finał (25:18, 17:25, 25:21, 18:25, 15:9)

28.05.2016, 08:40 • Metropolitan Gymnasium, Tokio • Adam Ka

Kończy w swoim stylu kiwką nad blokiem Mateusz Mika! Polska po bardzo zaciętym boju zdobywa dwa punkty, a Kanada musi cieszyć się tylko z jednego oczka.

Verhoeff wchodzi na zagrywkę i ta ląduje na aucie. Piłka meczowa dla Polaków!

11:6

Znów blokowany Bartosz Kurek na prawej stronie przez Duffa. Pierwszy czas w tej partii dla Stephana Antigi!

11:3

Czwarty punkt w tym secie zdobyty przez Polaków zagrywką. Mateusz Mika tym razem!

9:2

As serwisowy Bartosza Kurka! Znów ostrzeliwany Daniel Lewis!

8:2

Perrin serwuje minimalnie w aut i chwila przerwy spowodowana zmianą stron!

6:1

Kurek mocno po skosie w boisko z lewej flanki! Czas dla Kanady!

4:1

I kolejny as Bieńka! Lewis nie radzi sobie w przyjęciu i o przerwę prosi Glenn Hoag – trener reprezentacji Kanady!

3:1

Punktowy serwis Mateusza Bieńka!

18:25

Blokują rywale atak Mateusza Bieńka. Mamy tie-break!

18:24

Perrin mocno na zagrywce i zdobywa punkt na wagę piłki setowej!

14:18

Autowy atak Michała Kubiaka. Czas dla Antigi!

12:16

Serwis Bartosza Kurka w aut. Prowadzenie Kanady na drugiej przerwie technicznej w secie czwartym!

10:13

Bieniek blokowany na środku przez Vandoorna i mamy pierwszy czas w tej partii dla podopiecznych Stephana Antigi!

9:11

Nie radzi sobie w przyjęciu Mika i Sanders dopisuje na swoje konto punkt zdobyty na zagrywce!

7:8

Świetnie rozprowadzają nasz blok Kanadyjczycy i Perrin kończy atak z drugiej linii. Na pierwszej przerwie technicznej w secie czwartym prowadzą rywale!

7:5

Gavin Schmitt w polu zagrywki i trafia on w Mikę!

25:21

Atak Miki po bloku w aut i po świetnym boju wychodzimy na prowadzenie!

24:21

Mika poradził sobie w walce ze Schmittem na siatce i mamy piłkę setową!

17:19

Fenomenalnie wykonujemy kolejną akcję. Bardzo mocno na środku Mateusz Bieniek. Czas dla trenera reprezentacji Kanady!

15:19

Fatalnie nad blokiem uderza Kubiak i o czas prosi Antiga!

13:16

Kubiak na lewej stronie uderza w aut, wpada w siatkę i dotyka antenki. Nie za dobrze to wygląda. Kanada prowadzi na drugiej przerwie technicznej 16:13!

13:15

Punktowy serwis Schmitta! Nie radzimy sobie z przyjęciem.

12:11

Kolejny as Kurka! Nie daje rady przyjąć piłki doświadczony libero Daniel Lewis. Polacy na prowadzeniu i o czas prosi Glenn Hoag!

11:11

As serwisowy Bartosza Kurka! Świetny moment na taką zagrywkę!

7:8

Atak Bartosza Kurka w aut i prowadzenie Kanady na pierwszej przerwie technicznej w secie trzecim!

7:7

Zatańczyła piłka na taśmie po zagrywce Justina Duffa i spadła w pole Polaków! As serwisowy Kanadyjczyka.

17:25

Mocno obok bloku na lewej stronie Perrin i to Kanada wygrywa partię numer dwa!

16:24

Rwana akcja Polaków. Na raty broni Drzyzga i musi przebijać Buszek, ale piłka ląduje na aucie. Piłka setowa dla Kanady!

15:22

Bardzo dobry serwis Fabiana Drzyzgi w boisko!

13:22

Huknął jak z armaty na prawej flance Gavin Schmitt. O drugą przerwę w tej partii prosi trener reprezentacji Polski – Stephane Antiga!

11:18

Zza linii 3. metra w aut uderza Perrin. O pierwszy czas prosi Glenn Hoag!

7:16

Po bloku mocno na aut uderza Vandoorn i bardzo duża przewaga Kanadyjczyków na drugiej przerwie technicznej w tej partii!

1:8

Błąd w przyjęciu Polaków i kolejne oczko w polu serwisoym dla Perrina. Pierwsza przerwa techniczna i prowadzenie Kanady aż 8:1! Co się stało z naszą reprezentacją?

1:7

As serwisowy Johna Gordona Perrina!

0:5

Tyler Sanders mocno serwuje i nie radzą sobie z przyjęciem Polacy!

0:3

Ostro ruszyli reprezentanci Kanady. Na lewej stronie po rękach Łomacza uderza w aut Perrin. Reakcja Antigi, który prosi o pierwszy czas w tym secie!

25:18

Kończy tą partię punktową zagrywką Mateusz Mika!

24:18

Na lewej stronie w aut uderza Perrin. Jest pierwsza piłka setowa na tym turnieju dla reprezentacji Polski!

21:16

Pierwsze dwie zagrywki nieudane, ale teraz już wyczuł piłkę Bieniek i zdobywa punkt bezpośrednio w polu serwisowym. Reaguje Glenn Hoag prosząc o drugą przerwę!

19:15

Znów długa akcja po świetnych obronach Polaków, którą kończy pewnym uderzeniem ze środka Bieniek! O pierwszy czas w tym meczu prosi Glenn Hoag – szkoleniowiec reprezentacji Kanady!

16:13

Po raz pierwszy w dzisiejszym meczu Polacy zdobywają punkt blokiem. Bieniek wyczuł rywala i skutecznie zablokował Vigrassa. Na drugiej przerwie technicznej na prowadzeniu Polska!

8:5

Zerwany atak Hoaga i mamy prowadzenie reprezentacji Polski na pierwszej przerwie technicznej! Początek seta był ciężki, ale natychmiast Polacy wrócili do swojego stylu gry sprzed kilku miesięcy!

3:2

Polska: Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Drzyzga, Łomacz, Kubiak (C), Możdżonek, Mika, Buszek, Bieniek, Szalpuk. Libero: Gacek, Zatorski

Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Verhoeff (C), Duff, Simac, van Lankvelt, Vandoorn, Schmitt, Vigrass, Blankenau, Smarshall. Libero: Lewis, Bann

Sędziowie: Paulo Turci (Brazylia) – Hernan Gonzalo Casamiquela (Argentyna)