18.06.2016, 02:05 • MetLife Stadium, East Rutherford • Ćwierćfinał • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (04:20:37)
Strzały niecelne: 1:5.
Rzuty rożne: 3:2.
Spalone: 2:4.
Faule: 18:12.
Reprezentacja Kolumbii wystąpi w półfinale Copa America dzięki lepszej skuteczności w konkursie rzutów karnych. Los Cafeteros nie zaimponowali formą przez 90 minut i postawili duży znak zapytania przy swoich aspiracjach do zdobycia trofeum, jednak w końcu prześlizgnęli się do półfinału. Peru odpada wcześniej niż w dwóch poprzednich edycjach. Tuż przed końcem regulaminowego czasu Inkowie mieli kapitalną szansę na zdobycie gola, ale Ospina uratował Kolumbię po strzale Ramosa. Również w konkursie jedenastek golkiper Los Cafeteros spisał się lepiej od Gallese.

4. serie 2:4

Cueva strzelił beznadziejnie i to Kolumbia wystąpi w półfinale Copa America!

Perez nie pomylił się i strzelił w prawy róg. Kolumbijczykom brakuje jednego strzału do zwycięstwa!

3. serie 2:3

Trauco zmierzał pewnym krokiem do 11. metra, ale strzelił źle w nogi bramkarza reprezentacji Kolumbii!

Moreno nie kalkulował, a huknął potężnie do siatki. Na razie strzelcy są bezbłędni.

2. serie 2:2

Renato Tapia oszukał Ospinę i nie mógł się pomylić!

2. serie 1:2

Cuadrado zmylił bramkarza i umieścił futbolówkę w bramce. Kolumbia na prowadzeniu!

1. serie 1:1

W zespole Peru rozpoczął Ruidiaz od mocnego uderzenia w środek do bramki Kolumbii!

1. serie 0:1

Zaczął kapitan reprezentacji Kolumbii. James Rodriguez strzelił pewnie w prawy narożnik.
Losowanie stron. Na środku boiska są Jose Paolo Guerrero i James Rodriguez. Selekcjonerzy mają już przygotowany zestaw strzelców.

Rozpoczynają się rzuty karne.
Sędzia Patricio Loustau musi zarządzić konkurs rzutów karnych, ponieważ obie reprezentacje nie zdobyły gola przez 90 minut.

90+3

Druga połowa skończona.

90+2

90+2. Kapitalna obrona Ospiny!

90+2

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kapitalnie zapolował na piłkę i główkował Ramos. Futbolówka szybowała pod poprzeczkę i kapitalnie interweniował na linii bramkowej Ospina. Bramkarz uratował Kolumbię!

90+1

Fabra wbiegł na boisko za kontuzjowanego Diaza, który został zniesiony na noszach.

90

Jeszcze 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu.

90

Kontuzja mięśniowa Diaza i na szczęście Jose Pekerman ma w zanadrzu jedną zmianę.

88

Złe płaskie dośrodkowanie i reprezentacja Kolumbii miała przez chwilę szansę na kontratak. Po profesorsku obronili Los Incas.

87

Peruwiańczycy postanowili trochę poatakować w samej końcówce starcia, ale angażują za małą liczbę zawodników, by zaskoczyć faworyta.

84

Benavente próbował wymusić odgwizdanie rzutu karnego. Sędzia nie dał się przekonać i piłka przyznana Los Cafeteros.

82

Pomysłowe rozegranie rzutu rożnego, po czym żaden Kolumbijczyk nie wykorzystał dośrodkowania Jamesa Rodrigueza.

81

Zmiany chodzą dziś parami, a w zespole z Peru Benavente na boisku, a Polo już odpoczywa.

80

Sebastian Perez wchodzi do środka pola Kolumbii zamiast Torresa.

78

Guerrero dryblował między trzema zawodnikami z Kolumbii. Takich brawurowych dryblingów jest za dużo nawet jak na Amerykę Południową.

77

W reprezentacji Peru Ruidiaz za Floresa. Na boisku jest więc zdobywca pamiętnego gola po bezczelnym zagraniu ręką w meczu z Brazylią.

76

Moreno za Cardonę, czyli na kwadrans przed końcem jest w końcu pierwsza roszada personalna.

75

Polo dryblował na prawej stronie boiska. Trochę zbyt optymistycznie skrzydłowy reprezentacji Peru i skończyło się stratą.

73

Coraz mniej czasu mają piłkarze obu reprezentacji, żeby zmienić wynik przed 90 minutą. Jedno celne uderzenie, więc niestety pod tym względem spotkanie rozczarowuje.

71

Edison Flores uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego w mur. Była jeszcze próba dobitki, jednak ponownie piłka nie poszybowała w światło bramki Kolumbii.

70

Diaz upomniany kartonikiem za faul tuż przed linią pola karnego.

70

20 minut do końca, a selekcjonerzy nie zmieniają swoich zawodników. Dziwi kunktatorska postawa Jose Pekermana.

68

Fatalna pomyłka Peruwiańczyków i Bacca wybiegał sam na sam z bramkarzem Gallese. Sędzia asystent przerwał tę szarżę, ponieważ napastnik był na spalonym.

67

Guerrero zaplątał się w dryblingu. Najlepszy napastnik reprezentacji Peru rozpoczął turniej błyskotliwie, ale ostatnio jakby przyhamował.

66

Jeszcze jedna seria przepychanek i dyskusji. Kończy się to wszystko kartką dla Zapaty.

64

Po rzucie wolnym James Rodriguez złożył się niebezpiecznie do strzału przewrotką. Sędzia z Argentyny postanowił użyć gwizdka.

63

Tapia nie dogonił Jamesa, więc ratował się faulem na żółtą kartkę.

62

Leniwe rozegranie Los Cafeteros. Z trudem podopieczni Jose Pekermana znajdują luki w defensywie zespołu z Andów.

60

Minęła godzina meczu i wciąż bezbramkowo w East Rutherford. Na dodatek kwadrans po przerwie nie zapowiadał rychłej zmiany wyniku.

58

Guerrero kopnął piłkę potężnie prosto w twarz Sancheza. To musiało boleć i oszołomić Kolumbijczyka.

57

Bardzo dobrze broni Peru. Można odnieść wrażenie, że tym meczem Inkowie chcą zmazać plamę po awansie wywalczonym w skandalicznych okolicznościach.

55

Santiago Arias dostarczył piłkę w pole karne do Jamesa Rodrigueza. Gwiazda poprzedniego mundialu strzeliła głową, ale anemicznie do Gallese.

53

Bacca wzięty w kleszcze przez dwóch obrońców reprezentacji Peru. Chciał od sędziego odgwizdania rzutu karnego, ale nie było do tego żadnych podstaw.

52

Cueva dośrodkował zdecydowanie za głęboko i jedynym adresatem tego podania mógł być rutynowany bramkarz Ospina.

51

Cuadrado wściekł się, powalił Floresa i Peruwiańczycy zgłaszają sędziemu, że Kolumbijczyk zapracował już dawno na żółtą kartkę.

50

Trauco zrewanżował się Cuadrado za liczne faule w pierwszej połowie. Szansa na gola z rzutu wolnego, ale ponownie centra prosto do Gallese.

49

Obaj sędziowie asystenci zasygnalizowali spalonego. Obie sytuacje były łatwe do rozstrzygnięcia.

47

Gallese zachował się dobrze na przedpolu i złapał bezpańskie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Bardzo pewnie interweniuje golkiper Peru na turnieju w Stanach Zjednoczonych.

46

Oho, 10 sekund i kontuzja Santiago Ariasa. Oby druga połowa była bardziej płynna.

46

Z takich ciekawostek strzał Jamesa Rodrigueza był trzecim reprezentacji Kolumbii w słupek na Copa America. Żadna drużyna nie trafia w obramowanie bramki częściej.
Drużyny wracają na murawę nowoczesnego stadionu. Piłkarze skoncentrowani, by rozpocząć dobrze drugą połowę.
Bardzo zacięty i ostry ćwierćfinał. Dotychczas piłkarze popełnili 19 fauli. W przerwach między nieczystą grą nie zarysowała się przewaga optyczna żadnej reprezentacji. Ciut więcej konkretów po stronie Kolumbii, ponieważ Bacca strzelił w boczną siatkę, a James w słupek. Peru realizuje znakomicie założenie średniego pressingu i od czasu do czasu stara się zaatakować. O tym, jak wyglądała pierwsza połowa świadczą statystyki. Przede wszystkim strzałów celnych, gdzie jest 0:0. Dla Peru bezbramkowy rezultat jest niezły i daje szanse na doprowadzenie do konkursu rzutów karnych. Kolumbia chciałaby pewnie uniknąć loterii. Przekonajmy się wspólnie, jak będzie wyglądać drugie 45 minut.

45+2

45

Doliczone 2 minuty, a piłkarze leżeli na murawie pewnie z pięć.

44

A co to za podanie? Ospina przejął bezpańską piłkę i rozpoczął akcję Kolumbii.

43

Diaz podłączył się do ataku, dostał podanie w tempo od Cardony i chciał dośrodkować bez przyjęcia. Wywalczył tylko i aż korner.

41

Kolumbia nie może poradzić sobie z bardzo twardo i dość konsekwentnie grającym przeciwnikiem.

39

Bacca miał pod nogami piłkę w polu karnym. Odbiła się ona rykoszetem po strzale. Napastnik reprezentacji Kolumbii ma jednak problem z uwolnieniem się spod opieki od samego początku.

37

Kolejna przerwa w grze. Tym razem ucierpieli w środku pola Tapia oraz Cardona. Sędzia powinien solidnie doliczyć czas do pierwszej połowy.

35

Fajnie pograli Inkowie w polu karnym. Zaczyna pachnieć może nie golem, ale pierwszym, celnym uderzeniem w kierunku bramki Ospiny.

33

Cuadrado fauluje i fauluje. Mógłby pokazać kibicom jakąś interesującą akcję indywidualną, bo wiemy doskonale, że potrafi.

33

A Torres wrócił na boisko. Całe szczęście, że kontuzja nie okazała się tak groźna jak wyglądała.

32

Kombinacja Guerrero oraz spółki w polu karnym i będzie szansa na zdobycie gola z rzutu rożnego. To za moment, ponieważ Ospina ucierpiał.

30

Dwie interwencje Ospiny! Kolumbijczyk wypiąstkował pierwsze dośrodkowanie, a drugie pewnie złapał.

29

Tymczasem gra wznowiona. Generalnie jednak często jest przerywana. 30 minut i 15 fauli to dużo. W takim tempie piłkarze mogą dobić do 50.

27

Torres zniesiony z boiska na noszach. Selekcjoner Jose Pekerman spojrzał już w kierunku swoich rezerwowych, ale zmiana nie jest jeszcze przesądzona.

25

Torres próbował uderzyć z dystansu. Nie trafił, a na dodatek uległ kontuzji. Natychmiast wezwani na boisko medycy.

23

Peru dostało być może ostatnie ostrzeżenie i próbuje przejąć inicjatywę w środku pola. Na razie bezskutecznie.

22

22. James w słupek!

22

Słupek! James Rodriguez szarżował w środku pola, znalazł sobie miejsce do uderzenia z 20. metra i nieomal wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Pierwszy przebłysk gwiazdora Realu Madryt!

20

Jose Paolo Guerrero cofnął się głęboko po piłkę i Kolumbijczycy zatrzymali go brutalnym faulem. Nie ma jednak kartki.

19

Cuadrado wpadł na bardzo pomysłowe rozegranie. Doskonale przeczytali to gracze w czerwonych strojach i na koniec Trauco obił piłkę o nogi Ariasa. Piłka w posiadaniu Gallese.

18

Zagotowali się piłkarze i Loustau musiał studzić temperaturę między reprezentantami obu krajów. Piłka ponownie w grze.

17

Mówi się, że w futbolu rezygnuje się ze średniego pressingu na rzecz niskiego lub wysokiego. Peru zadaje temu kłam. Ustawione jest niemal idealnie na linii środkowej.

16

Vilchez sfaulowany w polu karnym. Wyróżnia się aktywnością w środku pola piłkarz-sobowtór Nelsona Valdeza.

15

Na koniec kwadransa otwierającego mecz Torres próbował strzelić z linii pola karnego. Dobrze blokowali Inkowie. Akcję rozpędził James Rodriguez.

13

Tymczasem na boisku chaotyczne ataki Kolumbii zaowocowały wrzutem z autu na wysokości pola karnego. Piłkę wziął w swoje dłonie Arias.

12

"James, czy ożenisz się ze mną?" na trybunach – fanka kapitana reprezentacji Kolumbii może liczyć na odpowiedź co najwyżej po meczu.

11

Peru w średnim pressingu i nie pozwala faworytom rozwinąć skrzydeł na swojej połowie.

10

Flores w mniej efektownym wydaniu. Przy linii bocznej sprowadził do parteru Cuadrado.

9

Edison Flores to jedno z okryć fazy grupowej Copa America. Główkował po dośrodkowaniu weterana Guerrero i futbolówka przeleciała metr nad poprzeczką bramki Kolumbii.

8

W posiadaniu piłki drużyna Gareci i po raz pierwszy zameldowała się w szesnastce Kolumbii. Próbował się przebić Corzo, ale odbił się od rywali jak od ściany z marmuru.

6

Warto wspomnieć póki mecz rozkręca się, że na tym etapie Copa America nie ma dogrywek. W razie remisu po 90 minutach sędzia zarządzi konkurs rzutów karnych.

5

Sędzia Lostau uspokaja przede wszystkim podopiecznych Gareci. Minęło pięć minut, a Peru ma na koncie trzy faule w środku pola.

4

Błyskawiczna odpowiedź! Szybkie rozegranie w polu karnym Peru, po którym Bacca wbiegł pod samą bramkę Gallese. Strzał z ostrego kąta w boczną siatkę, czyli strzał ostrzegawczy.

3

Pierwsza akcja oskrzydlająca Peru z wykorzystaniem Polo. Chaotyczne dośrodkowanie prosto do Ospiny, który mógł tym samym przywitać się z piłką.

2

Peru w czerwonych strojach, a James Rodriguez i spółka tym razem na biało. Rozpoczęli Los Incas.

1

Hymny narodowe w East Rutherford w stanie New Jersey. Na początek peruwiański, następnie kolumbijski.
Żaden mecz tegorocznego Copa America rozpoczął się punktualnie, więc tradycja nie zostanie złamana.
Kolumbia jest w opinii bukmacherów faworytem ćwierćfinału z Peru, ale warto pamiętać, że w historii Copa America ma fatalny bilans ze swoim przeciwnikiem. Los Cafeteros wygrali tylko dwa mecze, sześć zremisowali, a siedem przegrali.
Zapraszamy na relację na żywo z drugiego ćwierćfinału Copa America. Peru zmierzy się z Kolumbią w East Rutherford. Pierwszy gwizdek Patricio Loustaua zaplanowano na godzinę 2:00 czasu polskiego.
Jako zwycięzca grupy przystąpi do ćwierćfinału reprezentacja Peru. Los Incas dostali się do fazy pucharowej w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Raul Ruidiaz zdobył zwycięskiego gola w decydującym meczu z Brazylią po ewidentnym, a nawet bezczelnym zagraniu ręką.
Za grę ofensywną Peru na Copa America odpowiadają przede wszystkim Jose Paolo Guerrero, Christian Cueva oraz Edison Flores. Dotychczas w każdym meczu Inkowie zdobyli gola, choć w żadnym nie urządzili sobie kanonady. Najwięcej dwie bramki wbili Ekwadorowi.
Po dwóch kolejkach w grupach Kolumbia znalazła się w gronie faworytów turnieju w USA. Nieoczekiwanie jednak nie zwyciężyła w swojej grupie. Selekcjoner Jose Pekerman przeszarżował i wystawił przeciwko Kostaryce jedenastkę dublerów. Skończyło się porażką 2:3 i spadkiem na pozycję wicelidera.
Świetnie na początku Copa America prezentował się James Rodriguez, który powinien wrócić do jedenastki na ćwierćfinał z Peru. Potrzebował mniej niż 100 minut na turnieju, by zdobyć trzy punkty do klasyfikacji kanadyjskiej. Gwiazdor Realu Madryt jest w stanie nakręcić grę reprezentacji Kolumbii na obroty nieosiągalne dla Peruwiańczyków.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 02:00.

0:0

Kartki:   63. Tapia (PER) – 66. C. Zapata (CLM), 70. F. Díaz (CLM)

2:4   Christian Cueva (PER)

Strzały celne: 1:1. Strzały niecelne: 1:5. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 2:4. Foule: 18:12.

Peru: Gallese – Corzo, Ch. Ramos, A. Rodríguez, Trauco – Tapia, Vílchez – Polo (81. Benavente), Cueva, E. Flores (77. Ruidíaz) – Guerrero (C).
Zmiany: Penny, Cáceda – Da Silva, Ruidíaz, Revoredo, Balbín, Abram, Alfageme, Benavente, Céspedes, Hohberg.

Kolumbia: Ospina – Arias, C. Zapata, Murillo, F. Díaz (90+1. Fabra) – D. Torres (80. S. Pérez), Sánchez – Cuadrado, James Rodríguez (C), Cardona (76. D. Moreno) – Bacca.
Zmiany: R. Zapata, Bonilla – R. Martínez, Celis, Y. Mina, D. Moreno, S. Medina, Aguilar, S. Pérez, Roa, Moreno, Fabra.

Sędziowie: Patricio Loustau (Argentyna)