Mistrzostwa Europy 2020

Walia – Belgia

3:1

finał (1:1)

01.07.2016, 21:00 • Stade Pierre Mauroy, Lille • Ćwierćfinał • Wiktor Strzelczyk

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! Pomyśleć, że Walia byłaby naszym rywalem w półfinale! (22:56:22)
Portugalia – Walia w półfinale Mistrzostw Europy! Czy ktoś mógłby się spodziewać takiego obrotu spraw! Belgia zaczęła doskonale, po wspaniałym golu Nainggolana prowadziła! Trzy gole Walijczyków: w pierwszej połowie Williamsa, a w drugiej Robsona-Kanu i jego zastępcy Sama Vokesa dobiły Belgów! "Czerwone Diabły" poza turniejem!

90+3

90+3

Neil Taylor przecina podanie do Batshuayia. To była ostatnia akcja meczu! Sensacja!

90+2

Strzał rozpaczy Edena Hazarda bardzo niecelny. Koniec marzeń Belgów. Walia po 58 latach w czwórce wielkiego turnieju!

90+1

Mertens przekominował i stracił posiadanie. Mimo to Belgia szybko odzyskuje piłkę i jeszcze próbuje coś zdziałać. Trzy minuty doliczone!

90

James Collins, środkowy obrońca w miejsce Aarona Ramseya na ostatnie minuty!

89

Fellaini w pole karne w kierunku Batshuayia. Neil Taylor nie pozostawia złudzeń belgijskiemu napastnikowi i wybija futbolówkę.

88

Krótko rozegrany róg i strzał zza szesnastki de Bruyne'a zablokowany! Walia nie da sobie wyrwać tego zwycięstwa!

87

De Bruyne z głębi pola wrzuca w pole karne. Po rykoszecie, będzie tylko rzut rożny.

86

86. Sam Vokes na 3-1! Walia w półfinale!

86

Gol dla Walii!
Strzelcem bramki SAM VOKES.
To już chyba po meczu! Podanie z własnej połowy na prawe skrzydło do Chrisa Guntera. Skrzydłowy Walii idealnie dośrodkował piłkę w pole karne. Nie wyszedł z bramki Courtois, a do siatki piłkę do siatki, po głową posłał joker – Sa Vokes!

85

Toby Alderweireld z żółtym kartonikiem. Ostra gra Belga.

85

Ruszył sam z kontrą Gareth Bale, ale znakomicie zatrzymał go Alderwereld inteligentnie go przetrzymując, grając zgodnie z przepisami.

84

Michy Batshuayi w miesce Romelu Lukaku na ostatnie minuty! Czy pomoże drużynie? Na razie w pierwszej akcji wywalczył korner.

83

Rozkładają Belgowie ręce domagając się podyktowania rzutu karnego po domniemanym faulu na Nainggolanie. Czy był faul? Ciężko powiedzieć.

82

Naciskany we własnym polu karnym Davies. Lukaku nie dawał za wygraną. Obrońca reprezentacji Walii nie ryzykował i wybił piłkę na aut.

81

Pewne wyjście z bramki Hennesseya, który przejął górną piłkę zagraną przez Toby'ego Alderweirelda.

80

Hal Robson-Kanu już poza grą. Na murawie zameldował się w jego miejsce Sam Vokes.

79

Dużo się działo w tej 79. minucie. Najpierw padł w polu karnym Lukaku. Sędzia nakazał grać dalej i nie podyktował jedenastki. Potem na strzał z dystansu zdecydował się Axel Witsel, ale przestrzelił.

78

Mistrz Anglii z Leicester City, Andy King na boisku! Zastąpił Joe Ledleya.

77

Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Piłka daleko za polem karnym zagrana na wchodzącego Witsela. Nie udało się zamienić podania na sytuację podbramkową.

76

Rozkręcają się Belgowie! Rozkręca się Fellaini, an którego narzekałem jeszcze niedawno. Znów odnalazł się w polu karnym rywala, ale fantastycznie walijscy obrońcy.

75

Dries Mertens na ostatni kwadrans! Schodzi z boiska Jordan Lukaku.

75

Ramsey otrzymuje żółtą kartkę. Belgia będzie miała rzut wolny z szansą na centrę w pole karne.

74

74. Marouane Fellaini uderzył tuż obok słupka!

74

Nie ma gola! Fellaini mógł uszczęśliwić Belgów! Świetna wrzutka Alderweirelda z prawej strony i gracz Manchesteru wygrał pojedynek główkowy. Jego strzał był niecelny! Chyba jeszcze sędzia odgwizdał spalonego.

73

Ospały w ataku Romelu Lukaku. Czy on myśli, że jego zadaniem jest tylko czekanie na piłkę w polu karnym?

72

W końcu dobra akcja Belgii! Uciekł obrońcy de Bruyne, wbiegł w pole karne i szukał podania do Lukaku. mógł strzelać!

71

Niewiele, a nawet można śmiało rzec, że nic, nie wniósł do gry "Czerwonych Diabłów" Marouane Fellaini. Złapał kartkę, a w ostatniej akcji znów przewinił. Musi uważać, żeby dodatkowo nie osłabić zespołu.

70

Jordan Lukaku centruje z lewej strony. Dobrze wchodzi do piłki jego brat Romelu, ale nie miał szans doskoczyć do wysoko zagranej futbolówki.

69

Walia gra mądrze. Utrzymuje się przy piłce, wykorzystuje swoje skrzydła. Drugiej linii pomaga Bale, który często schodzi do środka.

68

Można powiedzieć, że jak na razie Belgom wszystko się "Walii". Zaczęli widowiskowo, prowadzili, w drugiej połowie byli bliscy drugiego gola. A teraz grają "piach" i muszą się sprężyć by coś jeszcze zdziałać na tym Euro.

67

Hazard nie w tempo do Meuniera. Czy Belgia po stracie gola zawsze gra słabiej?

66

Czworo Walijczyków ustawieni jeden za drugim, podobnie jak przy pierwszym golu. Zamieszanie po kornerze. Najpierw zablokowany strzał Ledleya, a potem niecelne uderzenie Williamsa zza szesnastki.

66

Kolejny rzut rożny po interwencji Axela Witsela.

65

Kilka podań wystarczyło, by Walijczycy doszli pod pole karne Belgii. Kolejny róg dla podopiecznych Chrisa Colemana.

64

De Bruyne w sam środek bramki! Hennessey pewnie łapie piłkę. Kozioł tuż przed nim nie sprawił mu problemów.

64

Nainggolan faulowany przez Williamsa. Rzut wolny z 25 metra! Dobra pozycja na bezpośredni strzał.

63

Bale uruchamia na skrzydle Guntera. Dobra próba płaskiego dośrodkowania, ale czujni belgijscy defensorzy.

62

O ile w pierwszych minutach drugiej połowy Belgia grała widowiskowo i była blisko trafienia, tak teraz ich gra znacznie się pogorszyło. Podobnie było w pierwszej odsłonie, kiedy po stracie bramki Belgowie nie grali tak, jak jej utratą.

61

Zakotłowało się w szesnastce Belgów. Znów do strzału doszedł Williams, ale wychodzący z bramki Courtois zablokował ciałem jego uderzenie.

60

Aaron Ramsey jak profesor! Nie dość, że opanował "straconą" piłkę na linii końcowej, to jeszcze nabił rywala i wywalczył korner!

59

Bale faulowany przez Fellainiego. Kartka dla zawodnika Manchesteru United!

58

Dwóch Walijczyków z przodu: Ramsey i Robson-Kanu z kolejnym kontratakiem. Tym razem niedokładne podanie tego pierwszego i przejął piłkę Alderweireld.

57

Belgia pod presją. Musi gonić wynik, nie mogąc sobie pozwolić na stratę gola!

56

Belgia dominowała od początku drugiej odsłony. Wystarczyła jedna, prosta akcja i fantastyczny zmysł snajpera, aby zmienić na tę chwilę losy tego spotkania!

55

55. Hal Robson-Kanu zrobił to fantastycznie!

55

I co z tego! Jedna szansa dla Walii i od razu gol! To co zrobił HAL ROBSON-KANU jest nieprawdopodobne! Najpierw dalekie zagranie do Ramseya, ten posłał piłkę w środek pola karnego Belgii, gdzie przejął ją Robson-Kanu. Jednym zwodem zawinął dwóch rywali i bez problemu pokonał Courtoisa! Ależ akcja, ależ gol!

55

Przewaga podopiecznych Marca Wilmotsa w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy gigantyczna. Belgowie stworzyli już trzy okazje bramkowe.

54

Hazard na przebój miedzy dwóch obrońców. Zostawił piłkę dla de Bruyne, który natychmiastowo szukał podania piętką między nogam defensorów rywali. Ci jednak nie dali się ograć.

53

Niezbyt udane dośrodkowanie z rzutu rożnego. Belgia jednak utrzymuje się w posiadaniu.

52

Widowiskowo gra Belgia! Hazard przenosi ciężar gry na prawą stronę. Meunier zacentrował na Lukaku z lewej nogi i w ostatniej chwili wybija futbolówkę Ashley Williams. Korner!

51

Wreszcie jakaś akcja Walii na połowie rywala. Piłka w ostateczności ląduje w rękach Courtoisa.

50

50. Eden Hazard i jego okazja na bramkę.

50

Fantastyczny Eden Hazard! Schodzi do środka, wbiegł w pole karne i oddał strzał z rotacją na dalszy słupek! Minimalnie chybił!

49

Pierwsze minuty drugiej połowy pod dyktando reprezentacji Belgii. Zaczęli jak w pierwszej połowie. Tymczasem próba strzału Kevina de Bruyne z 20 metra. Tuż ponad bramką Hennesseya!

48

48. Romelu Lukaku w końcu miał swoją sytuację.

48

Bliski szczęścia Romelu Lukaku! Wreszcie dobre dośrodkowanie Thomasa Meuniera, tłok w polu karnym zrobił także Fellaini. Gdyby Lukaku lepiej trafił piłkę głową mogłoby być już 2-1!

47

Spokojnie budują atak pozycyjny Belgowie. De Bruyne po zmianie zawodnika gra bardziej na prawym skrzydle.

46

Na drugą połowę nie wyszedł Yannick Carrasco. Zawodnika Atletico Madryt zastąpił Marouane Fellaini.

46

Świetny mecz na Stade Pierre Mauroy w Lille! Gdy wydawało się, że Belgowie są na dobrej drogi ku wygranej po wspaniałym golu Radji Nainggolana, przyszedł czas na odważniejszą grę Walii! Wyrównanie po rzucie rożnym za sprawą Ashleya Williamsa wzbudziło nadzieję w narodzie walijskim na awans! Czekamy na drugą odsłonę spotkania!

45

45

Podręcznikowa kontra Walii! Ramsey uwolnił się z boku boiska i posłał niezłą centrę w pole karne nad głowami dwóch obrońców. Robson-Kanu główkuje jednak wprost w ręce Courtoisa.

45

Brak dokładności w dośrodkowaniu Thomas Meuniera. Romelu Lukaku nie doczekał się celnego podania.

44

Nieudana akcja Belgii. Po stracie gola ich gra zdecydowanie obniżyła poziom.

43

Williams doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Ramseya. Było blisko, ale jednak piłka wysoko ponad poprzeczką bramki Belgów. Thibaut Courtois został na linii.

42

Groźny strzał Ramseya! Bale sprytni zagrał do kolegi, a ten miał dużo miejsca na strzał. 25 metrów do bramki, piłka odbita od Denayera i tylko rzut rożny!

41

Carrasco jak na razie nie zachwyca. To nie pierwsza strata zawodnika Atletico Madryt.

40

Futbolówka w rękach Hennesseya po lekkim strzale głową Alderweirelda.

40

Korner, ale tym razem dla Belgii. Podłączył się Meunier i wywalczył stały fragment.

39

James Chester na drugim słupku bliski zamknięcia akcji po dośrodkowaniu Aarona Ramseya. Stałe fragmenty gry to broń Walijczyków!

38

Utrzymał się przy piłce Ledley i zagrał na lewe skrzydło, do Neila Taylora! Wybija Denayer poza boisko. Rzut rożny!

37

Piłka w polu karnym Belgów przejęta przez bramkarza. Walia sprawia coraz lepsze wrażenie. Przecież to Belgia miała dominować pod względem posiadania piłki!

36

Walia wciąż przy piłce, ale Belgowie nie dopuszczają ich w okolice pola karnego. Cofają się zawodnicy Colemana na własną połowę.

35

Chwila przerwy w belgijskich akcjach ofensywnych i znów rozgrywa na połowie Belgii Walia. Cofa się Robson-Kanu by pomóc drugiej linii.

34

Kontra Walii bliska szczęśliwego zakończenia! Gareth Bale wykonał kilkunastometrowy rajd i wreszcie oddał strzał ze skraju pola karnego. Bezbłędny w bramce Courtois!

33

Dzieje się, dzieje! Carrasco zakręcił rywalem na skrzydle i zacentrował w pole karne Walii. Nikt nie zamknął tego zagrania!

32

Ożywili się Belgowie. Próbował wrzucał z głębi pola Hazard, ale znów skuteczna obrona przeciwnika.

31

Ashley Williams dał radę w defensywie. Bliski strzału zza szesnastki Radja Nainggolan, ale strzelec gola sprzed minuty mu na to nie pozwolił.

30

30. Ashley Williams bez opieki w polu karnym. Gol!

30

Pierwszy korner nie wyszedł Walijczykom, ale po nim nastąpił kolejny! Ciekawie ustawieni w polu karnym Walijczycy, niemal jeden za drugim. Aaron Ramsey idealnie dośrodkował, a gola po celnej "główce" zdobywa ASHLEY WILLIAMS!

29

Bale na wolne pole do Robsona-Kanu, któremu nieco uciekła piłka na bok. Napastnik Reading poradził sobie z Jordanem Lukaku i wywalczył rzut rożny.

28

Ostro Allen potraktował Nainggolana. Piłka dla reprezentacji Belgii.

27

Mimo, że w poprzedniej akcji Walijczycy nie zdobyli gola, to ta akcja powinna rozbudzić w nich zapał do stwarzania kolejnych.

26

26. Neil Taylor i jego okazja na wyrównanie.

26

Thibaut Courtois ratuje swój zespół przed utratą gola! Ramsey znakomicie odnalazł się po prawej stronie pola karnego rywali i doskonale, w tempo dograł w okolice 10 metra do nadbiegającego Taylora! To powinien być gol!

25

Joe Allen skutecznie powstrzymał Hazarda. Gracz Chelsea myślał, że sędzia Skomina odgwiżdże faul na nim.

24

Kolejna kartka! Gunter niepotrzebnie fauluje de Bruyne. Przerwana kontra i już trzecie napomnienie dla Walii w postaci "żółtka"

24

Ramsey w polu karnym Belgii! Axel Witsel nie pozwolił rywalowi na wiele i zablokował jego uderzenie. Dośrodkowywał jeszcze Taylor, ale futbolówka nie trafiła do adresata.

23

Meunier kontra Robson-Kanu przy linii bocznej. Nie dogonił piłki Belg i aut na wysokości pola karnego dla Walii.

22

Kolejny atak pozycyjny podopiecznych Marca Wilmotsa i znów duże zaangażowanie zawodników poruszających się po prawej stronie boiska. Wysoko ustawiony Thomas Meunier.

21

Po dłuższej chwili Belgia odzyskuje posiadanie.

20

Ramsey miał wreszcie więcej miejsca w środku pola, ale źle przyjął futbolówkę. Futbolówka odskoczyła od nogi Walijczyka, co doprowadziło do wybicia jej przez Denayera.

19

Belgowie oddają nieco inicjatywy rywalom. Bale a'la Lewandowski cofa się do rozgrywania piłki. Obrona Belgów spisuje się wzorowo.

18

Podłączył się do akcji ofensywnej Jordan Lukaku i wykonał pierwsze w tym meczu dośrodkowanie. Wybija Williams.

17

Fantastyczny cross w wykonaniu Radji Nainggolana! Eden Hazard na spalonym. Akcja spaliła na panewce.

16

Zahaczony Romelu Lukaku w środku pola. Chester faulem przerywa szybki kontratak Belgów i ogląda żółty kartonik.

15

Powalczył Allen o odzyskanie piłki i opłaciło się! Oskrzydlająca akcja Walii, ale znów niepowodzenie.

14

Gareth Bale stara się pobudzić kolegów. To właśnie on szukał dośrodkowania z prawej strony boiska. Centra gracza Realu bardzo niecelna.

13

13. Radja Nainggolan i jego fantastyczny strzał dający prowadzenie Belgii!

13

Gol stadiony świata! Kandydat na gola turnieju! Belgia organizowała atak pozycyjny, Hazard podaje do RADJI NAINGGOLANA. Ten miał mnóstwo miejsca na strzał i po krótkim rozbiegu zdecydował się na uderzenie! Wspaniały gol z ponad 25 metrów! Drugi gol pomocnika Romy na tym turnieju,

12

Ciasno było na prawym skrzydłem. Stamtąd Belgowie szukali okazji. Walijczycy odzyskali piłkę, ale szybko ją stracili po niedokładnym podaniu.

11

Dalekie zagranie Chestera. Robson-Kanu znów pokazał się partenerom, jednak tym razem został złapany na ofsajdzie.

10

Akcja za akcją! Po stracie Belgów, Walia ruszyła z szybkim atakiem. Osamotniony Bale poszedł sam, uciekł z piłką nieco na lewo i oddał strzał z tej pozycji, zza pola karnego. Tylko boczna siatka.

9

Składna akcja podopiecznych Colemana. Dośrodkowanie z lewej strony i próbka możliwośćci Robsona-Kanu. Dobrze skoczył do tej piłki, ale jego "główka" niecelna!

8

Groźnie było po tym stałym fragmencie gry! Zaczyna nam się mecz. Szczęśliwie się to zakończyło dla Walii.

7

7. Yannick Ferreira-Carrasco mógł zdobyć gola , ale znakomicie wybronił to Hennessey. Nie trafili także ani Meunier, ani Hazard!

7

Niesamowite! Trzy "setki" w jednej akcji! Carrasco miał przed sobą tylko Hennesseya, ale ten wybronił jego strzał. Dobitkę Meuniera wybił obrońca z linii bramkowej! Ale to nie był jeszcze koniec! Eden Hazard miał trzecią okazję i uderzył z okolic 11 metra! Piłka tuż nad poprzeczką, gdyż znów znakomicie zblokowali to walijscy obrońcy! Tylko korner! Działo się w tej akcji!

6

Pewnie na swojej pozycji, czyli lewej obronie, Jordan Lukaku. Młodszy z braci zastępuje Vertonghena.

5

Kartka dla Daviesa! Walijczyk przerwał szybką akcję Belgów i popełnił faul na Kevinie de Bruyne. Jeśli jego drużyna awansuje do półfinału, defensor Walii w nim nie zagra.

5

Warto wspomnieć o warunkach atmosferycznych nad stadionem w Lille. Wciąż pada intensywny deszcz. O dziwo, nie zamknięto dachu. Tymczasem faul w środku pola.

4

Znakomity w destrukcji Axel Witsel, który czysto odebrał piłkę Robsonowi-Kanu. Gracz Zenitu dobrze wszedł w mecz.

3

Szybki kontratak Belgów. De Bruyne wypuścił na lewej flance Hazarda, ale ten niedokładnie zacentrował w okolice piątego metra. Próbowali jeszcze dośrodkować z drugiej strony Nainggolan i Carrasco, ale nic z tego nie wyszło.

2

Pierwsze zagranie w walijskie pole karne. Piłka posłana ze skrzydła zdecydowanie za wysoka dla Romelu Lukaku.

1

Zaczęli Belgowie do środka i rozgrywają począwszy od linii obrony. Belgia w tym meczu będzie stroną dominującą, będzie częściej przy piłce.

1

Zawodnicy wychodzą na murawę! Za chwilę odśpiewają hymny narodowe!

Walia: Hennessey – Chester, A. Williams (C), Davies – Taylor, Allen, Ledley, Ramsey, Gunter – Robson-Kanu, Bale.
Rezerwowi: Fôn Williams, Ward – A. King, Collins, J. Richards, Cotterill, D. Edwards, Vaughan, Jonathan Williams, Church, Vokes, G. Williams.

Belgia: Courtois – Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku – Nainggolan, Witsel – Ferreira-Carrasco, De Bruyne, Hazard (C) – Lukaku.
Rezerwowi: J-F. Gillet, Mignolet – Fellaini, Kabasele, Origi, D. Mertens, Benteke, Dembélé, Batshuayi, Ciman.

Sędziowie: Główny: Damir Skomina, Asystenci liniowi: Jure Praprotnik, Robert Vukan, Asystenci bramkowi: Matej Jug, Slavko Vincic, Techniczny: Nicola Rizzoli.
To będzie emocjonujący pojedynek! Skuteczna Walia z żelazną defensywą kontra widowiskowa i bramkostrzelna Belgia! To mieszanka wybuchowa! Kto zmierzy się w Lyonie, w półfinale z Portugalią?
Belgia:

Pierwszy mecz Belgów na tym turnieju to jedno wielkie rozczarowanie. Włosi udowodnili rywalom, że czeka ich daleka droga do sukcesu. Pozostałe dwa spotkania w grupie Belgowie wygrali. Pewne 3-0 z Irlandią oraz skromne 1-0 ze Szwecją pokazały ofensywną siłę "Czerwonych Diabłów". W 1/8 finału Belgowie rozgromili Węgrów aż 4-0, pomimo dobrej gry przeciwnika. Zabójcza skuteczność graczy trenera Wilmotsa pokazuje, że reprezentacja Belgii rozwinęła się od pierwszego meczu. 8 bramek w czterech meczach? Do wielkiej formy wrócił Eden Hazard, worek bramek otworzył także Romelu Lukaku.
Walia:

Walijczycy to obok Polaków i Islandczyków pozytywna niespodzianka Euro 2016. Motorem napędowym drużyny jest rzecz jasna Gareth Bale, który zdobył już na tym turnieju trzy gole, w tym dwa z rzutów wolnych. Po dwóch zwycięstwach w grupie ze Słowacją i Rosją (także porażka 1-2 z Anglią), które zapewniły im pierwsze miejsce przyszedł czas na starcie w 1/8 finału. Tam Walia zmierzyła się z Irlandią Północną. Wygrana 1-0 po trudnym spotkaniu zapewniła podopiecznym trenera Chrisa Colemana historyczny awans do "ósemki".
Za nami pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Polska, pomimo przegranej, wraca do kraju z podniesionym czołem! Tym razem karne nie okazały się szczęśliwe dla biało-czerwonych. Mecz Walii z Belgią nie będziemy więc oglądać jako pojedynek naszego przyszłego rywala.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.