1:1

finał (1:0)

18.06.2016, 18:00 • Stade Vélodrome, Marsylia • Grupa F • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (19:58:03)
Za nami naprawdę świetny mecz, który rozkręcił się zdecydowanie w drugiej połowie. Wtedy to obie reprezentacje zdecydowały się na odważniejszą grę, a wszystko to zakończyło się podziałem punktów. Jeszcze przed przerwą po faulu Kiraly'ego, rzut karny pewnie egzekwował Gylfi Sigurdsson. W drugiej odsłonie Węgrzy mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, jednak niewiele z tego wynikało. Dopiero w ostatnich minutach po akcji Nemanji Nikolicia, piłkę do własnej bramki skierował Sävarsson. W ostatnich sekundach okazję na decydującą bramkę miał jeszcze doświadczony Gudjohnsen, ale jego strzał po rykoszecie przeleciał obok słupka. Przy takim wyniku bliżej wyjścia z grupy są Madziarowie, a podopieczni Larsa Lagerbäcka z pewnością powalczą jeszcze w ostatnim meczu z Austrią o komplet punktów.

90+5

90+5

90+5. Piłka meczowa dla Islandii:

90+5

Gylfi Sigurdsson trafia uderzeniem z rzutu wolnego w mur, ale później kapitalną okazję miał kapitan Gudjohnsen! Nie kieruje on jednak piłki do siatki strzałem z linii pola karnego!

90+3

Islandia stara się jeszcze wyprowadzić swoją akcję i będziemy mieli rzut wolny po faulu na Finnbogasonie tuż przed linią pola karnego!

90+2

Adam Szalai również miał swoją okazję w tym meczu. Zdecydował się on na mocny strzał z 25. metra, ale z łatwością broni Halldórsson.

90+1

Żółtą kartkę otrzymuje Ádám Nagy (Węgry).

90

Sędzia zdecydował się doliczyć do tego spotkania aż cztery minuty. Jest to czas dla obu reprezentacji na przeciągnięcie zwycięstwa na swoją stronę!

88

88. Birkir Sävarsson (HUN) - 1:1

88

Gol dla Węgier!
Samobójcze trafienie zalicza BIRKIR SÄVARSSON.

To jest niesamowite! W samej końcówce meczu mamy świetną akcję na skrzydle Nemanji Nikolicia i jego dośrodkowanie w pole bramkowe rywali! Tam na wślizgu futbolówkę do własnej siatki wpakował Sävarsson i tym samym Węgrzy doprowadzają do wyrównania! Ogromny pech Islandii, którzy umiejętnie bronili się niemal cały mecz!

87

Ogromne doświadczenie Gudjohnsena funkcjonuje w końcówce spotkania. Utrzymał się ten napastnik dłużej w posiadaniu piłki i wywalczył rzut wolny.

86

Gra nabrała teraz niesamowitego tempa! Węgrzy starają się coraz szybciej rozgrywać swoje akcje, ale nadziewają się na dobre kontry Islandczyków!

85

Obaj trenerzy wykorzystali już cały limit zmian. Islandczycy zdecydowali się teraz podejść zdecydowanie wyższym pressingiem na rywali.

84

Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Roland Juhász, na boisku pojawia się Ádám Szalai.

84

Zmiana w drużynie Islandia: z boiska schodzi Kolbeinn Sigthorsson, na boisku pojawia się Eidur Gudjohnsen.

83

Żółtą kartkę otrzymuje László Kleinheisler (Węgry).

82

Kolejny wypad z kontrą Islandczyków kończy się niepowodzeniem, jednak późniejszy atak Węgrów nie był lepszy. Nikolić nie wygrał pojedynku biegowego z rywalem.

1:1

finał (1:0)

Gole: 40. Sigurdsson (kar.) – 88. Sävarsson (sam.)

Kartki:   42. Gudmundsson (ISL), 75. Finnbogason (ISL), 77. Sävarsson (ISL) – 81. Kádár (HUN), 83. Kleinheisler (HUN), 90+1. Nagy (HUN)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:2. Foule: 15:15.

Islandia: Halldórsson – Sävarsson, Sigurdsson, Árnason, A. Skúlason – Gudmundsson, Sigurdsson, Gunnarsson (C) (66. Hallfredsson), B. Bjarnason – Sigthorsson (84. Gudjohnsen), Bödvarsson (69. Finnbogason).
Zmiany: Jónsson, Kristinsson – Gudjohnsen, Finnbogason, Traustason, Sigurjónsson, Hallfredsson, Ingason, Magnússon, Hermannsson, Hauksson, E. Bjarnason.

Węgry: Király – Lang, Guzmics, Juhász (84. Szalai), Kádár – Kleinheisler, Gera, Nagy – Stieber (66. Nikolić), Priskin (66. Böde), Dzsudzsák (C).
Zmiany: Dibusz, Gulácsi – Bese, Fiola, Korhut, Elek, Lovrencsics, Pintér, Böde, Németh, Nikolić, Szalai.

Główny: Sergei Karasev
Asystenci: Nikolai Golubev, Tikhon Kalugin
Bramkowi: Sergei Lapochkin, Sergei Ivanov (Rosja)
Techniczny: Aleksei Kulbakov (Białoruś)