OGC Nice – FC Schalke 04 Gelsenkirchen

0:1

finał (0:0)

15.09.2016, 21:05 • Allianz Riviera, Nicea • Runda 1 • Krzysztof

FC Schalke 04 Gelsenkirchen wygrywa w Nicei 1-0 po trafieniu Baby Rahmana. OGC przebudziło się i zaczęło grać w piłkę dopiero po straconym golu. Nie zdążyli jednak doprowadzić do wyrównania, choć końcówka była bardzo emocjonująca. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (22:57:48)

90+4

90+3

Seri huknął z dystansu, ale trafił prosto w zawodnika Schalke. To musiało boleć.

90+3

Rzut rożny dla gospodarzy i prawdopodobnie ostatnia szansa na doprowadzenie do wyrównania.

90+2

Ale było blisko podwyższenia prowadzenia przez Schalke. Cardinale wybronił mocny strzał rywala, a chwilę później dobitka zatrzymała się na słupku!

90+1

Ostatnia zmiana w ekipie gości. Na ostatnie minuty wchodzi Kolasinac, a opuszcza plac gry Goretzka.

90

Balotelli sprowadził do parteru Howedesa. Włoch nie dał wyboru hiszpańskiemu arbitrowi. Zasłużona żółta kartka.

89

Francuzi w natarciu. Teraz to przyjezdni zostali zamknięci we własnym polu karnym.

87

Mocne uderzenie z ostrego kąta z lewej strony boiska. Fahrmann wyłapuje piłkę i zażegnuje niebezpieczeństwo. W ostatnich minutach był częściej fatygowany, niż przez większość spotkania.

86

Doskonały przerzut do Choupo-Motinga. Ten opanował futbolówkę, lecz bardzo dobrze zareagował pilnujący go obrońca z Nicei.

85

Bodmer zaspał za plecami zawodników Schalke. Dostrzegł to sędzia liniowy i podniósł chorągiewkę. Ofsajd.

84

84. Próba Balotelliego:

84

Szybka składna akcja OGC. Świetnie tam pokazał się Balotelli, który wyprzedził rywala, a następnie mocno uderzył na bramkę. Fahrmann z wielkim trudem zbił futbolówkę na rzut rożny.

83

Końcówka pojedynku. Francuzi starają się coś zmienić w ustawieniu, ale póki co nie są w stanie wydostać się z własnej połowy.

81

Druga roszada w składzie gospodarzy. Na placu gry melduje się już Belhanda, a boisko opuścił Dalbert.

79

Schalke nie rezygnuje z następnych ataków, tylko próbuje pójść za ciosem. Kolejne ataki Niemców. OGC w tarapatach.

0:1

finał (0:0)

Gole: 75. Baba Rahman

Kartki:   71. Seri (NIC), 90. Balotelli (NIC) – 32. Baba Rahman (SCH), 44. Stambouli (SCH)

OGC Nice: Cardinale – Ricardo, Baysse (C), Dante, Dalbert (81. Belhanda) – M. Sarr, Koziello (67. Bodmer), Seri, Cyprien – Pléa, Balotelli.
Zmiany: Hassen – Souquet, Belhanda, Lusamba, Walter, Bodmer, Boscagli.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Höwedes (C), Naldo, Nastasić, Baba Rahman – Goretzka (90+1. Kolašinac), Stambouli (58. Meyer), Bentaleb – Schöpf (53. Konopljanka), Embolo, Choupo-Moting.
Zmiany: Nübel – Geis, Kolašinac, Meyer, Konopljanka, Huntelaar, Riether.

Sędziowie: Alberto Undiano Mallenco – Roberto del Palomar, Raúl Cabanero (wszyscy Hiszpania)