PKO Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica

0:1

finał (0:0)

10.05.2016, 20:30 • Stadion Miejski, Białystok • Runda 36 • Mateusz Zając (@Zajcuu94)

To wszystko na dziś z Białegostoku, dziękujemy ślicznie za śledzenie relacji i zapraszamy po więcej już jutro! Dobranoc! Lajfy.com (22:41:18)

Statystyki pomeczowe:

Termalica Bruk-Bet Nieciecza utrzymuje się w lidze, zwycięstwo właśnie z Jagiellonią dało upragnioną Ekstraklasę w sezonie 2016/17. Cóż jedyny celny strzał na bramkę Drągowskiego miało miejsce w 80. minucie, a jego autorem był Tarasovs. Trzeba jednak przyznać, że lepsze wrażenie sprawiali właśnie goście w drugiej połowie. Jagiellonia już wcześniej zagwarantowała sobie utrzymanie więc przystąpiła do tego pojedynku z wyraźnie z chłodniejszymi głowami. Brawa, jeszcze raz brawa dla "Słoni" za utrzymanie i życzymy jeszcze lepszego przyszłego sezonu.

90+5

90+5

Od bramki Krzysztof Pilarz. Wywrócił się w polu karnym Góralski, ale oskar za teatr będzie po meczu.

90+4

Mackiewicz nie doszedł do piłki, ładna interwencja Plevy. Ostatnia chyba szansa Jagiellonii.

90+3

Plizga zniesiony z boiska na noszach, ale za linią boczną szybkie "ożywienie" i za chwilkę będzie kontynuował grę pomocnik gości.

90+2

Mija już doliczony czas gry, a sędzia Stefański doliczył tylko dwie minuty. Leży jednak Plizga na boisku i troszkę dłużej będziemy grali.

90+1

A jednak bardzo dobra interpretacja sędziego, Ziajka miał "przyklejoną" rękę do tułowia, nie ma mowy o rzucie karnym.

90+1

Niemała kontrowersja, Jagiellonia znalazła miejsce na strzał w polu karnym i chwilę później była reklamacja ręki przez jednego z obrońców Termaliki.

90

Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Vladislavs Gutkovskis, na boisku pojawia się Patrik Mišák.

89

Nie zanosi się na to, ze "Jaga" rzuci swoje wszystkie armaty na pole karne gości.

88

Kędziora wypatrzył Juhara, nie popisał się dobrym przyjęciem obrońca Termaliki. Jeszcze jedna zmiana w szeregach gości, Mišák już przy linii bocznej.

87

Strzał Grzelczaka po wcześniejszym przedłużeniu obok bramki Pilarza, będą się bronić goście, szykuje się autobusik.

86

Vassiljev w stronę Wasiluka, który miał zgrywać w sam środek pola karnego, nie dotarła ta piłką do pomocnika "Jagi". Uderzenie z dystansu i rzut rożny, jakiś rykoszet był.

85

Żółtą kartkę otrzymuje Dawid Sołdecki (Termalica Bruk-Bet Nieciecza).

84

A Termalika ma chrapkę na drugą bramkę. Juhar znów dośrodkował swoją lepszą lewą nogą w pole karne "Jagi", radzi sobie obrona.

83

83. Konstantin Vassiljev (JAG)

83

Broni strzał Vassiljeva Pilarz, dobra interwencja golkipera Termaliki, uderzenie również dość dobre, ale czujnie bezbłędny dzisiaj Pilarz.

81

Kędziora faulował na 28. metrze i rzut wolny dla "Jagi".

80

80. Igors TARASOVS - 0:1

80

Gol dla Termaliki!
Samobójcze trafienie zalicza IGORS TARASOVS.
Nieszczęście! Plizga kapitalnie poszedł prawą stroną, zagrał płaską piłkę w pole karne, a tam niefortunnie dla Jagiellonii TARASOVS wbija piłkę do własnej bramki.

78

Guti zbyt wysoko podniósł nogę w próbie wybicia, będzie kolejny rzut wolny, daleko do bramki, ale będzie dośrodkowanie. Juhar dośrodkował, taki o "balonik". Tarasovs faulowany, lekko poturbowany obrońca "Jagi" już podnosi się o własnych siłach.

77

Ładny gest Kowala w kierunku Michała Probierza podczas gdy schodził z boiska, poszło o całą akcję z wybiciem piłki kiedy Kowal troszkę nadział się na szkoleniowca Jagiellonii.

76

Mocno wyrzucił aut Fryc w pole karne "Jagi", przypadkowe wybicie na prawą stronę i znów, kolejny już aut dla gości, Sołdecki powalczył i opłaciło się.

75

Piętnaście minut do zakończenia tego spotkania, oczywiście plus to o doliczy sędzia. Bardzo średnie to starcie w drugiej połowie, bez większych sytuacji dla jednych i drugich.

74

Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Wołodymyr Kowal, na boisku pojawia się Dawid Plizga.

74

Plizga gotowy do wejścia, druga zmiana w ekipie gości już za chwilkę. Tymczasem Termalika będzie wyrzucać aut na swojej połowie.

73

Na chwilę złapali trochę tlenu jedni i drudzy, opadło tempo spotkania i przeważnie akcje są rwane i niezbyt ładne dla widzów.

72

Oj! No i mamy drugi celny strzał w tym meczu, Grzelczak ładnie przyjął podanie i urwał się obrońcy, podniósł głowę i uderzył prosto w ręce Pilarza.

71

Kolejny taki mini rajd w środku boiska Vassiljeva, źle jednak Estończyk, nic z tego nie wyszło. "Jaga" ciągle utrzymuje się przy piłce 61%:39% do tej pory.

70

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Karol Świderski, na boisku pojawia się Piotr Grzelczak.

69

Mackiewicz świetnie ograł blisko linii końcowej boiska Stano i zamiast podnieść głowę i dograć dokładnie troszkę się zagotował. Będzie ostatnia zmiana w Jagiellonii.

68

Bardzo ładnie w defensywie powalczył teraz Wasiluk, który ewidentnie jest najjaśniejszą postacią w ekipie gospodarzy. Pracuś w ofensywie jak i wraca błyskawicznie do obrony.

67

Świderski średnio dzisiaj wygląda w pojedynkach jeden na jeden i w przepychaniu się między obrońcami Termaliki.

66

Nie zdążył Kowal do prostopadłego podania przy linii bocznej, rozpędzony zawodnik Termaliki nadział się tylko i wyłącznie na trenera Probierza.

65

Przydał się teraz wzrost Marka Wasiluka w polu karnym Jagiellonii, Termalika ciągle w natarciu i z chęcią zdobycia bramki.

64

Kowal ma duże pretensje, bowiem według pomocnika Termaliki należał się im rzut rożny, sędzia asystent innego zdania.

63

Nieźle bita piłka przez Juhara, ale Pan sędzia Stefański dopatrzył się jakiegoś przewinienia ze strony gości.

62

Wasiluk fauluje Gutkovskisa. Kolejny rzut wolny, w drugiej połowie to goście są wyraźnie bardziej zdeterminowani do akcji ofensywnych.

61

Dzisiejsze spotkanie ogląda 9387 widzów.

59

Kolejna groźna akcja Jagiellonii, Mackiewicz poszedł lewą flanką, Mystkowski nie dał rady nabiec dobrze na piłkę, a Świderski wyraźnie spóźniony za całą akcją.

58

Przeszła przez całą długość piłka, Mystkowski wychodził z kontrą, ale fenomenalnie Ziajka ze wślizgiem, jakby się pomylił prawy obrońca "Słoni" to "Jaga" pewnie wyszłaby na prowadzenie.

57

Fryc daleka wyrzuca piłkę z wrzutu z autu, chwilę później faulowany Sołdecki, znów mamy stały fragment gry i "Jaga" znów musi się bronić.

56

Wyszli z kontrą po chaosie w polu karnym gospodarze, Vassiljev zbyt długo holował futbolówkę i wracający Pleva bardzo ładnie wyłuskał spod nóg Estończyka.

55

Beznadziejny strzał, ale i tak Tarasovs wybija na rzut rożny, kolejna okazja dla gości, a tych nie ma dużo w tym meczu.

54

Góralski ewidentnie faulował na żółty kartonik, Kowal znalazłby się w bardzo dobrej sytuacji, sędzia Stefański z dość sporym błędem. Rzut wolny dla Termaliki, dobra pozycja.

53

Mamy pierwszy celny strzał w całym meczu! Brawo dla Mackiewicza, który zaczął chyba emocje w tym meczu.

52

Pleva wydaje się, że faulował Vassiljeva, ale sędzia Stefański nakazuje grać w drugą stronę, "Słonie" w posiadaniu futbolówki w centralnej części boiska.

51

Guti asekuruje Tarasovsa, ale i tak na spalonym jeden z zawodników Termaliki, chyba to właśnie Kędziora złamał linię.

50

Pokusił się o samodzielny rajd Mackiewicz, zyskał wrzut z autu, ale gospodarze postanowili, że całą akcję będą rozgrywać od obrony.

49

Radzi sobie defensywa i wychodzą z kontrą, a dokładnie Frankowski, który od razu uruchamia Mystkowskiego, ten ładnie zatrzymywany przez Fryca.

48

Mystkowski faulował, dobra pozycji na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Wysoko ustawieni na szesnastce zawodnicy "Jagi"

47

Źle ustawiona Jagiellonia na prawej stronie, świetnie wracający Marek Wasiluk wybija a aut, wysokość pola karnego Drągowskiego.

47

Startujemy z drugą połową, od razu "Jaga" zyskuje wrzut z autu blisko linii środkowej boiska.

46

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Dawid Szymonowicz, na boisku pojawia się Przemysław Mystkowski.
Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Łukasz Burliga, na boisku pojawia się Igors Tarasovs.

46

Od drugiej połowy dwóch zawodników Jagiellonii, przygotowani do wejścia Mystkowski oraz Tarasovs.
Cóż tu powiedzieć, 0:0 do przerwy, przewagę, ale lekką z perspektywy całej połowy mają gospodarze, ale ciągle z tego nic wychodziło, brakowało tej kropki nad "i". Jedna i druga drużyna ciągle jest w grze. Ważna informacja dla gości, to że Górnik Łęczna wygrywa z Podbeskidziem 2:0, więc podopieczni Piotra Mandrysza muszą się zebrać i powalczyć o pełną pulę punktów. Wracamy za kilka minut.

45+3

45+3

Ostatnie sekundy pierwszy połowy. Kędziora nie dość, że popychał Gutiego to jeszcze dotykał piłkę ręką przy przyjęciu.

45+3

Vassiljev prostopadłym podaniem chciał uruchomić Wasiluka, dobrze, bez błędu ciągle Pilarz, który czujnie wychodzi z bramki.

45+2

Ciągle Jagiellonia przy piłce. Frankowski zepsuł doskonałe dośrodkowanie od Mackiewicza. To powinna być bramka i 1:0 dla "Jagi".

45+1

Co najmniej trzy minuty dłużej potrwa ta połowa. Dość hojny sędzia Stefański.

45+1

Będzie kolejny korner, statystyka dość korzysta dla "Jagi", 9:1 w tym momencie.

45

Weszliśmy właśnie w decydujący moment pierwszej połowy. Frankowski osaczony przez trzech zawodników Termaliki wywalczył jeszcze aut.

44

Świetnie interweniował Sołdecki wślizgiem, Burliga włączył się do akcji ofensywnej, ale pech chciał, że dośrodkowanie zostało zablokowane i odbiło się jeszcze od prawego obrońcy "Jagi", znów Pilarz.

43

Dośrodkowanie z głębi pola, Mackiewicz znów blisko całej sytuacji, jednak i tak bez historii ta akcja, Pilarz z piątego metra. Chwilę później Ziajka będzie wznawiał od wrzutu z autu.

42

Stano na posterunku, od wrzutu z autu jeszcze Jagiellonia, w polu karnym tylko dwóch zawodników gospodarzy, dlatego też Vassiljev wycofał.

41

Szymonowicz bardzo umiejętnie zastawił się przed Plevą i jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy. Kolejna szansa, a na trybunach super doping.

40

Mackiewicz mocno uderzył z dystansu, raz, drugi, tylko rzut rożny dla "Jagi", która chce złapać wynik do połowy.

39

Arbiter jeszcze uspokaja w polu karnym Szymonowicza i Pleve, pomagał sobie obrońca Termaliki rękoma.

37

Pleva już nie zagra w tym sezonie, Wasiluk mocno ścięty przez zmiennika Termaliki. Wściekły Piotr Mandrysz.

36

Wasiluk wyśmienicie dopatrzył wychodzącego na wolną pozycję Mackiewicza, który odegrał rolę środkowego napastnika, czujnie Pilarz.

35

35. Dawid Sołdecki (BRK)

35

Dobra okazja dla gości! Sołdecki kapitalnie nabiegał na piłkę, oddaje strzał głową, który jednak troszkę mógł zostać lepiej wykończony! Było groźnie!

34

Juhar w stronę Kupczaka, Świderski do końca asekurował i wybił na rzut rożny, przydał się teraz napastnik "Jagi" w polu karnym.

33

Kolejny faul na korzyść gości. Kowal tym razem faulowany na około 30. metrze. Juhar już ustawia piłkę i będzie szykował się do egzekwowania tego stałego fragmentu gry.

32

Pleva wszedł na boisko i już wygrał pojedynek na środku boiska po czym szybkie wznowienie na prawą stronę, tam był Kowal, który chyba nie miał pomysłu na rozwiązanie tej akcji.

31

Ziajka znów wyjaśnia na rzut rożny, kolejna okazja, zobaczymy, może teraz. Nie! Termalika zgubiła krycie, ale i tak nic z tego nie wyszło.

30

Dwa kwadranse już za nami, bardzo duża przewaga "Jagi", Kowal faulował w centralnej części boiska jednego z zawodników gospodarzy.

29

Stano przejmuje piłkę, chwilę wcześniej Kupczak zderzył się głową z Romanczukiem, sztab medyczny po raz kolejny musi być wzywany na zieloną murawę.

28

Szymonowicz nie dał nabrać się na prosty zwód Kędziory, futbolówka opuściła boisko i Drągowski od bramki już za moment.

27

Bardzo mocny strzał, piłka fajnie nabrała rotacji, ale wszystko pod kontrolą miał Pilarz, który spokojnie odprowadził piłkę wzorkiem.

26

Wyraźna dominacja "Jagi", brakuje kropki nad "i", Vassiljev faulowany na 35. metrze i będzie kolejny rzut wolny. Poturbowany sam stara się wykonać ten stały fragment gry.

25

Ciężko było utrzymać się przy piłce gościom, Juhar wybija na rzut rożny, dużo tych stałych fragmentów gry w ostatnich minutach. Stano bardzo ładnie oddala zagrożenie. Ciągle jednak Białostoczanie.

24

Frankowski w pole karne, znów dobrze interweniują defensorzy Termaliki, goście jeszcze wywalczyli wrzut z autu, podchodzą wysoko pressingiem miejscowi.

23

Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Artem Putiwcew, na boisku pojawia się Dalibor Pleva.

22

Jagiellonia próbuje wykorzystać przewagę jednego zawodnika, ale nic z tego nie wychodzi i już za chwilę "Słonie" w komplecie.

21

Putiwcew znów został "uszkodzony" i piłkarz gości chyba będzie musiał być zmieniony. Pleva już przyszykowany na grę.

20

Cóż za piękne dośrodkowanie! Szymonowicz zaskoczony dograniem, posłał dość intuicyjny strzał, tam znalazł się Romanczuk, który znalazł się na spalonym.

19

Frankowski ładnie pokazał się na prawej flance, zacentrował pomocnik Jagiellonii i nabił Ziajkę, kolejny rzut rożny.

18

Kędziora średnio zachował się przy linii bocznej boiska, piłka wyszła na aut i to zawodnicy w czerwono-żółtych strojach będą rozpoczynać.

17

Ciągle bardzo konsekwentnie grają zawodnicy Michała Probierza, bardzo dobrze zorganizowana gra w defensywie daje możliwości w ofensywie i właśnie w tych pierwszych minutach to "Jaga" jest groźniejsza.

16

Ależ zakotłowało się w polu karnym beniaminka Ekstraklasy, najpierw obrona wybija, Vassiljev ponawia dośrodkowanie, w ostateczności strzał Świderskiego obok słupka.

15

Wracamy już do gry, Putiwcew jeszcze na linią boczną, od razu do rozgrzewki wystartowało dwóch rezerwowych gości. Tymczasem mamy rzut rożny dla "Jagi".

13

Szykuje się większa przerwa, Putiwcew leży na murawie i potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

12

Dobrze wykonany korner, ale w chaosie Termalika wyszła z kontrą, Putiwcew był wolniejszy od Burligi, ale właśnie to on ucierpiał w tej akcji.

11

Świderski pognał prawą stroną, świetnie uruchomiony napastnik "Jagi" wywalczył tylko i wyłącznie rzut rożny dla swojego zespołu.

8

Mackiewicz ładnie urwał się na lewej flance, sędzia liniowy dopatrzył się spalonego, po powtórkach potwierdzamy i zgadzamy się z asystentem.

7

Bardzo wysoko podniósł nogę Sołdecki, według mnie powinien być faul, Pan arbiter Stefański jednak nie użył gwizdka.

6

Bardzo swobodnie w środku pola operuje piłką zespół Michała Probierza, świetne zawody jak na razie rozgrywa Vassiljev.

5

Teraz nieporozumienie w szeregach ekipy gości, Jagiellonia od początku, od obrońców będzie konstruowana akcja "Jagi".

4

Na razie spokojna gra w centralnej części boiska, "Jaga" przy piłce dobrze utrzymuje się z daleka od swojego pola karnego.

3

Bardzo przypadkowe prostopadłe podanie do Kędziory, który miał dogodną pozycję do pokonania Drągowskiego, obok słupka jednak napastnik Termaliki.

2

Vassilje ładnie zagrał na prawe skrzydło z pierwszej piłki do Frankowskiego, pomocnik "Jagi" jednak faulował Putiwcewa.

1

Startujemy, pierwszy gwizdek Pana Stefańskiego za nami.

1

Jagiellonia Białystok: Drągowski – Burliga, Szymonowicz, Guti Tomelin, Wasiluk – Góralski, Romanczuk – Frankowski, Vassiljev, Mackiewicz – Świderski.
Rezerwowi: K. Baran – Straus, Grzelczak, Mystkowski, Tarasovs, Grzyb, Falon.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Pilarz – Ziajka, Sołdecki, Staňo, Putiwcew – Fryc, Kupczak – Juhar, Gutkovskis, Kowal – Kędziora.
Rezerwowi: Nowak – Babiarz, Plizga, Mišák, Pleva, Biskup, Bratanović.

Sędziowie: Daniel Stefański – Myrmus, Lekki.
Jagiellonia Białystok

Białostoczanie niby w tych ostatnich tygodniach mają lepszy bilans wygranych niż ich dzisiejsi przeciwnicy, ale nadal jest bardzo dużo do poprawy, o utrzymaniu w lidze, z temat trzeba poczekać może właśnie do dzisiejszego starcia, przy korzystnym wyniku z Termalicą i potknięciu dołu tabeli "Jaga" może się cieszyć i zacząć już teraz powoli szlifować plan letnie treningów. W pięciu ostatnich kolejkach zawodnicy Probierza wygrali dwukrotnie, najpierw z Górnikiem Łęczna, a później ich łupem padł skalp na Podbeskidziu. W ostatniej natomiast serii spotkań Jagiellonia przegrała z Wisłą Kraków w stolicy Małopolski 0:1.
Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Popularne "Słonie" w ostatnich spotkaniach zbytnio nie błyszczeli, pięć ostatnich kolejek to remis pojedynków przegranych z remisowymi wynikami, tylko jedna wygrana. W dwóch ostatnich tygodniach podopieczni Piotra Mandrysza dali sobie wpakować cztery bramki przy tylko jednej strzelonej. Porażka ze Śląskiem Wrocław i Górnikiem Łęczna nie napawa optymizmem przed końcówką sezonu, w której wszystko może się zdarzyć.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie 36. kolejki Ekstraklasy. Dla Państwa z Białegostoku zrelacjonujemy starcie, w którym Jagiellonia Białystok podejmie Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Obie ekipy grają w grupie spadkowej. W dość lepszym położeniu są podopieczni Michała Probierza, bowiem zajmują oni 4. miejsce z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów, beniaminek z Niecieczy natomiast okupuje 5. lokatę i ma na swoim koncie dwadzieścia dwa punkty.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.