Legia Warszawa – Piast Gliwice

4:0

finał (2:0)

08.05.2016, 18:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • Runda 35 • Mateusz

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (19:52:15)
Spotkanie zakończyło się czterobramkowym triumfem warszawskiej Legii. Gliwiczanie nie mieli dziś zbyt wiele do powiedzenia. Co prawda w pierwszej połowie podopieczni Latala grali całkiem przyzwoicie, ale w drugiej części tejże potyczki zdecydowanie lepszy futbol prezentowali piłkarze szkoleni przez Stanisława Czerczesowa. Reasumując, rezultat jest jak najbardziej sprawiedliwy. Legia, pokonując Piasta, zrobiła ogromny krok w kierunku mistrzostwa kraju.

90+3

90+2

Jeszcze jeden atak gliwickiego Piasta, ale niewiele z niego wynikło. Za kilka chwil rywalizacja zostanie zakończona. Pogrom, pogrom i jeszcze raz pogrom. Spodziewaliśmy się zdecydowanie bardziej zaciętego starcia.

90

Sędzia Szymon Marciniak postanowił przedłużyć dzisiejsze spotkanie w Warszawie o trzy minuty.

88

Nie doczekamy się już chyba kolejnych goli. Aktualnie gra toczy się na połowie warszawskiej Legii. Wicemistrzowie Polski z wielką swobodą wymieniają się podaniami, nie spiesząc się z kreowaniem kolejnych ataków.

87

Aleksandrow świetnie odegrał do Nikolicia, który bez większej chwili zastanowienia oddał soczyste uderzenie. Minimalnie niecelne uderzenie gracza warszawskiej Legii! Zrobiło się gorąco!

85

Aktualnie na murawie dzieje się bardzo mało. Gliwiczanie próbowali podkręcić tempo, ale nie zdołali przebić się przez świetnie zorganizowaną defensywę warszawskiej Legii. Za moment podopieczni Latala wznowią z narożnika boiska.

84

Wszystkie strzały: 14-6.
Strzały celne: 8-3.

82

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Michał Kucharczyk, na boisku pojawia się Michał Masłowski.

81

Żółtą kartkę otrzymuje Igor Sapała (Piast Gliwice).

81

Nespor miał szansę na odnotowanie gola, ale tego nie wykorzystał, posyłając piłkę minimalnie obok słupka. Troszeczkę przysnęła defensywa stołecznego klubu. Za moment od bramki wznowi Malarz.

80

Za około dziesięć minut dzisiejsze spotkanie w stolicy naszego kraju zostanie zakończone. Niewiele wskazuje na to, by przyjezdni zdobyli chociażby trafienie honorowe. Ewidentna dominacja zespołu Czerczesowa.

79

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Kamil Vacek, na boisku pojawia się Igor Sapała.

78

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Tomasz Jodłowiec, na boisku pojawia się Stojan Vranješ.

77

Dzisiejsze spotkanie ogląda 29 245 widzów.

76

Legioniści egzekwowali dwa rzuty rożne z rzędu, aczkolwiek nie przyniosło im to żadnych korzyści. Piast jest zepchnięty pod własną bramkę. Podopieczni Radoslava Latala są kompletnie bezradni, nie potrafią zaatakować.

75

75. Niewykorzystana szansa Nikolicia.

75

Nikolić poczuł się bardzo pewnie i chciał w ekwilibrystyczny sposób pokonać Szmatułę, ale to się nie udało. Kapitalną interwencję odnotował goalkeeper gliwickiego Piasta. Wyciągnął się jak struna!

73

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Guilherme, na boisku pojawia się Michaił Aleksandrow.

73

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Mateusz Mak, na boisku pojawia się Gerard Badía.

72

Posiadanie piłki: 51-49%.

71

Przed nami ostatnie dwadzieścia minut rywalizacji w ramach dzisiejszego spotkania w stolicy naszego kraju. Przewaga Legii jest widoczna gołym okiem. Gliwiczanie od kilkunastu minut nie wyprowadzili ataku.

69

69. Nemanja NIKOLIĆ - 4:0

69

Gol dla Legii!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa NEMANJA NIKOLIĆ. Zawodnik warszawskiej drużyny bez najmniejszego problemu pokonał Jakuba Szmatułę. Gliwicki Piast na kolanach, tutaj już nic się nie zmieni!

68

Od kilkunastu minut obserwujemy ewidentną przewagę warszawskiej Legii. Gliwiczanie nie mają nic do powiedzenia. Przed momentem Guilherme upadł w polu karnym Piasta. Faul Heberta. Będziemy mieli jedenastkę!

67

Faule: 6-8.

66

Gra została wznowiona. Guilherme opuścił murawę, ale szybko na nią powrócił. Aktualnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się piłkarze Legii, którzy sukcesywnie przedzierają się w kierunku bramki Szmatuły.

65

Guilherme chyba doznał jakiegoś urazu. Potrzebna jest interwencja sztabu medycznego, bowiem zawodnik Legii spoczywa na murawie. Miejmy nadzieję, że warszawiak szybko odzyska pełnię sił.

64

Nieco mniej interesujący fragment rywalizacji. Aktualnie nie dzieje się zbyt wiele. Gra toczy się głównie w okolicach linii środkowej. W dalszym ciągu lepszy poziom prezentują gracze ze stolicy.

63

Goście z Gliwic egzekwowali przed momentem rzut rożny, aczkolwiek nie przyniosło im to żadnych korzyści. Obrona Legii jest niesłychanie czujna, co już podkreślaliśmy niejednokrotnie.

61

Można pokusić się o stwierdzenie, że Legia zaczyna się troszeczkę bawić z przeciwnikiem. W grze wicemistrzów Polski widać sporo luzu. Podopieczni Czerczesowa decydują się na nieco trudniejsze zagrania.

60

Godzina gry za nami. Do zakończenia tego spotkania pozostały już tylko dwa kwadranse. Już chyba wszystko jest przesądzone. Piast próbuje zaatakować, ale bezowocnie. Defensywa Legii jest nieugięta.

59

Bukata ładnie powalczył o piłkę, a następnie oddał silne uderzenie po ziemi. Ze sporymi problemami interweniował Arkadiusz Malarz. Goście egzekwowali jeszcze korner, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści.

58

Aktualnie zdecydowanie lepiej prezentują się piłkarze prowadzeni przez Stanisława Czerczesowa. Rywale nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Gliwiczanie mają kłopot z wyprowadzeniem składnego ataku.

57

Dziwi posunięcie Radoslava Latala. Sasa Zivec prezentował się dziś bardzo dobrze. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że był jednym z najsilniejszych punktów gliwickiego Piasta. Zobaczymy, co pokaże Barisić.

56

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Saša Živec, na boisku pojawia się Josip Barišić.

55

Przed gliwiczanami niesłychanie trudne zadanie. Śmiało można rzec, że goście są już na kolanach. Trzy bramki różnicy to jest naprawdę dużo. Legia jest o kroczek od tego, żeby znów mieć margines błędu w końcówce sezonu!

54

54. Kasper HÄMÄLÄINEN - 3:0

54

Strzelcem bramki KASPER HÄMÄLÄINEN. Fin wykorzystał kapitalne podanie od Michała Kucharczyka, pewnie pokonując goalkeepera gliwickiego Piasta. Tym razem Szmatuła nie miał absolutnie nic do powiedzenia!

52

52. Niezła próba Fina!

52

Kasper Hamalainen świetnie przyjął piłkę, a następnie silnie uderzył. Wydawało się, że futbolówka znajdzie drogę do siatki, ale tak się nie stało. Kapitalną interwencję zaprezentował Jakub Szmatuła!

51

Kiepska akcja ekipy Czerczesowa. Futbolówka bardzo szybko trafiła w posiadanie gliwickiego Piasta. Goście nie mają jednak pomysłu na przedarcie się przez silną defensywę przeciwnika.

50

Od rozpoczęcia drugiej połowy minęło już pięć minut. Przed momentem niezłą szansę na odnotowanie celnego strzału miał Hebert, ale nie zdołał tego wykorzystać. Chwilę później z kontratakiem ruszyli gospodarze.

49

Akcja legionistów przerwana, w pułapkę offside'ową złapany został Nemanja Nikolić. "Piastunki" próbują uspokoić swe poczynania. W chwili obecnej podopieczni Latala wymieniają podania nieopodal własnej bramki.

48

Tymczasem na pozycji spalonej przyłapany został Zivec. Słuszna decyzja sędziego liniowego. Ewidentny offside. Inicjatywa powróciła w posiadanie podopiecznych Stanisława Czerczesowa.

47

Gliwiczanie nieźle teraz przyspieszyli, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści. Ależ silna jest dziś defensywa warszawskiej Legii! Obrońcy stołecznego klubu stanowią monolit i pewnie neutralizują wszelakie zapędy rywali.

46

Zaczynamy drugą połowę! Miejmy nadzieję, że ta część rywalizacji dostarczy nam większej porcji wrażeń aniżeli minione 45 minut. W przerwę nie doszło do żadnych zmian. W posiadaniu piłki znajdują się goście.

46

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego spotkania w stolicy naszego kraju za nami! Póki co mamy dwubramkowe prowadzenie warszawskiej Legii. Przypomnijmy, że trafienia na koncie gospodarzy zainkasowali Igor Lewczuk oraz Guilherme. Piast prezentował się całkiem nieźle. Gliwiczanie wyprowadzili kilka dobrych ataków, aczkolwiek nie zdołali pokonać Arkadiusza Malarza. Czas na krótką przerwę. Niebawem początek drugiej połowy!

45

45

45. GUILHERME - 2:0

45

Strzelcem bramki GUILHERME, który otrzymał świetne podanie w pole karne, następnie odpowiednio ułożył sobie piłkę i oddał silne uderzenie. Szmatuła nie zdołał odnotować skutecznej interwencji. Drugi gol na koncie Legii!

43

Zivec upadł w polu karnym miejscowej ekipy. Zawodnik gliwickiego Piasta domagał się jedenastki, aczkolwiek sędzia Szymon Marciniak pozostał niewzruszony. Trudna do oceny sytuacja.

42

Zivec zdecydował się na oddanie silnego uderzenia zza pola karnego. Nie bez problemów futbolówkę sparował Arkadiusz Malarz. Goalkeeper warszawskiej Legii interweniował na dwa razy.

41

Legioniści egzekwowali kolejny rzut rożny i znów zrobiło się groźnie. Ze sporymi problemami interweniował Jakub Szmatuła. Kornery są dziś silną bronią ekipy prowadzonej przez Stanisława Czerczesowa.

40

Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Żółtym kartonikiem ukarany został Kamil Vacek, który kompletnie spóźnił się z interwencją. Inicjatywa powróciła na konto stołecznej drużyny.

38

Gliwiczanie wymienili kilka podań na własnej połowie, a następnie ruszyli do ataku. Vacek odegrał do Zivca, ale ten posłał piłkę wysoko ponad bramką strzeżoną przez Arkadiusza Malarza.

37

Tymczasem w pułapkę offside'ową złapany został jeden z gliwiczan. Nadal nie jest to jakieś rewelacyjne widowisko. Legia prowadzi, choć prezentuje się bardzo przeciętnie. Przyjezdni także nie błyszczą.

36

Brakuje, z pewnością brakuje groźnych ataków, a co za tym idzie – nie mamy też celnych strzałów. Gliwiczanie próbują przyspieszać, ale mają problem z przedarciem się przez świetnie zorganizowaną defensywę Legii.

35

Za około dziesięć minut inauguracyjna odsłona dzisiejszego pojedynku w stolicy naszego kraju zostanie zakończona. Przed momentem atak legionistów został przerwany, bowiem na pozycji spalonej przebywał Nikolić.

33

Wyrównała nam się gra. Nie możemy mówić o jakiejkolwiek przewadze którejś z drużyn. Teraz tempo rywalizacji podkręcić próbowali przyjezdni, ale zdało się to na nic. Dobrze dysponowana jest defensywa Legii.

32

Legioniści znów zaatakowali. Jeden z gliwiczan przekroczył dozwolone przepisy i sędzia podyktował rzut wolny. Stały fragment gry nie przyniósł miejscowym żadnych korzyści. Piłka dla "Piastunek".

31

Wznowienie z narożnika boiska nie przyniosło przyjezdnym żadnych korzyści. Podopieczni Latala próbują nieco uspokoić swe poczynania. Trzeba przyznać, że w grę gości wdarło się sporo chaosu.

30

Ależ zrobiło się groźnie! Korun miał szansę na zainkasowanie gola, jednak minimalnie się pomylił. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów. Będziemy mieli rzut wolny dla gości.

28

28. Igor LEWCZUK - 1:0

28

Strzelcem bramki IGOR LEWCZUK. Ogromne zamieszanie w polu karnym Piasta Gliwice po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Najpierw piłkę przyjął Artur Jędrzejczyk, a następnie pewnym uderzeniem Szmatułę pokonał IGOR LEWCZUK.

26

Ciężko ogląda się tego typu spotkania. Aktualnie na murawie nie dzieje się praktycznie nic. Legia próbowała zaatakować, ale bez rezultatu. Piłkarze stołecznego klubu uderzają trochę na oślep, obijani są defensorzy Piasta.

25

Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. Wynik wciąż bez zmian, nadal mamy bezbramkowy remis. Obie ekipy szukają nowych rozwiązań, ale na niewiele się to zdaje.

24

Pomysł Fina był całkiem niezły, ale powinien lepiej dokręcić futbolówkę. To było do przewidzenia, że strzał w środek bramki nie zaskoczy Jakuba Szmatuły. Tymczasem przy piłce znajdują się gospodarze.

23

23. Strzał Hamalainena.

23

Cóż tutaj wiele pisać... Początek spotkania z pewnością rozczarowuje. Liczyliśmy na wielką piłkarską ucztę, tymczasem brakuje emocji. Przed momentem prosto w Szmatułę uderzył Hamalainen.

22

Gliwiczanie próbowali przyspieszyć, ale nic z tego. Defensywa warszawskiej Legii bez najmniejszego problemu przechwyciła inicjatywę. Aktualnie podopieczni Czerczesowa próbują przedrzeć się pod bramkę Szmatuły.

21

19

Całkiem niezłe dośrodkowanie odnotował Guilherme! Zagotowało się w polu karnym gliwickiego Piasta. Ostatecznie jednak defensorzy przyjezdnej ekipy zdołali wyekspediować futbolówkę.

18

Jodłowiec nieźle wbiegał w pole karne Piasta, aczkolwiek został uprzedzony przez Heberta. Tym razem legioniści zdołali wywalczyć jedynie wznowienie z narożnika boiska. Może być groźnie!

17

Akcja warszawiaków została przerwana, bowiem na pozycji spalonej przyłapany został Nemanja Nikolić. Jak najbardziej słuszna sygnalizacja arbitra liniowego. W posiadaniu inicjatywy znaleźli się gracze w czerwonych koszulkach.

16

Zaczyna zarysowywać się coraz większa przewaga gliwickiego Piasta. Legia nie ma pomysłu, "Wojskowi" są dość bezradni i w miarę łatwo oddają przeciwnikom pole do gry.

15

15. Strzał Nespora.

15

Kwadrans gry za nami. Czekamy na groźniejsze ataki. Na razie nie mamy na czym zawiesić oka. Przed momentem uderzenie zza pola karnego oddał Nespor. Futbolówka zmierzyła prosto w objęcia Malarza.

14

Trzeba przyznać, że podopieczni Radoslava Latala śmielej przedostają się na połowę przeciwnika, łatwiej przychodzi im zdobywanie pozycji. Legia gra dość ospale, miejscowi nie mają pomysłu na zaskoczenie rywala.

13

Teraz mieliśmy trochę walki w środku pola. Generalnie pierwsze minuty nie obfitują w emocje. Wciąż trwają szachy, brakuje jakiegokolwiek przyspieszenia. Troszeczkę odważniejsi są zawodnicy Piasta.

11

Legia częściej znajduje się przy futbolówce, ale nic z tego wynika. Kompletnie niewidoczny jest dziś Kasper Hamalainen. Brakuje również Guilherme. Póki co najaktywniejszym graczem w szeregach "Wojskowych" jest Hlousek.

10

Od pierwszego gwizdka sędziego Szymona Marciniaka minęło dziesięć minut. Póki co nie odnotowaliśmy groźniejszych ataków. Obie ekipy prezentują świetną grę w defensywę, troszkę gorzej wygląda kwestia ataków.

9

Zivec dogrywał do Vacka, ale ten nie zdołał opanować piłki. Następnie futbolówka zmierzyła prosto w objęcia dobrze ustawionego Arkadiusza Malarza. Inicjatywa po stronie podopiecznych Stanisława Czerczesowa.

8

Korun był zaciekle atakowany przez Hamalainena. Ostatecznie Fin nie zdołał wyłuskać futbolówki. Za kilka chwil grę od własnej bramki wznowi goalkeeper gliwickiego Piasta – Jakub Szmatuła.

7

Legioniści egzekwowali rzut rożny. Mogło być groźnie, bowiem piłka dotarła do Hlouska, ale w porę skuteczną interwencję odnotował Zivec. Futbolówka wyekspediowana, potencjalne niebezpieczeństwo oddalone.

5

Pięć minut gry za nami. Nieco częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się piłkarze szkoleni przez Stanisława Czerczesowa, jednak niewiele z tego wynika. Gospodarze nastawiają się na grę prawą flanką.

4

Ani gospodarze, ani przyjezdni nie forsują tempa. Śmiało można stwierdzić, że aktualnie jesteśmy świadkami tak zwanych piłkarskich szachów. Ekipy próbują się nawzajem wyczuć, nikt nie chce popełniać błędów.

3

Pierwsze chwile rywalizacji są bardzo wyrównane. Nie możemy mówić o jakiejkolwiek przewadze którejś ze stron. Zanosi się na naprawdę świetne widowisko. Na trybunach panuje wyborna atmosfera.

2

Legioniści przechwycili futbolówkę i przeprowadzili nieźle wyglądający atak pozycyjny. Ostatecznie podopieczni Stanisława Czerczesowa nie zdołali oddać celnego uderzenia, jednak wywalczyli korner.

1

Spotkanie rozpoczęli piłkarze z Gliwic, którzy zagrają dziś w czerwonych kompletach. Gospodarze natomiast prezentować się będą w białych strojach. Przyjezdni dość szybko ruszyli w kierunku bramki przeciwnika.

1

Do meczu pozostało już tylko dwadzieścia minut. Czas zapoznać się ze składami:

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hloušek – Guilherme, Borysiuk, Jodłowiec, Kucharczyk – Hämäläinen, Nikolić.

Rezerwowi: Cierzniak – Bereszyński, Brzyski, S. Vranješ, Masłowski, Aleksandrow, Saganowski.

Piast Gliwice: Szmatuła – Mráz, Hebert, Korun, Pietrowski – Mateusz Mak, Vacek, Bukata, Szeliga, Živec – Nešpor.

Rezerwowi: Rusov – Radosław Murawski, Moskwik, Mokwa, Badía, Barišić, Sapała.

Sędziowie: Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Radosław Siejka.
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Legia Warszawa – Piast Gliwice. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!
Do ostatniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło 13 grudnia 2015 roku. Wtenczas zwycięzca nie został wyłoniony. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Trafienie na koncie warszawskiej Legii zainkasował Hebert (gol samobójczy), natomiast po przeciwnej barykady bramkę wywalczył Gerard Badia.

Obsada sędziowska:
Sędzia główny: Szymon Marciniak
Sędzia liniowy #1: Paweł Sokolnicki
Sędzia liniowy #2: Radosław Siejka
Jak już zostało wspomniane, bez względu na końcowy wynik, śmiało możemy stwierdzić, że Piast Gliwice to absolutna sensacja tegorocznych rozgrywek. Chyba nikt nie spodziewał się tego, że "Piastunki" będą się sprawować tak dobrze. Aktualnie gliwiczanie mają na swym koncie dziewiętnaście zwycięstw, dziewięć remisów oraz sześć porażek. Przed podopiecznymi Radoslava Latala szalenie ważny mecz w kontekście ewentualnego sięgnięcia po tytuł mistrza Polski. Drużyna, która dziś zwycięży, wykona ogromny krok w kierunku tegoż osiągnięcia.
Legia Warszawa to główny pretendent do mistrzowskiego tytułu. Zespół ze stolicy naszego kraju chce sięgnąć w tym roku po podwójną koronę. W połowie ten cel jest już zrealizowany. Przypomnijmy bowiem, że w miniony poniedziałek podopieczni Stanisława Czerczesowa pokonali na PGE Narodowym poznańskiego Lecha, tym samym sięgając po Puchar Polski. Dziś warszawianie zmierzą się na domowym obiekcie z rewelacją tegorocznych rozgrywek – Piastem Gliwice. Czy "Wojskowi" zdołają zatrzymać nieobliczalny zespół prowadzony przez Radoslava Latala? Czas pokaże!
Trwa 35. kolejka naszej rodzimej Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w stolicy naszego kraju, gdzie miejscowa Legia zmierzy się z gliwickim Piastem. Zanosi się na kapitalny pojedynek! Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.