finał (0:0)

02.08.2016, 19:00 • Neo GSP, Nicosia • 3 runda kwalifikacyjna • Dawid Czempisz

: 2.6 3.55 3.2

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (21:05:37)
Za nami naprawdę kapitalne widowisko na Cyprze! Miejscowy APOEL niemal do samego końca był za burtą dalszej fazy eliminacyjnej Champions League, ale w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zdobył gola na wagę awansu! Później do trafienia Gianniotasa swoje kolejne dołożyli Vander i De Vincenti. Norwedzy mogą teraz czuć się zdruzgotani. Już z pewnością myśleli oni o kolejnej rundzie, ale piłka nożna bywa nieprzewidywalna. Zdecydowanie warto śledzić poczynania cypryjskiego teamu w dalszej fazie rozgrywek, gdyż prezentuje naprawdę ładny dla oka futbol. Sędzia Paweł Raczkowski spisał się dzisiaj dobrze, choć nie ustrzegł się kilku błędów. Patrząc jednak na trudność zawodów należy przyznać mu lepszą ocenę.

90+9

90+9

90+9. Tomas De Vincenti (APO) - 3:0

90+9

Gol dla APOELU!
Strzelcem bramki DE VINCENTI!

Chyba nikt nie mógł przypuszczać, że ten mecz zakończy się takim nokautem! De Vincenti starał się cały mecz, aż w końcu wyszedł mu cudowny strzał z czterdziestego metra! Źle futbolówkę najpierw wybijał zza szesnastki gracz Rosenborga, a później gracz APOEL-u trafił z pierwszej piłki do pustej bramki!

90+7

Z ławki rezerwowych usunięty został jeszcze jeden z działaczy miejscowego zespołu. Możemy po chwili wznowić grę.

90+6

90+6. Vander (APO) - 2:0

90+6

Strzelcem bramki VANDER.

Przez cały mecz gospodarze walili głową w mur, ale końcówka należy już typowo do nich! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w szesnastce minął się z piłką defensor gości i doszła ona do Vandera! Ten przełożył futbolówkę na lepszą nogę i wpakował ją do siatki z kilku metrów!

90+5

Żółtą kartkę otrzymuje Eyjólfsson (Rosenborg BK).

90+5

Żółtą kartkę otrzymuje Vander (APOEL Nikozja).

90+4

Zabawna sytuacja miała miejsce na boisku. Zawodnik miejscowego zespołu wpadł rozpędzony w arbitra i ucierpiał. Potrzebuje pomocy medycznej.

90+3

Radość miejscowych piłkarzy trwała bardzo długo. W związku z tym sędzia zapewne doliczy jeszcze jedną minutę dodatkowo do tego meczu.

90+1

90+1. Giannis Gianniotas (APO) - 1:0

90+1

Strzelcem bramki GIANNIOTAS!

Co tu się dzieje! Wielka radość zapanowała na całym Cyprze, w momencie uderzenia Gianniotasa! Najpierw świetne dośrodkowanie z lewej strony boiska posłał Vander, a później skrzydłowy nie miał problemu ze wpakowaniem futbolówki do siatki z kilku metrów! Teraz to Rosenborg jest za burtą!

90+1

Aż sześć minut dolicza polski sędzia do tego meczu. W związku z tym są jeszcze szanse dla miejscowych na awans!

90

W drugiej połowie mieliśmy sporo przerw w grze, więc sędzia Paweł Raczkowski powinien doliczyć jeszcze kilka minut.

89

Końcowe fragmenty tego spotkania. Cały czas jedna bramka dzieli APOEL od dalszej fazy eliminacji do Champions League. Rosenborg coraz bliżej awansu!

3:0

finał (0:0)

Gole: 90+1. Gianniotas, 90+6. Vander, 90+9. Vincenti

Kartki:   83. De Vincenti (APO), 90+5. Vander (APO) – 64. Gytkjaer (RSN), 80. Jensen (RSN), 88. Kwarasey (RSN), 90+5. Eyjólfsson (RSN)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
Strzały celne: 6:2. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 2:0. Foule: 15:14.

APOEL Nikozja: Waterman – Milanov, Astiz, Carlao, Alexandrou (C )– Morais – Gianniotas, De Vincenti, Vinicius (71. Orlandi), Efrem (71. Vander) – Sotiriou (77. De Camargo).
Zmiany: Pardo, Artymatas, Orlandi, De Camargo, Mario Sergio, Viera, Bressan.

Rosenborg BK: Kwarasey – Svensson, Reginiussen, Eyjólfsson, Skjelvik – Jensen (C) (86. Bjørdal), Konradsen, Midtsjø (76. Vilhjálmsson) – de Lanlay, Gytkjaer, Helland (82. Rashani).
Zmiany: Londak, Rashani, Gersbach, Bakenga, Vilhjálmsson, Bjørdal, Thórarinsson.

Główny: Paweł Raczkowski
Asystenci: Michał Obukowicz, Tomasz Listkiewicz
Techniczny: Tomasz Musiał (Polska)

1. mecz: Rosenborg - APOEL 2:1