1:0

finał (0:0)

18.02.2016, 21:05 • Generali Arena • Play-off • Miłosz Knapczyk

To tyle na dzisiaj. Rewanż już za tydzień, również w czwartek! Dziękujemy, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszamy Państwa na lajfy.com! (22:57:51)
Koniec spotkania! Sparta Praga wygrywa skromnie, choć zasłużenie z FK Krasnodar. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali i aż dziwi, że wygrali tylko 1:0. Jedynego gola zdobył Julis.

90+4

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Brabec (Sparta Praga).

90+4

Głupi faul Kaleshina na Jiracku. Role się odwróciły. Zwycięstwo Sparty Praga wisi w powietrzu. Czekamy tylko na gwizdek arbitra!

90+2

Już dwie minuty minęły. Jiracek przewinił teraz w ataku, sfaulował Kaleshina. Daleka piłka w pole karne Sparty.

90

Cztery minut dorzucił arbiter do tego spotkania. Co jeszcze się wydarzy! Zaraz się przekonamy!

89

Zmiana w drużynie Sparta Praga: z boiska schodzi Kehinde Fatai, na boisku pojawia się Petr Jiráček.

88

Krejci na spalonym. Czas ucieka, a goście nie potrafią stworzyć sobie wymarzonej okazji na wyrównanie.

86

86. Próba Wandersona.

86

Jest strzał oddany przez gości. Wanderson trafia jednak w dobrze ustawionego Bicika. Niezbyt dużo pracy miał dzisiaj czeski golkiper, ale wciąż jest czujny!

85

Około 5 minut do końca podstawowego czasu gry. Coś czujemy, że końcówka spotkania będzie bardziej ekscytująca od całego meczu.

83

Czujny Dikan wybiegł daleko od własnej bramki tylko po to, by zatrzymać groźnie wyglądającą kontrę gospodarzy prowadzoną przez Fataia.

82

Zmiana w drużynie FK Krasnodar: z boiska schodzi Joãozinho, na boisku pojawia się Władimir Bystrow.

81

Zmiana w drużynie Sparta Praga: z boiska schodzi Bořek Dočkal, na boisku pojawia się Marek Matějovský.

80

Jedna z nielicznych dzisiaj prób gości. Mocne uderzenie Ahmedova, niecelny strzał zawodnika z Uzbekistanu.

78

Wielkimi brawami oklaskiwany jest schodzący z murawy Julis. Zastępuje go na ostatnie minuty Konate!

77

Przyblokowana próba Wandersona. Bronią się teraz zawodnicy Sparty, rolę się odwróciły, naciskają zawodnicy z Rosji.

74

Często dzisiaj faulowany jest Fatai. Nie ma co się dziwić, Nigeryjczyk biega niemal wszędzie, niezmordowany pomocnik Sparty.

72

Petrov do końca walczył o piłkę w polu karnym Sparty, pomimo protestów gospodarzy na temat przerwania gry po nieprzepisowym zagraniu rywali. Korner dla Krasnodaru, chyba pierwszy w tym spotkaniu!

70

Mamy już trzech Brazylijczyków w ekipie Krasnodaru na murawie. Ciekawi nas co wyjdzie z tego połączenia Canarinhos z głównie rosyjskimi zawodnikami.

68

I jest kolejna zmiana w zespole gości. Wanderson zmienia Smolova!

67

Mamajev otrzymuje żółtą kartkę od arbitra za faul w powietrzu na Marecku.

66

Zmiana w drużynie FK Krasnodar: z boiska schodzi Mauricio Pereyra, na boisku pojawia się Jurij Gazinskij.

64

64. Lukáš Juliš (SPA) - 1:0

64

Gol dla Sparty!
Bramkę zdobywa LUKA JULIS!
Wreszcie dopinają akcję zawodnicy Sparty! Dośrodkowanie Dockala idealnie znalazło wyskakującego do futbolówki Julisa. Napastnik pokonuje Dikana tuż przy bliższym słupku. Radość na Generali Arena!

62

Nadal trwa dominacja Sparty Praga. Czekamy na jakąś odpowiedź Krasnodaru, póki co ich gra z przodu wygląda bardzo słabo.

60

Dwoi i troi się dzisiaj w ataku Fatai. Nigeryjczyk złapany teraz na pozycji spalonego.

59

Dośrodkowanie wspomnianego niżej zawodnika na piąty metr. Poodbijali głową piłkę zawodnicy Sparty, nie było jednak uderzenia na bramkę rywali.

58

Nieźle wszedł skrzydłem w szesnastkę gości Krejci, zakręcił się jednak i upadł na murawę bez kontaktu z rywalem. Brakuje Czechowi tylko wykończenia, rozgrywa dzisiaj niezłe zawody!

56

Joaozinho złapany na spalonym. Przydałyby się zmiany, szczególnie w ekipie gości. Zobaczymy jak zareaguje Białorusin trenujący FK Krasnodar.

54

Spokojna wymiana podań przez obronę Krasnodaru, która podeszła już pod środkową linię boiska. Niemal wszyscy zawodnicy gości na połowie Sparty.

53

Faul Smolova na Zahustelu. Słaby występ pomocnika Krasnodaru, niczym szczególnym się dzisiaj nie pokazał.

51

51. Dikan świetnie broni uderzenie Julisa!

51

No i już powinno być 1:0 dla Sparty! Świetne krótkie dośrodkowanie Dockala na głowę Julisa, ten uderza, lecz jeszcze lepiej spisuje się w bramce Dikan! Futbolówka spada na leżącego na murawie obrońcę Krasnodara i gospodarze domagają się rzutu karnego po zagraniu piłki ręką. Gramy dalej!

50

Krasnodar wyszedł bardziej zmotywowany na drugą połowę, ale nadal to Sparta naciska i stwarza sobie szanse. Mocny strzał Dockala, kapitana gospodarzy, odbity przez Dikana!

48

48. Niecelne uderzenie Krejciego.

48

Świetna podbita futbolówka przez Dockala nad rywalami. Krejci znalazł się w niezłej sytuacji, lecz uderza obok dalszego słupka. Mógł to lepiej wykończyć!

47

Obie ekipy wyszły bez zmian na murawę. Faul Ariego na Marecku, dobrze wychwycił to arbiter. Bardziej zmotywowani wyszli goście po przerwie.

46

Miejmy nadzieję, że w końcu padnie jakaś bramka. Wracamy za około 15 minut na lajfy.com!
Ani minuty dłużej nie doliczył arbiter. Bezbramkowy remis na Generali Arena w Pradze. Czekamy na więcej emocji, gospodarze byli zdecydowanie lepsi.

45

44

Wreszcie na dłużej zaczęli rozgrywać piłkę przed polem karnym swoich rywale zawodnicy Krasnodaru. Mamajev i Joaozinho ożywiają trochę grę swojego zespołu.

42

A na trybunach panuje nadal świetna atmosfera. Spisali się kibice Sparty Praga, którzy oczywiście stanowią większość na Generali Arena.

41

Dośrodkowanie Dockala z narożnika boiska. Przyblokowane uderzenie Vachy przez Ahmedova. Słabo wygląda gra Krasnodaru od blisko 15-20 minut!

39

Petrov podcina teraz sprytnie od tyłu Fataia. Arbiter rozpatrzył to jako przewinienie zawodnika gości. Nie ma kartki, to jego pierwszy faul.

38

Świetne odegranie Smolova do Joaozinho, a tego podanie było niedokładnie. Brazylijczyk jest dzisiaj chyba najjaśniejszym punktem zespołu z Rosji.

36

Przyblokowane dośrodkowanie Dockala na prawym skrzydle, Petrov dołożył nogę w odpowiednim momencie. Rzut rożny dla Sparty.

34

Aktywny dzisiaj Julis nie może jakoś znaleźć się w odpowiednim miejscu. Złapany po raz drugi dzisiaj na spalonym.

33

A teraz Vacha nieprzepisowo atakuje Mamajeva. Krasnodar musi poprawić swoją grę, gdyż w ostatnich minutach został zdominowany przez Spartę.

32

Prostopadłe zagranie Vachy do kolegi, a ten wystawia piłkę piętką Dockalowi. Kapitan Sparty uderza technicznie. Za wysoka i niecelna próba.

30

30. Faul Kalesina na żółtą kartkę.

30

Kalesin ładnie mija jednego rywala, lecz kolejny już go zatrzymuje. Nie było to przepisowe wejście, arbiter kara żółtą kartką Kalesina!

29

Fatai wraz z kolegą wzięli w kleszczę Petrova i zdobyli futbolówkę. I to właśnie Fatai zdecydował się niemal natychmiast na uderzenie. Trafia prosto w Dikana.

28

Chwilowy przestój w grze. Wysoki pressing Fataia na Dikanie i defensywie Krasnodaru. Szybko jednak mija ta pierwsza połowa.

26

Zdecydowanie bardziej podoba nam się gra ekipy ze stolicy Czech! Mocne uderzenie Vachy. Futbolówka wpadła w kozioł przed Dikanem, lecz ten był wstanie odbić ją na korner!

24

Groźne wejście Krejciego lewym skrzydłem zatrzymane przez Ahmedova. Źle z kontrą ruszają goście, futbolówka znowu w posiadaniu Sparty.

23

Przewinienie Sigurdssona na Julisie. Kibice ciągle domagają się od arbitra, by zaczął ostrzej i dokładniej przyglądać się faulom gości.

21

Świetne teraz zachowanie Ariego, ładne podbicie piłki nad głową rywala i zagranie do Joaozinho. Brazylijczyk musi jednak o futbolówkę walczyć z rywalami.

19

Niedokładne uderzenie Vachy po dośrodkowaniu Dockala z narożnika boiska. Uspokojenie gry przez Dikana i daleki wykop spod własnej bramki.

18

18. Czyste wejście w Krejciego.

18

Świetne teraz zachowanie kapitana gości. Naprawia błąd kolegi, po którym Krejci mógł wystawić futbolówkę Fataiowi. Dobry wślizg Granqvista zatrzymuje pomocnika Sparty, będzie korner.

17

17. Nieuznane trafienie Granqvista.

17

Głębokie dośrodkowanie Pereyry z rzutu wolnego do Granqvista, a ten głową pakuje futbolówkę przy dalszym słupku! Bramka nieuznana, kapitan Krasnodaru był na spalonym!

15

15. Ladislav Krejčí (SPA), Lukáš Mareček (SPA), Kehinde Fatai (SPA)

15

Zamieszanie w polu karnym Krasnodaru, piłka trafiła przed pole karne do Krejciego, a Czech oddaje mocne uderzenie. Świetnie odbija to Dikan. Dobitka Fataia zablokowana!

14

Odważny rajd na skrzydle w wykonaniu Nhamoinesu. Zawodnik z Zimbabwe dośrodkował za głęboko, Fatai nie mógł tego zakończyć strzałem.

12

Dwójkowa akcja na skrzydle w zespole gości, niedokładne dogranie do Joaozinho i mamy aut dla Sparty Praga.

11

Costa wyskoczył teraz do górnej piłki z wystawionym łokciem. Trafił niechcący w głowę Ariego. Arbiter odgwizduje przewinienie w "bezpiecznej" pozycji.

10

Fatai złapany na spalonym, dobre zachowanie rosyjskiej defensywy.

9

Sigurdsson przecina teraz prostopadłą piłkę posłaną do Krejciego. Mogło być groźnie na skrzydle, czujny był stoper, partner w obronie Granqvista.

8

Teraz dłużej przy piłce utrzymują się goście, którzy ubrani są dzisiaj białe koszulki z czarnymi bokami oraz w czarne spodenki.

6

6. Pojedynek Granvista z Fataiem. Przewinienie zawodnika Sparty.

6

Główkowy pojedynek Fataia z Granqvistem. Wygrywa zawodnik Sparty, chce już biec sam na sam z Dikanem, lecz arbiter odgwizduje faul na kapitanie Krasnodaru. Jest jeszcze upomnienie za wbicie futbolówki do bramki po gwizdku sędziego.

5

Teraz pressing w wykonaniu Julisa na bramkarza Krasnodaru. Świetna atmosfera na trybunach stadionu w Pradze. Głośno dopingują kibice Sparty!

4

Oleg Kononov, białoruski trener FK Krasnodar, stoi obok ławki swojego zespołu i daje wskazówki swoim zawodnikom.

3

3. Piłka ociera się o słupek bramki Dikana po strzale Fataia!

3

Świetna pierwsza okazja gospodarzy na prowadzenie w tym spotkaniu. Fatai uderza mocno, a futbolówka ociera się o słupek bramki!

2

Sparta Praga wymienia teraz podania swobodnie w obronie. Joaozinho i Ari naciskają jednak na nich, są zmuszeni do biegania.

1

I rozpoczęliśmy ciekawy pojedynek! Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Krejci spowodował upadek Kalesina. Rzut wolny dla gości na środku boiska.

1

Sparta Praga: Bičík – Zahustel, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Vácha, Mareček – Fatai, Dočkal (C), Krejčí – Juliš.
Rezerwowi: Miller – Mazuch, Kováč, Hybš, Matějovský, Konaté, Jiráček.

FK Krasnodar: Dikan – V. Kalešin, Sigurdsson, Granqvist (C), Petrov – Ahmedov – Smolov, Mamajev, Pereyra, Joãozinho – Ari.
Rezerwowi: Sinicyn – S. Strandberg, Markov, Torbinskij, Gazinskij, Wánderson, Bystrow.

Sędziowie: S. Vinčić – B. Ul, T. Klančnik – A. Kovačič.
Nie ma co dłużej się rozpisywać – bądźcie z nami na lajfy.com. Start relacji już o godzinie 21!
Ekipa z Rosji rozgrywała jednak ostatnio spotkania towarzyskie. Udało im się wygrać 4:1 z Anży Machaczkałą oraz 2:1 ze Spartakiem Moskwa. Co ciekawe, zmierzyli się również z mistrzem Polski, Lechem Poznań. Na obozie w Hiszpanii padł remis 1:1.
To będzie ciekawy pojedynek. Obie ekipy stawiane są na tym samym poziomie, więc nie ma tutaj faworyta. Eksperci uważają, że Sparta może mieć jednak większą szansę na zwycięstwo, gdyż liga czeska wznowiła już swoje rozgrywki. W rosyjskiej Premier Lidze wciąż trwa zimowa przerwa.
A FK Krasnodar to zespół pochodzący z Rosji, który rozgrywał swoje spotkania w ramach rozgrywek grupy C. Zdołał uplasować się na pierwszej pozycji wyprzedzając Borussię Dortmund. Bilans: 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka.
Sparta Praga to przedstawiciel z Czech, który rozgrywał swoje pojedynki w grupie K. Udało im się zająć drugie miejsce, zaraz za Schalke FC. Ekipa ze stolicy odnotowała 3 zwycięstwa i 3 remisy, bardzo dobry rezultat.
Trwa faza 1/16 Ligi Europy. O 21:05 zmierzą się Sparta Praga oraz FK Krasnodar!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

1:0

finał (0:0)

Gole: 64. Juliš

Kartki:   90+4. Brabec (SPA) – 30. V. Kalešin (KRS), 67. Mamajev (KRS)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 3:1. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 4:3. Foule: 13:11.

Sparta Praga: Bičík – Zahustel, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Vácha, Mareček – Fatai (89. Jiráček), Dočkal (C) (81. Matějovský), Krejčí – Juliš (78. Konaté).
Zmiany: Miller – Mazuch, Kováč, Hybš, Matějovský, Konaté, Jiráček.

FK Krasnodar: Dikan – V. Kalešin, Sigurdsson, Granqvist (C), Petrov – Ahmedov – Smolov (68. Wánderson), Mamajev, Pereyra (66. Gazinskij), Joãozinho (82. Bystrow) – Ari.
Zmiany: Sinicyn – S. Strandberg, Markov, Torbinskij, Gazinskij, Wánderson, Bystrow.

Sędziowie: S. Vinčić – B. Ul, T. Klančnik – A. Kovačič

Drugi mecz: FK Krasnodar - Sparta 0:3