajoun (79. Miha), Kjartansson (74. Ben Basat), Ben Haim II.
Zmiany: Lifshitz – Scarione, Ben Basat, Itzhaki, Miha, Golasa, D. Peretz.

FC Zenit Sankt Petersburg: Łodygin – Smolnikow, Neto, Javi García (C) (71. Maurício), Criscito – Kokorin, Witsel, Giuliano, Żyrkow (90+4. Novoselcev) – Mak, Kierżakow (61. Đorđević).
Zmiany: M. Keržakov – Novoselcev, Lombaerts, Maurício, Jusupov, Gasilin, Đorđević.