VfL Wolfsburg – Borussia Monchengladbach

2:1

finał (2:1)

05.03.2016, 15:30 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Runda 25 • Jarek

Spotkanie na Volkswagen-Arenie właśnie dobiegło końca! W drugiej połowie nie doczekaliśmy się goli, emocji również było niestety mniej. W niezwykle ważnym meczu Wolfsburg zwycięża z Borussią 2:1 i przybliża się do czołówki. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (17:24:45)

90+3

90+2

Nie wykorzystali swojej okazji przyjezdni i teraz VfL ma szansę na wyprowadzenie kontrataku.

90+1

Herrmann dośrodkowywał piłkę w pole karne rywali, ale bez większych kłopotów wybijają ją defensorzy drużyny z Wolfsburga.

90

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89

Dante świetnie zablokował centrę z prawego skrzydła, a następnie utrzymał piłkę w boisku i rywale nie mają nawet rzutu rożnego.

88

Hrgota otrzymał podanie na czternasty metr, ale był pilnowany przez dwóch obrońców gospodarzy i nie zdołał oddać celnego strzału.

87

Miejscowi nie potrafią na dłużej utrzymać się przy piłce. Rywale łatwo przejmują futbolówkę, jednak nie potrafią zrobić z tego użytku.

85

Przekombinowali teraz w ofensywie goście, którzy zbyt długo wymieniali podania przed szesnastką gospodarzy. Ucieka cenny czas przyjezdnym!

84

Przyjezdni starają się stworzyć jakąś okazję na wyrównanie, ale bardzo dobrze w defensywie spisują się miejscowi. Ogromne kłopoty z przedostaniem się pod pole karne rywali ma Borussia.

83

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi André Schürrle, na boisku pojawia się Marcel Schäfer.

81

Okres gry, w którym dłużej przy piłce utrzymują się miejscowi. Drużyna z Wolfsburga stara się zabierać rywalom niezwykle cenny czas.

80

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Fabian Johnson, na boisku pojawia się Jonas Hofmann.

79

Sommer nie miał większych kłopotów z wyłapaniem futbolówki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

78

Trasch faulował jednego z rywali na prawym skrzydle i arbiter przyznał gościom rzut wolny. Źle jednak rozegrali go przyjezdni i po chwili piłkę przejął Wolfsburg.

77

Szybka akcja zespółu Monchengladbach zakończona zablokowanym uderzeniem Herrmanna. Tylko korner dla Borussii.

76

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Thorgan Hazard, na boisku pojawia się Branimir Hrgota.

75

Po dośrodkowaniu ze skrzydła Raffael w ostatniej chwili został uprzedzony przez defensorów drużyny gospodarzy.

74

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Julian Draxler, na boisku pojawia się Daniel Caligiuri.

73

Trasch ostro faulowany na prawym skrzydle przez Hazarda, który zostaje przez arbitra ukarany żółtym kartonikiem.

71

71. Thorgan Hazard (MNC)

71

Zakotłowało się w polu karnym Wolfsburgu! Golkiper 'Wilków" stracił kontrolę nad futbolówką, ale ostatecznie gra została przerwana. Arbiter liniowy dopatrzył się spalonego.

70

Guilavogiu wślizgiem zaatakował rozpędzonego Raffaela i słusznie zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

69

Po błyskawicznej kontrze miejscowych na strzał z ostrego kąta zdecydował się Guilavogiu. Piłka nie znalazła drogi do bramki, ale cały czas w jej posiadaniu znajdują się miejscowi.

68

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Mahmoud Dahoud, na boisku pojawia się Patrick Herrmann.

68

68. Ricardo Rodríguez (WOF)

68

Ależ było blisko! Ricardo Rodriguez uderzał z dużej odległości, ale piłka w minimalnej odległości minęła słupek bramki rywali!

67

Schurrle próbował przeprowadzić rajd na lewym skrzydle, ale ostatecznie zdecydował się na wycofanie futbolówki.

65

Zbyt mocne zagranie z głębi pola do Hazarda, któremu nie udało się zatrzymać piłki na boisku. Z piątego metra grę wznowi Casteels.

64

Rodriguez nie zdołał opanować futbolówki na lewym skrzydle i przy piłce znajdują się obecnie przyjezdni.

63

Hazard faulował na połowie Wolfsburga Ricardo Rodrigueza i arbiter słusznie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia.

61

Arnold sfaulował jednego z próbujących go powstrzymać obrońców Borussii i gospodarze tracą okazję na stworzenie akcji.

60

Ładne uderzenie Schurrle z odległości ponad dwudziestu metrów od bramki rywali, ale piłka poszybowała obok słupka.

59

Trasch skutecznie powstrzymywany na prawym skrzydle i ostatecznie zmuszony do błędu. Od własnej bramki rozpoczną goście.

58

Gospodarze mieli okazję na wyprowadzenie szybkiego kontrataku, ale Draxler pogubił się w dryblingu. Przy piłce przyjezdni.

57

Arnold słownie upomniany przez arbitra po przewinieniu na połowie Borussii.

55

Od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego grę wznowią miejscowi.

54

Drugi w tym spotkaniu korner dla drużyny z Monchengladbach.

53

Raffael uderzał z linii pola karnego, ale jego płaski strzał nie sprawił większego kłopotu golkiperowi miejscowych.

52

Niedokładna centra Dahouda w pole karne rywali i piłka wychodzi poza linię końcową.

51

Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Guilavogiu, ale pewnie między słupkami zaprezentował się Sommer.

49

To powinien być gol dla przyjezdnych! Po zamieszaniu w polu karnym "Wilków" piłka spadła na czternasty metr prosto pod nogi Stindla. Snajper gości uderzył bez zastanowienia, ale jego potężną bombę fantastycznie wybronił Casteels!

48

Znakomite wyjście z bramki zanotował golkiper "Wilków", który wyłapał futbolówkę przed nadbiegającym napastnikiem rywali.

47

Początek drugie połowy niemal identyczny do pierwszych minut spotkania. Przy piłce gracze Borussii, którzy wymieniają się podaniami przed linią środkową.

46

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Vieirinha, na boisku pojawia się Christian Träsch.

46

Do przerwy VfL Wolfsburg prowadzi z Borussią 2:1! Można mieć mieszane uczucia co do tempa gry. Bywały okresy, gdy obie drużyny bez przerwy stwarzały sobie groźne okazje, zobaczyliśmy trzy gole, ale z drugiej strony przez większy okres czasu nie działo się nic ciekawego. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, koniecznie zostańcie z nami!

45+2

45+1

Spóźniony Schurrle ostro wszedł w nogi rywala i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

45+1

Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania.

45

Niecelne uderzenie Raffaela z szesnastego metra. Od własnej bramki grę wznowią miejscowi.

45

45. Okazja Raffaela:

45

Teraz zrobiło się gorąco w szesnastce Wolfsburga! Po płaskim zagraniu Raffaela okazję do uderzenia miał Johnson, który jednak minął się z futbolówką!

44

Wydaje się, że niewiele nas czeka jeszcze przed przerwą. Przy piłce utrzymują się goście, którzy jednak nie bardzo kwapią się do wyprowadzania ataków.

43

Niezbyt udane uderzenie Raffaela z okolic siedemnastego metra i piłka bezpiecznie ląduje w objęciach golkipera "Wilków".

42

Arnold z pomocą masażystów zszedł poza linię boczną i gra zostaje kontynuowana.

40

Goście długo budowali swoją akcję blisko pola karnego rywali, ale przekombinowali. Chwilę później faulowany był Arnold i Borussia straciła okazję na zdobycie gola. Dodatkowo żółtą kartkę za faul otrzymał Stindl.

39

Przyjezdni z ogromnym spokojem wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

37

Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry Dante był bliski oddania uderzenia, jednak nie zdołał sięgnąć futbolówki.

36

Ponownie obserwujemy mniej ciekawy fragment gry na stadionie w Wolfsburgu. Coraz częściej ciekawe okazje są zastępowany przez faule.

34

Raffael został obsłużony wyśmienitym podaniem w pole karne, ale tym razem w porę znaleźli się przy nim obrońcy, którzy wybili futbolówkę.

33

Nie przestają atakować przyjezdni. Wolfsburg jest teraz zmuszony do gry defensywnej. Przed momentem zupełnie nieudanie dośrodkowywał jednak Hinteregger.

32

Żółtym kartonikiem za podcięcie w środkowej strefie boiska Luiza Gustavo ukarany został gracz Borussii, Dahoud.

31

Dante przytomnie wybija futbolówkę po centrze rywali z prawej strony boiska.

29

Dobrze zapowiadająca się akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Johnson.

28

Nabrało rumieńców to spotkanie! Tymczasem gospodarze rozpoczną grę od rzutu wolnego w odległości czterdziestu metrów od bramki rywali.

27

Mogą odetchnąć z ulgą kibice gospodarzy! Dwukrotnie znakomitą interwencją popisał się Casteels, który najpierw wybronił uderzenie w sytuacji sam na sam, a następnie strzał z dystansu.

26

Golkiper "Wilków" po raz kolejny pewnie wyłapuje piłkę po zbyt wysokim dośrodkowaniu.

25

Walczą o wyrównanie goście! Raffael kolejny raz otrzymał znakomite podanie w szesnastkę, ale tym razem jego płaskie uderzenie pewnie wybronił Casteels.

23

23. Raffael (MNC) - 2:1

23

Gol dla Borussii M.!

Zbyt wcześnie pochwaliłem miejscowych, kontaktowy gol dla Monchengladbach! RAFFAEL otrzymał znakomite podanie w pole karne rywali i perfekcyjnie zmieścił piłkę pod poprzeczką!

23

Mądra gra gospodarzy. Zawodnicy VfL nie forsują zbytnio tempa, dają grać rywalom, ale w defensywie są bezwzględni i znakomicie zorganizowani.

22

Strzelec drugiego gola dla VfL jest już w stanie kontynuować grę. Miejscowi rozpoczną od rzutu wolnego.

21

W starciu z Elvedim na lewym skrzydle ucierpiał Kruse, który nie może się podnieść z murawy. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego!

20

Zbyt głębokie dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne zespółu z Wolfsburga i golkiper gospodarzy bez problemów wyłapał futbolówkę.

19

Ryzykownie zagrywał Xhaka na własnej połowie boiska, ale Schurrle nie zdołał odebrać futbolówki. Wyraźnie oszołomieni po szybkiej utracie dwóch goli są przyjezdni.

17

17. Max Kruse (WOF) - 2:0

17

Gol dla Wolfsburga!

Kolejny cios zmuszeni są przyjąć gospodarze! Fantastyczny rajd Arnolda, który zagrał w pole karne do MAXA KRUSE. Niemiecki zawodnik potężnym strzałem z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi rywali na skuteczną interwencję!

17

Przyjezdni utrzymują się teraz przy piłce, jednak cały czas brakuje im pomysłu na wyprowadzenie jakiejś ciekawej akcji ofensywnej.

15

15. Julian Draxler (WOF) - 1:0

15

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Schurrle świetnie dograł futbolówkę ze skrzydła, na szesnastym metrze minął się z nią Kruse, ale pewnym uderzeniem popisał się JULIAN DRAXLER!

14

Mogło być groźnie pod bramką gości! Guilavogiu znakomicie wszedł w pole karne rywali i minął dwóch obrońców, ale nie zdołał celnie odegrać piłki do niepilnowanego Kruse.

12

Dużo fauli w ostatnich czasie. Nie takiego meczu na stadionie w Wolfsburgu oczekiwaliśmy. Miejmy nadzieję, że piłkarze jeszcze się przebudzą.

11

Miejscowi wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

10

Nieco wolniejszy fragment gry. Żadna z drużyn nie jest w stanie stworzyć sobie przewagę w środku pola i zdecydowanie zaatakować.

8

Nordtveit przerywa akcję rywali wybiciem piłki na aut jeszcze na ich połowie boiska. Gospodarze chwilę później utracili futbolówkę.

7

Po dośrodkowaniu Draxlera jeden z piłkarzy gospodarzy oddał strzał głową, ale uderzenie zostało zablokowane przez defensorów Borussii.

6

Po akcji na prawym skrzydle Schurrle wywalczył dla swojego zespół€ rzut rożny.

5

Niezbyt udane rozegranie rzutu rożnego przez zespół z Monchengladbach i grę z piątego metra wznowi Casteels.

4

Rafael świetnie wbiegł w pole karne rywali, ale jego dośrodkowanie wślizgiem zablokował jeden z ofiarnie interweniujących obrońców. Korner dla przyjezdnych.

3

Draxler przewracał jednego z zawodników Borussii w środkowej strefie boiska i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie.

2

Spokojny początek spotkania. Przy piłce utrzymują się goście, którzy jak na razie starają się nie wychodzić poza własną połowę.

1

Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na murawie, lada moment rozpocznie się ten pojedynek.

Protokół meczowy:

VfL Wolfsburg: Casteels – Vieirinha, Knoche, Dante, Ricardo Rodríguez – Arnold, Luiz Gustavo, Guilavogiu – Draxler – Schürrle, M. Kruse.

Rezerwowi: Grün – Schäfer, Ascues, D. Caligiuri, Träsch, Bruno Henrique, Putaro.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Nordtveit, Hinteregger – Hazard, Dahoud, Xhaka, Johnson – Raffael, Stindl.

Rezerwowi: Sippel – Brouwers, Herrmann, Traoré, J. Hofmann, Hrgota, Korb.

Sędzia główny: Daniel Siebert
Asystenci: Thorsten Schiffner, Christian Gittelmann
Sędzia techniczny: Timo Gerach.

Witam Państwa serdecznie! Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało nieco ponad pół godziny. Za moment zaprezentujemy Wam zestawienia obydwu drużyn. Zapraszam na relację!
Start meczu:

Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 15:30. Składy obu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami, szykuje się futbol na najwyższym poziomie!
Bezpośrednie starcia:

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi zespołami odbył się października w Monchengladbach. Jeszcze dwadzieścia minut przed końcem gry rezultat był bezbramkowy i wydawało się, że pojedynek zakończy się remisem. Borussia zdobyła jednak gole w 75. i w 79. minucie, dzięki czemu zwyciężyła spotkanie 2:0.
Borussia Monchengladbach:

Przyjezdni cały czas liczą się w walce o bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Obecnie zespół z Monchengladbach ma na swoim koncie 39 "oczek" i plasuje się na czwartym miejscu. Borussia ostatniej kolejce rozbiła u siebie drużynę ze Stuttgartu 4:0.
VfL Wolfsburg:

Popularne "Wilki" w obecnym sezonie spisują się w kratkę. Obecnie VfL zajmuje ósmą lokatę z dorobkiem 34 punktów. W poprzedniej kolejne drużyna z Wolfsburga zwyciężyła na wyjeździe z Hannoverem 4:0.
O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na mecz 25. kolejki niemieckiej Bundesligi. W jednym z ciekawiej zapowiadających się pojedynków VfL Wolfsburg zmierzy się z Borussią Monchengladbach. Będzie ciekawie!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.