2:2

finał (2:2)

29.03.2016, 20:45 • Aviva Stadium, Dublin. • Adrian Trawicki

Na dziś to wszystko. Zapraszamy na kolejne relacje w Lajfy.com, tym razem już ze zmagań klubowych. (22:46:23)
Druga połowa niestety zawiodła. Okazji jak na lekarstwo, gra szarpana, często przerywana i bez polotu. Zmiennicy nie dali dobrego materiału do analizy dla szkoleniowców. Podsumowując Irlandia remisuje po raz czwarty z rzędu ze Słowacją. Wynik zasłużony, żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi optycznej. Obaj dzisiejsi rywale przed Mistrzostwami Europy mają jeszcze wiele do poprawy.

90+2

90+1

Jeszcze mały błąd po stronie słowackiej przy rozgrywaniu piłki w grze defensywnej. Nie został on w porę wykorzystany przez będącego w pobliżu McGeady'ego.

90

Dwie minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

89

Irlandia przy piłce. Nie kwapią się jednak piłkarze z "zielonej wyspy" do przejścia pod bramkę rywala.

87

Jeszcze zmiana na trzy minuty przed końcem. Schodzi Dusan Svento, a wchodzi Luka Tesak.

86

Możliwe, że przy takim rozluźnieniu padnie bramka w doliczonym czasie gry.

85

Ponownie w końcówce jak pod koniec pierwszej połowy piłkarze bardziej już spacerują niż konstruują akcję.

83

Hayes dośrodkowuje z rzutu rożnego wprost na głowę Skrtela. Akcję zaczynają budować Słowacy.

81

Brady pociągnął akcję lewym skrzydłem. Dośrodkował, lecz zrobił to zbyt mocno.

79

Mak próbował dryblingu na prawym skrzydle. Gdy zyskał trochę miejsca oddał strzał prosto w boczną siatkę.

78

Na ostatnie dwanaście minut pojawia się Jonathan Hayes w miejsce Stephena Warda.

76

Randolph nie dał się zaskoczyć Weissowi z ostrego kąta i z dość bliskiej odległości.

75

Ostre starcie Skrtela z Pilkingtonem. Faul tego drugiego. Jednak tutaj bez upomnienia kartkowego.

74

Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Gregus, na boisku pojawia się Hrosovsky.

73

Kolejne złe długie dogranie w kierunku Hamsika. Od bramki zacznie Randolph.

72

Jeszcze jedna zmiana personalna u gospodarzy. Dziś już nie zagra Hoolahan. Jego zastąpił Aiden McGeady.

70

Brady podchodzi do rzutu wolnego na wprost bramki na około 23 metrze. Uderza z lewej nogi sporo nad poprzeczką.

69

Gregus najpierw przytrzymywał Pilkingtona, a potem jeszcze go podcinał. Sędzia od razu pokazał mu żółty kartonik.

67

Również zmiana w Irlandii. W miejsce Eunana O'Kane wszedł Anthony Pilkington.

66

Kartka dla McCleana za ostry faul na Weissie.

65

Głęboka wrzutka na piąty metr w kierunku Hoolahana sprawiła wiele problemów obrońcom słowackim. Piłka jeszcze trafiła do Brady'ego, który z bliskiej odległości nie mógł pokonać Kozacika.

64

Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Stoch, na boisku pojawia się Mak.
Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Sestak, na boisku pojawia się Weiss.
Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Sabo, na boisku pojawia się Nemec.
Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Vittek, na boisku pojawia się Duda.

63

Żółtą kartkę otrzymuje Pekarik (Słowacja).

62

Brady z korneru na krótki słupek. McClean uderza tyłem głowy, ale wprost w Gregusa.

61

Po drugiej stronie faul Skrtela na 20 metrze. Rzut wolny wykonuje Brady i trafia prosto w mur.

60

Słowacja uruchamia kontratak. Podanie do Stocha. Ten jest osamotniony i bez szans przy trzech rywalach. Jednak zachował się poprawnie i oddał dobry strzał w światło bramki wybroniony przez Randolpha.

58

Skrtel teraz daje przykład dobrej gry obronnej zabierając łatwo piłkę Hoolahanowi.

57

Długie podanie w kierunku Svento zostaje przejęte przez Warda.

55

Sestak próbuje dać sygnał swoim kolegom, aby podeszli bliżej do rywala.

53

Irlandczycy umiejętnie zamknęli gości na ich połowie, lecz nie mogą tego przełożyć na stworzenie groźniejszej okazji.

50

O'Kane oddał uderzenie z 25 metra, wysoko nad bramką.

49

Wysoki pressing ze strony gospodarzy. Próbują trochę przycisnąć gości.

48

Brady zameldował się na boisku pierwszym strzałem. Był on bardzo niecelny.

46

Dwie zmiany w przerwie w drużynie Irlandii. Za Longa pojawił się Robert Brady. Za to w miejsce O'Shea wszedł Alex Pearce.

46

Cztery gole w pierwszej połowie mogły naprawdę usatysfakcjonować. Gra może nie porywała, ale ciekawych momentów nie zabrakło. Po objęciu prowadzenia przez gości, Irlandczycy ruszyli do odrabiania strat i głównie za sprawą Longa wyszli nawet na prowadzenie. Gdy wydawało się, że już nic nie wydarzy się w tej części gry Vittek doprowadził do wyrównania. Przekonamy się czy po zmianach personalnych w obu reprezentacjach obraz gry ulegnie zmianie.

45+2

45+1

Jeszcze jedna minuta doliczonego czasu gry.

45

Gol dla Słowacji!
I proszę bramka do szatni. Pekarik otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, wręcz z linii końcowej podał na krótki słupek do ROBERTA VITTKA, który w jakiś niespodziewany sposób zmieścił piłkę między bramkarzem a słupkiem, gdzie naprawdę było mało miejsca. Mamy remis.

44

Już typowo na stojąco w ostatnich minutach piłkarze obu zespołów. Każdy powoli jest myślami już w szatni.

43

Long strzela po rykoszecie z 25 metra. Piłka ląduje prosto w rękach Kozacika.

41

Gregus oddał kąśliwy strzał zza szesnastki. Dobrze wyłapał go Randolph.

40

Hamsik dośrodkowuje na 16 metr. Tam nieoczekiwanie O'Kane główkuje w celu podania do swojego bramkarza. Postąpił bardzo ryzykownie. Na szczęście dla niego Randolph przytomnie zareagował na to zagranie.

39

Słowacy nie pozwalają gospodarzom na dokonanie trafionych dośrodkowań.

38

Niestety tempo spotkania trochę spadło. Gra odbywa się teraz na w środku boiska.

37

Gregus próbował szczęścia strzałem z dystansu. Uderzenie dalekie od ideału.

35

Wraca do gry Long, chociaż rezerwowi gracze zaczęli mocniejszą rozgrzewkę.

34

Kłopoty Longa z mięśniem łydki w prawej nodze. Byłaby to poważna strata dla reprezentacji Irlandii w tym spotkaniu.

32

O'Shea dobrze główkował po rzucie rożnym, ale jednak pomagał sobie nieprzepisowo w wywalczeniu pozycji.

30

Sabo wyraźnie spóźniony w starciu z Whelanem. Zasłużona kartka dla tego gracza.

29

Zła centra z głębi pola w kierunku Svento przejęta przez Christie przy pomocy Randolpha.

28

Hoolahan centruje na krótki słupek. Dobrze głową gra Sabo i przebija piłkę.

27

Pierwszy rzut rożny nie przyniósł efektu, lecz za chwilę będzie kolejny.

26

Kolejne szybkie straty gości pozwalają stwarzać okazję gospodarzom. Po jednej z nich udało się zyskać korner.

25

Słowacy wyraźnie zdezorientowani. Mają problemy teraz z ustawieniem się w ataku.

23

23. McClean (IRL) - 2:1

23

Gol dla Irlandii!
Tym razem już po rękach Kozacika, ale piłka trafia do siatki po strzale z jedenastki w wykonaniu JAMESA McCLEANA.

22

Coś niesamowitego. Kolejny rzut karny dla Irlandii. Skrtel trafia prosto w prawą nogę Shane'a Longa w polu karnym. Bardzo dobra decyzja arbitra!

21

21. Long (IRL) - 1:1

21

SHANE LONG pewnie wykorzystuje rzut karny uderzając piłkę w przeciwległą stronę, gdzie rzucał się Kozacik.

20

Kozacik popełnia fatalny błąd i podcina Shane Longa w polu karnym, który próbował być szybszy od bramkarza Słowacji w starcie do piłki.

19

Słowacja coraz pewniej czuje się na płycie boiska w Dublinie.

17

Z rzutu rożnego dla Irlandii nie wynikło nic groźnego. Piłkę dobrze przejął Skrtel.

16

Postraszył O'Kane swoim uderzeniem i udało mu się wywalczyć rzut rożny.

15

Na noszach znoszony golkiper Robert Elliot. Jest to poważna kontuzja. W jego miejsce wchodzi Darren Randolph.

14

Podczas próby obrony strzału Stocha, źle na rękę upadł Elliot. Nie wygląda to dobrze.

13

13. Kontratak McCleana

13

13. Stoch (SVK) - 0:1

13

Wzorowo przeprowadzona kontra Słowacji. Na prawym skrzydle piłkę otrzymał Sabo. Dobiegł aż do pola karnego, gdzie przytomnie odegrał piłkę na drugą stronę do wbiegającego MIROSLAVA STOCHA, który bez problemu wpakował piłkę do siatki.

11

McClean bardzo dobrze urwał się podczas kontrataku i zakończył go mocnym strzałem z 20 metra po ziemi, który sprawił wiele problemów Kozacikowi.

11

Korner dla Słowacji po interwencji McShane. Piłka bita na przeciwległy narożnik pola karnego, przejęta przez gospodarzy stwarza okazję do kontrataku.

10

O'Shea niedokładnie zagrywa z własnej połowy w kierunku McCleana i Irlandczycy zaliczają stratę.

9

Problemy Słowaków z wyjściem z własnej połowy. Dobrze ustawiona formacja defensywna gospodarzy.

6

Groźne dośrodkowanie w kierunku Longa na piąty metr. Było jednak przy nim dwóch defensorów słowackich, którzy nie pozwolili mu doskoczyć do dośrodkowania.

5

Długie dośrodkowanie w szesnastkę pewnie wyłapuje Kozacik.

3

Pierwsze minuty nerwowe. Wiele chaosu w obu ekipach.

1

Czas na hymny.
Piłkarze wychodzą na murawę przy efektownym wprowadzeniu przez muzyków grających na kobzach.

Irlandia: Elliot – O'Shea, Ward, McShane, Christie, Whelan, Hoolahan, McCarth, McClean, O'Kane, Long.

Rezerwowi: Forde, Randolph, Coleman, Keogh, McGeady, Pearce, Meyler, Brady, Quinn, Clark, Pilkington, Gleeson, Gayes, Duffy, Judge, Doherty.

Słowacja: Kozacik – Skrtel, Pekarik, Salata, Svento, Hamsík, Stoch, Gregus, Sabo, Vittek, Sestak.

Rezerwowi: Mucha, Dubravka, Durica, Tesak, Weiss, Duda, Hrosovsky, Hubocan, Mak, Duris, Nemec.

Sędziowie: Nielsen – Lundberg, Engan..
Mimo, że to spotkanie towarzyskie mecz może zapowiadać się ciekawie. W końcu mierzą się dwaj uczestnicy Mistrzostw Europy. Serdecznie zapraszamy na relację live.
Przewidywane składy:
Irlandia:
Darren Randolph – Seamus Coleman, Shane Duffy, Ciaran Clark, Robbie Brady, James McCarthy, Eunan O’Kane, Aiden McGeady, James McClean, Wes Hoolahan, Shane Long.

Słowacja:
Matus Kozacik – Norbert Gyomber, Martin Skrtel, Tomas Hubocan, Dusan Svento, Robert Mak, Viktor Pecovsky, Juraj Kucka, Vladimir Weiss, Marek Hamsik, Adam Nemec.
Słowacja miała mniej wymagającego rywala jakim była Łotwa. Jednak nie zaprezentowała ona efektownego futbolu i tylko zremisowała 0:0. Na boisku pojawiło się aż czterech zawodników z Ekstraklasy: Ondrej Duda zagrał 90 minut w zespole Słowacji, a w zespole gości wystąpili: Vladislavs Gabovs z Korony Kielce, Arturs Karasausks z Piasta Gliwice i Igors Tarasovs z Jagiellonii Białystok.
W piątek obie reprezentacje rozgrywały mecze towarzyskie. Irlandczycy pokonali innego uczestnika Mistrzostw Europy Szwajcarię 1:0. Jedyny gol w Dublinie padł tuż po rozpoczęciu zawodów, a strzelił go głową obrońca Ciaran Clark po dograniu Shane'a Duffy'ego.
Słowacja w eliminacjach do Euro zajęła w swojej grupie drugie miejsce i wywalczyła bezpośredni awans. Uznała tylko wyższość Hiszpanii, a była lepsza od Ukrainy, Białorusi, Luksemburgu i Macedonii. Irlandię kojarzymy bardzo dobrze jako naszego grupowego rywala. W naszej grupie zajęli trzecie miejsce premiowane grą w barażach. W nich Irlandczycy pokonali Bośnię i Hercegowinę.

Grupy Euro 2016

Obie reprezentacje są uczestnikami tegorocznych Mistrzostw Europy we Francji. Irlandia trafiła do grupy E, gdzie zmierzy się z Belgią, Włochami i Szwecją. Można śmiało stwierdzić, że ta grupa kandyduje mocno do grupy śmierci. Słowacja za to wylądowała w grupie B, gdzie podejmie Anglię, Walię i Rosję.
Przed nami kolejna dawka piłkarskich emocji w Lajfy.com. We wtorek rozgrywane będą kolejne spotkania towarzyskie. W jednym z nich zmierzą się reprezentacje Irlandii i Słowacji.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.