PKO Ekstraklasa

Pogoń Szczecin – Korona Kielce

3:2

finał (0:2)

15.02.2016, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • Runda 22 • Mateusz

Koniec, koniec, koniec! Koniec spotkania, które miało diametralne zwroty. Do przerwy dwoma bramkami prowadzili goście z Kielc, jednak miejscowi odnotowali świetny powrót z dalekiej podróży, notując w drugiej połowie trzy trafienia. Pogoń triumfuje po kapitalnym pojedynku! Emocji nie brakowało, to było naprawdę świetne spotkanie. Takie mecze ogląda się z przyjemnością. (19:53:34)

90+4

90+3

Jeszcze ucierpiał Bartłomiej Pawłowski, będziemy mieli rzut wolny dla kieleckiej Korony. Tutaj już nie ma czego bronić. Przyjezdni muszą postawić wszystko na jedną kartę.

90+2

Do zakończenia tego niesamowitego pojedynku pozostało już bardzo niewiele. Przed momentem faulem w ataku popisał się Fertovs. Gra została przerwana. Szczecinianie są już bardzo spokojni, wątpliwe, by popełnili jakikolwiek błąd.

90

Arbiter dorzucił do regulaminowego okresu rywalizacji trzy minuty. Obecnie w ofensywie znajdują się szczecinianie, ale rywale dobrze się bronią. Tutaj już chyba nic się nie zmieni, podopieczni Czesława Michniewicza kontrolują wynik.

89

Z kapitanem Pogoni jest już wszystko w porządku i może kontynuować swój udział w tym spotkaniu. Kielczanie jeszcze próbują pokusić się o jakiś desperacki atak, który przyniósłby im trafienie, ale na razie czynią to bezowocnie.

87

Jeden z "Portowców" leży na murawę. Konieczna jest przerwa w rywalizacji, a także interwencja sztabu medycznego. Ewidentny faul Dejmka. Miejmy nadzieję, że Rafał Murawski szybko powróci do pełni sił.

85

Nieźle zapowiadająca się akcja gości została przerwana, bowiem na pozycji spalonej znalazł się Gabovs. Do zakończenia spotkania pozostało około pięć minut. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie miejscowych.

84

Dwaliszwili otrzymał niezłe podanie, następnie postanowił oddać strzał lewą nogą, ale to się nie udało. Piłka nadziała się na jednego z kielczan. "Scyzory" popisały się dobrą grą w defensywie.

83

Czesław Michniewicz w końcu zaczął się uśmiechać, ale nic w tym dziwnego. Co prawda pierwsza połowa w wykonaniu jego podopiecznych była fatalna, jednak obecnie szczecinianie prezentują naprawdę zacny futbol.

82

Murawa jest dziś w nie najlepszym stanie, jest bardzo grząsko, ale to nikomu nie przeszkadza. Obserwujemy naprawdę kapitalny pojedynek! Tutaj niczego nie brakuje, a już na pewno nie wielkich emocji!

80

Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Nabil Aankour, na boisku pojawia się Łukasz Sekulski.

78

78. Ádám GYURCSÓ - 3:2

78

Gol dla Pogoni!
Strzelcem bramki ÁDÁM GYURCSÓ, który wykorzystał wyborne podanie od Rafała Murawskiego! Węgier przyjął piłkę, zrobił krótki zwód, a następnie oddał soczyste uderzenie. Małkowski był kompletnie bezradny. Szczecinianie wrócili z dalekiej podróży!

76

Dzisiejsze spotkanie ogląda 5 142 widzów.

75

Przed nami ostatni kwadrans rywalizacji. Kielczanie są bardzo podrażnieni, próbują postawić wszystko na jedną kartę. Ataki podopiecznych Marcina Brosza nasilają się, ale na razie niewiele z nich wynika.

74

Posiadanie piłki: 69-31%.

72

W Szczecinie znów zaczął siąpić deszcz, co na pewno nie jest zbytnio sprzyjające. Tutaj jeszcze wszystko jest jak najbardziej możliwe! Kielczanie zapewne jeszcze spróbują powalczyć o korzystniejszy wynik.

3:2

finał (0:2)

Gole: 60. Rafał Murawski, 70. Frączczak, 78. Gyurcsó – 7. Pawłowski, 17. Cabrera

Kartki:   24. Listkowski (POG) – 44. Pawłowski (KRN)

Pogoń Szczecin: Słowik – Lewandowski (61. Nunes), Fojut, Czerwiński, Frączczak – Matras, Rafał Murawski – Gyurcsó, Akahoshi (67. Kort), Listkowski (46. Zwoliński) – Dwaliszwili.
Zmiany: Kudła – Rudol, S. Murawski, Nunes, Przybecki, Kort, Zwoliński.

Korona Kielce: Małkowski – Gabovs, Dejmek, Wierchowcow, Sylwestrzak – Sierpina, Jovanović, Trafford (62. Fertovs), Aankour (80. Sekulski), Pawłowski – Cabrera (71. Trytko).
Zmiany: Trela – Trytko, Zając, Kwiecień, Sekulski, Przybyła, Fertovs.

Sędziowie: Jarosław Przybył – Krzysztof Myrmus, Bartłomiej Lekki

Widownia: 5 142