2:0

finał (0:0)

28.08.2016, 15:30 • INEA Stadion, Poznań • 7. kolejka • Miłosz Knapczyk

Dziękujemy za wspólne emocje! Zapraszamy na inne spotkania Lotto Ekstraklasy! (17:24:16)
Koniec spotkania! Lech Poznań wygrywa u siebie 2:0 z Piastem Gliwice. Zmiennicy dają zwycięstwo Kolejorzowi. Najpierw trafił Formella, a w końcówce rywali dobija Gajos. Nie wiemy jednak, czy rzeczywiście na spalonym był Szeliga, który w 91. minucie strzelał na 1:1.

90+4

90+4

Piast broni się, by nie stracić zaraz trzeciej bramki! Mogło być 1:1, a teraz jest 2:0. Koniec!

90+2

90+2. Maciej GAJOS - 2:0

90+2

Gol dla Lecha!
Strzelcem bramki MACIEJ GAJOS.
Szybka kontra Lecha Poznań po nieuznanej bramce dla Piasta. Gajos wszedł między dwóch obrońców i oddał uderzenie w środek bramki. Piłka przechodzi pod ręką Szmatuły!

90+1

90+1. Czy był spalony?

90+1

Gol dla Piasta! Po akcji gości uderzenie oddaje Szeliga i mamy 1:1! Ale zaraz... Sędzia liniowy dopatrzył się sytuacji spalonej! Kontrowersja!

90

Niezbyt mocna próba Makuszewskiego. Uderzenie z prawej nogi, strzał prosto w Jakuba Szmatułę. Szybkie wznowienie gry przez najlepszego bramkarza poprzedniego sezonu.

88

Gumny źle przyjmuje sobie piłkę w polu karnym rywala. I jeszcze po chwili zdobywa żółty kartonik za nieczyste przerwanie akcji rywala.

87

Korun wślizgiem przerywa akcję Makuszewskiego. Wydaje się, że była to czysta interwencja, ale sędzia przerywa akcję, gdyż była to niebezpieczna decyzja obrońcy Piasta. Kartki nie obejrzeliśmy.

85

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Szymon Pawłowski, na boisku pojawia się Maciej Makuszewski.

83

83. Żółta kartka dla Bukaty.

83

Martin Bukata ruszył w pościgu za Łukaszem Trałką i trafił w nogi rywala. Jest druga żółta kartka w tym spotkaniu.

82

Bawił się i bawił piłką Szymon Pawłowski. Czekał aż jego koledzy się dobrze ustawią, ale na nic mu to było. Lech musi oddalić się od pola karnego rywala.

81

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Maciej Jankowski, na boisku pojawia się Josip Barišić.

80

Rozpaczliwa obrona Piasta Gliwice w ostatnich minutach! Szmatuła ratował wcześniej drużynę, a teraz robi to Murawski. Zablokowana próba Robaka!

2:0

finał (0:0)

Gole: 73. Formella, 90+2. Gajos

Kartki:   70. Bednarek (LPO), 88. Gumny (LPO) – 83. Bukata (PIA)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
Strzały celne: 7:2. Strzały niecelne: 16:9. Rzuty rożne: 12:1. Spalone: 1:2. Foule: 7:10.

Lech Poznań: Putnocký – Gumny, Bednarek, Arajuuri, Kędziora – Tetteh, Trałka (C) – Pawłowski (85. Makuszewski), Majewski (58. Formella), Jevtić (75. Gajos) – Robak.
Zmiany: Mleczko – Nielsen, Gajos, Formella, Wilusz, Dudka, Makuszewski.

Piast Gliwice: Szmatuła – Sedlar, Korun, Hebert, Mráz – Radosław Murawski (C), Bukata – Pietrowski, Masłowski (57. Szeliga), Badía (74. Mokwa) – Jankowski (81. Barišić).
Zmiany: Rusov – Barišić, Moskwik, Živec, Mokwa, Szeliga, Girdvainis.

Sędziowie: Paweł Raczkowski – Michał Obukowicz, Jakub Ślusarski