Sunderland A.F.C. – Everton F.C.

0:3

finał (0:0)

12.09.2016, 21:00 • Stadium of Light, Sunderland • Runda 4 • Krystian Kocerba

Druga połowa to całkowita dominacja Evertonu. Romelo Lukaku ustrzelił hat-tricka w 11. minut i tym samym gospodarze mogli zapomnieć o pierwszej wygranej w sezonie. Everton nadal pozostaje bez porażki podobnie jak trzy inne zespoły i aktualnie zajmuje 3. miejsce w tabeli. Sunderland pozostaje na przedostatnim – 19.miejscu. Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu lajfy.com

90+4

Jeszcze rzut rożny dla Evertonu. Ostatni gwizdek arbitra. Lukaku zabiera ze sobą szczęśliwą dla niego piłkę.

90+3

Szybki kontratak w wykonaniu gości. Arouna Kone zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bramkarz pewnie obronił ten strzał.

90+2

Adnan Januzaj oddał strzał ponad bramką Stekelenburga.

90+1

Trzy minuty doliczone. Jeszcze wrzutka w pole karne Evertonu, która nie przynosi korzyści gospodarzom.

90

Przez moment gra była zatrzymana. Pomoc medyczna udzielana van Aaholtowi.

89

Schodzi strzelec trzech goli Lukaku, za niego A.Kone.

87

Deulofeu zagrywa w pole karne gospodarzy. Dobra interwencja Djilobodji.

86

Jeszcze jedno uderzenie z dystansu w wykonaniu Lukaku. Bramkarz gospodarzy nie miał problemów z tym strzałem.

85

Rzut rożny dla gości. Mirallas posyła piłkę w pole karne, ale van Aanhlot przecina to zagranie.

84

Mirallas zagrywa piłkę za linię obrony. Do futbolówki dopadł Deulofeu, który po przebiegnięciu kilkunastu metrów oddał niecelny strzał.

83

Dobry drybling Khazriego, który jest aktywny od momentu wejścia na boisko. Akcja zatrzymana przez przeciwnika.

82

W ostatnich minutach mamy do czynienia z brzydszą grą, sporo fauli po obu stronach.

80

Gospodarze mają posiadanie piłki na poziomie zaledwie 33%.

79

Ostatnie minuty to okres spokojniejszej gry w środku pola. Opadło nieco tempo spotkania.

76

Jest także zmiana w zespole gospodarzy. Denayer za Kirchhofaa.

76

Kontuzjowanego Bolasie zastępuje Davies.

76

Świetna okazja dla Lukaku na podwyższenie wyniku, ale nie trafia w światło bramki.

75

Strzał z dystansu Bolasie zablokowany przez rywala.

73

Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Duncan Watmore, na boisku pojawia się Didier N'Dong.

73

Kirchoff fauluje Mirallasa.

71

71. Trzy gole Lukaku w nieco ponad 10 minut

71

Gol dla Evertonu!
Pomocnik Evertonu Mirallas zagrywa piłkę za plecy obrońców. Tam znalazł się ROMELO LUKAKU, który w sytuacji 1 na 1 ze Stekelenburgiem nie dał szans Holendrowi.

70

Kolejna świetna akcja Bolasie, który jest w wyraźnym gazie w ostatnich minutach. Obrońcy mają problem z zatrzymaniem go.

Druga bramka strzelona głową przez Lukaku.

68

Bardzo szybka kontra w wykonaniu Evertonu. Kilkadziesiąt metrów z piłką przebiegł Bolasie, który dośrodkował w pole karne Pickforda. Tam po raz kolejny znalazł się ROMELO LUKAKU i drugi raz zdobył bramkę po strzale głową.

67

Rzut wolny dla Sunderlandu. Wahbi Khazri wykonywał stały fragment gry, zdecydował się na strzał, lecz bramkarz obronił to uderzenie.

65

Khazri popisał się ładnym zagraniem i wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

64

Szybki atak gospodarzy, którzy wyraźnie podrażnieni są utratą gola. Strzał Watmore'a zablokowany.

63

Uderzenie Gueye bardzo niecelne. Aut dla Sunderlanud.

61

Dobra indywidualna akcja Bolasie, którego drybling został zatrzymany przez obrońców.

60

60. Everton w końcu dopiął swego i jest 1:0 dla gości.

60

Bardzo dobra wrzutka w pole karne w wykonaniu Idrissy Gueye, w polu karnym znalazł się ROMELO LUKAKU, który pięknym strzałem głową pokonuje bramkarza rywali.

58

Dobra akcja Watmore'a i rzut rożny dla Sunderlandu.

57

Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Lynden Gooch, na boisku pojawia się Wahbi Khazri.

56

Idrissa Gueye wykopał piłkę po gwizdku sędziego i został ukarany kartką.

55

Tym razem to Lukaku miał doskonałą okazję, by dać prowadzenie gościom. Nie trafił jednak w bramkę.

54

Długa piłka zagrana przez Gueye. Dobra okazja na gola dla Deulofe. Strzał zablokowany.

53

Rykoszet po uderzeniu Jermaina Defoe. Rozgrzewa się już jeden z graczy Sunderlandu.

52

52. Środkowy obrońca gospodarzy mógł dać prowadzenie

52

Lamine Kone miał świetną szansę na zdobycie bramki, po wrzutce z rzutu rożnego, który wykonywał Gooch. Bramkarz obronił strzał Kone.

52

Ostatnie fragmenty gry do dominacja "The Toffees". Gospodarze zepchnięci głęboko do obrony.

50

Ciekawa akcja Kevina Mirallasa, który skutecznie zagrywa piłkę za obrońców.

49

Strzał na bramkę w wykonaniu Yannicka Bolasie i ładna interwencja Pickofrda. Futbolówka wraca na plac gry po obronie bramkarza.

48

Wprowadzony po przerwie Deulofeu ruszył z piłką do szybkiego ataku, zagrywa futbolówkę za obrońców i ostatecznie jeden z graczy gości przerywa jego zamiary.

47

Januzaj zdecydował się na wrzutkę w pole karne Evertonu, ale Stekelenburg był na posterunku i przechwycił to zagranie.

46

Ross Barkley opuścił plac gry w jego miejsce Gerard Deulofeu.

46

Drugą połowę rozpoczęły "Czarne koty"

46

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek na Stadium of Light. Remis jest sprawiedliwym wynikiem z przebiegu meczu ze wskazaniem na Everton, który miał więcej sytuacji podbramkowych. Goście częściej utrzymują się przy piłce 65 do 35%, lecz nie przekłada się to na dogodne akcje bramkowe.

45+1

45

Yannick Bolasie oddałstrzał zza pola karnego, lecz bez korzystnego efektu.

44

Dobre zagranie Januzaja, piłka opuszcza jednak plac gry i od autu Everton.

42

Duncan Watmore ruszył do szybkiej kontry i przewrócił się w polu karnym Stekelenburga. Sędzia uznał, że symuluje i ukarał kartonikiem gracza Sunderlandu.

40

Dwie centry w wykonaniu gospodarzy. Najpierw próbował Januzaj, potem Gooch, który zmusił bramkarza gości do wybicia piłki na rzut rożny.

39

Długa piłka posłana przez Leightona Bainesa zatrzymana przez gracza obrońcę Sunderlandu.

39

Ross Barklej fauluje Rodwella, ale obyło się bez kartki.

37

Crossowe zagranie Bolasie, ale skutecznie interwencja Djilobodji.

37

Lukaku dogrywa piłkę w pole karne Pickforda, ale jego podanie zostało zablokowane przez przeciwnika.

36

Mimo, iż Everton zdecydowanie dłużej utrzymuje się przy piłce, to Sunderland sprawie lepsze wrażenie na placu gry.

35

Piękne podanie Adnan Januzaj, ale jego kolega z drużyny stracił futbolówkę. Aut dla gości.

34

Tym razem swojej szansy szukają gracze "Czarnych kotów", którzy utrzymują się dłuższą chwilę na połowie Evertonu.

33

Gra wznowiona. Wrzutka Bolasie, ale Manquillo przerywa atak Evertonu.

31

Gra chwilowo przerwana. Na murawie leży van Aanholt i jest mu udzielana pomoc medyczna.

31

Strzał Mirallasa zablokowany.

30

Goście utrzymują się teraz na połowie Sunderlandu. Baines dośrodkowuje, ale Kone jest tam gdzie być powinien i wybija piłkę daleko do przodu.

29

Niezły drybling Barry'ego został zatrzymany przez Kone.

28

Lynden Gooch próbował dograć piłkę na wolne pole, ale to podanie zostaje zablokowane przez obrońcę "The Toffees".

27

Udało się wyjść z własnej części boiska piłkarzom "Czarnych kotów" i to oni rozgrywają atak pozycyjny na połowie gości.

26

Z każdą minutą meczu drużyna Evertonu radzi sobie coraz odważniej na połowie gospodarzy.

25

Kolejne dwa szybkie przewinienia Sunderlandu w krótkim odstępie czasu. Sędzia upomina Watmore'a.

23

Watmore nieprzepisowo powstrzymywał Bainesa. Rzut wolny dla gości.

21

Jeszcze jeden cross gracza Evertonu. Bolasie posyła piłkę w pole karne, ale Lamine Kone dobrze interweniował.

20

Dobrze w kierunku bramki Pickforda ruszył Ross Barkley, następnie odegranie do Lukaku. Napastnik oddał strzał, który wyłapuje bramkarz.

19

Javier Manquillo dogrywa futbolówkę w pole karne na głowę Watmore'a, którego strzał pewnie wyłapał Stekelenburg.

18

Szybka kontra Sunderlandu. Defoe oddał strzał, który zablokował Jack Rodwell.

16

Gracz Evertonu Yannick Bolasie dośrodkowuje w pole karne gospodarzy, ale piłki nie sięga żaden z zawodników "The Toffees".

15

Mirallas wrzuca futbolówkę w pole karne Sunderlandu, ale tam jest Kone, który zażegnuje niebezpieczeństwo.

14

Mirallas wykonuje rzut rożny z prawego narożnika boiska. Rykoszet po uderzeniu Jagielki.

13

Yannick Bolasie dośrodkowywał z prawej strony boiska. Do główki wyskoczył w polu karnym Lukaku, lecz jego mocny strzał obronił Pickford.

12

Jak na razie Everton częściej utrzymuje się przy piłce. Jest 68 do 32% w posiadaniu na korzyść gości.

11

Do futbolówki dopadł Jermain Defoe, który stanął przed znakomitą szansą sam na sam ze Stekelenburgiem. Napastnik "Czarnych kotów" strzelił wysoko nad bramką.

10

Strzał Januzaja przyblokowany, gospodarze utrzymują się przy piłce.

8

Akcję dwójkową chciał rozegrać van Aanholt, ale jego zagranie do Defoe zostało odczytane przez obrońcę gości.

7

Szybki sprint Januzaja zakończył się stratą gracza Sunderlandu i autem dla gości.

6

Barkley zagrywał w pole karne Pickforda, ale podanie zostało powstrzymane przez obrońców.

5

Van Aanhol powstrzymał atak Evertonu. Chwilę potem Gueye postanowił uderzyć zza pola karnego, lecz nie trafił w światło bramki.

4

Ładne podanie Januzaja do Jermaina Defoe. Napastnik "Czarnych kotów" zdecydował się na strzał, ale uderzenie zablokowane.

3

Szybka kontra Sunderlandu nie przyniosła nic pozytywnego gospodarzom. Przewinienie Januzaja.

2

Pierwsza dobra akcja gości. Piłka odskoczyła Lukaku i bramkarz Pickofrd pewnie łapie piłkę.

1

Rozpoczęli gracze Evertonu.

1

Sunderland w tradycyjnych czerwono-białych pasiastych koszulkach i czarnych spodenkach, natomiast Everton w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

1

Za moment początek spotkania. Do bramki Sunderlandu powraca po kontuzji Jordan Pickford.

Sunderland A.F.C.: Pickford – Manquillo, Koné, Djilobodji, van Aanholt – Rodwell, Kirchhoff – Januzaj, Gooch, Watmore – Defoe.
Rezerwowi: Mika – Denayer, Khazri, O'Shea, N'Dong, McNair, Love.

Everton F.C.: Stekelenburg – Coleman, A. Williams, Jagielka, Baines – Gueye, Barry – Mirallas, Barkley, Bolasie – Lukaku.
Rezerwowi: Robles – Deulofeu, Koné, Lennon, Ra. Funes Mori, Holgate, Davies.

Główny: Mike Jones
Asystenci: Mark Scholes, Darren Cann
Techniczny: Neil Swarbrick
Zapraszam na relację z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 21.
Jedno jest pewne. W starciu Sunderlanu z Evertonem zawsze pada dużo bramek. W ostatnich trzech spotkaniach między tymi zespołami piłka lądowała w siatce aż dwanaście razy! Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie i tym razem!
Zdecydowanie lepiej radzi sobie na startu nowej kampanii Everton. Drużyna z miasta Beatlsów ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa. Po remisie na własnym terenie na początek sezonu z Tottenhamem przyszły pewne trzypunktowe zdobycze w starciu ze Stoke i West Bromem.
Gospodarze zaliczyli jak na razie "falstart". W pierwszych trzech kolejkach Sunderland zgromadził na swoim koncie tylko jeden punkt. Przed remisem w ostatniej kolejce z Southampton było co prawda zwycięstwo w Pucharze Ligii angielskiej. Ta wiktoria została jednak odniesiona ze zdecydowanie słabszym rywalem, z ekipą Shrewsbury występującą w League One.
Przed nami zakończenie czwartej serii gier angielskiej Premier League. Na Stadium of Ligh przyjedzie drużyna Everton F.C.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

0:3

finał (0:0)

Gole: 60. Lukaku, 68. Lukaku, 71. Lukaku

Kartki:   42. Watmore (SUN) – 56. Gueye (EVE)

Strzały celne: 11:20. Strzały niecelne: 9:11. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 0:1. Foule: 10:27.

Sunderland A.F.C.: Pickford – Manquillo, Koné, Djilobodji, van Aanholt – Rodwell, Kirchhoff (76. Denayer) – Januzaj, Gooch (57. Khazri), Watmore (73. N'Dong) – Defoe.
Zmiany: Mika – Denayer, Khazri, O'Shea, N'Dong, McNair, Love.

Everton F.C.: Stekelenburg – Coleman, A. Williams, Jagielka, Baines – Gueye, Barry – Mirallas, Barkley (46. Deulofeu), Bolasie (76. Davies) – Lukaku (89. Koné).
Zmiany: Robles – Deulofeu, Koné, Lennon, Ra. Funes Mori, Holgate, Davies.

Sędziowie: Główny: Mike Jones, Asystenci: Mark Scholes, Darren Cann, Techniczny: Neil Swarbrick