Mistrzostwa Europy 2020

Walia – Belgia

3:1

finał (1:1)

01.07.2016, 21:00 • Stade Pierre Mauroy, Lille • Ćwierćfinał • Wiktor Strzelczyk

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! Pomyśleć, że Walia byłaby naszym rywalem w półfinale! (22:56:22)
Portugalia – Walia w półfinale Mistrzostw Europy! Czy ktoś mógłby się spodziewać takiego obrotu spraw! Belgia zaczęła doskonale, po wspaniałym golu Nainggolana prowadziła! Trzy gole Walijczyków: w pierwszej połowie Williamsa, a w drugiej Robsona-Kanu i jego zastępcy Sama Vokesa dobiły Belgów! "Czerwone Diabły" poza turniejem!

90+3

90+3

Neil Taylor przecina podanie do Batshuayia. To była ostatnia akcja meczu! Sensacja!

90+2

Strzał rozpaczy Edena Hazarda bardzo niecelny. Koniec marzeń Belgów. Walia po 58 latach w czwórce wielkiego turnieju!

90+1

Mertens przekominował i stracił posiadanie. Mimo to Belgia szybko odzyskuje piłkę i jeszcze próbuje coś zdziałać. Trzy minuty doliczone!

90

James Collins, środkowy obrońca w miejsce Aarona Ramseya na ostatnie minuty!

89

Fellaini w pole karne w kierunku Batshuayia. Neil Taylor nie pozostawia złudzeń belgijskiemu napastnikowi i wybija futbolówkę.

88

Krótko rozegrany róg i strzał zza szesnastki de Bruyne'a zablokowany! Walia nie da sobie wyrwać tego zwycięstwa!

87

De Bruyne z głębi pola wrzuca w pole karne. Po rykoszecie, będzie tylko rzut rożny.

86

86. Sam Vokes na 3-1! Walia w półfinale!

86

Gol dla Walii!
Strzelcem bramki SAM VOKES.
To już chyba po meczu! Podanie z własnej połowy na prawe skrzydło do Chrisa Guntera. Skrzydłowy Walii idealnie dośrodkował piłkę w pole karne. Nie wyszedł z bramki Courtois, a do siatki piłkę do siatki, po głową posłał joker – Sa Vokes!

85

Toby Alderweireld z żółtym kartonikiem. Ostra gra Belga.

85

Ruszył sam z kontrą Gareth Bale, ale znakomicie zatrzymał go Alderwereld inteligentnie go przetrzymując, grając zgodnie z przepisami.

84

Michy Batshuayi w miesce Romelu Lukaku na ostatnie minuty! Czy pomoże drużynie? Na razie w pierwszej akcji wywalczył korner.

83

Rozkładają Belgowie ręce domagając się podyktowania rzutu karnego po domniemanym faulu na Nainggolanie. Czy był faul? Ciężko powiedzieć.

3:1

finał (1:1)

Gole: 30. A. Williams, 55. Robson-Kanu, 86. Vokes – 13. Nainggolan

Kartki:   5. Davies (WAL), 16. Chester (WAL), 24. Gunter (WAL), 75. Ramsey (WAL) – 59. Fellaini (BEL), 85. Alderweireld (BEL)

Walia: Hennessey – Chester, A. Williams (C), Davies – Taylor, Allen, Ledley (78. A. King), Ramsey (90. Collins), Gunter – Robson-Kanu (80. Vokes), Bale.
Zmiany: Fôn Williams, Ward – A. King, Collins, J. Richards, Cotterill, D. Edwards, Vaughan, Jonathan Williams, Church, Vokes, G. Williams.

Belgia: Courtois – Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku (75. D. Mertens) – Nainggolan, Witsel – Ferreira-Carrasco (46. Fellaini), De Bruyne, Hazard (C) – Lukaku (84. Batshuayi).
Zmiany: J-F. Gillet, Mignolet – Fellaini, Kabasele, Origi, D. Mertens, Benteke, Dembélé, Batshuayi, Ciman.

Sędziowie: Główny: Damir Skomina, Asystenci liniowi: Jure Praprotnik, Robert Vukan, Asystenci bramkowi: Matej Jug, Slavko Vincic, Techniczny: Nicola Rizzoli