Marex Chorzów – Górnik Polkowice

3:3

finał (2:2)

13.02.2016, 16:00 • Hala Sportowa, Chorzów. • Runda 15 • Dawid Czempisz

Byliśmy świadkami naprawdę świetnego widowiska. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 3:3, co z pewnością nie zadowala żadnej z drużyn. Zawodnikiem spotkania zostaje zdecydowanie Tomasz Rabczak, który trafiał dzisiaj do siatki rywali aż dwa razy. (17:28:48)

39:50

Wiele dzieje się w samej końcówce rywalizacji! Kochman przejął piłkę na linii pola karnego, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

39:21

Z ławki rezerwowych został usunięty jeden z działaczy gości. Drużyna Cuprum miała pretensje do arbitra o nie przyznanie im przedłużonego rzutu karnego.

39:10

Momentalnie mamy odpowiedź gospodarzy! Dubiel po minięciu dwóch rywali obsłużył Rabczaka, ale ten nie zdołał pokonać Wójtowicza strzałem z czterech metrów!

39:02

Jakim cudem nie trafił teraz do siatki Kamil Żbik! Otrzymał on cudowne podanie od Dawida Białego na pierwszym metrze, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej futbolówkę wybijał zawodnik Marexu!

38:15

To już ostatnie dwie minuty tego pojedynku. Sporo ryzykował w tej sytuacji Swatek, ale ostatecznie nie faulował rywala.

38:00

Bramkarz gości zdecydował się teraz podłączyć do ofensywnej akcji swojego zespołu, ale po stracie był zmuszony do faulu na rywalu.

37:35

Trzecie przewinienie w tej odsłonie spotkania zawodników Cuprum Polkowice. Rywale nadal mają pięć na koncie.

37:00

Tomasz Rabczak jest dzisiaj zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku! Znowu po jego akcji Marex był blisko zdobycia bramki.

36:31

Najpierw indywidualną akcją na skrzydle popisał się Tarnówka, a później źle z kontrą wychodzili przyjezdni.

36:12

To już ostatnie minuty tego spotkania. Trzeba przyznać, że nie widać aż tak znacznej różnicy w tabeli pomiędzy drużynami.

35:45

Piłka po interwencji Michała Dubiela trafia w sufit chorzowskiej hali sportowej. W efekcie od autu wznowi drużyna Cuprum.

35:22

Do zdecydowanych ataków przechodzi drużyna Cuprum. Nie potrafią się jednak przedrzeć prze dobrze broniących chorzowian.

34:50

Nieco ponad pięć minut do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Marex skupiony jest teraz na obronie dostępu do własnej bramki.

34:15

Mamy już piąte przewinienie zawodników Marexu Chorzów. Każde kolejne skutkować będzie przedłużonym rzutem karnym.

33:27

Dawid Biały miał okazję na drugie trafienie w tym spotkaniu. Po dobrym podaniu od partnera trafił on tylko w boczną siatkę.

33:13

Masę dobrej roboty wykonuje teraz Tomasz Rabczak. Najpierw był on faulowany przez rywala, ale później niepotrzebnie wdał się w rozmowę z rywalem.

33:00

Nieźle kombinował w tej sytuacji Tomasz Rabczak. Nabił on z rzutu wolnego jednego z rywali, a później już uderzał z bliższej odległości. Został finalnie zablokowany.

32:51

Pierwsze przewinienie w drugiej połowie spotkania Cuprum Polkowice. Marex ma w tej chwili już cztery na koncie.

32:33

Nieźle swoją akcję konstruują teraz goście. Dawid Biały chciał zagrywać do wbiegającego Kamila Żbika, ale ten minął się z piłką.

31:50

Gol dla Marexu!
Po profesorsku zachował się w tej sytuacji TOMASZ RABCZAK!!! Minął on najpierw cudownym zwodem rywala, szukał swoich partnerów, ale ostatecznie zdecydował się na potężny strzał z pięciu metrów w samo okienko bramki Cuprum!!!

31:30

Spokojnie upływają kolejne minuty tego spotkania. Warto zauważyć, że goście nie mają w drugiej połowie jeszcze żadnego przewinienia.

31:17

Łukasz Kubara szarżował teraz z piłką niemal przez całe boisko, a ostatecznie uderzył po ziemi wprost w bramkarza.

30:48

Bezsensownie zachował się w tej sytuacji Krzysztof Wysocki. Najpierw stracił on futbolówkę, a później faulował wyraźnie rywala.

30:08

Bardzo ładnie uruchomił teraz Wysockiego zastawiający się Michał Dubiel! Ostatecznie ten pierwszy trafił tylko w boczną siatkę!

29:40

Gracze Cuprum Polkowice starają się teraz jak najdłużej utrzymać w posiadaniu piłki. Krzysztof Wysocki w tej sytuacji uderzał nad bramką.

29:20

Do końca meczu pozostaje już tylko dziesięć minut. Wynik cały czas jest jednak zdecydowanie sprawą otwartą.

28:55

Gol dla Cuprum!
Kapitalną dwójkową akcję rozegrali goście!!! Najpierw DAWID BIAŁY odegrał do partnera, a później otrzymał podanie zwrotne!!! Nie miał finalnie problemu z trafieniem do pustej już bramki!!!

28:27

Nieźle w tej sytuacji zastawiał się Bartłomiej Tarnówka i próbował zaskoczyć bramkarza uderzeniem z półobrotu.

28:09

Cały wagon szczęścia miał w tej sytuacji Łukasz Leoniak! Po zagraniu głową Kubary piłka trafia w słupek jego bramki! Chwilę później z bliska spudłował Cios!

28:04

Swatek starał się wypuścić na odpowiednią pozycję Tomasza Rabczaka, a były gracz Clearexu minimalnie chybił!

27:35

Zagranie ręką gracza Marexu Chorzów i jest to tym samym trzecie przewinienie tej drużyny w drugiej połowie meczu.

27:10

Drugie przewinienie Marexu Chorzów w tej odsłonie spotkania. Rywale nadal nie mają żadnego faulu na koncie.

27:00

Kubara nieźle został wypatrzony przez Rabczaka na prawej stronie boiska, ale jego uderzenie zostało zablokowane i wyszła piłka na korner.

26:26

Sporo niedokładności mamy teraz w poczynaniach jednego i drugiego zespołu. Wszystko kończy się autem dla gospodarzy.

26:12

Cuprum nie stosuje wysokiego podejścia pressingiem, ale i tak spory problem mają chorzowianie z wyprowadzeniem akcji.

25:32

Tomasz Budzik stara się raz za razem stwarzać partnerom sytuację na skrzydle. Tym razem wywalczył rzut rożny.

25:01

Opanowali teraz sytuację goście pod własnym polem karnym. Ostatecznie Rabczak wywalczył w narożniku boiska aut.

24:39

Pierwszy korner w drugiej połowie dla miejscowego zespołu. Uderza z ostrego kąta Kubara, ale minimalnie obok dalszego słupka.

24:00

Patryk Różycki idealnie przymierzył z dalszej odległości, ale Łukasz Leoniak dzisiaj spisuje się bez zarzutu w bramce!

23:15

Mamy pierwsze przewinienie po zmianie stron. Przepisy wyraźnie przekroczył w tej sytuacji zawodnik gospodarzy.

23:09

Groźnie było teraz pod drugą bramką! Kamil Żbik nadal próbuje mocnymi uderzeniami z dystansu zaskoczyć Leoniaka, ale bezskutecznie.

22:30

Świetną okazję miał teraz z kolei Michał Dubiel! Idealnie dograł mu na piąty metr jeden z partnerów, a jego strzał na wślizgu wybronił intuicyjnie golkiper!

22:05

Bartłomiej Tarnówka nieźle opanował piłkę na linii pola karnego, jednak później nie był już w stanie dojść do pozycji strzeleckiej.

21:41

Od połowy mamy tylko atak pressingiem zawodników Cuprum Polkowice. Jest to i tak zbyt wiele na wyjście z atakiem dla gospodarzy.

21:13

Kamil Żbik był bardzo bliski wyprowadzenia swój zespół na prowadzenie! Otrzymał on dokładne podanie z lewego skrzydła, ale uderzył tylko w boczną siatkę!

20:48

Bardzo szybko po zmianie stron oba zespoły chcą wyjść na prowadzenie, jednak w ich poczynaniach brakuje dokładności.

20:15

Drugą część spotkania rozpoczynają goście. Bardzo szybko z wysokim pressingiem wyszedł Tomasz Rabczak, ale nie przejął futbolówki.

21

Po pierwszej połowie tego spotkania Marex Chorzów remisuje 2:2 z Cuprum Polkowice. Najpierw dwubramkowe prowadzenie objęli goście, ale później w szaleńczą pogoń ruszyli gospodarze i zdołali jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu. Bramki w pierwszej połowie zdobywali Mateusz Kochman oraz Daniel Walasek dla przyjezdnych i Tomasz Rabczak oraz Bartłomiej Tarnówka dla miejscowych. Z pewnością nie zabraknie emocji również po przerwie.

20

19:30

Leoniak podpalił się nieco w tej sytuacji i wybijał piłkę na aut. Wcześniej świetnie w defensywie zachował się Tomasz Rabczak.

19:00

Ostatnia minuta tej części spotkania. Tomasz Budzik próbował łatwym zwodem minąć rywala, a później minimalnie obok słupka uderzał Rabczak.

18:40

Nie zrozumiał się w tej sytuacji Krzysztof Wysocki z partnerem i podawał na skrzydło, gdzie nie było żadnego z zawodników.

18:10

Tym razem to przyjezdny team był bliski zdobycia bramki, ale Leoniak broni kapitalnie strzał Kamila Żbika z siódmego metra!

17:30

Bardzo dobrze teraz udaje się grać w defensywie piłkarzom miejscowego teamu. Na połowie rywali przewinił w tej sytuacji Swatek.

16:55

Cała seria uderzeń zawodników Marexu zza pola karnego. Wszystkie zostają jednak umiejętnie zablokowane.

16:20

Wyraźną przewagę mają teraz zawodnicy Marexu Chorzów. Ratują się jednak pod własnym polem karnym gracze Cuprum Polkowice.

15:45

Piękną akcję wyprowadził zespół gospodarzy z własnej połowy boiska!!! Piłkę na piętnastym metrze otrzymał Michał Dubiel i podał on idealnie piętką do wbiegającego BARTŁOMIEJA TARNÓWKI!!! Doświadczony zawodnik nie miał problemu ze skierowaniem piłki do bramki!!!

15:13

Wójtowicz musiał interweniować w tej sytuacji za własnym polem karnym, ale wybił on futbolówkę na korner.

15:00

To już ostatnie pięć minut pierwszej połowy spotkania. Od rzutu rożnego wznowił zespół Cuprum, ale bez powodzenia.

14:50

Bardzo ostra walka w środkowej strefie boiska. Marex próbuje odzyskać futbolówkę podejściem wysokim pressingiem.

14:00

Łukasz Leoniak starał się dalekim podaniem uruchomić kontrę swojej drużyny, ale nie opanował futbolówki Dubiel.

13:39

Pomylił się teraz Leoniak przy wyprowadzaniu piłki, ale na jego szczęście wszystko kończy się tylko rzutem rożnym.

13:16

TOMASZ RABCZAK podkreśla swoją wysoką dyspozycję bramką dla gospodarzy!!! Otrzymał on podanie z prawego skrzydła w polu karnym i bez trudu wpakował futbolówkę do siatki!!!

13:02

Po rozegraniu rzutu rożnego znowu kapitalnie musiał interweniować Łukasz Leoniak! Idealną robinsonadą wybił on piłkę z linii bramkowej po strzale kapitana gości!

12:41

Dawid Biały miał kapitalną okazję na podwyższenie rezultatu! Popędził on sam na sam z Leoniakiem, ale po uderzeniu z linii pola karnego mamy cudowną interwencję bramkarza!

12:00

Już tylko osiem minut pozostało do zakończenia pierwszej połowy. Rabczak najpierw świetnie odebrał piłkę rywalowi, ale później nie zdecydował się na oddanie strzału.

11:39

Kubara dobrze zastawiał się teraz przed przeciwnikiem i faulował go Kamil Żbik. Będzie rzut wolny dla zespołu Marexu.

11:03

Dopiero drugie przekroczenie przepisów w tym spotkaniu. Stan przewinień na chwilę obecną wynosi 1:1.

10:32

Piękną dwójkową akcję przeprowadził Dubiel oraz Kubara! Ten pierwszy ostatecznie uderzał w krótki róg z ósmego metra, ale kapitalnie interweniuje Wójtowicz!

10:04

Krzysztof Wysocki powalczył z przeciwnikiem przy linii bocznej boiska i wywalczył aut dla swojego teamu.

9:28

Najpierw sytuacyjnie z linii pola karnego uderzał Budzik, a później dobijał Tarnówka, jednak świetnie broni w bramce Wójtowicz.

9:15

Bardzo szybko upływa nam czas w pierwszej połowie tego spotkania. Przewagę mają gospodarze, ale to goście prowadzą już 2:0.

8:35

Dubiel niezłym podaniem na jedenastym metrze obsłużył Budzika, ale uderzenie tego drugiego z woleja było niecelne.

8:03

Pięknie trójkową akcję w kontrze rozegrali miejscowi, ale po podaniu Swatka i opanowaniu piłki Szczyrba przymierzył z piątego metra w bramkarza!

7:40

Po zagraniu Łukasza Kubary z autu uderzał Szczyrba, jednak golkiper był w tej sytuacji dobrze ustawiony i paruje piłkę na aut.

7:30

Kubara ze Szczyrbą wymienili w tej akcji wiele podań na połowie rywali, ale finalnie ten pierwszy został zablokowany.

6:33

Tomasz Rabczak starał się spokojnie opanować piłkę z rywalem na plecach, ale uciekła mu ona za linię boczną boiska.

6:10

Długo swoją akcję rozgrywają chorzowianie, ale starają się lepiej w defensywie grać goście. Podanie Szczyrby do przodu zostało zablokowane.

5:35

Kapitan polkowiczan zachował się rozsądnie w tej sytuacji i zdołał uspokoić atak swojego zespołu.

5:02

Cuprum Polkowice po dłuższym czasie znowu miało okazję na wyprowadzenie akcji, ale szybko traci futbolówkę.

4:43

Idealnym podaniem Łukasz Kubara obsłużył na trzecim metrze Tomasza Rabczaka, a doświadczony zawodnik uderzył technicznie nad poprzeczką!

4:19

Mateusz Kochman odebrał piłkę rozpędzonemu Szczyrbie, a później po indywidualnej akcji uderzył obok bramki Leoniaka.

4:00

Timeout dla gospodarzy.

3:56

Co za początek zespołu gości!!! DANIEL WALASEK ograł prostym zwodem dwóch rywali i mocnym uderzeniem w krótki róg bramki pokonał bezradnego Łukasza Leoniaka!!!

3:15

Na potężne uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się MATEUSZ KOCHMAN i skierował on piłkę idealnie obok muru do bramki Leoniaka!!! Cuprum bardzo szybko obejmuje prowadzenie!!!

3:10

Sebastian Cieśla przyjął piłkę na ósmym metrze i został sfaulowany przez rywala. Był to pierwszy faul w tym meczu.

2:29

Znowu dali o sobie znać w ofensywnej akcji zawodnicy chorzowskiego zespołu, ale uciekła piłka Michałowi Dubielowi za linię końcową.

2:00

Po przyjęciu podania na dziesiątym metrze uderzenia spróbował Łukasz Szczyrba, ale piłka w sporej odległości mija słupek.

1:21

Dominik Swatek miał już swoją drugą kapitalną okazję w tym meczu! Tym razem pognał on po wymianie klepki z partnerem sam na sam i znowu przegrał pojedynek z Wójtowiczem!

1:12

Z pierwszą akcją starali się wyjść goście, ale nie zdołał Kamil Żbik opanować ciężkiego podania na wysokości barku.

0:48

Bardzo szybko przeprowadzane są akcję w początkowym fragmencie tego meczu. Swatek tym razem nie doszedł do podania od Rabczaka.

0:19

Marex Chorzów rozpoczął spotkanie i bardzo szybko stworzył zagrożenie pod bramką rywali! Z linii pola karnego prosto w bramkarza trafił Swatek!

1

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 do relacji Lajfy.com!
Cuprum Polkowice:

Polkowiczanie walczyli bardzo zaciekle w ostatniej serii spotkań z popularnymi Dzikami, ale ostatecznie ulegli im w Lublinie 2:1. Po tym wyniku plasują się oni na siódmej pozycji w tabeli i mają na koncie 21. punktów. Jest to już bardzo duża przewaga nad strefą spadkową, a przy okazji strata dziesięciu oczek do lidera. Team ma przy okazji dodatni bilans bramkowy (57:54).
Marex Chorzów:

Chorzowianie z pewnością są jednym z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Aktualnie team ten zajmuje drugą pozycję w ligowej tabeli i ma na koncie 29. punktów. Do liderującego Heiro Rzeszów traci tylko dwa oczka. Marex nie zdobywa zbyt wielu bramek, ale z kolei bardzo mało ich traci (46:31). W ostatniej kolejce po zaciętym pojedynku pokonała ekipa z Górnego Śląska 4:2 Futsal Nowiny.
Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami ciekawego spotkania w ramach piętnastej kolejki I Ligi Futsalu grupy Południowej. Walczący nadal o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej Marex Chorzów zmierzy się na własnym parkiecie z Cuprum Polkowice. Miejscowi będą zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale należy mieć na uwadze, że zespół gości z pewnością łatwo się nie podda i będzie walczył o pełną pulę.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

3:3

finał (2:2)

Gole: 14. Rabczak, 16. Tarnówka, 32. Rabczak – 4. Kochman, 4. Walasek, 29. Biały

Kartki:   38. Wójtowicz (CUP)

Marex Chorzów: Leoniak, Ambroży, Płaczek – Kubara, Szczyrba, Swatek, Rabczak, Budzik, Tarnówka, Wysocki, Dubiel.

Górnik Polkowice: Duda, Wójtowicz – Żbik, Cieśla, Kochman, Biały, Cios, Mróz, Różycki, Gruszecki, Walasek.

Główny: Bogusław Wójcik(Śląski ZPN)
Drugi: Henryk Bąk (Śląski ZPN)
Trzeci: Krzysztof Bernaś (Śląski ZPN)