1:3

finał (1:1)

24.07.2016, 23:05 • Autzen Stadium, Eugene • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (01:08:00)
Poza 15-20 minutami w pierwszej połowie Paris Saint-Germain było lepszym zespołem i zasłużenie zwyciężyło 3:1 w meczu towarzyskim w Stanach Zjednoczonych. W drugiej połowie Stefan Jovetić nie był już w stanie poprowadzić Interu Mediolan do ataku. Przedstawiciel Serie A był tylko tłem, szczególnie kiedy na boisku pojawiły się najważniejsze postacie PSG. Drużyna Unaia Emery'ego, jeszcze bez Grzegorza Krychowiaka, potwierdziła, że aktualnie jest wyżej w hierarchii europejskiego futbolu. Szczególnie dobrze zaprezentował się autor dwóch goli Serge Aurier.

90+2

Bakayoko nie opanował crossowego podania w okolicy linii bocznej boiska. Ma pretensje do całego świata, ale powinien mieć przede wszystkim do samego siebie.

90

Dodatkowe trzy minuty, czyli tak samo jak w pierwszej połowie, tyle że dla odmiany nie zanosi się na gola Interu Mediolan.

87

87. Serge Aurier (PSG) - 1:3

87

Gol dla PSG!
Strzelcem bramki SERGE AURIER.

Aurier po raz drugi do siatki i już chyba nie potrzeba więcej potwierdzeń, która drużyna jest lepsza, skuteczniejsza. Tym razem Aurier główkował celnie po dośrodkowaniu nowego na boisku Georgena z głębi pola! 3:1 dla Paris Saint-Germain.

86

Paris Saint-Germain posyła lepsze dośrodkowania. Dopiero interwencja Ranocchii pozwoliła odetchnąć trenerowi Manciniemu.

85

Marne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Takimi zagraniami Inter Mediolan nie doprowadzi do remisu.

83

Kibic czekał i się doczekał. Angel di Maria jest na boisku, a poza nim pojawili się Georgen, a także Zonta w Interze Mediolan za kontuzjowanego Kondogbię.

82

Carrizo wykazał się po płaskim uderzeniu Cavaniego z 20. metra. Nieźle mierzył Urus, ale nie idealnie, by pokonać bramkarza.

80

10 minut do końca regulaminowego czasu. Niezmiennie rozsądna gra Paris Saint-Germain po zdobyciu gola na 2:1. Dość powiedzieć, że w tym czasie Trapp nie musiał interweniować.

78

Dużo zmian w ostatnich minutach. W Interze Mediolan były trzy roszady, a w przeciwnym obozie sześć. Wszystkie do podejrzenia w stopce po prawej stronie ekranu.

77

Kondogbia jest przekonany, że jego drużynie należała się druga tego dnia jedenastka. Piłkarz Interu Mediolan cierpi z bólu, ale sędzia jest niewzruszony.

75

Za krótko wybite dośrodkowanie i niecelnie strzelił Pastore. Po chwili powtórka w wykonaniu Cavaniego. Obu zmiennikom nie zabrakło instynktu strzeleckiego, ale zabrakło dokładności w stopie!

73

Na boisku zameldował się ponadto Edinson Cavani. Bramkostrzelny Urus to jeden z tych, na których czekali przede wszystkim fani.

71

Zawodny Handanović, a także Nagatomo i Erkin opuścili już murawę w Eugene. W ich miejsce Carrizo, Bakayoko oraz Santon.

71

Piłkarze dostali przerwę na uzupełnienie płynów i Inter Mediolan wymieni w tym czasie trzech z nich.

70

20 minut do końca regulaminowego czasu. Paryżanie zachowują się zgodnie z zasadą: najlepszą obroną jest atak i podają piłkę na połowie Włochów.

68

Po zmianie wyniku Inter Mediolan bez ataku, który zaparł dech w piersiach. Ponownie musi chyba przypomnieć o sobie Stefan Jovetić.

67

Moura chce się zrehabilitować za sprokurowanie rzutu karnego. Przyspieszył atak Paris Saint-Germain na lewej flance.

65

Zrobiło się ciasno po dośrodkowaniu Ikone. Kilku zawodników miało ochotę na dotknięcie piłki, a ta poleciała aż pod linię boczną do D'Ambrosio.

63

Paryżanie potrzebowali mniej więcej tyle samo czasu w pierwszej i w drugiej połowie, by zdobyć gola. Ciekawe, czy mediolańczyków będzie stać na jeszcze jedną odpowiedź.

61

61. Layvin Kurzawa (PSG) - 1:2

61

Strzelcem bramki LAYVIN KURZAWA.

I właśnie z rzutu wolnego Paris Saint-Germain zdobywa następnego gola. Kurzawa przymierzył idealnie z 25. metra w krótki róg. Perfekcyjna precyzja! Handanović nie zachowuje się dobrze w tych sytuacjach i rywale wyszli po raz drugi na prowadzenie!

60

Ikone zagrał z bocznej strefy boiska do środka. Był tam Ben Arfa i sprowokował przeciwnika do faulu 25 metrów przed bramką Interu Mediolan.

58

Poprzeczka! Autor pierwszego gola Serge Aurier niby dośrodkował, a jednak strzelił zza pola karnego ciut niecelnie. Handanović nie kontrolował w pełni toru lotu piłki.

56

Złe decyzje Ben Arfy, ale szkoleniowiec Paris Saint-Germain podszedł do linii bocznej, by dodatkowo zmobilizować swojego nowego podopiecznego.

55

Samotny, ale obdarzony bardzo donośnym głosem kibic domaga się wejścia na boisko Angela di Marii. Reprezentant Argentyny wrócił już do klubu po Copa America, które odbyło się również w Stanach Zjednoczonych.

53

Ben Arfa zdecydował się na indywidualną próbę przedarcia się w pole karne. Bez zarzutu i ciasno ustawili się defensorzy w białych strojach.

51

Stefan Jovetić swoje! Napastnik Interu Mediolan postanowił rozgrzać Trappa. Potężna bomba zza pola karnego i podstawowy zazwyczaj bramkarz PSG piąstkował przed siebie.

49

Już wydawało się, że nic wyniknie z ataku zespołu Emery'ego, a jednak na drugim słupku znalazł się Ikone i uderzył niebezpiecznie, mimo ostrego kąta.

47

Rozpoczęli podopieczni Manciniego, ale pierwsze uderzenie po przerwie oddali piłkarze Paris Saint-Germain. Nie dość, że anemiczne, to jeszcze obok słupka.

46

Dwie zmiany w Paris Saint-Germain. Trapp oraz Kurzawa za Areolę i Maxwella

46

Piłkarze wracają powoli na murawę Autzen Stadium. Kibice zachęcają ich, by przybili pięć. Nie ma kompletu na trybunach, ale wiele osób przybyło, by zobaczyć gwiazdy w akcji.
Do 30 minuty przewaga Paris Saint-Germain była widoczna i trudno było dziwić się, że prowadzi. Udokumentowało lepszą grę tylko jednym golem i jeszcze przed przerwą paryżanie zdążyli stracić swoją zaliczkę. Sygnał do ataku dał Interowi Jovetić. Kilkakrotnie spróbował zaskoczyć Areolę strzałem aż w końcu zrobił to, tyle że nie z gry, a z rzutu karnego. Końcówka pierwszej części pokazała, że przedstawiciel Serie A może być niebezpieczny. Jeszcze dużo interesującego powinno wydarzyć się na Autzen Stadium. Czekamy na drugą połowę!

45+3

45+3

45+3. Stevan Jovetič (INM) - 1:1

45+3

Gol dla Interu!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa STEFAN JOVETIĆ.

Niecodzienna pewność siebie Joveticia przed wykonaniem rzutu karnego. Potężne uderzenie w narożnik, którego nie wybrał Areola i do przerwy będzie kompromisowe 1:1!

45+2

Będzie rzut karny dla Interu Mediolan w doliczonym czasie! Sędzia zobaczył zagranie ręką Lucasa Moury, który chaotycznie blokował strzał.

45

Doliczone 3 minuty. To konsekwencja przerwy na uzupełnienie płynów.

44

Końcówka regulaminowego czasu, ale rzecz jasna sędzia dorzuci coś zawodnikom.

43

Przejęli piłkę paryżanie, a ich akcję przyspieszył na 16. metrze Ben Arfa. W ostatnim momencie Erkin wmieszał się w zabawę zespołu Grzegorza Krychowiaka.

41

Rozgrywają piłkarze Interu Mediolan. Korzystają z faktu, że rywale zrezygnowali z wysokiego pressingu. Pytanie, czy przedostaną się pod bramkę Areoli.

39

39. Maxwell mógł skorzystać z błędu!

39

Dzieje się po przerwie na napoje. Chyba mocno energetyczne płyny przygotowali masażyści. Ranocchia przepuścił piłkę do Handanovicia, a tymczasem między obrońcą a bramkarzem znalazł się Maxwell i zabrakło centymetrów, by dziobnął piłkę do bramki.

37

Jeszcze raz Stefan Jovetić. Dla odmiany po stałym fragmencie i z obrębu pola karnego. Na jego drodze do szczęścia stanął obrońca. Odbita rykoszetem piłka poszybowała za bramkę.

36

Jovetić jak jednoosobowa maszyna do ostrzeliwania bramki Paris Saint-Germain! Uderza z każdej pozycji, ale nie zdobywa gola. Tym razem spudłował z dystansu.

35

Po dośrodkowaniu Ikone można było usłyszeć buczenie. Szkoda, ponieważ akcja skrzydłowego wyglądała nieźle do czasu.

33

Gra wznowiona. Piłkarze raczyli się zimnymi napojami i takimi samymi ręcznikami przez dwie minuty.

31

Przerwa na ochłodzenie się i uzupełnienie płynów. Wszystko to oczywiście konsekwencja wysokich temperatur w Stanach Zjednoczonych.

30

Następne uderzenie Joveticia nie było już równie niebezpieczne. No chyba, że dla publiczności. Kibice nie wyglądają jednak na smutnych, ponieważ piłka trafiła do nich na wieczne "nie oddanie".

29

Pobudka dla bramkarza PSG z korzyścią dla widowiska. Jeszcze kwadrans dla mediolańczyków, by poprawić wynik przed przerwą i zapewne całą serią zmian.

28

Dobra próba Joveticia z rzutu wolnego! Bezpośrednie uderzenie prosto pod poprzeczkę bramki. Areola miał problem ze sparowaniem futbolówki na rzut rożny. To nie była pewna interwencja.

27

Kimpembe przestał nadążać za przeciwnikami, a jego faul od tyłu zasłużył w oczach sędziego na żółtą kartkę.

25

Więcej jakości po stronie Paris Saint-Germain. Poza początkiem meczu Inter Mediolan nie jest w stanie zagrozić bramce prowadzącego zespołu. Na razie widać, nie tylko po wyniku, która drużyna jest wyżej w hierarchii europejskiego futbolu.

24

Lucas Moura szarżował na prawej flance. Dośrodkowanie zablokowane, a na dodatek Paris Saint-Germain nie rozegrało błyskotliwie rzutu rożnego. Piłka dla rywali.

22

Areola miał okazję, by przywitać się z piłką. Pewny chwyt bramkarza, który zamierza powalczyć z Trappem o miejsce między słupkami w następnym sezonie.

21

Stambouli dostał ostrzeżenie od sędziego. To niby tylko mecz towarzyski, a jednak trzeba uważać, ponieważ rozjemca zabrał ze sobą na boisko kartki.

19

Być może sztuczka techniczna bocznego defensora doda pewności siebie Interowi Mediolan. Tylko w pierwszych minutach meczu zapędzał się pod bramkę mistrza Francji.

18

D'Ambrosio zabawił się w bocznym sektorze boiska. Pięknie puścił piłkę między nogami przeciwnika i następny musiał ratować sytuację faulem.

16

Nie cofają się ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów, choć teraz to ich rywale powinni pokazać coś interesującego w ataku.

14

14. Serge Aurier (PSG) - 0:1

14

Kilka minut przewagi paryżan i od razu potwierdzenie golem! Aurier przyczaił się w polu karnym, wyprzedził obrońców i dobił do siatki strzał z rzutu wolnego, który źle sparował Handanović. Nieudana interwencja bramkarza doczekała się srogiej kary!

13

Długie rozegranie zespołu Unaia Emery'ego. Piłka krąży po obwodzie pola karnego Interu Mediolan, ale w ostatnich kilku minutach bez strzału.

11

Coraz większe zamieszanie w polu karnym mediolańczyków. Rywale dochodzą do sytuacji podbramkowych i grają dość swobodnie.

9

Thiago Silva znalazł się na drugim słupku i zamknął dośrodkowanie. Potężne uderzenie z woleja tuż obok bramki Handanovicia, który nie mógł być spokojny o finał tej sytuacji!

8

Słoneczna, choć wietrzna aura na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Piłkarze sprawiają wrażenie, że rozkręcają się i będą atakować coraz ciekawiej.

7

Gwizdek sędziego i decyzja nie po myśli Interu Mediolan. Piłka dla PSG, ponieważ arbiter dopatrzył się faulu Joveticia w ataku.

5

Pierwsza odpowiedź mistrza Francji. Handanović musiał powalczyć na przedpolu o pozycję, by wyjaśnić sytuację po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

4

Rzut wolny z 20. metra skończył się dwoma uderzeniami prosto w mur zespołu ze stolicy Francji. Wydawało się, że zagrożenie będzie większe.

3

Thiago Silva znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie, przerwał akcję Interu Mediolan i wyekspediował piłkę na rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

2

Inter Mediolan w białych strojach z niebieskimi akcentami. Paris Saint-Germain w tradycyjnych granatowych trykotach.

1

Oczekiwanie na piłkarzy!

Pojedynek rozpocznie się z opóźnieniem. Przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać na gwizdek sędziego.
5 minut pozostało do pierwszego gwizdka w Eugene na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Daleko przyszło podróżować piłkarzom Interu Mediolan oraz Paris Saint-Germain.

Inter Mediolan: Handanović – D'Ambrosio, Miranda, Ranocchia, Erkin – Biabiany, Melo, Kondogbia, Nagatomo – Palacio, Jovetić.

Paris Saint-Germain FC: Areola – Aurier, Silva, Kimpembe, Maxwell – Stambouli, Callegari, Rabiot – Ikone, Lucas Moura, Ben Arfa.
Dwie renomowane, europejskie marki zmierzą się w Eugene w stanie Oregon. Inter Mediolan zagra mecz towarzyski z nowym klubem Grzegorza Krychowiaka – Paris Saint-Germain. Pierwszy gwizdek o godzinie 23 czasu polskiego.
Inter zdążył w trwającym okresie przygotowań jeden mecz wygrać, jeden zremisować i raz uznał wyższość CSKA Sofia. Paris Saint-Germain będzie najmocniejszym dotychczas przeciwnikiem klubu z Mediolanu. Oba zespoły trenują i zarazem promują się w Stanach Zjednoczonych.
W poprzednim sezonie klub ze stolicy mody zajął 4. miejsce w Serie A. Oznacza to, że zakwalifikował się bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Europy, ale musiał obejść się smakiem Ligi Mistrzów. Do podium Inter stracił aż 13 punktów, więc nie mógł mówić o pechowym niepowodzeniu.
Paris Saint-Germain było absolutnym dominatorem na boiskach we Francji w poprzednim sezonie. Ponownie nie przedostało się jednak do najważniejszych meczów na europejskim podwórzu. W Lidze Mistrzów paryżanie odbili się w ćwierćfinale od Manchester City.
Być może receptę na sukces w europejskich pucharach przywiezie ze sobą Unai Emery. Szkoleniowiec potrafił zwyciężać seryjnie z Sevillą FC w Lidze Europy i przeprowadzka do stolicy Francji jest dla niego nowym otwarciem. Piłkarzem, którego Emery zabrał ze sobą z Andaluzji do Paryża jest Grzegorz Krychowiak.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 23:00.

1:3

finał (1:1)

Gole: 45+3. Jovetić (kar.) – 14. Aurier, 61. Kurzawa, 87. Aurier

Kartki:   27. Kimpembe (PSG)

Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 4:10. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 1:1. Foule: 8:14.

Inter Mediolan: Handanović (71' Carrizo) – D'Ambrosio, Miranda, Ranocchia, Erkin (71' Santon) – Biabiany (87' Pinamonti), Melo, Kondogbia (76' Zonta), Nagatomo (71' Bakayoko) – Palacio, Jovetić.

Zmiany: Carrizo – Berni, Di Gregorio, Bakayoko, Bessa, Carrizo, Giovanna, Miangue, Pinamonti, Santon, Zonta.

Paris Saint-Germain: Areola (46' Trapp) – Aurier, Thiago Silva (73' Meunier), Kimpembe, Maxwell (46' Kurzawa) – Stambouli (83' Georgen), Callegari, Rabiot (73' Pastore) – Ikone (73' Nkunku), Lucas Moura (83' Di Maria), Ben Arfa (73' Cavani).

Zmiany: Trapp – Cavani, Di Maria, Edouard, Georgen, Kurzawa, Meunier, Nkunku, Pastore.