7:3

finał (3:1, 3:0, 1:2)

11.05.2016, 19:15 • Grupa A • Lukasz Samek

Dziękujemy za uwagę! Zapraszamy na inne mecze hokeja na lajfy.com! (21:34:51)
Pewne zwycięstwo Szwecji nad Kazachstanem w stosunku 7:3. Przez większość spotkania reprezentacja Trzech Koron kontrolowała spotkanie. Jedynie na początku ostatniej tercji pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, co wykorzystali Kazachowie strzelając dwa gole.

59:01

Kazachowie będą kończyć to spotkanie w czterech. Savchenko ukarany.

57:39

Ostatnie minuty gry. Szwedzi kontrolują to co się dzieje na tafli.

56:29

Chwila gry w przewadze Kazachów.

55:40

I kolejna kara. Tym razem dla Szwedów.

54:26

Przez chwilę będziemy mieć grę 4 na 4, bowiem Kazach ukarany za niebezpieczną grę.

54:02

Bramka dla Szwecji!
Drugi raz w tym meczu Szwedzi strzelają w osłabieniu. Strzelcem bramki GUSTAV NYQUIST. Asysta Johan Fransson.

52:53

I kolejne dwie minuty dla Szweda. Kazachowie znów przed szansą.

52:34

Mamy strzał na szwedzką bramkę i broni krążek Fasth.

51:56

Kazachowie starają się zamknąć Szwedów w ich tercji. Póki co nie wychodzi im to najlepiej.

50:51

Kazachowie będą grać w przewadze! Na ławce ar siada Gustafsson za zahaczanie.

50:33

Kazachowie próbują. Szwedzi wyraźnie rozluźnili się i grają w tej trzeciej tercji słabo!

47:57

Szwedzki trener szybko reaguje. Czas na żądanie!

47:57

Gol dla Kazachstanu!
Strzelcem bramki ROMAN SAVCHENKO. Zaczyna robić się ciekawie! Rozluźnieni Szwedzi tracą drugą bramkę w tej tercji!

7:3

Składy i statystyki: 12. BACKLUND (Omark, Fantenberg), 16. KLASEN (Nyquist, Wennberg), 17. LARSSON (Norman), 25. NYQUIST (Wennberg, Klasen), 29. NYQUIST (Omark, Ericcson), 31. WENNBERG, 55. NYQUIST (Fransson) – 20. BOYD (Dawes), 47. MARKELOV (Pushkaryov), 48. SAVCHENKO

Szwecja: Fasth (Markström) – Larsson, Gustaffson I. (A), Fransson, Gustavsson II., Fantenberg, Nygren – Backlund (A), Ericcson (C), Omark – Nyquist, Klasen, Rosen – Sjögren, Lundberg, Norman – Cehlin, Ritola, Wennberg.

Kazachstan: Kolesnik (Poluetkov) – Trjasunov, Semjonov, Savčenko (C), Lipin, Korabejnikov, Lakiza, Lobanov, Kajrov – Dawes (A), Bochenski (A), Boyd –Krasnoslobodcev, Rymarev, Ivanov – Chuďjakov, Makelov, Puškarjov – Panšin, Grents, Solarjov.

Sędziowie: Jeřábek (CZE), Olenin (RUS) – McIntyre (USA), Šefčík (SVK)