Mistrzostwa Świata

Finlandia – Węgry

3:0

finał (0:0, 1:0, 2:0)

11.05.2016, 19:15 • Jubileuszowy Pałac Sportu, Sankt Petersburg • Grupa B • Adam Ka

Bardzo długo się męczyli by zdobyć gola Finowie, ale w końcu worek z bramkami rozwiązał się i mogliśmy oglądać ciekawe ostatnie 20 minut spotkania. Na nic dziś dobra dyspozycja w bramce Adama Vaya, który chyba zagrał najlepiej ze wszystkich Węgrów w dzisiejszym meczu. Z mojej strony to wszystko. Dziękuje za wspólnie spędzony czas i zapraszam do śledzenia innych relacji w serwisie Lajfy.com! (21:21:27)

59:49

W kontrze Węgrzy, ale uciekł jednemu z nich krążek spod kija.

59:39

Mocno huknął Komarov z dystansu, ale pewnie broni Vay!

59:16

Bawią się już teraz krążkiem Finowie.

59:00

Ostatnia minuta tego meczu!

57:39

Ciągle w przewadze zawodnika grają Finowie co daje im komfort w rozgrywaniu swoich akcji.

57:06

Kara dla Finlandia (Sagert – 2 min.).

56:34

Bramka dla Finlandii!
Bardzo fajna akcja Finów. Jokinen na drugie skrzydło do Laine, a ten oddał do ALEKSANDRA BARKOVA, który pewnym uderzeniem w okienko bramki Węgrów podwyższa i chyba jednocześnie ustala rezultat dzisiejszego meczu!

56:13

Kara dla Węgry (Wehrs – 2 min., opóźnianie gry / wystrzelenie krążka poza obszar lodowiska).

55:56

Uderzenie z dystansu z prawej strony przez jednego z Finów i z trudem ratuje golkiper Węgrów.

55:11

Nie schodzą z połowy rywala grający w przewadze Finowie.

53:44

Kara dla Węgry (Sofron – 2 min., atak kijem trzymanym oburącz).

52:59

I mamy kolejną przerwę w spotkaniu.

52:26

Dalekie podanie uruchomili Finowie, a Węgrzy męczą się dodatkowo biegając za poszczególnymi Finami. Dobra taktyka Finlandczyków.

51:20

Ze swojej połowy krążek wyprowadzają Finowie.

50:39

Obie strony uspokoił grę. Finowie czekają na własnej połowie na ruchy rywala, a Węgrzy z nadzieją na poprawę rezultatu atakują.

3:0

Składy i statystyki: 37. Ohtamaa (Komarov), 50. Koivu (Granlund, Komarov), 57. Barkov (Laine, Jokinen)

Finlandia: Saros, Backstrom – Jaakola, Hietanen, Koivu (C), Aho, Granlund – Pokka, Lindell, Laine, Jokinen, Barkov – Ohtamaa, Pyorala, Koskiranta, Komarov – Kivisto, Salmela, Pihlstrom, Sallinen, Pulkkinen

Węgry: Vay, Hetenyi – Sziranyi, Wehrs, Koger, Gallo, Sarauer – Dudas, Sagert, Benk, K. Nagy, J. Vas – Stipsicz, M. Vas (C), G. Nagy, Sofron – Mestyan, Garat, Magosi, Erdely, Sebok, Bartalis

Sędziowie: Główni: Brett Iverson, Daniel Piechaczek. Liniowi: Nicolas Fluri, Andreas Malmqvist