05.03.2016, 13:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • Runda 20 • PeZet

Paweł Łukasik strzelał z pola karnego gości, ale minimalnie chybił.

90

Trzy minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry.

87

Po strzale Nildo sprzed pola karnego piłka trafia w poprzeczkę olsztyńskiej bramki! Wielkie szczęście Stomilu.

85

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Bartlewski, na boisku pojawia się Babul.

84

Rafał Babul za chwilę pojawi się na murawie w zespole Olimpii.

83

Znów dobra okazja Stomilu, ale strzał Janusza Bucholca niecelny.

81

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Lech, na boisku pojawia się Łukasik.

81

Do wejścia na boisko przygotowany Paweł Łukasik (Stomil).

78

Grzegorz Lech naciskany przez obrońców gości strzela zbyt lekko by pokonać Bartosza Fabiniaka.

74

RAFAŁ KUJAWA strzałem głową pokonuje bramkarza gości i doprowadza do wyrównania.

73

Festiwal rzutów rożnych dla gości. Teraz trzeci z rzędu.

71

Rzut rożny dla przyjezdnych.

70

Znów fantastyczna okazji gości na podwyższenie wyniku, ale Nildo w sytuacji sam na sam z Piotrem Skibą nie potrafił pokonać golkipera z Olsztyna.

69

Nas boisku leży napastnik gości Nildo.

67

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Banasiak, na boisku pojawia się Darmochwał.

67

Piotr Głowacki w trudnej sytuacji uderzył na bramkę gości, lecz niecelnie.

64

Rzut rożny dla Stomilu.

63

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Piter Bucko, na boisku pojawia się Kłus.

62

W drużynie gości przygotowany do wejścia na murawę Dariusz Kłus.

60

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Suchocki, na boisku pojawia się Głowacki Piotr.

59

Do wejścia na boisko przygotowany Piotr Głowacki w ekipie Stomilu.

57

Adam Banasiak strzelał z dystansu i piłka minimalnie minęła bramkę Piotra Skiby.

54

Rzut wolny dla podopiecznych trenera Mirosława Jabłońskiego.

53

Grzegorz Lech będąc przed polem karnym rywala zamiast strzelić na bramkę Olimpii podawał do Łukasza Suchockiego a ten nie doszedł do piłki.

50

Na pozycji spalonej po zgraniu piłki przez Rafała Kujawę, Łukasz Suchocki.

48

46

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Nishi, na boisku pojawia się Głowacki Paweł.

46

45+1

45

Jedną minutę do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie doliczył sędzia Tomasz Wajda.

45

Na murawie leży Marcin Kaczmarek.

44

Strzał z dystansu jednego z piłkarzy Olimpii i znów broni, choć na raty Piotr Skiba.

41

Znów dobra okazja Olimpii, ale na szczęście dla Stomilu strzał Kamila Kurowskiego przechodzi wysoko ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

40

Znakomita sytuacja piłkarzy Jacka Paszulewicza. Dośrodkowanie w pole bramkowe Stomilu i strzał ponownie głową Noldo przechodzi ponad bramką Piotra Skiby.

37

Teraz na pozycji spalonej wbiegają w pole karne rywala Janusz Bucholc.

36

Zapowiadała się dobra akcja Stomilu, ale Karol Żwir tak niecelnie uderzył na bramkę rywala że "wyszło" złe podanie do Suchockiego.

32

Kąśliwy strzał Marcina Kaczmarka, ale Piotr Skiba na posterunku.

30

Po faulu Lecha goście będą mieli rzut wolny z bliskiej odległości od bramki Stomilu.

27

Odnotujmy, że sytuacja w której goście zdobyli gola nie była jednoznaczna. Otóż Nildo uderzył głową w kierunku bramki Stomilu ta minęła Piotra Skibę i z linii bramkowej próbował wybić ją Rafał Remisz, ale według sędziego piłka przekroczyła linię bramkową.

24

W odpowiedzi Łukasz Suchocki strzela z pola karnego, ale Bartosz Fabiniak bez błędu.

23

Czarnoskóry napastnik gości NILDO uderzeniem głową pokonuje Piotra Skibę.

21

Pomocnik gości ukarany za faul na Grzegorzu Lechu.

20

Rzut rożny dla Stomilu ponownie przy piłce Grzegorz Lech.

19

W polu karnym olsztynian upadł jeden z zawodników Olimpii,ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy Stomilu.

16

Teraz rzut rożny dla Stomilu.

15

Rzut rożny dla gości.
Nishi długo holował piłkę przed pole karne Olimpii w końcu strzelił, lecz piłka poszybowała wysoko nad bramką biało-zielonych.

13

Kolejny raz faulowany zawodnik Stomilu, tym razem Rafał Remisz.

11

Rzut wolny dla gospodarzy z odległości ok. 25 metrów przy piłce Grzegorz Lech.

10

Na boisku leży jeden z zawodników gości. Służby medyczne udzielają pomocy.

7

Sebastian Bartlewski po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka główkował w kierunku bramki Stomilu, lecz niecelnie.

6

Obie drużyny starają się jak widać po pierwszych minutach grać dość otwarty futbol.

3

Kąśliwe wstrzelenie piłki w pole karne rywali przez Łukasza Suchockiego, ale czujni obrońcy Olimpii.

1

Pierwszy groźny strzał na bramkę Stomilu w wykonaniu Marcina Kaczmarka.

1

Piłkarze wchodzą na murawę olsztyńskiego stadionu.
Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę i zeszły do szatni. Za 10 minut pierwszy gwizdek sędziego tego spotkania, którym jest Tomasz Wajda.
Ze stadionu w Olsztynie wita Państwa Paweł Zajączkowski.
W rundzie jesiennej Olimpia pokonała Stomil 2:0 po bramkach Marcina Kaczmarka z rzutu karnego i Roberta Szczota. Jakim wynikiem zakończy się sobotnie spotkanie? Zapraszamy do śledzenia relacji live z Olsztyna. Mecz skomentuje dla Was Paweł Zajączkowski.
Zespół trenera Jacka Paszulewicza rozegrała trzynaście meczów sparingowych. Ich bilans to sześć zwycięstw, trzy remisy oraz cztery porażki.
Do zespołu biało-zielonych w przerwie zimowej dołączyli Rafał Babul, Sebastian Bartlewski, Damian Ciechanowski, Piotr Darmochwał (były zawodnik Stomilu), Patryk Królczyk, Mariusz Malec, Nildo, Mikołaj Pankowski, Jakub Szarpak, Maciej Wolski oraz Matic Zitko. Odeszli: Adam Cieśliński, Donald Djoussé, Rok Elsner, Mateusz Gul, Donatas Kazlauskas, Paweł Kowalczyk, Tomasz Lewandowski, Michał Łabędzki, Wojciech Reiman, Robert Szczot i Marek Szulc.
Olimpia Grudziądz to nieoczekiwany outsider I ligi. Drużyna Jacka Paszulewicza w rundzie wiosennej z pewnością będzie starała się bronić przed spadkiem do II ligi.
– Jak na pierwszy mecz to przeciwnik bardzo wymagający – ocenił rywala w rozmowie na łamach portalu olsztynskisport.pl opiekun OKS Mirosław Jabłoński.
Drużyna biało-niebieskich rozegrała sześć gier kontrolnych z których tylko jedna zakończyła się zwycięstwem. Pozostałe spotkania Stomil remisował (cztery razy) oraz przegrywał (dwa razy).
W przerwie zimowej z zespołu prowadzonego przez trenera Mirosława Jabłońskiego odeszli Dawid Szymonowicz, Arkadiusz Czarnecki, Irakli Meschia, Tomasz Chałas oraz wypożyczony do Nadwiślana Góra Dawid Mieczkowski. Klub z Warmii i Mazur pozyskał za to Piotra Klepczarka.
Nękany problemami finansowymi Stomil Olsztyn zainauguruje rundę wiosenną w meczu z Olimpią Grudziądz.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

1:1

finał (0:1)

Gole: 74. Kujawa – 23. Nildo

Kartki:   21. Kurowski (OLG)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
Strzały celne: 5:7. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 4:5. Foule: 15:20.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Ratajczak, Remisz, Wełna, Jegliński, Lech (81. Łukasik), Nishi (46. Głowacki Paweł), Suchocki (60. Głowacki Paweł), Kujawa, Żwir
Zmiany: Leszczyński, Głowacki Paweł, Głowacki Piotr, Klepczarek, Wypniewski, Karłowicz, Łukasik

Olimpia Grudziądz: Fabiniak – Ciechanowski, Zitko, Malec, Wożniak, Piter Bucko (63. Kłus), Kurowski, Bartlewski (85. Babul), Kaczmarek, Banasiak (67. Darmochwał), Nildo
Zmiany: Królczyk, Bielawski, Kłus, Wolski, Darmochwał, Skórecki, Babul

Sędziowie: Wajda, Kowalewski, Szczurek, Bukowczan