Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna)

PAOK Saloniki – Ajax Amsterdam

1:2

finał (1:1)

03.08.2016, 20:30 • Stadio Toumbas (Saloniki) • 3 runda kwalifikacyjna • Mateusz

: 2.88 3.35 2.88

Spotkanie zakończyło się triumfem Ajaxu Amsterdam, dzięki czemu Holendrzy meldują się w kolejnej fazie zmagań o Ligę Mistrzów. Grecy bardzo dobrze rozpoczęli ten pojedynek, obejmując prowadzenie już w czwartej minucie. Później jednak PAOK nie wykorzystywał wielu sytuacji na podwyższenie wyniku, co się zemściło. Przypomnijmy, że w 45. minucie po pewnym strzale z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Klaassen. Ten sam zawodnik na kilka chwil przed końcem doliczonego czasu gry dał Ajaxowi awans. (22:32:00)

90+5

90+5

El Ghazi spóźnił się z interwencją, trafiając w nogi przeciwnika. Sędzia Taylor bez chwili zastanowienia przerwał grę i ukarał zawodnika Ajaxu żółtym kartonikiem. Słuszna decyzja.

90+4

Już za moment, już za chwilę wszystko będzie jasne. Obecnie gra toczy się w okolicach linii środkowej i żadna z ekip nie próbuje forsować tempa.

90+3

Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Wiele wskazuje na to, że nie doczekamy się kolejnych trafień. PAOK już kompletnie opadł z sił, nie próbuje nawet zaatakować. Ajax również gra bardzo spokojnie, kontrolując rywalizację.

90+2

90+2. Rzućmy okiem na faul, po którym w 45. minucie podyktowany został rzut karny.

90+1

Pan Anthony Taylor postanowił przedłużyć ten pojedynek o pięć minut.

90

Siadła atmosfera na trybunach stadionu w Salonikach. Nic w tym dziwnego. Grecy kapitalnie rozpoczęli to spotkanie, zdobywając gola w czwartej minucie. Później mieli sporo sytuacji na podwyższenie prowadzenia, ale tego nie wykorzystali, co się teraz zemściło.

89

Zmiana w drużynie PAOK Saloniki: z boiska schodzi Sjachov, na boisku pojawia się Koulouris.

87

87. Klaassen (AJA) - 1:2

87

Gol dla Ajaxu!
Strzelcem bramki DAVY KLAASSEN. To już drugie trafienie tego zawodnika w dzisiejszym spotkaniu! Holendrzy zdołali podkreślić swoją przewagę poprzez zdobycie gola i są już o krok od awansu do kolejnej fazy kwalifikacji!

85

Za pięć minut regulaminowy czas gry dobiegnie końca. Najprawdopodobniej pan Taylor trochę dorzuci. Czy któraś z ekip zdoła w końcu objąć prowadzenie? Zobaczymy. Aktualnie w natarciu Ajax.

84

Zmiana w drużynie PAOK Saloniki: z boiska schodzi Charisis, na boisku pojawia się Biseswar.

83

Przypomnijmy, że to właśnie po kornerze gospodarze otworzyli wynik spotkania. Tym razem jednak nie zdołali w najmniejszym stopniu zagrozić bramce strzeżonej przez Glykosa. Golkiper PAOK-u nawet nie drgnął.

82

Teraz to PAOK postanowił przyspieszyć, ale centra z lewej strony boiska została przeszyta przez jednego z przeciwników. Za moment Grecy wznowią grę z narożnika. Może być groźnie!

81

Szykowane są kolejne zmiany. Obecnie w posiadaniu piłki znajduje się Ajax Amsterdam, lecz niewiele z tego wynika. Holendrzy nadal mają spory kłopot z przedarciem się przez grecką defensywę.

80

Obserwujemy sporo przeciętnych ataków. Tyczy się to obydwu zespołów. Zawodnikom brakuje większego polotu i pomysłu na przeprowadzenie lepszych jakościowo akcji.

79

Pauza dobiegła końca, gramy dalej! Na tablicy wyników wciąż rezultat remisowy, a do zakończenia regulaminowego czasu gry pozostało już tylko dziesięć minut z malutkim okładem.

77

Mystakidis ucierpiał w ferworze powietrznej walki z jednym z rywali. Gra została przerwana i znów musi interweniować sztab medyczny. Miejmy nadzieję, że zawodnik PAOK-u szybko odzyska pełnię sił.

76

Niesłychana historia! Wydawało się, że piłka wpadnie do bramki, ale tak się nie stało. Tylko poprzeczka! Nieźle uderzył Mystakidis. Zabrakło bardzo, ale to bardzo niewiele, by szybko po wejściu na murawę wpisał się na listę strzelców.

73

Jeden z Greków upadł na murawę i aktualnie jest mu udzielana pomoc medyczna. Mamy krótką przerwę w grze, którą zawodnicy wykorzystują na uzupełnienie płynów w organizmach.

72

Spokojnie, bardzo spokojnie na boisku. Może to jest jakaś cisza przed burzą? Tego nie wie nikt. Obie ekipy raz po raz kąsają, lecz nie są to jakieś zdecydowane ataki. Nikt nie chce popełnić kosztownego błędu.

71

Szkoleniowiec PAOK-u postanowił dokonać rotacji na pozycji ofensywnej. Podkreślił tym, że Greków nie interesuje nic innego, jak tylko awans do kolejnej fazy rozgrywek. Czy to się uda zrealizować? Czas pokaże!

70

Zmiana w drużynie PAOK Saloniki: z boiska schodzi Rodrigues, na boisku pojawia się Mystakidis.

69

Posiadanie piłki: 30-70%.

68

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Ciężko ogląda się takie fragmenty spotkań. Amsterdamczycy przeważają, ale nie potrafią tego podkreślić poprzez zdobycie bramki. PAOK natomiast ma kłopot z przechwyceniem inicjatywy.

66

Kolejne przekroczenie wyznaczonych przepisów. Tym razem żółtym kartonikiem ukarany został Tete. Spóźniona interwencja, trzeba to przyznać. Sędzia podjął właściwą decyzję.

65

Grecy muszą skupić się na grze w obronie, bowiem Holendrzy rozochocili się i próbują zdobyć drugiego gola. PAOK jest zepchnięty pod własną bramkę. Aktualnie gospodarze nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

64

Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Dolberg, na boisku pojawia się El Ghazi.

63

Cóż tu więcej dodawać. Obraz rywalizacji jest naprawdę mizerny. Otrzymaliśmy informację, że trener Ajaxu szykuje premierową zmianę. Za moment Dolberga zastąpi El Ghazi.

62

W chwili obecnej gra toczy się na wysokości linii środkowej. Obie ekipy nie prezentują większych chęci do kreowania kolejnych ataków. Powoli zaczyna pachnieć dogrywką, ale nie jest to jakiś mocny zapach.

60

Godzina gry za nami. Na tablicy wyników wciąż mamy remis 1:1, a w składach obu ekip nie dochodzi do żadnych zmian. Wydaje się, że przydałyby się jakieś modyfikacje. Trenerzy są jednak innego zdania.

58

Tempo gry znów minimalnie siadło, na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Ajax stara się przedrzeć przez defensywę Greków, ale ci nadal nie popełniają większych błędów.

57

Zaostrza się ten pojedynek! Sędzia znów musiał przerwać grę i sięgnąć po żółtko. Tym razem do jego notesu trafiło nazwisko Gudelja, który kompletnie spóźnił się z interwencją. Zasłużona kara.

56

Kolejna żółta kartka. Ponownie ukarany został piłkarz miejscowej drużyny – Crespo. Brzydka interwencja reprezentanta PAOK-u musiała się tak skończyć. Rzut wolny dla Ajaxu.

55

Tempo meczu znów zaczyna wzrastać. Zapewne żaden z zawodników nie chciałby grać dogrywki w takich warunkach. Przypomnijmy bowiem, że w Grecji jest naprawdę upalnie, co nie jest korzystne dla piłkarzy.

54

Tym razem golkiper Ajaxu spisał się na medal, pewnie wyłapując mocne uderzenie jednego z przeciwników. Solidna robinsonada Cillessena! Gdyby nie on, futbolówka znalazłaby się w siatce.

52

Przypomnijmy, że w dwumeczu również mamy remis – 2:2. W dalszym ciągu lepsze wrażenie sprawiają piłkarze PAOK-u, którzy za moment będą egzekwować rzut wolny. Może być bardzo groźnie!

51

Ajax nadal nie przyspiesza, Holendrzy zachowują się tak, jakby prowadzili. Tymczasem sprawa zwycięstwa w dzisiejszym meczu, a co najważniejsze – awansu – pozostaje kwestią otwartą.

50

Miejscowi bardzo mocno chcieli wejść w tę drugą połowę, po czym tempo rywalizacji zdecydowanie siadło. Obecnie na murawie nie dzieje się praktycznie nic, poza tym, że piłka często zmienia właściciela.

49

Obrona PAOK-u prezentuje się dziś naprawdę dobrze, poza jednym błędem, który zakończył się rzutem karnym. To może być bardzo kosztowna pomyłka. Nie ma jednak sensu za szybko wyrokować, na to przyjdzie czas po meczu.

48

Amsterdamczycy podkręcili tempo, chcąc zagrozić bramce strzeżonej przez Glykosa. Nic z tego! Defensywa greckiej drużyny ponownie stanęła na wysokości zadania, pewnie oddalając potencjalne niebezpieczeństwo.

47

W przerwę nie doszło do żadnych zmian. Dziwić może postawa szkoleniowca Ajaxu, bowiem wydaje się, że holenderskiemu zespołowi przydałby się jakiś powiew świeżego powietrza.

46

Groźny atak w wykonaniu gospodarzy! Główkował Rodrigues, ale futbolówka nie zmierzyła do bramki. Tym razem tylko boczna siatka. Znów zrobiło się bardzo, ale to bardzo gorąco!

46

Statystyki po I połowie.

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego pojedynku w Salonikach za nami! Póki co mamy remis – 1:1. Przypomnijmy, że wynik spotkania w 4. minucie otworzył Athanasiadis, natomiast tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Klaassen, który pewnie wykonał jedenastkę. Na razie na tablicy wyników widnieje taki sam rezultat, jakim zakończył się mecz w Amsterdamie. Czy w drugiej połowie któraś z drużyn przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść? A może potrzebna będzie dogrywka? Zobaczymy!

45+3

45+2

Sędzia postanowił przedłużyć pierwszą połowę o trzy minuty.

45+1

45+1. Klaassen (AJA) - 1:1

45+1

Bramkę z rzutu karnego zdobywa DAVY KLAASSEN. Bardzo pewnie wykonana jedenastka! Mamy wyrównanie! Mecz rozpoczyna się od nowa, jeszcze wszystko jest możliwe.

45

45. Żółta kartka dla gracza PAOK-u.

45

Pan Taylor uznał, że Leovac nieprzepisowo interweniował we własnej szesnastce. Arbiter dzisiejszego spotkania postanowił wskazać na wapno! Czy Ajax wykorzysta tę okazję i doprowadzi do remisu?

44

Zmęczenie graczy łatwo jest wytłumaczyć. W Grecji jest dziś naprawdę bardzo ciepło. Choć mamy już wieczór, to temperatura oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza.

42

Ostatnie minuty tej pierwszej połowy są naprawdę mało emocjonujące. Nie dzieje się nic szczególnego. Widać, że zawodnicy obu ekip są już mocno zmęczeni i z niecierpliwością wyczekują na odpoczynek.

41

PAOK nadal gra bardzo spokojnie. Gospodarze nie podkręcają tempa w obawie przed ewentualnymi błędami, które mogłyby skutkować utratą bramki. Ajax również nie przyspiesza. Monotonny pojedynek.

40

Za pięć minut pierwsza odsłona dzisiejszego pojedynku w Salonikach zostanie zakończona. Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli jednobramkowe prowadzenie PAOK-u.

37

Kolejny rzut rożny egzekwowali teraz Grecy, co nie przyniosło im najmniejszych korzyści. Holendrzy w mgnieniu oka oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Dobre zachowanie defensorów Ajaxu.

36

Grecki zespół egzekwował rzut wolny nieopodal szesnastki amsterdamczyków. Miękkie dośrodkowanie w pole karne poszybowało prosto w objęcia Cillessena. Pewna obrona golkipera Ajaxu.

35

Za dziesięć minut pierwsza odsłona dzisiejszego pojedynku w Salonikach zostanie zakończona. Obecnie tempo rywalizacji siadło, na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Sporo niedokładności w wykonaniu obu ekip.

33

Holendrzy nadal kompletnie rozczarowują, nie potrafiąc nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikami z Grecji. Amsterdamczycy raz po raz kąsają, lecz nie przynosi to żadnego wyniku.

32

Ajax nadal bez celnego uderzenia! Grecy natomiast mają już na swym koncie pięć strzałów w światło bramki. Przed momentem zakotłowało się w polu karnym PAOK-u, ale finalnie Glykos wyłapał piłkę.

30

Pół godziny gry za nami. Obraz rywalizacji w dalszym ciągu zbytnio się nie zmienia. PAOK nadal gra bez większego respektu dla przeciwnika. Grecy z łatwością przedostają się na połowę Ajaxu.

29

Przerwa już za nami. Możemy wrócić do rywalizacji. Aktualnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się zawodnicy Ajaxu Amsterdam, lecz niewiele z tego wynika. Holendrzy są bardzo opieszali.

28

Przerwa na uzupełnienie płynów w organizmach zawodników.

27

Sporo dzieje się w Salonikach. W głównej mierze emocji dostarczają nam zawodnicy PAOK-u. Gospodarze stwarzają naprawdę groźne akcje. Powinni już prowadzić przynajmniej dwoma trafieniami.

26

Niebywałe! Athanasiadis był praktycznie sam na sam z bramkarzem Ajaxu, próbował go przelobować, jednak fatalnie przestrzelił. Ależ katastrofalna pomyłka. To powinna być druga bramka dla miejscowych!

25

Strzały ogółem: 5:3
Strzały celne: 4:0

24

Aktualnie Grecy grają bardzo spokojnie, nie szarżują, w obawie przed ewentualnymi błędami. Częściej przy piłce znajdują się Holendrzy, lecz niewiele z tego wynika. Ajax nie potrafi przeprowadzić składnego ataku.

23

Doskonałe tempo prezentują gracze PAOK-u. Ajax nie nadąża za przeciwnikami. Bardzo przeciętna postawa Holendrów. Sensacyjnie rozpoczął się ten pojedynek!

22

Ajax kąsa, Ajax stara się zagrozić bramce strzeżonej przez Glykosa, ale bezowocnie. Przed momentem to Grecy byli bliżsi zdobycia kolejnego gola! Fantastyczna robinsonada w wykonaniu Cillessena!

20

Dwadzieścia minut rywalizacji w ramach dzisiejszego spotkania minęło. Wynik pozostaje bez zmian. Obraz gry również nie uległ większym modyfikacjom. W dalszym ciągu obserwujemy przewagę PAOK-u.

19

Mizernie wykonany stały fragment gry. Piłka w mgnieniu oka znalazła się na koncie PAOK-u. Aktualnie Grecy z wielkim spokojem wymieniają się podaniami. Nie można mówić o jakimkolwiek pośpiechu po stronie miejscowych.

18

Ajax ponownie próbował podkręcić tempo, ale na niewiele się to zdało. Holendrzy zdołali wywalczyć jedynie rzut rożny, choć golkiper PAOK-u do samego końca starał się wybić piłkę na aut.

16

Ponad kwadrans gry już za nami. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy, a rywale nie mają pomysłu na wyprowadzenie składnego ataku. Dobry początek w wykonaniu PAOK-u.

15

Momentalnie skontrowali Grecy! Tym razem miejscowa ekipa zdołała wywalczyć wznowienie z narożnika boiska. Korner nie przyniósł PAOK-owi żadnych korzyści. Inicjatywa szybko wróciła na konto Ajaxu.

14

Przyjezdni w końcu zdołali trochę groźniej zaatakować. Glykos popełnił fatalny błąd, nie łapiąc futbolówki. Gospodarze mieli sporo szczęścia, że żaden z rywali nie dopadł do piłki i nie wprowadził jej do siatki.

12

Ależ mocno męczą się teraz Holendrzy. Goście nie potrafią przedrzeć się przez dobrze skonsolidowaną defensywę PAOK-u. Grecy są na razie bezbłędni, pewnie oddalają potencjalne zagrożenia.

11

PAOK nie ma zbyt wielkiego respektu dla rywala. Grecy grają bardzo śmiało, nie przejmują się pojedynczymi atakami amsterdamczyków. Ajax jest bardzo spięty, zagrania Holendrów prezentują się bardzo monotonnie.

10

Dziesięć minut gry za nami. Ajax nadal nie ma na swym koncie ani jednego składnego ataku. Holendrzy raz po raz przedostają się na połowę przeciwników, lecz niewiele z tego wynika. Dobra postawa Greków.

9

Przypomnijmy, że pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 1:1. Wówczas jako pierwsi prowadzenie objęli Grecy, jednak doszło do tego stanowczo później niż dzisiaj. Ajax wyrównał dopiero kilkanaście minut po przerwie.

7

Amsterdamczycy próbowali przeprowadzić pierwszą bardziej dynamiczną akcję, ale dobrą interwencją na przedpolu popisał się Glykos. Bramkarz PAOK-u ze stoickim spokojem wyekspediował futbolówkę.

6

Ajax nie ma pomysłu na grę. Ekipa z Holandii ma spory kłopot z przedarciem się na połowę przeciwnika. Grecy próbują bowiem grać dosyć wysokim pressingiem, co przynosi pożądany efekt w postaci szybkich przechwytów.

5

Goście z Holandii nie spodziewali się z pewnością, że już po czterech minutach będą przegrywać. Tak się właśnie stało, a Grecy wciąż nie wyglądają na zaspokojonych. Przed momentem PAOK znów próbował zagrozić bramce Cillessena!

4

4. Athanasiadis (SOL) - 1:0

4

Gol dla PAOK-u!
Strzelcem bramki STEFANOS ATHANASIADIS. Niesłychanie mocny początek w wykonaniu gospodarzy! Piłka dość szczęśliwie dotarła do Athanasiadisa, który po ciele Cillessena zdołał wprowadzić ją do siatki. PAOK na prowadzeniu, cóż za scenariusz!

4

Pierwsze przyzwoite uderzenie w wykonaniu Leovaca! Futbolówka zmierzała pod poprzeczkę, jednak golkiper Ajaxu zdołał ją sparować na rzut rożny. Kotłuje się w polu karnym holenderskiej drużyny!

3

Mieliśmy sporo walki w środku pola. Następnie do ataku ruszyli Grecy, lecz ich wysiłki nie przyniosły rezultatu w postaci chociażby celnego uderzenia. Inicjatywa wróciła w posiadanie Holendrów.

2

Początek rywalizacji dość przeciętny, brakuje dynamiczności. Obie ekipy bardzo mozolnie poruszają się po murawie. W chwili obecnej futbolówka znajduje się w posiadaniu piłkarzy Ajaxu Amsterdam.

1

Pan Anthony Taylor zagwizdał po raz pierwszy w dniu dzisiejszym. Spotkanie rozpoczęte! Gospodarze zagrają dziś w białych strojach, natomiast goście z Amsterdamu prezentować się będą w czarnych kompletach.

1

Kolejne wideo ze stadionu, na którym odbędzie się dzisiejszy mecz.

Grecy na rozgrzewce.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania PAOK Saloniki – Ajax Amsterdam. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!
Niestety, w barwach Ajaxu Amsterdam nie ujrzymy już filaru reprezentacji Polski – Arkadiusza Milika. W poniedziałek oficjalnie potwierdzono, że 22-latek pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z SSC Napoli. Wychowanek Rozwoju Katowice, który ostatnie dwa sezony spędził w Ajaksie z włoskim zespołem związał się na pięć lat.
Obsada sędziowska:
Sędzia główny: Anthony Taylor (Anglia)
Sędzia liniowy #1: Gary Beswick (Anglia)
Sędzia liniowy #2: Lee Betts (Anglia)
Sędzia techniczny: Craig Pawson (Anglia)
Niewiele można powiedzieć o formie obu zespołów. Zarówno Ajax, jak i PAOK rozpoczęli swoją przygodę w Lidze Mistrzów właśnie od fazy 3. rundy eliminacji, zatem będzie to dopiero drugie przetarcie. Ligi holenderska oraz grecka jeszcze nie wystartowały. Do tej pory obydwie drużyny rozegrały sporo meczów towarzyskich, ale nie ma sensu mówić o ich rezultatach, bowiem wiadomo, że w tego typu spotkaniach najważniejsze są testy nowych taktyk czy sprawdzenie formy poszczególnych zawodników, a nie wyniki.
Do pierwszej konfrontacji pomiędzy tymi drużynami doszło w zeszły wtorek na Amsterdam Arenie. Wówczas zwycięzca nie został wyłoniony – mecz zakończył się remisem 1:1. Grecy dobrze weszli w to spotkanie, obejmując prowadzenie już w 27. minucie. Na ripostę Ajaxu trzeba było poczekać dość długo. Holendrzy zdołali doprowadzić do wyrównania dopiero w 57 minucie. Później amsterdamczycy starali się powalczyć o jeszcze jednego gola, który dałby im wygraną, ale bezskutecznie.
Przed nami spotkania rewanżowe w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Podczas tej relacji przeniesiemy się do Grecji, gdzie PAOK Saloniki zmierzy się z Ajaxem Amsterdam. Zanosi się na zaciętą konfrontację, emocji zabraknąć nie powinno! Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.