Tauron Liga

Atom Trefl Sopot – IŁCapital Legionovia Legionowo

3:0

finał (25:23, 25:20, 25:18)

14.02.2016, 17:00 • Ergo Arena, Sopot • 18. kolejka • Piotr Grabowski (@@19pjotr93)

0:0

Co prawda przyjezdne prowadziły w trzecim secie 16:12, ale od drugiej przerwy technicznej stanęły i do końca seta zdobyły dwa punkty, a sopocianki aż 13. 3 punkty zostają w Trójmieście. Atomówki umacniają się na drugiej pozycji w tabeli. Zawodniczki z Legionowa dzielnie walczyły, jednak trochę zabrakło. (18:29:20)

25:18

Trzeci set skończony.

25:18

Jeszcze jeden as serwisowy Balkestein i koniec tego pojedynku!

24:18

Jeszcze jeden as serwisowy Balkestein i przed nami piłka na wagę meczu dla gospodyń!

23:18

Autowy atak w wykonaniu zawodniczek przyjezdnych.

22:18

Jeszcze asem serwisowym popisuje się Maret Balkestein.

21:18

Pojedynczy blok na skrzydle Anki Miros. Końcówka w wykonaniu sopocianek naprawdę dobra.

20:18

Zuza Efimienko w kontrze na środku i to Atomówki są coraz bliżej wygranej w tym spotkaniu!

19:18

Wygrana walka na siatce przez Zuzę Efimienko i to Atomówki są na prowadzeniu.

18:18

I znów remis. Grabka zagrywką minimalnie poza boisko.

17:18

W odpowiedzi z drugiej linii pewnie w ataku zawodniczki przyjezdnych.

17:17

Znakomity blok na środku siatki Efimienko do pary z Miros i mamy remis na tablicy wyników.

16:17

Balkestein kiwa nad blokiem w aut i piłka wpada w boisko.

15:17

Po przerwie skuteczna w ataku Daria Paszek.

15:16

Jeszcze teraz zerwany atak po stronie przyjezdnych! Czas dla ich szkoleniowca.

14:16

Jeszcze w antenkę z obejścia trafia Iga Chojnacka.

13:16

Po przerwie popsuta zagrywka w drużynie przyjezdnych.

12:16

Minimalnie autowa zagrywka Magdy Damaske i to siatkarki gości dosyć pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

12:15

Udany atak Smarzek po prostej, jednak przekracza linię trzeciego metra.

11:15

Wójcik na skrzydle przeciska się przez blok sopocianek.

11:14

Iga Chojnacka przy ataku z drugiej linii po skosie trafia w boisko.

11:13

Czujnie na siatce zachowuje się Justyna Łukasik i atakuje w punkt.

10:13

Kapitalny atak z sytuacyjnej piłki w wykonaniu siatkarek gości!

10:12

Teraz minimalnie autowa zagrywka Zuzy Efimienko.

10:11

Precyzyjna kiwka nad blokiem w wykonaniu Anki Miros.

9:11

W odpowiedzi po przekątnej pewnie atakuje Daria Paszek.

9:10

Po dłuższej akcji w końcu Miros nabija na blok i piłka na aucie.

8:10

Autowy atak zawodniczek Legionovii, jednak według arbitra było po rękach sopocianek.

8:9

Przesunięta krótka na środek do Zuzy Efimienko, a ta w punkt.

7:9

Zerwany atak na skrzydle Ani Miros! Po prostej w aut.

7:8

Nieudane przyjęcie Ivany Djerisilo i to przyjezdne prowadzą minimalnie na pierwszej przerwie technicznej.

7:7

Po przerwie udanie w ataku zachowują się zawodniczki przyjezdnych.

7:6

Znakomity blok Danicy Radenković i Ani Miros i o czas prosi szkoleniowiec przyjezdnych!

6:6

No i mamy remis! Djerisilo przy ataku z drugiej linii kiwa i trafia!

5:6

Ale teraz bardzo pewnie na skrzydle zachowuje się Ania Miros.

4:6

Przeciska się przez blok Wójcik.

4:5

Cztery odbicia po stronie zawodniczek z Legionowa.

3:5

Jeszcze raz skutecznie w tym secie na skrzydle Ivana Djerisilo.

2:5

Pewnie po skosie Wójcik. Próba obrony gospodyń jednak nieskuteczna.

2:4

W kolejnej akcji pewnie Ania Miros na skrzydle.

1:4

Obity blok sopocianek i aut.

1:3

Pewnie na skrzydle Ivaną Djerisilo. Kiwka nad blokiem w boisku.

0:3

Druga z rzędu punktowa zagrywka Darii Paszek!

0:2

Jeszcze teraz as serwisowy przyjezdnych!

0:1

Od pewnego ataku po bloki tego seta rozpoczynają zawodniczki gości.

0:0

Trzeci set rozpoczęty.

25:20

Drugi set skończony.

25:20

Danica Radenković kończy seta udaną kiwką!

24:20

Po pzrerwie punktowy blok Atomówek i to one mają piłkę na wagę seta!

23:20

Jeszcze o czas prosi szkoleniowiec drużyny gości!

23:20

Zerwany atak po prostej w wykonaniu zawodniczek gości!

22:20

Skutecznie w bloku tym razem zawodniczki z Sopotu.

21:20

Pomimo autowego ataku przyjezdnych, punkt trafia na ich konto bo Atomówki wpadają w siatkę skacząc do bloku.

21:19

Potężny atak Djerisilo z drugiej linii. Próba obrony rywalek, jednak ten atak był zbyt mocny.

20:19

Smarzek z Chojnacką na skrzydle zatrzymują Klaudią Kaczorowską!

20:18

Minimalnie autowa zagrywka zawodniczek gospodyń.

20:17

Djerisilo po prostej mija blok i punktuje po raz kolejny.

19:17

Pewnie w ataku po skosie Malwina Smarzek!

19:16

Kąśliwa kiwka nad blokiem w wykonaniu Ivany Djerisilo!

18:16

Jeszcze teraz Katarzyna popisuje się asem serwisowym!

18:15

Tym razem udanie z przechodzącej piłki Połeć!

18:14

Po chaotycznej akcji pewnie na środku siatki kiwa Danica Radenković.

17:14

Drugi as serwisowy w tym spotkaniu Mai Tokarskiej!

16:14

Po przerwie Djerisilo udanie o blok i to sopocianki prowadza dwoma punktami na drugiej przerwie technicznej.

15:14

Jeszcze teraz czujnie na siatce zawodniczki gości i jesteśmy bliscy remisu. O czas prosi Micelli.

15:13

Kapitalna kiwka w kontrze Gajewskiej! Gospodynie zaskoczone!

15:12

Po przerwie udany atak z obejścia w wykonaniu Połeć.

15:11

Świetnie w obronie sopocianki. W kontrze rozegranie do Djerisilo a ta pewnie na podwójnym bloku i czas dla przyjezdnych.

14:11

Środek druga linia i pewny atak Ani Miros.

13:11

Jest 13 oczko dla Atomówek. Klaudia Kaczorowska po przekątnej.

12:11

Jeszcze raz w kontrze przyjezdne i udanie na skrzydle Daria Paszek.

12:10

Nieskończony atak po stronie Atomówek. Rozegranie w kontrze do Smarzek, a ta w blok i antenkę!

12:9

Kapitan drużyny Atomu myli się w polu zagrywki. Obita siatka.

12:8

Teraz pewnie w ataku po skosie Ania Miros.

11:8

Tym razem błąd po stronie Atomówek. Piłka rzucona przez jedną z siatkarek gospodyń.

11:7

Pewnie po skosie atakuje Aleksandra Wójcik.

11:6

Walka o piłkę po stronie gości, jednak ten atak zawodniczek z Sopotu był zbyt mocny.

10:6

Skuteczny blok w zespole z Trójmiasta! Tokarska do pary z Anią Miros!

9:6

Podwójne odbicie w drużynie przyjezdnych. Zawodniczki z Sopotu powiększają przewagę.

8:6

Pewnie na skrzydle Klaudia Kaczorowska i to sopocianki prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:6

Znów w kontrze Atomóki, jednak po przekątnej nie trafia Ania Miros.

7:5

Atak Wójcik bez bloku w aut! Uderzenie przez dziurę w bloku.

6:5

Jeszcze jedna kontra sopocianek, jednak teraz Djerisilo zatrzymana blokiem.

6:4

Czujne na siatce sopocianki. Ania Miros do pary z Zuzą Efimienko blokują przyjezdne.

5:4

Z przechodzącej piłki raz jeszcze udanie Zuza Efimienko!

4:4

Jest jeszcze skuteczny blok na środku siatki Zuzy Efimienko.

3:4

Zerwany atak Wójcik! Trafia prosto w siatkę.

2:4

Dłuższa akcja, w której po bloku atakuje pewnie Paszek! Przyjezdne powiększają prowadzenie!

2:3

A teraz jeszcze skuteczny blok zawodniczek z Legionowa!

2:2

Adamek oddaje za darmo na drugą stronę. Nieporozumienie po stronie sopocianek i punkt dla przyjezdnych!

2:1

Jeszcze raz skutecznie z obejścia po ostrym skosie Maja Tokarska!

1:1

Piłka nabita na blok przez zawodniczki gości i aut.

1:0

Od pewnego ataku z obejścia tego seta rozpoczyna Maja Tokarska.

0:0

Drugi set rozpoczęty.

25:23

Pierwszy set skończony.

25:23

Po nerwowej końcówce pewnym atakiem po skosie kończy tego seta Klaudia Kaczorowska!

24:23

Zatrzymana blokiem na skrzydle Ania Miros!

24:22

Jeszcze teraz as serwisowy Malwiny Smarzek!

24:21

Jest jeszcze blok przyjezdnych! Trzeba przyznać, że młode zawodniczki z Legionowa dzielnie walczą w tym spotkaniu.

24:20

Pewny atak po skosie Magdy Damaske i to sopocianki są bliskie wygrania tego seta!

23:20

Teraz błąd zawodniczek gospodyń. Piłka rzucona przez Radenković.

23:19

Coraz ciekawiej w ERGO Arenie. Smarzek pewnie na skrzydle i drugi czas na żądanie Micelliego.

23:18

Na skrzydle prosto w siatkę atakuje Magda Damaske.

23:17

Nieporozumienie w defensywie zawodniczek gospodyń i piłka wpada w boisko.

23:16

W odpowiedzi po prostej skutecznie w ataku Ivana Djerisilo.

22:16

Teraz as serwisowy po tym jak piłka przelatuje po taśmie na stronę sopocianek.

22:15

Jeszcze jedno oczko po stronie przyjezdnych bo udanym ataku.

22:14

W kolejnej akcji skutecznie w ataku zachowuje się Smarzek.

22:13

Kapitalny blok na skrzydle Ivany Djerisilo.

21:13

Świetnie na środku siatki zachowują się zawodniczki przyjezdnych. Jak się okazuje piłka nie dotknęła boiska i powtarzamy punkt.

21:13

Kontra zawodniczek gości, jednak plas wylądował na aucie!

20:13

Po przerwie Wójcik na skrzydle przebija się przez blok Atomówek.

20:12

Jeszcze do tego asem serwisowym popisuje się Maja Tokarska i drugi czas na żądanie szkoleniowca gości!

19:12

Znakomity blok na skrzydle Zuzy Efimienko!

18:12

Minimalny aut po ataku na skrzydle Wójcik! Po prostej nieco się pomyliła zawodniczka przyjezdnych.

17:12

Po przerwie kolejny zerwany atak przyjezdnych przez dziurę w bloku w aut!

16:12

Autowa zagrywka po stronie zawodniczek z Legionovii i to Atomówki dosyć pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

15:12

W ostatnim czasie cios za cios. Kolejny udany atak przyjezdnych.

15:11

Potężny atak Kaczorowskiej po przekątnej obok bloku.

14:11

Kolejny zerwany atak na skrzydle, jednak tym razem piłka po rękach gospodyń.

14:10

Zerwany atak ponad blokiem w wykonaniu zawodniczek gości.

13:10

Po przerwie skuteczny blok po stronie zawodniczek z Sopotu.

12:10

As serwisowy po stronie przyjezdnych! Trafiona Ivana Djerisilo i o czas prosi Micelli!

12:9

Kolejna kontra w wykonaniu przyjezdnych. Bociek na skrzydle pewnie po prostej.

12:8

Zerwany atak Ani Miros!

12:7

Obity blok przez siatkarki gości i piłka na aucie.

12:6

Precyzyjny atak w wykonaniu Miros na skrzydle.

11:6

Jeszcze jeden skuteczny blok Zuzy Efimienko.

10:6

Popsuty serwis w drużynie zawodniczek gości.

9:6

I do tego jeszcze blokiem zatrzymana Klaudia Kaczorowska.

9:5

Teraz pewnie z drugiej linii udanie atakuje Smarzek.

9:4

W odpowiedzi ze środka siatki bardzo pewnie Zuza Efimienko!

8:4

Po przerwie skuteczny blok przyjezdnych.

8:3

Siódmy punkt z rzędu sopocianek i trzeci blokiem i to one prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:3

Kąśliwa kiwka z drugiej linii w wykonaniu Miros. Zawodniczki gości kompletnie zaskoczone.

6:3

Po raz kolejny zerwany atak Moniki Bociek i o czas prosi szkoleniowiec przyjezdnych.

5:3

I znów w bloku gospodynie! Tym razem zatrzymana Iga Chojnacka!

4:3

Jeszcze teraz Miros do pary z Efimienko pewnie w bloku na prawym skrzydle.

3:3

Zerwany atak po stronie przyjezdnych. Autowe uderzenie Moniki Bociek.

2:3

W kolejnej akcji skuteczna jest Ivana Djerisilo.

1:3

Djerisilo na skrzydle kiwa nad blokiem w aut.

1:2

Tak samo w polu serwisowym mylą się gospodynie. Obita siatka przez Maję Tokarską.

1:1

Ale teraz popsuta zagrywka po stronie przyjezdnych.

0:1

Od pewnego ataku rozpoczyna Wójcik przez dziurę w bloku.

0:0

0:0

PGE Atom Trefl Sopot: Djerisilo, Radenković, Tokarska, Efimienko, Miros, Kaczorowska, Balkestein, Damaske, Kaczmar, Łukasik, Cooper, Zaroślińska libero: Durajczyk, Kulig

SK Bank Legionovia Legionowo: Smarzek, Paszek, Szymańska,Szubert, Wójcik, Gajewska, Chojnacka, Połeć, Bociek, Grzelak, Grabka, Rasińska, libero: Pietraszkiewicz, Adamek.

0:0

W zespole spod Warszawy jak zawsze będzie trzeba uważać na Malwinę Smarzek. Młoda zawodniczka zajmuje piąte miejsce w rankingu najlepiej atakujących i ustępuje m.in. wiceliderce tego zestawienia, Zaroślińskiej. Z popularną „Smoku” zamienia się jednak miejscami jeżeli chodzi o ranking najlepiej punktujących. Jest to zarazem jedyna zawodniczka z szeregów Legionovii, która wyróżnia się w ligowych zestawieniach. 11. zespół ligi ustępuje sopociankom zdecydowanie jeżeli chodzi o wszystkie pozostałe elementy siatkarskiego rzemiosła.

0:0

Atomówki do meczu z Legionovią przystąpią po wygranej 3:2 z włoską Nordmeccanicą Piacenza. Mecz rozegrany w środowy wieczór był trzecim z rzędu zakończonym po tie breaku.
- Faktycznie, ta ostatnia seria jest dość ciężka, bo każde z trzech spotkań kończyło się po pięciu setach. Teraz jednak trzeba się skupić, bo dość niedawno w tej zaległej kolejce ORLEN Ligi Legionovia ograła zespół z Bielska-Białej. Mam nadzieję jednak, że uda nam się zachować w tym spotkaniu pełną pulę punktów – mówi Agata Durajczyk, libero PGE Atomu Trefla Sopot.

0:0

Impel, Chemik, MKS Dąbrowa Górnicza i Nordmeccanica – na przestrzeni zaledwie dwunastu dni siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot zmierzyły się z czterema zdecydowanie najtrudniejszymi rywalami na swojej drodze i w ORLEN Lidze, i Lidze Mistrzyń. Wydawałoby się więc, że mecz z Legionovią Legionowo będzie dla nich w pewnym sensie odpoczynkiem i jednocześnie utrzymaniem rytmu meczowego, ale w starciu z 11. drużyną ligi nie będzie można wyciągnąć ręki do przeciwnika. Każdy, kto dotąd tak zrobił, został srogo skarcony przez podwarszawski zespół. Mecz w walentynkowej oprawie rozpocznie się w ERGO ARENIE w tę niedzielę o godzinie 17:00.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

3:0

IŁCapital Legionovia Legionowo: Smarzek, Paszek, Szymańska,Szubert, Wójcik, Gajewska, Chojnacka, Połeć, Bociek, Grzelak, Grabka, Rasińska, libero: Pietraszkiewicz, Adamek