1:2

finał (0:0)

13.03.2016, 14:30 • Emirates Stadium, London • Ćwierćfinał • Wiktor Bukowski

To było jedno z lepszych widowisk ostatnimi czasy!
Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć, ale w drugich 45 minutach działy się już prawdziwe cuda!
Watford objęło prowadzenie za sprawą Ighalo i to była już spora niespodzianka na Emirates Stadium!
Jeszcze więcej wydarzyło się po drugim golu, którym uraczył nas Guedioura – to było przepiękne trafienie na 2:0 dla "Szerszeni"!
Potem rzeczy działy się, jak w kalejdoskopie i Arsenal w końcówce meczu mógł nawet wyrównać stan rzeczy!
Tak się jednak nie stało i zwycięzca poprzednich dwóch Pucharów odpada z rywalizacji w ćwierćfinale! (16:51:13)

WATFORD w półfinale Pucharu Anglii!!!

90+6

90+5

Przyjezdni oddają futbolówkę londyńczykom i Arsenal rozpoczyna ostatnią akcję ofensywną w tym spotkaniu! Arbiter jeszcze nie kończy dzisiejszych zawodów!

90+4

Arbiter przerywa grę, bowiem Mertesacker zderzył się głową z Prödlem. Na murawie leży Prödl, ale może odetchnąć teraz defensywa Watford!

90+3

Nie mamy odpoczynku ani na sekundę! Chambers przerzucił futbolówkę do Gibbsa, ale ten drugi zdołał utrzymać ją na placu boju. Arsenal dalej atakuje!

90+2

Kolejne akcje Kanonierów, którzy dążą do wymarzonego remisu! Tym razem to Iwobi uderza, ale futbolówka leci kilkanaście centymetrów od słupka bramki gości!

90+1

4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry! Jedno z lepszych spotkań Pucharu Anglii niestety już się kończy!

90

90. Jak mógł zmarnować to Welbeck? Byłby bohaterem tego spotkania!

90

Wszyscy Święci, jak mógł zmarnować taką sytuację Welbeck?! Kapitalne uderzenie z dystansu jednego z zawodników Arsenalu i piłka odbija się od słupka, a następnie od zdezorientowanego Pantilimona! Do piłki doszedł Welbeck, ale przestrzelił praktycznie na pustą bramkę!

89

Przypomnijmy, że remis oznacza dodatkowe spotkanie, które wyłoni półfinalistę Pucharu Anglii! To będą gorące minuty na Emirates!

88

88. Welbeck (ARS) - 1:2

88

Gol dla Arsenalu!

Jednak to nie koniec emocji w tym spotkaniu! Właśnie po to wszedł na boisko DANNY WELBECK, aby strzelić upragnionego gola! Świetne uderzenie Anglika tuż przy słupku i Arsenal ruszy do zmasowanego ataku!

87

Z kolejną ofensywą ruszają "Szerszenie", którzy czują się już bardzo swobodnie w ataku! Anya rozpędzony pokazuje się w polu karnym, ale to Ospina przechwytuje futbolówkę!

86

Alexis Sanchez włożył zbyt dużo siły w to dośrodkowanie i futbolówka opuszcza plac gry. Znów spowalnia grę Pantilimon, który ma już kartkę na swoim koncie, za opóźnianie zawodów.

85

Nic nie wychodzi dzisiaj podopiecznym Arsene Wengera, którzy biją głową z mur! Może podświadomie byli pewni awansu? Ciekawe, bo w drugiej połowie widzimy inną drużynę!

84

Amrabat jest świeży, dlatego to on rusza z ofensywą! Poczekał na swoich partnerów Amrabat, ale Watford zepsuło tę akcję.

83

Jakaś zaczarowana jest bramka Pantilimona! Znów futbolówka mija się ze słupkiem, po uderzeniu Chambersa! Niebywałe, ale Watford wciąż jest na czysto "z tyłu"!

82

Na skurcze narzeka teraz Ighalo. Arbiter z pewnością doliczy odpowiednią ilość minut, to nie ujdzie jego uwadze. Będzie to jednak zmiana i strzelca pierwszej bramki zmienia Amrabat.

81

Ostatnie 10 minut nadziei gospodarzy! Gibbs dostaje dośrodkowanie prosto na głowę i mocny strzał wyłapuje Pantilimon! To mogła być ta decydująca akcja, która dałaby kontakt!

79

"Szerszenie" rozgrywają kolejne swoje ataki, tym razem z narożnika boiska. Z dośrodkowania niewiele wynikło i Arsenal oddalił zagrożenie. Kanonierzy grają, jakby poraził ich piorun! Rzeczywiście, gol Guedioury był piorunujący.

78

Arsenal jest zupełnie bezradny i Kanonierzy mogą mieć ogromny problem, aby zdobyć aż (!) dwie bramki do końca spotkania! To dałoby im, w tej chwili upragniony, remis!

77

Zmiana w drużynie Watford FC: z boiska schodzi Guedioura, na boisku pojawia się Abdi.

76

Przyjezdni zwalniają grę, gdy tylko mogą. Szykują się kolejne zmiany, które znów nieco zwolnią to spotkanie.

74

Özil przekracza przepisy i jest drugim zawodnikiem, który zostaje wpisany do notesu sędziego. Powoli puszczają nerwy zawodników Arsenalu, tego zupełnie się nie spodziewali!

73

Zmiana w drużynie Watford FC: z boiska schodzi Capoue, na boisku pojawia się Anya.

71

Zawodnicy Watford zaczynają narzekać już na jakieś skurcze. Zdajemy sobie sprawę, że każda minuta będzie teraz płynęła godzinę!

70

Nie ustają ogromne emocje w Londynie! Arsenal może odpaść z FA Cup już dziś, a przecież Kanonierzy byli faworytami tego starcia! Zostaje ostatnie 20 minut!

68

Wszystkie zmiany wykorzystuje Arsene Wenger. Wbiega również na boisko Walcott i Iwobi, którzy zmieniają Giroud i Eneny'ego.

67

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Campbell, na boisku pojawia się Welbeck.

66

Mieli swoją okazję teraz londyńczycy! Podanie z prawego skrzydła, ale Giroud nie dał rady oddać dobrego strzału! Będzie jeszcze korner dla gospodarzy!

64

Niebywałe rzeczy dzieją się w tym spotkaniu! Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Arsenalu, a teraz wszystko ulega zmianie!

63

63. Guedioura (WAT) - 0:2

63

Gol dla Watford!

Mieliśmy bardzo zwariowane minuty w Londynie i musiało się to skończyć golem dla którejś z drużyn! Czynią to goście, którzy podwyższają prowadzenie! Niesamowitym uderzeniem popisuje się ADLENE GUEDIOURA, który pakuje futbolówkę w samo okienko! Watford zmierza po półfinał Pucharu Anglii!

62

Kolejna fantastyczna okazja, tym razem dla Kanonierów! Giroud uderza z kilku metrów, a instynktowną interwencją popisuje się Pantilimon! Obrona tego spotkania, powinno być 1:1!

61

Niesamowite minuty na Emirates Stadium i widzimy już futbol totalny! Widzimy akcję za akcję po obu stronach i przyjezdni mają chrapkę na kolejne trafienia! Godzina gry za nami!

60

To była akcja na 0:2! Kapitalne podanie wzdłuż szóstego metra w stronę Ighalo, ale Nigeryjczyk nie sięga futbolówki czubkiem buta! Gdyby doszło do uderzenia, to pewnie mielibyśmy gola!

59

Ruszają z ofensywą napastnicy Watford! Dwójkowa akcja Deeneya i Ighalo, lecz doszło tam do kilku niedokładności. Mertesacker przejmuje futbolówkę!

58

Czy marzenia Watford spełnią się i awansują dziś do półfinału Pucharu Anglii? Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich edycjach Kanonierzy zwyciężali i podnosili puchar!

57

Świetnie w defensywie spisuje się również Prödl, który teraz powstrzymuje Giroud. Będzie jeszcze rzut rożny dla Kanonierów. "Palą" swoją sytuację zawodnicy Arsenalu, którzy są nieco pogubieni!

56

Alexis Sanchez nie daje sobie rady z Nyomem, który pierwsze odbiera piłkę Chilijczykowi, a następnie zostaje przez niego faulowany! Ostatnie minuty zdecydowanie należą do gości!

55

Rozochocili się przyjezdni, którzy po zdobytej bramce mają ogromny wiatr w żaglach! Jeśli Watford podwyższyłoby prowadzenie, to byłoby już bardzo ciekawie w Londynie! Oj będzie się działo!

53

Elneny znalazł sobie parę wolnych metrów boiska i zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji. Potężna "bomba" leci w sam środek bramki, gdzie pewnie ustawiony był Pantilimon.

52

Jak zareagują na takie wydarzenia londyńczycy? Muszą oni odrobić stratę, bo mogą pożegnać się z Pucharem Anglii! Znów atakują jednak przyjezdni i Ighalo pudłuje!

50

50. Ighalo (WAT) - 0:1

50

W pierwszej połowie wspomniałem, że to właśnie Watford może otworzyć wynik w tym spotkaniu! Tak też się dzieje, bowiem ODION IGHALO pokonuje Ospinę! Napastnik gości świetnie obrócił się z piłką, a następnie uderzył tuż przy słupku!

49

Odpowiadają przyjezdny! Kąśliwa wrzutka w stronę nabiegającego Deeneya, ale skutecznie oddala zagrożenie Chambers!

48

To Giroud wyskakuje najwyżej do piłki przy dośrodkowaniu Niemca! Giroud uderza głową, ale tuż nad poprzeczką bramki Pantilimona! Bramkarz Watford jeszcze asekurował to uderzenie.

47

Rusza lewym skrzydłem Gibbs! Ładny blok wślizgiem Nyoma i będzie rzut rożny dla londyńczyków! Już w narożniku gotowy jest Özil!

46

Kanonierzy wznawiają grę w drugiej połowie. Czy doczekamy się bramek, czy będziemy świadkami, bądź co bądź, niespodzianki? Bez zmian obie ekipy.

46

Bardzo ciekawa pierwsza połowa już za nami! Co ciekawe, nie widzieliśmy ani jednego celnego strzału z obu stron! Arsenal stworzył sobie natomiast dużo więcej sytuacji podbramkowych, jednak londyńczycy za każdym razem przestrzelali.
Czy będzie konieczny mecz rewanżowy? Wszystko rozstrzygnie się po przerwie – zostańcie z nami!

45+2

45+2

Deeney przejmuje futbolówkę od Arsenalu i to goście utrzymują się w jej posiadaniu. W końcu Pan Marriner zaprasza piłkarzy do szatni!

45+1

Watford chyba przeczekało już nawałnicę londyńczyków i przyjezdni wychodzą teraz na połowę przeciwników. Chyba nie doczekamy się goli w tej części gry!

45

2 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy!

44

Özil dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry i Alexis Sanchez nie zdołał sięgnąć futbolówki będąc przed bramkarzem! W górze wędruje jeszcze chorągiewka sędziego, a więc na spalonym był Sanchez.

43

Pantilimon zostaje ukarany pierwszą żółtą kartką za spowalnianie gry. Bramkarz Watford doskonale zdaje sobie sprawę, że nie można stracić gola "do szatni"!

42

To nie koniec akcji ofensywnych Kanonierów! Campbell dość niespodziewanie otrzymuje piłkę pod nogi za linią obrońców! Uderzenie także leci nad bramką Pantilimona!

41

Ależ pudło Elneny'ego! Kapitalna akcja Özila, który przy linii końcowej zakłada "siatkę" obrońcy i następnie oddaje piłkę do Campbella! Ten podaje na puste pole do partnera, a Elneny nie trafia nawet w światło bramki!

40

Özil ucieka obrońcom i natychmiast dopatrzył się spalonego boczny sędzia. Chorągiewka w powietrze i cała ofensywa Arsenalu zostaje zaprzepaszczona! Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony!

39

Teraz to Watford rzuca się do ataku! Mertesacker skutecznie wystawia nogę i nie daje dopaść do futbolówki Ighalo.

37

Ładna interwencja Gabriela Paulisty, który pewnym wślizgiem powstrzymuje akcję ofensywną przeciwników! Niewiele dzieje się w ostatnich minutach, zdecydowanie brakuje strzałów na bramkę.

36

Giroud przekracza przepisy w walce o piłkę w polu karnym gości. Prödl otrzymuje cios łokciem w okolice szyi. A dopiero pochwaliłem zawodników za brak fauli.

35

Mamy bardzo mało przerw w dzisiejszym spotkaniu. Piłkarze nie faulują się bez powodu, a więc bez przerwy piłka jest w biegu. Liczymy na pierwsze trafienia!

34

Z każdą minutą dodatkowych rumieńców nabiera ta rywalizacja! Mamy już grę akcja za akcję i wcale nie jest wykluczone, że to właśnie Watford "ukąsi" defensywę Arsenalu!

32

Ighalo znów rozpędza się z piłką, ale coś szwankuje na linii Ighalo – Deeney! Ponownie zabrakło tam dokładności przy podaniu tego pierwszego!

31

Dużo emocji na Emirates Stadium! Rzeczywiście brakuje już tylko bramek, które rozwiążą ten worek z golami! Przypomnijmy, że w przypadku remisu będzie konieczny rewanż!

30

Arsenal znów przesuwa się do przodu i mamy rzut rożny dla londyńczyków. Wydaje mi się, że to dopiero pierwszy korner dla Arsenalu. Z dośrodkowania niewiele wynikło, ale Elneny znalazł się jednak za linią obrońców! Spory kiks w wyśmienitej sytuacji!

29

Deeney opuszcza murawę, ale za chwilę na nią powróci. Arsenal oddaje futbolówkę w ręce Pantilimona i to goście zaczną konstruować swoją akcję. Gramy dalej!

28

Arbiter przerywa grę, bowiem Gabriel Paulista zderzył się z Deeneyem. Niebezpiecznie wyglądała ta sytuacja i mamy chwilę przerwy.

27

Może podobać się dzisiejsze widowisko, chociaż na razie nie byliśmy świadkami jakichś spektakularnych sytuacji. Czekamy na więcej, ale tempo jest bardzo żwawe!

26

Odpowiadają przyjezdni, którzy zaczynają stwarzać akcje ofensywne! To Ighalo popędził z futbolówką, ale podanie w stronę Deeneya zostaje przecięte!

25

Arsenal miał wszystkie argumenty, by skonstruować kolejną bardzo dobrą akcję. Wszystko jednak uległo zwolnieniu, a defensorzy Watford ustawili się na swoich pozycjach. Strata Kanonierów.

23

Świetny rajd Chambersa, który natychmiast odpowiada z prawego skrzydła! Niskie podanie na 5. metr, ale tam pewnie spisuje się Pantilimon! Zaczyna rozkręcać się to spotkanie!

22

Ighalo rusza do bezpańskiej piłki i wychodzi z bramki również Ospina! To golkiper dopada do futbolówki jako pierwszy i wyjaśnia całą sytuację!

21

Trzeba pochwalić postawę Watford, które stawia czoła Arsenalowi i czyni to na razie bardzo poprawnie. Zupełnie nieudane dośrodkowanie Alexisa Sancheza z lewego skrzydła.

20

Alexis Sanchez mija defensora i w kapitalny sposób wypatrzył zupełnie niepilnowanego Gibbsa! Znów zagotowało się w polu karnym Watford i takiej akcji właśnie nam brakowało!

18

Gabriel Paulista nie rozumie decyzji sędziego, który dopatrzył się jego przewinienia. Z powtórek widzimy jednak zasłużony stały fragment gry dla "Szerszeni".

17

Pantilimon pewnie wyłapuje futbolówkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła! Arsenal jakby nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwników.

16

Elneny ładnie przejmuje piłkę na własnej połowie i to zapoczątkowało całą akcję Arsenalu! Campbell z Chambersem zwolnili całą ofensywę, a szkoda.

15

Pierwszy kwadrans gry już za nami! Gra powoli zaczyna się wyrównywać i widzimy znacznie więcej walki w środkowej części boiska. Mamy również więcej prób ofensywnych przyjezdnych.

14

Widać, że Arsene Wenger nie lekceważy dzisiejszego rywala. Świadczy o tym silny skład od pierwszej minuty, a przecież w tygodniu londyńczyków czeka starcie z Barceloną!

13

Bardzo odważnie zaczyna grać ekipa Watford, która wcale nie cofa się po stracie piłki! Tym razem to Giroud dostał podanie na granicy szesnastki, ale natychmiast dobiegło do niego kilku zawodników!

12

Ighalo rozpędza się z futbolówką i wpada w pole karne z lewej strony! Starał się przedryblować jednego z obrońców, ale strzał Ighalo zostaje zablokowany!

11

Mają szczęście piłkarze Watford, bo tak szybkie otwarcie wyniku przez Kanonierów mogłoby się skończyć fatalnie dla gości!

9

Arsenal trafia między słupki bramki Pantilimona, ale arbiter dopatrzył się tam spalonego! Giroud kapitalnie uciekł obrońcom i miał przed sobą tylko golkipera! Wciąż 0:0!

8

Bardzo ładna piłka na prawe skrzydło do Chambersa! Ten jednak dośrodkowuje bez przyjęcia i czyni to bardzo niechlujnie! Od bramki wznawia Pantilimon.

7

Nieudane dośrodkowanie z głębi pola jednego z gości. Gibbs przepuszcza tę piłkę i opuszcza ona plac gry. Ospina rozpoczyna grę od bramki, krótkim podaniem do obrońców.

6

Kanonierzy wymieniają wiele podań, ale skomasowana defensywa Watford bardzo dobrze się przesuwa. Nie jest łatwo gospodarzom, aby zagrozić Pantilimonowi.

5

Na razie drużyna gości skupia się głównie na zadaniach w defensywie. Watford ma ogromny problem z opuszczeniem własnej połowy i od pierwszego gwizdka to Arsenal dominuje.

4

Campbell chciał posłać podanie za obrońców w stronę Özila, ale Niemiec nawet nie wystartował do tego zagrania! Zgarnia futbolówkę Pantilimon!

3

Pierwsza akcja londyńczyków, którzy mogli nawet objąć prowadzenie! Zagotowało się teraz w szesnastce Watford, ale obrońcy w ostatniej chwili oddalają zagrożenie!

1

Gramy! Arsenal w biało-czerwonych strojach, natomiast przyjezdni w całości na czarno. Czy awans do półfinału rozstrzygnie się już dziś? Czy potrzebny będzie rewanż?

1

Obie jedenastki wychodzą już na płytę boiska na Emirates Stadium! Szykuje się wielkie granie w Londynie!

Arsenal F.C.: Ospina – Chambers, Mertesacker, Gabriel, Gibbs – Coquelin, Elneny, Campbell, Ozil, Alexis – Giroud

Watford FC: Gomes – Nyom, Prödl, Cathcart, Ake – Watson, Behrami – Capoue, Deeney (c), Guedioura – Ighalo

Sędziowie: Andre Marriner.
Liczymy na piękne emocje na Emirates Stadium! Arsenal jest faworytem w walce o półfinał, ale Watford może tutaj sprawić sporą niespodziankę!
Wszystkiego dowiecie się śledząc naszą relację na portalu lajfy.com!
Porównajmy obie ekipy przez pryzmat Premier League.
Oczywiście wyżej w hierarchii plasują się Kanonierzy, którzy aktualnie zajmują 3. pozycję z 52 punktami na swoim koncie.
Watford również radzi sobie całkiem dobrze i aktualnie plasuje się na 14. lokacie z liczbą 37 punktów.
Watford FC

Również od trzeciej rundy rozpoczęła się przygoda niedzielnych gości. W tej odsłonie dość niespodziewanie przegrało Newcastle United 0:1.
Czwarta runda postawiła naprzeciwko Nottingham Forrest i również tutaj Watford zwyciężyło 1:0.
W poprzednim pojedynku ekipa Quique Floresa pokonała Leeds 1:0.
Arsenal Londyn

Podopieczni Arsene Wengera rozpoczęli zmagania w Pucharze Anglii od trzeciej rundy. Wówczas londyńczycy pokonali 3:1 Sunderland. W czwartej rundzie przyszło zwycięstwo nad Burnley 2:1.
W poprzednim etapie nie było już tak kolorowo. Remis 0:0 z Hull City oznaczał, że o awansie zdecyduje drugie spotkanie. Tutaj już jednak pewnie wygrał Arsenal 4:0.
Czas na kolejne mecze ćwierćfinałowe FA Cup! Na Emirates Stadium miejscowy Arsenal podejmie Watford FC! Czy gospodarzy czeka łatwa i przyjemna przeprawa? Niekoniecznie.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.