3:2

finał (25:18, 17:25, 25:21, 18:25, 15:9)

28.05.2016, 08:40 • Metropolitan Gymnasium, Tokio • Adam Ka

0:0

Na dziś to już wszystko. Dziękujemy wszystkim, który w ten sobotni poranek towarzyszyli naszej relacji z tego meczu. My już zapraszamy na transmisje z pozostałych spotkań Polaków na tym turnieju do serwisu Lajfy.com! (10:53:28)

0:0

Świetna gra w piątym secie naszych reprezentantów. Duży wpływ na przebieg tie-breaka miała świetna dyspozycja na zagrywce Kurka, Miki i przede wszystkim Bieńka.

Każdy wiedział, że ten mecz nie będzie łatwy. Męczyliśmy się z Kanadą i po ponad dwóch godzinach gry to Polska cieszy się z wygranej. Jutro kolejny ciężki bój, a poprzeczka idzie jeszcze wyżej, bo rywalem reprezentacja Francji na czele z wielkimi gwiazdami siatkówki!

15:9

15:9

Kończy w swoim stylu kiwką nad blokiem Mateusz Mika! Polska po bardzo zaciętym boju zdobywa dwa punkty, a Kanada musi cieszyć się tylko z jednego oczka.

14:9

Trafia w sam narożnik po prostej Perrin.

14:8

Verhoeff wchodzi na zagrywkę i ta ląduje na aucie. Piłka meczowa dla Polaków!

13:8

Łomacz serwuje w aut.

13:7

Fenomenalnie skręcił atak po prostej Kubiak i trafił w boisko.

12:7

W siatkę kieruje serwis Karol Kłos.

12:6

Świetnie na siatce Kubiak obija blok Kanadyjczyków.

11:6

Znów blokowany Bartosz Kurek na prawej stronie przez Duffa. Pierwszy czas w tej partii dla Stephana Antigi!

11:5

Hoag zatrzymuje na lewym skrzydle Kurka.

11:4

Blokują Kanadyjczycy atak Kubiaka.

11:3

Czwarty punkt w tym secie zdobyty przez Polaków zagrywką. Mateusz Mika tym razem!

10:3

Pewnie na lewej stronie kiwa nad blokiem rywali Mika.

9:3

Zmienił kierunek teraz Kurek i posłał piłkę daleko w aut.

9:2

As serwisowy Bartosza Kurka! Znów ostrzeliwany Daniel Lewis!

8:2

Perrin serwuje minimalnie w aut i chwila przerwy spowodowana zmianą stron!

7:2

Teraz skutecznie zagrali Kanadyjczycy. Hoag z drugiej linii pewnie huknął w boisko.

7:1

Znów Kurek na lewym skrzydle trafia swoim atakiem libero reprezentacji Kanady. Świetna gra Polaków w tie-breaku.

6:1

Kurek mocno po skosie w boisko z lewej flanki! Czas dla Kanady!

5:1

Świetne zaczekał na środku Karol Kłos na Daniela Vandoorna i pewnie go zatrzymał blokiem.

4:1

I kolejny as Bieńka! Lewis nie radzi sobie w przyjęciu i o przerwę prosi Glenn Hoag – trener reprezentacji Kanady!

3:1

Punktowy serwis Mateusza Bieńka!

2:1

W aut kieruje Tyler Sanders swoją zagrywkę.

0:0

Podobnie jak w trzeciej partii zagrali Kanadyjczycy tyle, że nie oddali oni już przewagi czteropunktowej Polakom i doprowadzili do piątego seta, który zadecyduje o tym kto dziś zgarnie dwa, a kto jedno oczko.

18:25

Czwarty set skończony.

18:25

Blokują rywale atak Mateusza Bieńka. Mamy tie-break!

18:24

Perrin mocno na zagrywce i zdobywa punkt na wagę piłki setowej!

18:23

Michał Kubiak z drugiej linii i blokiem zatrzymuje go Hoag. Bardzo trudna sytuacja Polaków. Wszystko wskazuje na piąty set.

18:22

Ryzykownie, ale idealnie w linię 9. metra trafia Daniel Vandoorn.

18:21

Łomacz rozgrywa jedną ręką do Bieńka i kolejne oczko dopisują Polacy.

17:21

Bohater ostatniej akcji teraz myli się na zagrywce.

17:20

Przecisnął się po prostej na prawej stronie Dawid Konarski.

16:20

Ale wracają również i błędy. Bieniek kiwa na środku w aut.

16:19

Serwis Karola Kłosa na aucie.

16:18

Wraca to co działo się w secie trzecim! Kubiak blokuje Schmitta!

15:18

Perrin zatrzymany blokiem przez Konarskiego.

14:18

Autowy atak Michała Kubiaka. Czas dla Antigi!

14:17

Teraz już nie myli się w ataku Gavin Schmitt i mocnym atakiem w boisko punktuje.

14:16

Na czystej siatce w aut atakuje Schmitt.

13:16

Serwis Gavina Schmitta na aucie.

12:16

Serwis Bartosza Kurka w aut. Prowadzenie Kanady na drugiej przerwie technicznej w secie czwartym!

12:15

Wyrzucony Mika, ale mimo wszystko kiwa dobrze nad blokiem.

11:15

Schmitt blokuje Mikę. Uciekają znów nasi rywale.

11:14

Przebija palcami piłkę Sanders i trafia on w wolne pole. Świetne zachowanie rozgrywającego Kanady.

11:13

Bardzo mocno huknął Mika i rozbija on przyjęcie rywali.

10:13

Bieniek blokowany na środku przez Vandoorna i mamy pierwszy czas w tej partii dla podopiecznych Stephana Antigi!

10:12

Po skosie z prawego skrzydła w boisko trafia Perrin.

10:11

Kiwa Kurek na lewym skrzydle i nie dają rady wybronić się z tego Kanadyjczycy.

9:11

Nie radzi sobie w przyjęciu Mika i Sanders dopisuje na swoje konto punkt zdobyty na zagrywce!

9:10

Walka punkt za punkt. Perrin na lewej stronie po bloku Polaków w aut.

9:9

Teraz już Kurek po prostej po rękach Perrina.

8:9

Z trudnej pozycji atakuje Kurek i w efekcie zostaje blokowany przez Kanadyjczyków.

8:8

Po przerwie w aut serwuje Nicholas Hoag.

7:8

Świetnie rozprowadzają nasz blok Kanadyjczycy i Perrin kończy atak z drugiej linii. Na pierwszej przerwie technicznej w secie czwartym prowadzą rywale!

7:7

Zatrzymany Nicholas Hoag na lewym skrzydle przez potrójny blok Polaków.

7:6

Teraz już w siatkę kieruje serwis Schmitt.

7:5

Gavin Schmitt w polu zagrywki i trafia on w Mikę!

6:5

Zerwał atak Mika. Zbyt wysoko nad blokiem rywali by piłka dotknęła rąk blokujących.

5:5

Karol Kłos po raz pierwszy od dłuższego czasu kończy pewnie atak ze środka.

4:5

Z lewego skrzydła trafia Mateusz Mika.

3:5

Hoag odpowiada bardzo mocnym atakiem w parkiet.

1:3

Kubiak posyła piłkę w aut z prawej flanki.

1:2

Trafia w sam narożnik parkietu Daniel Vandoorn.

0:0

Za nami świetna partia Polacy od stanu 15:19 doszli do prowadzenia 21:19 i nie oddali już tej końcówki trzeciego seta rywalowi. Przed nami arcyważny czwarty set.

25:21

Trzeci set skończony.

25:21

Atak Miki po bloku w aut i po świetnym boju wychodzimy na prowadzenie!

24:21

Mika poradził sobie w walce ze Schmittem na siatce i mamy piłkę setową!

23:21

Nakręceni Polacy! Kubiak świetnie z drugiej linii trafia w rywala i zdobywa kolejny ważny punkt.

22:21

Świetnie na prawym skrzydle Perrin.

22:20

Przebija się przez ręce Kanadyjczyków nasz środkowy Mateusz Bieniek.

21:20

Vandoorn ze środka w boisko.

21:19

Nicholas Hoag atakuje w aut.

20:19

Atak Perrina w aut. Czwarty punkt z rzędu Polaków.

19:19

Blok Bieńka na rywalu.

18:19

Świetnie blokuje Kurek atak Schmitta! Po raz pierwszy w tym meczu potrafimy zatrzymać kanadyjskiego atakującego i to w dodatku w takim momencie.

17:19

Fenomenalnie wykonujemy kolejną akcję. Bardzo mocno na środku Mateusz Bieniek. Czas dla trenera reprezentacji Kanady!

16:19

Michał Kubiak szczęśliwie po bloku rywali w aut.

15:19

Fatalnie nad blokiem uderza Kubiak i o czas prosi Antiga!

15:18

Duff skutecznie ze środka w boisko.

15:17

A teraz Kurek obija blok Duffa i piłka wypada na aut.

14:17

Próba podwójnego bloku na atakującym reprezentacji Kanady, ale Schmitt bez problemu po prostej obijając blok w aut.

14:16

Mocno, szybko i z agresją na lewej stronie w boisko uderza Kubiak.

13:16

Kubiak na lewej stronie uderza w aut, wpada w siatkę i dotyka antenki. Nie za dobrze to wygląda. Kanada prowadzi na drugiej przerwie technicznej 16:13!

13:15

Punktowy serwis Schmitta! Nie radzimy sobie z przyjęciem.

13:14

Z drugiej linii w boisko Perrin.

13:13

Zrehabilitował się teraz Bartosz Kurek uderzając po skosie w boisko.

12:13

I co z tych zagrywek skoro Kurek zostaje teraz blokowany przez Hoaga.

12:12

Ależ pech Polaków! Kurek uderza bezpośrednio na zagrywce i piłka po taśmie spada minimalnie w aut.

12:11

Kolejny as Kurka! Nie daje rady przyjąć piłki doświadczony libero Daniel Lewis. Polacy na prowadzeniu i o czas prosi Glenn Hoag!

11:11

As serwisowy Bartosza Kurka! Świetny moment na taką zagrywkę!

10:11

Zagrywka Perrina w siatkę.

9:11

Z bardzo ciężkiej pozycji nad blokiem Polaków w sam narożnik boiska trafia Hoag.

9:10

Vandoorn rozgrywa dziś solidny mecz. Teraz kolejny raz punktuje na środku.

9:9

Tyler Sanders myli się na zagrywce.

8:9

Potężnie z prawej strony huknął Gavin Schmitt.

8:8

Łomacz szybko rozgrywa do Kurka i ten pewnie atakuje w parkiet.

7:8

Atak Bartosza Kurka w aut i prowadzenie Kanady na pierwszej przerwie technicznej w secie trzecim!

7:7

Zatańczyła piłka na taśmie po zagrywce Justina Duffa i spadła w pole Polaków! As serwisowy Kanadyjczyka.

7:6

Perrin po skosie w boisko.

7:5

Hoag kieruje serwis w siatkę.

6:5

Schmitt kolejny raz w tej partii bez problemu punktuje w ataku.

6:4

Odpowiada na poprzednią akcję Michał Kubiak efektownie atakując po bloku Duffa w aut.

5:4

Na lewej stronie Kubiak zatrzymany przez Duffa.

2:1

Świetnie na lewej stronie w boisko uderza Mateusz Mika.

1:1

Serwis Kubiaka w daleki aut.

1:0

Mocnym atakiem ze środka rozpoczyna Bieniek.

0:0

Trzeci set rozpoczęty.

0:0

Zmiażdżeni na samym początku przez rywali zostali Polacy co poskutkowało słabszą grą w dalszej części seta. Walczyli dzielnie nasi reprezentanci, ale to Kanada była w uprzywilejowanej sytuacji i spokojnie wygrała drugiego seta. Czas na zresetowanie głów i walkę o kolejne dwa sety i zwycięstwo za trzy punkty.

17:25

Drugi set skończony.

17:25

Mocno obok bloku na lewej stronie Perrin i to Kanada wygrywa partię numer dwa!

17:24

Świetnie na siatce przeciska obok bloku rywala piłkę Dawid Konarski.

16:24

Rwana akcja Polaków. Na raty broni Drzyzga i musi przebijać Buszek, ale piłka ląduje na aucie. Piłka setowa dla Kanady!

16:23

Na lewej flance uderza Konarski i nie bronią rywale.

15:23

Teraz już w kontrze Kanadyjczycy i Schmitt nie myli się.

15:22

Bardzo dobry serwis Fabiana Drzyzgi w boisko!

14:22

Po bloku w aut na lewej stronie atakuje Mateusz Mika.

13:22

Huknął jak z armaty na prawej flance Gavin Schmitt. O drugą przerwę w tej partii prosi trener reprezentacji Polski – Stephane Antiga!

13:21

Duff mocno ze środka i mało brakowało by Bieniek obronił ten atak.

13:20

Dobrze w obronie Lewis, ale już w kolejnej akcji punktują Polacy po świetnej kiwce nad blokiem w wykonaniu Miki.

12:20

Zepsuli zagrywkę Kanadyjczycy.

11:20

Nie teraz! Nie w takich momentach. Punktowy atak Bieńka, ale młody środkowy dotyka siatki.

11:19

Kolejny raz już w tym meczu Schmitt uderza na czystej siatce w boisko.

11:18

Zza linii 3. metra w aut uderza Perrin. O pierwszy czas prosi Glenn Hoag!

10:18

Świetnie w trudnej sytuacji zachował się Mateusz Mika. Uderzenie obok potrójnego bloku ląduje w boisku.

9:18

Mocno ze środka między rękami blokujących Bieniek.

8:18

Fatalny serwis Grzegorza Łomacza.

8:17

Walczą nadal Polacy. Kurek po bloku w aut.

7:17

Schmitt blokiem zatrzymuje Kubiaka.

7:16

Po bloku mocno na aut uderza Vandoorn i bardzo duża przewaga Kanadyjczyków na drugiej przerwie technicznej w tej partii!

7:15

Długa akcja i Sanders na środek do Vandoorna, który punktuje.

7:14

Z lewego skrzydła w parkiet trafia Perrin.

7:13

Świetnie po prostej idealnie w linię boczną boiska uderza Bartosz Kurek.

6:13

I po stronie Polaków zagrywka Miki w aut.

6:12

Nicholas Hoag zepsuł serwis.

5:12

Z prawej strony na pojedynczym bloku Polaków w boisko uderza Schmitt.

5:11

Nieczyste odbicie po stronie Kanadyjczyków.

4:11

Bardzo mocny serwis Schmitta, który skierowany był na aut i mimo reakcji kolegów nie potrzebnie przyjmuje Mika w efekcie czego Hoag punktuje z przechodzącej piłki.

4:10

W aut na zagrywce Mateusz Bieniek.

4:9

Zrywa kolejny raz w tym meczu Justin Duff swój atak i mozolnie, ale odrabiamy straty do rywala.

3:9

Trzeci punkt w tej partii i trzeci zdobyty przez Bartosza Kurka. Teraz nasz atakujący z prawego skrzydła obok bloku.

2:9

W siatkę serwuje Michał Kubiak.

2:8

Potężne uderzenie po ostrym skosie Kurka.

1:8

Błąd w przyjęciu Polaków i kolejne oczko w polu serwisoym dla Perrina. Pierwsza przerwa techniczna i prowadzenie Kanady aż 8:1! Co się stało z naszą reprezentacją?

1:7

As serwisowy Johna Gordona Perrina!

1:6

Przedarł się na prawym skrzydle Schmitt.

1:5

W końcu pierwsze oczko w tym secie. Kurek przeciska się przez ręce blokujących.

0:5

Tyler Sanders mocno serwuje i nie radzą sobie z przyjęciem Polacy!

0:4

Znów Perrin na lewym skrzydle w boisko.

0:3

Ostro ruszyli reprezentanci Kanady. Na lewej stronie po rękach Łomacza uderza w aut Perrin. Reakcja Antigi, który prosi o pierwszy czas w tym secie!

0:2

W kontrze Kanadyjczycy. Świetnie po bloku atakuje Gavin Schmitt.

0:1

Zbyt wysoko na lewej stronie uderza Kubiak i piłka na aucie.

0:0

Drugi set rozpoczęty.

0:0

No cóż. Na początku tej partii nie spodziewaliśmy się łatwej przeprawy, ale z czasem gra Polaków ruszyła mocno do przodu i przypomniała nam swoją grę z niedawno rozgrywanego Pucharu Świata. Czekamy na to co przyniesie kolejna partia.

25:18

Pierwszy set skończony.

25:18

Kończy tą partię punktową zagrywką Mateusz Mika!

24:18

Na lewej stronie w aut uderza Perrin. Jest pierwsza piłka setowa na tym turnieju dla reprezentacji Polski!

23:18

Znakomicie gra dziś nasz środek. Kłos bardzo mocno w boisko.

22:18

Kurek psuje zagrywkę.

22:17

Kiwa wysoko nad blokiem Hoag, ale piłka zbyt mocno uderzona spada na aucie.

21:17

Nicholas Hoag szybko atakuje z lewego skrzydła na pojedynczym bloku w boisko.

21:16

Pierwsze dwie zagrywki nieudane, ale teraz już wyczuł piłkę Bieniek i zdobywa punkt bezpośrednio w polu serwisowym. Reaguje Glenn Hoag prosząc o drugą przerwę!

20:16

Jeszcze mocniej uderza w tej akcji Bartosz Kurek na prawym skrzydle. Ależ mamy świetną siatkówkę w Tokio.

19:16

W kontrze Kanadyjczycy i piekielnie mocno z drugiej linii na czystej siatce huknął Perrin.

19:15

Znów długa akcja po świetnych obronach Polaków, którą kończy pewnym uderzeniem ze środka Bieniek! O pierwszy czas w tym meczu prosi Glenn Hoag – szkoleniowiec reprezentacji Kanady!

18:15

John Gordon Perrin kieruje serwis w aut.

17:15

Na raty z drugiej linii atakuje Mika i szczęśliwie zablokowali rywale podwójnym blokiem atak przyjmującego reprezentacji Polski.

17:14

Bardzo mocny atak Kubiaka po rękach Schmitta.

16:14

Sprytnie po bloku Polaków w aut uderza Perrin.

16:13

Po raz pierwszy w dzisiejszym meczu Polacy zdobywają punkt blokiem. Bieniek wyczuł rywala i skutecznie zablokował Vigrassa. Na drugiej przerwie technicznej na prowadzeniu Polska!

15:13

Mocny atak Kłosa w aut, ale po drodze piłka otarła o palce blokujących.

14:13

Świetna akcja Kanadyjczyków i Schmitt na prawym skrzydle na zupełnie czystej siatce pewnie kończy atak.

14:12

Jeszcze większy błąd rywali. Hoag nadepnął w polu zagrywki na linię 9. metra.

13:12

Zaczynają Polacy coraz to częściej psuć zagrywki. Teraz popełnił błąd Bartosz Kurek.

13:11

Silny serwis Gavina Schmitta ląduje jednak w siatce.

12:11

Bardzo sprytnej zagrywki próbował Bieniek, ale jednak piłka zatrzymuje się na taśmie i spada w nasze boisko.

12:10

Kolejny już skuteczny atak Mateusza Miki.

11:10

Hoag na lewej flance atakuje po bloku Polaków.

11:9

Mateusz Mika zbyt mocno po bardzo ostrym skosie w efekcie czego piłka ląduje na aucie.

11:8

Technicznie atakuje Kurek i piłka odbija się od bloku i spada na aut.

10:8

Perrin na prawym skrzydle po bloku w aut.

10:7

Fenomenalnie Mika zza linii 3. metra. Doskonale bronimy dziś ataki Kanadyjczyków.

9:7

Myli się na zagrywce Karol Kłos.

9:6

Szybkie rozegranie Łomacza do Kłosa i punkt zdobyty na środku siatki.

8:6

Po przerwie w aut zagrywa Mateusz Mika.

8:5

Zerwany atak Hoaga i mamy prowadzenie reprezentacji Polski na pierwszej przerwie technicznej! Początek seta był ciężki, ale natychmiast Polacy wrócili do swojego stylu gry sprzed kilku miesięcy!

7:5

I z drugiej linii w boisko Mika.

6:5

Świetnie na prawym skrzydle ociera o blok rywali uderzając po prostej Kurek.

5:5

Bardzo daleko w aut kieruje serwis Bartosz Kurek.

5:4

I kolejny punkt w ataku zdobywa wracający po kontuzji Mateusz Mika.

4:4

Bezpośrednio na zagrywce myli się Bieniek.

4:3

Dobrze zagrali w obronie Polacy dzięki czemu szansa na zdobycie punktów dla Kubiaka i niezawodny kapitan naszej kadry po bloku w aut.

3:3

Myli się w ataku Hoag.

2:3

Bardzo długa wymiana. Atak Kubiaka z drugiej linii wybronili Kanadyjczycy, ale już kolejny atak Miki w boisku.

1:3

Fatalnie z prawej strony w aut uderza Kurek.

1:2

Również i Kanadyjczycy potrafią grać środkiem. Mocno w boisko Vigrass.

1:1

W szybkiej odpowiedzi na środku Mateusz Bieniek.

0:1

Nerwowa pierwsza akcja Polaków i Kubiak nad blokiem w aut na lewym skrzydle.

0:0

0:0

Za nami hymny obu państw. Teraz czas na prezentację obu ekip i będziemy rozpoczynać emocje. Na trybunach hali Metropolitan Gymnasium w Tokio obecni polscy kibice!

0:0

Polska: Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Drzyzga, Łomacz, Kubiak (C), Możdżonek, Mika, Buszek, Bieniek, Szalpuk. Libero: Gacek, Zatorski

Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Verhoeff (C), Duff, Simac, van Lankvelt, Vandoorn, Schmitt, Vigrass, Blankenau, Smarshall. Libero: Lewis, Bann

Sędziowie: Paulo Turci (Brazylia) – Hernan Gonzalo Casamiquela (Argentyna).

0:0

A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? Na transmisję zapraszamy już od 8:40 w sobotę!

0:0

Ostatnie spotkanie z Kanadyjczykami rozegraliśmy w zeszłym roku. Wygraliśmy. W stosunku 3:1. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

0:0

Mimo to wszyscy są dobrej myśli. Na początek pojedynek z Kanadą. Trudny przeciwnik, ale do przejścia. Z naszych rodzimych boisk znamy kilku Kanadyjczyków. Solidni zawodnicy, jednak nie spełnili pokładanych w nich nadziei.

0:0

Pierwsze spotkanie dla Polaków może być trudne. Po długim okresie przygotowawczym ciężko stwierdzić, w jakiej formie są nasi siatkarze. Po przegranych w Memoriale Huberta Wagnera czy też po porażce w sparingu z Iranem, w Polsce nastroje nie są zbyt dobre.

0:0

Droga do Rio wiedzie przez Tokio. Czy Polakom się uda? Wszyscy w naszym kraju w to wierzą. Mimo wszystko szanse są spore. Rywale? Oprócz Francji i Iranu pozostali powinni być tłem, jednak ktoś może zaskoczyć.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 08:40.