1:1

finał (1:0)

28.08.2016, 19:00 • Stadion MOSiR, Bytów • 6. kolejka • Krystian Błank

Dziękuje za uwagę. (20:55:48)
Drutex-Bytovia na własne życzenie zremisowała dzisiejsze spotkanie. Nie wykorzystała okazji na dobicie rywala. Dała się w drugiej połowie zdominować zespołowi z Tych, ten to wykorzystał i zdobył wyrównującą bramkę. Jest to trochę kara za minimalizm dla zespołu Tomasza Kafarskiego.

90+3

90

Sędzia dolicza 3 minuty.

88

Bramka dla gości wisiała w powietrzu. Drutex-Bytovia dała się zdominować podopiecznym Kamila Kieresia.

86

Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi J.Bąk, na boisku pojawia się Ploj.

85

Gol dla GKS-u!
GRZESZCZYK zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Kapitalne uderzenie tego zawodnika.

79

Zastąpienie na boisku Surdykowskiego Rzuchowski wskazuje na to, że zespół z Bytowa będzie bronił wyniku. Akcje ofensywne gości są coraz groźniejsze.

76

Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Surdykowski, na boisku pojawia się Rzuchowski.

73

W końcu Bieszczad musiał łapać piłkę. Ale dośrodkowanie w pole karne gospodarzy było zbyt głębokie i ten spokojnie złapał piłkę.

70

Ożywiła się gra GKS-u. Nieco zdominowali spotkanie. Podopieczni Tomasza Kafarskiego liczą na kontrataki.

68

Bardzo ładny strzał Grzeszczyka, niewiele minął prawe okienko bramki Gerarda Bieszczada.

67

Strzał Poczobuta w środek bramki, piłkę spokojnie łapie Florek.

64

Kapitalna interwencja Florka po strzale Surdykowskiego. Golkiperowi gości pomogło zapewne to, że strzał leciał raczej w środek bramki.

61

Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Monterde, na boisku pojawia się Formela.

59

Niezły strzał Bąka niewiele mija słupek bramki Florka, wyraźnie szuka go piłka w tym spotkaniu. Dzisiaj bardzo aktywny jest były zawodnik Wisły Płock.

58

Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Varadi, na boisku pojawia się Grzybek.

55

Kolejne minuty mijają, a gra jest bardzo wyrównana. Na pewno poprawiła się gra GKS-u po przerwie. Stworzyli dobrą akcję pod bramką Bieszczada, piłka przeleciała wzdłuż bramki, ale nikt tej akcji nie zamykał.

54

Żółtą kartkę otrzymuje Varadi (GKS Tychy).

49

Nieco lepiej wygląda gra GKS-u. Starają się więcej rozgrywać piłkę pod bramką gospodarzy. W końcu zostały uruchomione skrzydła tego zespołu.

46

Żółtą kartkę otrzymuje Mańka (GKS Tychy).

46

Pierwsza połowa nie była zbyt porywająca. Trochę wiało nudą. Mimo wszystko Drutex-Bytovia miała lekką przewagę. GKS-owi brakowało pomysłu na rozegranie. Ostecznie to czarno-biało-czerwonym udało się zdobyć bramkę.

45

45

Sędzi dolicza 1 minutę.

42

Gol dla Bytovii!
Fantastyczne dośrodkowanie Omar Monterde z rzutu rożnego w pole karne GKS-u. Piłka wpadła do siatki niemal bezpośrednio po dośrodkowaniu Omara, piłkę szurnął jeszcz J.BĄK i to on jest najprawdopodobniej strzelcem bramki.

40

Jeśli nic nie zmieni się do końca pierwszej połowy, nie ujrzymy w niej bramek.

35

Obie drużyny prezentują się bardzo podobnie, czyli przeciętnie. Bardzo dużo niedokładności w grze zespołów.

30

Spotkanie musi zdecydowanie się ożywić, bo jak do tej pory mało dzieje się na boisku przy Mickiewicza 13. Minimalną przewagę ma jednak Drutex-Bytovia.

29

Przerwa na nawodnienie zawodników.

26

Duże szczęście podopiecznych Kamila Kieresia. Dobre dośrodkowanie w pole karne Kamińskiego, akcję zamykał Bąk, ale kilku centymetrów zabrakło 23-latkowi, aby skierować piłkę do pustej bramki gości.

20

Mało zmieniło się w grze obu zespołu przez ostatnie kilka minut. Dalej spokojnie rozgrywają piłkę oba zespoły. Ostatnie 20 minut do zapomnienia.

15

Bardzo spokojnie rozgrywają piłkę oba zespoły. Niewiele dzieje się na boisku. Trochę wieje nudą w dzisiejszym spotkaniu. GKS nie ma pomysłu na rozegranie piłki.

11

Ładne podanie Kamińskiego na głowę J.Bąka, ten uderza piłkę, ale łapie ją Florek.

9

Tyszanie nie radzą sobie z rozgrywaniem piłki. Nie potrafią wymienić kilku dokładnych podań na połowie rywala. Natomiast czarno-biało-czerwoni wymieniają ich wile, ale niewiele z tego wynika. Wolno rozgrywają to spotkanie oba zespoły.

4

Na razie spokojnie rozgrywają piłkę oba zespoły. Maluje się minimalna przewaga Drutex-Bytovii. Wymieniają znacznie więcej podań niż goście.

1

Zawodnicy wychodzą już na boisko. Za chwilę zaczynamy mecz!
Zawodnicy obu ekip wychodzą już na rozgrzewkę przed spotkaniem.

Drutex-Bytovia Bytów: Bieszczad – Wróbel (c), Cseh, Opałacz – Kamiński, Mandrysz, Poczobut, Serafin, J.Bąk, Monterde – Surdykowski.
Rezerwowi: Szromnik, K.Bąk, Lachowicz, Waławczyk, Rzuchowski, Formela, Ploj.

GKS Tychy: Florek – Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mańka – Kowalski, Szumilas, Bukowiec (c), Grzeszczyk, Mączyński – Varadi.
Rezerwowi: Igaz, Błanik, Duda, Gancarczyk, Grzybek, Hirskyi, Zganiacz.

Sędziowie: Ł.Bednarek (główny).
HISTORIA POJEDYNKÓW:

30.07.11r. Bytów 0:4 (K.Bizacki 15, M.Sobczak 66, M.Folc 82,90)

12.11.11r. Tychy 1:1 (D.Szczęsny 60 – J.Zejglic 67)

4.10.14r. Tychy 3:2 (M.Kowalczyk 9, M.Bukowic 72, K.Piątek 90[s] – J.Surdykowski 66, 70-k.)

1.05.15r. Bytów 1:1 (J.Surdykowski 71 – D.Szczęsny 31)
Dobrze zespół GKS-u zna Jakub Bąk, 23-latek występował w barwach tego klubu przez pól roku w sezonie 2014/15, kiedy zespół prowadził Tomasz Hajto. Wystąpił nawet w spotkaniu przeciwko Drutex-Bytovii. Spędził wówczas na boisku 75 minut.
Napastnicy „Czarnych Wilków” nadal mają problem ze zdobywaniem bramek. Martwi to, że Surdykowski nie może zdobyć bramki od 926 minut, Klichowicz od znacznie dłuższego czasu, Efir jest kontuzjowany, a Ploj miał do tej pory niewiele okazji na pokazanie możliwości.
Czarno-biało-czerwoni mieli okazję, już kilkukrotnie mierzyć się z GKS-em. Pierwsze spotkanie w II lidze zakończyło się porażką Bytovii (0:4), natomiast w drugim padł remis (1:1). Kolejna okazja do potyczki nadarzyła się już na boiskach I-ligowych. Wówczas na stadionie w Tychach gospodarze wygrali 3:2, natomiast w spotkaniu rewanżowym oba zespoły podzieliły się punktami (1:1).
GKS rozpoczął obecny sezon może nie spektakularnie, ale na pewno poprawnie. Do tej pory zespół zgromadził 6 punktów, jeden mecz wygrał, trzy zremisował i jeden przegrał na inaugurację rozgrywek z Pogonią Siedlce (0:1). Jak na zespół, który w minionym sezonie awansował na zaplecze ekstraklasy, jest to niezły wynik, tylko o punkt gorszy od liczby oczek uzbieranych przez Drutex-Bytovię.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.