Włochy – Szkocja

1:0

finał (0:0)

29.05.2016, 20:45 • Ta'Qali National Stadium (Malta). • Tomek

Spotkanie za nami. Włochy na pewno nie zachwyciły w tym meczu i wygrywają tylko 1:0. Nie jest to dobry prognostyk dla Squadra Azzurra przed Euro.

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfy.com! (22:56:30)

90+3

90+2

Niewiele ciekawego dzieje się na boisku w ostatnich minutach. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska i żadna z ekip nie może przeprowadzić składnej akcji.

90

Trzy minuty doliczył arbiter do podstawowego czasu gry.

88

Ostatnie minuty spotkania towarzyskiego rozgrywanego na Malcie. Czy coś tutaj jest jeszcze w stanie się zmienić?

86

Długie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Włochów. Piłkę na około trzynastym metrze pewnie łapie Gigi Buffon.

85

O ile pierwsza połowa mogła się podobać ze względu na dobrą postawę Włochów, to druga część gry na pewno rozczarowuje.

83

Zmiana w drużynie Szkocja: z boiska schodzi McArthur, na boisku pojawia się Bryson.

82

Włosi w ataku pozycyjnym. Squadra Azzurra nie mają jednak za dużo miejsca do rozegrania futbolówki i muszą wycofać piłkę do obrońców.

80

Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Giaccherini, na boisku pojawia się Bonaventura.

79

Z dość ostrego kąta uderzał teraz z kolei Florenzi. Piłka poszybowała jednak wyraźnie nad bramką strzeżoną przez Marshalla.

78

Najgroźniejsza akcja Szkotów! Po zagraniu z prawego skrzydła Naismith'a piłkę wywalczył Ritchie! Uderzenie zawodnika Bournemouth tuż obok słupka!

76

Nie jest ciekawa druga połowa gry. Gorszą grę przede wszystkim pokazują nam Włosi. Wydaje się, że może być to spowodowane zmianami w jedenastce.

74

Trochę wyrównała się gra. Nieśmiało starają się atakować Szkoci. Póki co z kiepskim rezultatem.

71

Zmiana w drużynie Szkocja: z boiska schodzi Phillips, na boisku pojawia się Burke.

71

Zmiana w drużynie Szkocja: z boiska schodzi Anya, na boisku pojawia się Naismith.

70

Anya został uruchomiony długim podaniem. Piłkę blokował Barzagli, ale reprezentantowi Szkocji udało się wywalczyć rzut rożny!

69

Jeszcze raz na pozycji spalonej był Bernardeschi. Wydaje się jednak, że błąd popełnił arbiter, bo ofsajdu raczej nie było!

68

Zagranie na skrzydło w kierunku Bernardeschiego. Ten zawodnik nie utrzymał jednak linii z obrońcami i znalazł się na ofsajdzie.

67

Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi De Rossi, na boisku pojawia się Jorginho.
Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Pelle, na boisku pojawia się Zaza.

66

Insigne próbował uruchomić jednego z kolegów, bodajże Bernardeschiego, ale podanie okazało się za mocne. Piłka w rękach Marshalla.

64

Gra trochę się uspokoiła. Teraz akcja Szkotów. Zgranie piłki głową w kierunku Anya, jednak napastnik Wyspiarzy znalazł się na pozycji spalonej.

62

Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Candreva, na boisku pojawia się Parolo.

60

Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Darmian, na boisku pojawia się Bernardeschi.

59

Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Eder, na boisku pojawia się Insigne.

57

57. Graziano Pellè (ITA) - 1:0

57

Gol dla Włoch!
W końcu doczekaliśmy się gola! Futbolówkę przed polem karnym rywali przejął GRAZIANO PELLE. Napastnik Squadra Azzurra świetnie uderzył piłkę przy dalszym słupku i Marshall musiał wyjmować ją z siatki! .

55

Ależ zamieszanie w polu karnym Szkotów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Włosi nie zdołali jednak oddać uderzenia!

55

Piłka szła jak po sznurku! Ostatecznie dośrodkowanie Candrevy zostało jednak zablokowane. Korner dla Włochów.

53

Faulowany w środkowej strefie był Anya, który wyprowadzał jedną z nielicznych akcji Szkotów na połowie Squadra Azzurra.

49

Podanie w pole karne do Giaccheriniego, który był w świetnej sytuacji, jednak znalazł się na pozycji spalonej. W powtórce widzimy, że ofsajdu nie było!

48

Przez kilka pierwszych minut drugiej połowy gry trwała przerwa w grze spowodowana kontuzją jednego z zawodników.

46

Szkoci zaczynają druga połowę gry.

46

Zmiana w drużynie Szkocja: z boiska schodzi McCormack, na boisku pojawia się Fletcher.
Zmiana w drużynie Szkocja: z boiska schodzi Peterson, na boisku pojawia się Berra.

46

Pierwsza połowa gry za nami. Dominują na murawie Włosi, którzy nie zdołali jednak wpakować piłki do bramki strzeżonej przez Marshalla, pomimo że mieli na to okazje.

Zapraszamy ponownie za kilka chwil.

45+2

45

Arbiter doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry.

44

Składna akcja Włochów. W polu karnym rywali na murawę pada Eder. Arbiter nie zdecydował się jednak podyktować rzutu karnego i słusznie! Napastnik Squadra Azzurra potknął się o własne nogi.

41

Ależ przewaga Squadra Azzurra. Szkoci zamknięci na własnej połowie od dobrych kilku minut i nie mogą jej opuścić.

39

Bardzo dobre dośrodkowanie z lewej flanki Candrevy w pole karne rywali. Szkoci wychodzą jednak obronną ręką i wybijają futbolówkę.

38

Tym razem próbował Florenzi. Uderzenie pomocnika reprezentacji Włoch z około dwudziestu pięciu metrów. Piłka niewiele mija bramkę Szkotów!

36

Ponownie w roli głównej Candreva! Dośrodkowanie do pomocnika Squadra Azzurra, który zamykał całą akcję. Uderzenie z pierwszej piłki, ale wyraźnie nad bramką!

35

Uwolnił się na prawym skrzydle Candreva, ale nie utrzymał linii z defensywą Szkotów i znalazł się na pozycji spalonej.

34

Długie zagranie z głębi pola Bonucciego w kierunku Edera. Napastnikowi reprezentacji Włoch niewiele zabrakło, aby sięgnął futbolówkę!

34

Warto dodać, że poprzednia akcja była przeprowadzona lewym skrzydłem. Praktycznie wszystkie wcześniejsze akcje Włochów toczyły się prawą flanką.

33

Obronię zwolnili teraz Włosi. Oglądamy jednak kolejne dośrodkowanie w pole karne. Tam był Pelle, który był jednak podwojony przez rywali i nie zdołał udanie główkować.

30

Coraz mocniej zaczynają naciskać Włosi. Zaczyna pachnieć golem dla Squadra Azzurra. Bramka wydaje się być kwestią czasu.

29

Ależ było blisko! Wyśmienite podani w pole karne do Giaccheriniego, który kapitalnie wybiegł na pozycję! Z bliskiej odległości pomocnik Squadra Azzurra uderza jednak obok bramki!

27

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Szkoci wybijają futbolówkę i ponownie okazję do uderzenia miał Candreva. Piłka mija bramkę rywali.

26

Podanie na prawe skrzydło do Florenziego, który miał tam bardzo mało miejsce i zdołał wywalczyć tylko korner dla swojego zespołu.

25

Bardzo ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Włochów. Dośrodkowanie przed pole karne do Candrevy, który uderza z pierwszej piłki. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką!

23

Szansa dla Włochów! Zagranie z prawego skrzydła Candrevy, który jest bardzo aktywny w tym meczu. Piłka po rykoszecie spada na około dwunastym metr pod nogi Giaccheriniego. Pomocnik Squadra Azzurra fatalnie jednak pudłuje i przenosi futbolówkę nad poprzeczką!

21

Po bardzo dobrym początku spotkania teraz Włosi jakby trochę zwolnili tempo gry i dali rozgrywać futbolówkę swoim rywalom.

18

Dobrze miejsce do dośrodkowania zrobił sobie na skrzydle Candreva. Centra włoskiego pomocnika, ale nienajlepsza, bo w miejsce, gdzie nie było żadnego z kolegów z reprezentacji.

17

Bardzo ładne długie podanie górą w pole karne Squadra Azzurra. Piłka spada pod nogi McCormacka, który znalazł się jednak na ofsajdzie!

15

W obronie bardzo głęboko cofnięci są Szkoci. Defensywa Wyspiarzy ustawiona jest około 35 metrów od własnej bramki.

13

Przed dobrą minutę przy piłce utrzymywali się Szkoci. W końcu Włosi ruszyli wysokim pressingiem i odzyskali futbolówkę, jednak tylko na chwilę.

12

Szkoci powoli zaczynają dochodzić do siebie po pierwszych minutach, które zupełnie zdominowali zawodnicy Squadra Azzurra.

11

W walce o piłkę przed polem karnym Szkotów Eder faulowany Fletchera. Wyspiarze zaczną od rzutu wolnego.

9

Dośrodkowanie z rzutu wolnego z głębi pola Ritchie na około szósty metr przed bramką Włoch. Pewnie interweniuje Gigi Buffon.

7

Ależ było groźnie! Bardzo mocny strzał z rzutu wolnego Candrevy. Piłkę odbija przed siebie Marshall. Dopada do niej Giaccherini, ale z jego dobitką również poradził sobie szkocki bramkarz!

6

Zdecydowana przewaga po stronie Włochów. Teraz około 25 metrów od bramki rywali faulowany był Eder. Będzie okazja dla Squadra Azzurra na oddanie uderzenia!

4

Przerzut piłki na prawe skrzydło do Candrevy. Pomocnik Squadra Azzurra próbował centrować, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Marshall zacznie od bramki.

3

Inicjatywa po stronie Włochów. Szkoci do tej pory wyłącznie na własnej połowie, której nie zdołali chyba jeszcze przekroczyć.

2

Od mocnego uderzenia zaczynają Włosi, którzy dwukrotnie zdołali się przedrzeć w pole karne rywali. Nie było jednak zagrożenia pod bramką Szkotów.

1

Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynają Włosi.

1

Włochy: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Florenzi, De Rossi, Giaccherini, Darmian – Pellè, Eder.

Szkocja: Marshall – Paterson, Mulgrew, Martin, Hanley, Phillips, Fletcher, McArthur, McCormack, Ritchie, Anya..
Kto okaże się lepszy w tym pojedynku? Przekonamy się o tym już w niedzielę. Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 20:45 jedynie na lajfy.com!
Co ciekawe, obie ekipy ostatni raz mierzyły się ze sobą prawie dekadę temu! Dokładniej było to w 2007 roku podczas kwalifikacji do Euro 2008. Włosi wygrali wówczas w Szkocji 2:1.
Kadra Włochów:

Bramkarze: Gianluigi Buffon (Juventus), Federico Marchetti (Lazio), Salvatore Sirigu (Paris Saint-Germain)

Obrońcy: Davide Astori (Fiorentina), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Angelo Ogbonna (West Ham), Daniele Rugani (Juventus), Matteo Darmian (Manchester United), Mattia De Sciglio (Milan), Davide Zappacosta (Torino)

Pomocnicy: Marco Benassi (Torino), Giacomo Bonaventura (Milan), Daniele De Rossi (Roma), Alessandro Florenzi (Roma), Emanuele Giaccherini (Bologna), Jorginho (Napoli), Riccardo Montolivo (Milan), Thiago Motta (Paris Saint-Germain), Marco Parolo (Lazio), Stefano Sturaro (Juventus), Antonio Candreva (Lazio)

Napastnicy: Eder (Inter), Ciro Immobile (Torino), Lorenzo Insigne (Napoli), Graziano Pellè (Southampton), Simone Zaza (Juventus), Federico Bernardeschi (Fiorentina), Stephan El Shaarawy (Roma)
Przypomnijmy, że Szkoci w nadchodzącym Euro nie wystąpią. We Francji zagrają z kolei Włosi. Ich rywalami w grupie E będą Belgia, Irlandia oraz Szwecja.
Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Wcześniej pora jednak na pojedynki towarzyskie. W jednym z nich Włosi zmierzą się ze Szkotami.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.