UC Sampdoria – Atalanta BC

2:1

finał (2:1)

28.08.2016, 20:45 • Luigi Ferraris, Genoa • Runda 2 • Sebastian Zwiewka

Fabio Quagliarella i Edgar Osvaldo Barreto zapewnili Sampdorii drugie zwycięstwo w tym sezonie. Goście otworzyli wynik meczu, ale gospodarze jeszcze przed przerwą odpowiedzieli dwoma trafieniami. Druga połowa nie przyniosła żadnego gola, ale należy wspomnieć, że goniący wynik przyjezdni od 42 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Carmony. Piłkarze Atalanty jednak nie poddali się i z całych sił walczyli o remis, ale nie zdołali pokonać Emiliano Viviano. Goście odnieśli więc już drugą porażkę w lidze. Dziękujemy, że ten czas spędziliście razem z nami! (22:47:25)
Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały na bramkę: 4:1. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 4:4. Faule: 13:16.

90+5

90+4

Muriel w narożniku skutecznie powstrzymał próby odebrania piłki przez gości.

90+4

Została minuta. Piłka w posiadniu Viviano.

90+3

Konko zbyt ostro potraktował Salę. Rzut wolny dla gospodarzy. Sampdoria jest bardzo blisko zwycięstwa.

90+1

Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Pavlovic (UC Sampdoria).

90+1

Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnie wyłapał Sportiello.

90+1

Sędzia doliczył pięć minut.

90

Przebojowa akcja rezerwowego Budimira. Na szczęście dla fanów Atalanty podanie zawodnika gospodarzy przeciął Zukanović.

88

Kessié nieprzepisowo zatrzymał Torreirę. Piłkarz gospodarzy kulejąc opuścił plac gry.

85

Silvestre faulowany przez Gómeza.

85

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Édgar Barreto, na boisku pojawia się Bruno Fernandes.

84

Sam poszkodowany bardzo dobrze dośrodkował na głowę Raimondiego. Gracz Atalanty świetnie główkował, ale piękną paradą popisał się Viviano. Po interwencji golkipera gospodarzy akcja została przerwana, gdyż Raimondi w momencie dośrodkowania był na spalonym.

83

Gómez faulowany. Goście będą mieli świetną szansę na dośrodkowanie ze stojącej piłki.

81

Gómez otrzymał bardzo długie podanie od swojego obrońcy. Argentyńczyk był jednak na spalonym.

80

Skuteczny odbiór Linetty'ego w środkowej części boiska. Nie udało się gospodarzom jednak skonstruować szybkiego kontrataku.

79

Ostra walka o piłkę w okolicach pola karnego gości. Sędzia dopatrzył się jednak faulu w ofensywie zawodnika Sampdorii.

78

Gospodarze uspokoili swoją grę. Teraz długo wymieniają swoje podania.

77

Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Jasmin Kurtić, na boisku pojawia się Andrea Petagna.

73

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Fabio Quagliarella, na boisku pojawia się Ante Budimir.

72

W ostatnich minutach dość niespodziewanie osłabieni goście przejęli kontrolę nad spotkaniem. Zespół Sampdorii jak do tej pory skutecznie odpiera liczne ataki piłkarzy Atalanty.

71

Atak przyjezdnych zakończył Pavlovic, który bardzo dobrze ustawił się we własnym polu karnym. Defensor gospodarzy momentalnie oddalił zagrożenie wykopując piłkę.

70

Muriel na pozycji spalonej.

69

Raimondi oddał bardzo lekki strzał głową po wrzutce Kessié'ego.

67

Muriel ładnie przyjął futbolówkę na nodze po pięknym przerzucie. Napastnik gospodarzy zagrał piłkę po ziemi w pole karne rywali, ale na posterunku był Masiello, który popisał się skuteczną interwencją.

65

Raimondi w ostatnich chwili przejął podanie zaadresowane do Muriela. Piłkarz Sampdorii miał szansę znaleźć się w dogodnej sytuacji.

64

Kessié pod presją dwóch rywali w łatwy sposób stracił piłkę w środku pola.

61

Praet w swojej pierwszej akcji został nieprzepisowo zatrzymany przez Kurticia. Piłkarz Atalanty zobaczył za swoje zagranie żółtą kartkę.

60

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Ricky Álvarez, na boisku pojawia się Dennis Praet.

59

Dośrodkowanie Álvareza z lewego skrzydła wpadło wprost na głowę Konko, który wyekspediował futbolówkę poza pole karne.

59

Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Leonardo Spinazzola, na boisku pojawia się Andrea Conti.

58

Niecelnie podanie Konko zaprzepaściło szansę Atalanty na kontrę.

57

Akcja Barreto powstrzymana przez obrońców Atalanty.

55

Quagliarella oddał strzał z 18 metrów. Włoch skierował piłkę w środek bramki, więc Sportiello nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

54

Niedokładne zagranie Kessie'go na lewą stronę.

53

Gra na początku drugiej części gry głównie toczy się w środkowej części boiska.

51

Goście starają się nawiązać równorzędną walkę z faworyzowanymi gospodarzami.

47

Raimondi dośrodkował w pole karne, ale piłka wpadła w ręce Viviano. Bramkarz Sampdorii błyskawicznie wykopał futbolówkę pod bramkę rywali. Wpadła ona jednak w ręce... Sportiello.

46

Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Alberto Paloschi, na boisku pojawia się Abdoulay Konko.

46

W pierwszej części gry było naprawdę dużo emocji. Trzy bramki, czerwona kartka i rzut karny. Sampdoria po stracie bramki natychmiast zareagowała i odrobiła straty. Za chwilę rozpocznie się druga połowa. Zostańcie z nami!

45+1

45+1

Rajd Kessié'ego kończy pierwszą połowę. Strzelec gola dla Atalanty został powstrzymany przez defensorów gospodarzy.

45

Sędzia do pierwszej połowy doliczył jedną minutę.

45

45. Édgar Barreto (SMD) - 2:1

45

Bramka dla Sampdorii! EDGAR OSVALDO BARRETO wpisuje się na listę strzelców!

W bramkowej akcji ponownie z dobrej strony pokazał się Luis Muriel, który wygrał pojedynek z rywalem i celnie dośrodkował na głowę swojego kolegi. Bramkarz powinien zrobić więcej w tej sytuacji!

42

Carmona fauluje w środku boiska Linetty'ego. Sędzia pokazał piłkarzowi Atalanty drugą żółtą, a w konsekwecji czerwoną kartkę! Goście grają w osłabieniu.

41

Álvarez szukał szczęścia strzałem z dystansu. Piłka w sporej odległości minęła bramkę gości.

40

Żółtą kartkę otrzymuje Franck Kessié (Atalanta BC).

40

Linetty starał się odebrać piłkę D'Alessandro. Próby Polaka okazały się skuteczne, gdyż jego rywal wyjechał z piłką na aut.

39

Obrońcy Atalanty skutecznie przerwali w polu karnym akcję szalejącego Muriela.

37

W ostatnich minutach na murawie rządzą gospodarze, a w szczególności Luis Muriel, który trafił w słupek, a przed chwilą wywalczył rzut karny.

35

35. Fabio Quagliarella (SMD) - 1:1

35

FABIO QUAGLIARELLA pewnie wykorzystuje rzut karny. Włoch kompletnie zmylił bramkarza uderzając w prawo. Sportiello rzucił się w lewym kierunku... Już 1:1!

34

Raimondi za faul otrzymuje żółta kartkę.

34

Muriel faulowany w polu karnym. Sędzia wskazuje na jedenastkę!

33

Quagliarella uderzył z 15 metra, ale Sportiello obronił nogą uderzenie piłkarza gospodarzy. Po chwili sędzia jednak przerwał akcję, ponieważ dopatrzył się pozycji spalonej u włoskiego napastnika.

31

Kąśliwy strzał Muriela. Napastnik Sampdorii trafił w słupek! Gospodarze byli krok od wyrównania!

31

Wrzutka Barreto z prawego skrzydła, ale wprost na głowę jednego z defensorów gości.

27

27. Franck Kessié (ABC) - 0:1

27

Gol dla Atalanty! Strzelcem bramki FRANCK KESSIÉ.

Ogromne zamieszanie pod bramką gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Kessié uderzył z dziewiątego metra na bramkę Viviano i zaskoczył zasłoniętego golkipera gospodarzy. Atalanta na prowadzeniu!

26

Barreto sfaulował Kurtica. Będzie szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

25

Przewagę teraz zaczynają przejmować gracze Atalanty. Bardzo aktywny na początku meczu jest szarżujący D'Alessandro.

23

Gómez na pozycji spalonej. Sytuacja była bardzo groźna, ale na szczęście sędzia się nie pomylił. Spalony był, ale bardzo minimalny.

22

Kessié wykorzystał zawahanie rywala i świetnie odebrał piłkę. Podanie Paloschiego było jednak bardzo niedokładne.

21

Carmona fauluje w środku pola Muriela. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu stała się faktem.

21

Kessié zagrał piłkę po ziemi w pole karne, ale wprost pod nogi jednego z obrońców gospodarzy.

17

Linetty stracił piłkę na rzecz Gómeza. Argentyńczyk szybko zagrał na prawą stronę do D'Alessandro. Ten chciał się zrewanżować swojemu koledze podaniem zwrotnym, ale całą sytuację przewidział Linetty, który odberał futbolówkę i oddalił niebezpieczeństwo.

14

Ładna szarża D'Alessandro. Wydawało się, że piłkarz Atalanty odda strzał z 20 metrów, ale w ostatniej chwilę piłkę spod nóg wybił mu jeden z reprezentantów gospodarzy.

12

Przewagę w środkowej części boiska zaczynają przejmować piłkarze Sampdorii.

9

Ostra walka w środku pola. Arbiter odgwizdał przewinienie Álvareza.

7

W pierwszych minutach obie drużyny grają chaotycznie i nie potrafią stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Teraz piłkę stracili gospodarze i od bramki akcję gości zaczął Sportiello.

4

Gra toczy się w środkowej części boiska.

1

Pavlovic zagrał piłką po ziemi w kierunku pola karnego gości, ale stracił futbolówkę.

1

Sampdoria występuje w niebieskich koszulkach, Atalanta w białych. Rozpoczęli goście.

1

Zawodnicy wychodzą na murawę. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!
Pełne zestawienia obu drużyn!

UC Sampdoria: Viviano – Sala, Silvestre, Regini (C), Pavlovic – Torreira, Linetty, Alvarez, Barreto – Muriel, Quagliarella
Rezerwowi:Puggioni, Krapikas – Dodô, Eramo, Fernandes, Pereira, Schick, Palombo, Praet, Cigarini, Škriniar, Budimir

Atalanta BC: Sportiello – Masiello, Zukanović, D'Alessandro, Gómez – Carmona, Kessie – Kurtić, Spinazzola, Paloschi – Raimondi (C)
Rezerwowi: Bassi, Mazzini – Gagliardini, Migliaccio, Freuler, Caldara, Conti, Konko, Petagna, Cabezas, Dramé, Capone.
Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Miejmy nadzieję, że do samego końca będzie trzymało nas w napięciu. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na naszą relację z tego meczu!
Na listę strzelców w konfrontacji z rzymianami wpisali się: Franck Yannick Kessié (autor dwóch bramek) i Andrea Petagna. Na uwagę zasługuje również występ Andrei Contiego, który zaliczył dwie asysty. Atalanta wyjdzie na boisko w starciu z Sampdorią skocentrowana i nastawiona na skuteczną grę w defensywie. Nie wyklucza to jednak akcji ofensywnych na bramkę gospodarzy.
Atalanta swój pierwszy ligowy mecz wspomina znacznie smutniej. Ekipa z Bergamo przegrała na własnym stadionie z Lazio Rzym 3:4. Pozytywem jest na pewno fakt, że piłkarze prowadzeni przez Gian Piero Gasperiniego pokazali moc w akcjach ofensywnych. Trzy strzelone bramki w jednym spotkaniu muszą robić wrażenie. Obrońcy Sampdoriimuszą więc być czujni pod własną bramką.
Podopieczny Marco Giampaolo byli lepszym zespołem i zasłużyli na komplet oczek. Nie ulega wątpliwości, że w niedzielnym starciu z Atalantą także będą drużyną dominującą, ale nie mogę zlekceważyć przeciwnika, który w każdej chwili będzie mógł zadać bolesny cios. My jako polscy kibice musimy liczyć na kolejny mecz w wyjściowym składzie Karola Linetty'ego. Polak przebojem wdarł się do składu nowego zespołu i miejmy nadzieję, że utrzyma miejsce w jedenastce.
Sampdoria ma za sobą doskonałą inaugurację. Zespół, w którym od tego sezonu występuje Karol Linetty pokonał na wyjeździe Empoli 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Luis Muriel. Nasz rodak wyszedł w podstawowym składzie i zagrał przez całe spotkanie. Ta informacja bardzo cieszy wszystkich polskich kibiców, ponieważ wydaje się, że były pomocnik Lecha Poznań ma pewne miejsce w jedenastce włoskiego zespołu.
W niedzielny wieczór Sampdoria Genoa zmierzy się na Stadio Luigi Ferraris z Atalantą Bergamo. Na początku rozgrywek celem każdego zespołu jest zdobycie jak największej liczby punktów, ponieważ w późniejszej fazie sezonu łatwiej jest zrealizować zamierzony cel. Nie ma wątpliwości, że czeka nas bardzo ciekawe widowisko.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

2:1

finał (2:1)

Gole: 35. Quagliarella (kar.), 45. Barreto – 27. Kessié

Kartki:   90+1. Pavlovic (SMD) – 21. Carmona (ABC), 34. Raimondi (ABC), 40. Kessié (ABC), 61. Kurtić (ABC), 85. A. Gómez (ABC)   42. Carmona (ABC)

Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 4:4. Foule: 13:16.

UC Sampdoria: Viviano – Sala, Silvestre, Regini (C), Pavlovic – Torreira, Linetty, Álvarez (60. Praet), É. Barreto (85. Fernandes) – Quagliarella (73. Budimir), Muriel.
Zmiany: Puggioni, Krapikas – Praet, Schick, Budimir, Eramo, Palombo, Škriniar, Fernandes, Dodô, Cigarini, Pereira.

Atalanta BC: Sportiello – A. Masiello, E. Zukanović, D'Alessandro, A. Gómez – Carmona, Kessié – Paloschi (46. Konko), Spinazzola (59. Conti), Kurtić (77. Petagna) – Raimondi (C).
Zmiany: Bassi – Conti, Migliaccio, Konko, Dramé, Mazzini, Petagna, Freuler, Cabezas, Caldara, Gagliardini, Capone.

Sędziowie: Doveri