PlusLiga

Trefl Gdańsk – PGE GiEK Skra Belchatow

3:0

finał (25:17, 25:20, 25:16)

13.02.2016, 14:52 • Ergo Arena, Gdańsk • 17. kolejka • Piotr Grabowski (@@19pjotr93)

0:0

Fantastyczne zwycięstwo gdańszczan. Nikt się chyba tego nie spodziewał. Gospodarze zagrali fenomenalnie i pokazali, że mogą walczyć o Mistrzostwo. Wygrana w takim stosunku to pogrom. Gdańszczanie pokazali, że w spotkaniach jak ten mobilizują się na maksa. Pojedynek jednostronny, bo Skra zdobyła bardzo mało punktów. Popis Trefla, który grał świetnie! (16:27:17)

25:16

Trzeci set skończony.

25:16

As serwisowy Marco Falaschiego kończy to niesamowite spotkanie!

24:16

Sebastian Schwarz pewnie z drugiej linii i to gdańszczanie mają piłkę na wagę meczu!

23:16

Ajj popsuta zagrywka Wojtka Grzyba. Minimalnie autowy serwis środkowego Trefla!

23:15

Wojtek Grzyb skutecznie na środku siatki! Coraz bliżej sensacji!

22:15

Zerwany atak Wlazłego, jednak piłka po drodze ociera się o ręce gdańskiego bloku.

22:14

I jeszcze raz on! Sebastian Schwarz bardzo pewnie na skrzydle nabija na blok rywali.

21:14

Kontra siatkarzy gospodarzy, jednak blokiem zatrzymany Murphy Troy!

21:13

Niezawodny jest dziś Sebastian Schwarz! Kolejny pewny atak tego zawodnika!

20:13

Ze środka siatki udanie atakuje Wrona, ale to gospodarze są coraz bliżej wygranej za trzy punkty!

20:12

A teraz do tego jeszcze na skrzydle blokiem zatrzymany Mariusz Wlazły!

19:12

Gdańszczanie dostają za darmo i w kontrze o blok obija Troy i piłka daleko na aucie!

18:12

Autowy atak przyjezdnych! Znów w gazie gospodarze!

17:12

Popsuta zagrywka Marcina Janusza i 17 oczko trafia na konto gospodarzy.

16:12

Coraz ciekawiej! As serwisowy po stronie bełchatowian!

16:11

Czwarty punkt z rzędu. Z przechodzącej piłki na środku siatki udanie Wrona i o czas prosi Andrea Anastasi!

16:10

Kolejny punkt dla przyjezdnych. Obity blok i piłka na aucie!

16:9

Jeszcze w kontrze zawodnicy gości i Facundo Conte pewnie po prostej.

16:8

Po przerwie skutecznie na skrzydle atakuje Conte!

16:7

To jest pogrom! Potrójny blok gospodarzy i to oni bardzo pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

15:7

Jeszcze jeden as serwisowy Mateusza Miki!

14:7

Troy i Gawryszewski pewnie w bloku!

13:7

Uriarte przy rozegraniu wpada w siatkę! To co się dzisiaj dzieje jest niesamowite! O czas prosi Falasca!

12:7

Powiększa się przewaga gospodarzy! Uriarte przegrywa pojedynek na siatce z Gawryszewskim!

11:7

Jeszcze asem serwisowym popisuje się Mateusz Mika!

10:7

Jest odpowiedź i na skrzydle udanie Mika!

9:7

Pewnie w ataku tym razem zawodnicy gości.

9:6

A po przerwie as serwisowy Falaschiego! Czas dla gości!

8:6

Zepsuta zagrywka Marechala i gospodarze prowadzą na pierwszej przerwie!

6:5

Jest odpowiedź rywali.

6:4

Blok gospodarzy!

5:4

Na środku siatki bardzo pewnie Wojtek Grzyb.

4:4

Baaaardzo duży aut po serwisie Troya!

4:3

Przyjezdni skacząc do bloku wpadają w siatkę!

3:3

Teraz Schwarz nabija na blok, a piłka na aucie!

2:3

Jeszcze raz udanie w bloku bełchatowianie! Teraz na skrzydle zatrzymany Troy!

2:2

Kolejna kontra gdańszczan, jednak blokiem zatrzymany Schwarz.

2:1

Po dłuższej akcji udanie na skrzydle Troy! Pewny atak po bloku w aut!

1:1

Teraz popsuta zagrywka Uriarte i mamy remis na tablicy wyników.

0:1

Od prowadzenia rozpoczynają przyjezdni. Pewny atak po prostej Wlazłego.

0:0

Trzeci set rozpoczęty.

25:20

Drugi set skończony.

25:20

Zerwany atak Rodrigueza i to gospodarze wygrywają drugiego seta w tym spotkaniu!

24:20

Czunkiewicz psuje zagrywkę i trafia serwisem prosto w siatkę.

24:19

Świetna obrona Miki i w kontrze rozegranie do Sebastiana Schwarza, który skutecznie po skosie w sam narożnik boiska i to gdańszczanie mają piłkę na wagę seta!

23:19

Świetne rozegranie jedną ręką w wykonaniu Falaschiego. Podaje do Troya, a ten z wykorzystaniem rąk rywala pewnie atakuje daleko w aut!

22:19

Od razu reakcja Andrei Anastasiego i czas na żądanie szkoleniowca gospodarzy!

22:19

Chyba najdłuższa akcja w tym spotkaniu, w której obie drużyny grają świetnie w obronie. W końcu to Marechal na skrzydle obija blok i punktuje!

22:18

Tym razem Mateusz Mika psuje serwis. Obita siatka przyjmującego z Trefla.

22:17

Kapitalny skrót na środek siatki i pewnie bez bloku atakuje nie do obrony Gawryszewski!

21:17

Z obejścia pewnie uderza po prostej Karol Kłos!

21:16

Israel Rodriguez teraz myli się w polu zagrywki i serwuje daleko w aut!

20:16

Po przerwie Rodriguez przez potrójny blok trafia i zdobywa 16 oczko dla swojej drużyny.

20:15

Karol Kłos przy ataku ze środka siatki nie trafia w boisko i o kolejny czas w tym secie prosi Miguel Falasca!

19:15

Popsuta zagrywka Gromadowskiego! Obita siatka!

18:15

Conte atakuje kiwką w aut, jednak gdańszczanie skacząc do bloku wpadają w siatkę.

18:14

Popsuta zagrywka Andrzeja Wrony. Środkowy przyjezdnych serwisem obija taśmę.

17:14

Zerwany atak Sebastiana Schwarza, który nad blokiem atakuje w aut.

17:13

Ale teraz w polu serwisowym myli się Murphy Troy i trafia prosto w siatkę.

17:12

Sebastian Schwarz dziś nie zawodzi! Jeszcze raz na skrzydle przez podwójny blok rywali!

16:12

Świetnie w defensywie gospodarze, jednak w kontrze na środku siatki nie trafia w boisko Grzyb.

16:11

Cóż za ofiarna obrona gdańszczan! Ostatecznie z czegoś kompletnie niemożliwego robią punkt! Falaschi przebija upadając na drugą stronę z okolic 9 metra i piłka po taśmie spada po stronie rywala i to znów Trefl prowadzi bardzo pewnie na drugiej przerwie technicznej!

15:11

W kolejnej akcji Troy na skrzydle pewnie nabija na ręce rywali i piłka na aucie!

14:11

Jeszcze jedna świetna zagrywka Uriarte. Kontra bełchatowian, w której skutecznie na środku siatki Andrzej Wrona.

14:10

As serwisowy Uriarte! Świetna zagrywka Argentyńczyka!

14:9

Tak samo przy serwisie nieudanie Mateusz Mika.

14:8

Ale teraz popsuta zagrywka po stronie Skry.

13:8

Zatrzymany blokiem na prawym skrzydle Mateusz Mika. Wcześniej jednak świetnie w defensywie spisywali się gracze gospodarzy.

13:7

Nieudany atak Facundo Conte! Zerwany atak Argentyńczyka, który atakuje wysoko ponad blokiem w aut!

12:7

Potężny atak praktycznie na czystej siatce w wykonaniu Murphy Troya!

11:7

Tym razem udanie pewnie na środku siatki atakuje Karol Kłos.

11:6

Pojedynczy blok na środku siatki Bartka Gawryszewskiego! Wcześniej ofiarna obrona Wojtka Grzyba, która także zasługuje na uwagę!

10:6

Przechodząca piłka po serwisie Grzyba. Szybka kontra i rozegranie na środek do Bartka Gawryszewskiego, który w punkt i o czas prosi szkoleniowiec bełchatowian!

9:6

Po przerwie w bloku na skrzydle skutecznie Gawryszewski do pary z Falaschim!

8:6

Kapitalny atak na skrzydle w wykonaniu Mateusza Miki i to gospodarze prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:6

Potężna zagrywka Mariusza Wlazłego i bez szans w przyjęciu gdańszczanie!

7:5

Autowa zagrywka po stronie bełchatowian.

7:4

W kontrze po skosie nie trafia Marechal!

6:4

W odpowiedzi skutecznie ze środka siatki atakuje Andrzej Wrona.

6:3

Przy serwisie jednak Facundo myli się i serwuje w aut!

5:3

W kolejnej akcji Argentyńczyk pewnie na skrzydle.

5:2

Conte w kontrze myli się i uderza w aut!

4:2

Błąd po stronie bełchatowian, którzy mylą się przy siatce i nie wyprowadzają ataku. Challenge pokazuje, że to gospodarze popełnili błąd.

4:1

Do tego jeszcze asem serwisowym popisuje się Mateusz Mika!

3:1

Teraz jednak przyjezdni mylą się w polu zagrywki.

2:1

Conte na skrzydle przepycha się przez blok.

2:0

Zatrzymany blokiem Mariusz Wlazly! Jak na razie gospodarze grają świetnie blokiem!

1:0

Od świetnego ataku po prostej drugą partię rozpoczyna Murphy Troy!

0:0

Drugi set rozpoczęty.

25:17

Pierwszy set skończony.

25:17

I znów blok gdańszczan i znów w roli głównej Sebastian Schwarz i to gospodarze dosyć pewnie wygrywają pierwszego seta w tym spotkaniu!

24:17

Pojedynczy blok na prawym skrzydle Wojtka Grzyba i to gdańszczanie mają piłkę na wagę seta!

23:17

Jeszcze raz w natarciu gdańszczanie. Na skrzydle blok obija Schwarz i piłka na aucie!

22:17

Kolejna kontra w wykonaniu gospodarzy i po skosie ponownie udanie Sebastian Schwarz!

21:17

Nieudany serwis po stronie przyjezdnych i ta przewaga gospodarzy cały czas się utrzymuje!

20:17

Przebija się przez blok Mariusz Wlazły! Mieści piłkę między blokiem a siatką.

20:16

Szczęśliwa zagrywka Miki przelatuje po taśmie na drugą stronę i wpada w boisko!

19:16

Po przerwie autowa zagrywka po stronie bełchatowian!

18:16

Nieskończony atak gospodarzy. Kontra przyjezdnych i atak Marechala po ostrym skosie ląduje w boisku. O czas prosi Andrea Anastasi!

18:15

Jeszcze raz pewnie po prostej Israel Rodriguez, teraz z wykorzystaniem rąk blokujących rywali.

18:14

Z wykorzystaniem bloku Mika kiwa na skrzydle! Co prawda na początek arbiter twierdził, że tego bloku nie było, jednak challenge mówi inaczej!

17:14

Kapitalny atak po prostej w sam narożnik boiska w wykonaniu Rodrigueza.

17:13

Jak trwoga to do Troya! Schwarz nie kończy, jednak w kolejnej akcji Amerykanin wyręcza pozostałych kolegów i pewnie atakuje!

16:13

Dotknięta siatka przez jednego z zawodników gospodarzy.

16:12

Pewnie w ataku po przerwie Facundo Conte z wykorzystaniem bloku.

16:11

Jeszcze raz na skrzydle bardzo pewnie Sebastian Schwarz i na drugiej przerwie technicznej bardzo pewnie prowadzą gospodarze tego pojedynku!

15:11

Po przerwie pewny atak Wlazłego przez potrójny blok. Atakujący Skry trafia w okolice 9 metra.

15:10

Co za zagrywka Amerykanina! As serwisowy Troya po prostej i drugi czas na żądanie dla Miguela Falasci!

14:10

Kontra Skry nieskończona. Trefl to wykorzystuje i rozgrywa do Troya, który po prostej z wykorzystaniem bloku na aut!

13:10

Facundo Conte nabija na blok gdańszczan i piłka na aucie!

13:9

I ponownie w kontrze Trefl! Tym razem podanie na skrzydło do Schwarza, który pewnie po skosie przez dziurę w bloku!

12:9

I znów w kontrze gdańszczanie. Ponownie rozegranie do Troya, który z wykorzystaniem rąk rywali wybija na aut!

11:9

Świetna kontra gdańszczan i pewny atak po prostej Troya! Do tego zawodnicy gości jeszcze wpadają w siatkę.

10:9

Teraz jednak popsuta zagrywka Nicholasa Marechala!

9:9

Zerwany atak po stronie bełchatowian! O challenge proszą przyjezdni i jak się okazuje było po bloku!

9:8

Atak z drugiej linii i środka siatki Schwarza na potrójnym bloku autowy, jednak goście wpadają w siatkę!

8:8

Po skosie udanie Marechal. Piłka przelatuje przez ręce pojedynczego bloku Murphy Troya.

8:7

Teraz pewne rozegranie na środek siatki, gdzie Bartek Gawryszewski atakuje pewnie w punkt i to gdańszczanie prowadzą minimalnie na pierwszej przerwie technicznej!

7:7

Nieporozumienie w rozegraniu po stronie gospodarzy i w końcu piłka na aucie i mamy remis na tablicy wyników.

7:6

Pierwszy autowy atak Murphy Troya. Po skosie nad blokiem w aut.

7:5

Ale teraz w polu zagrywki myli się Wojtek Grzyb. Minimalnie autowy serwis.

7:4

Cóż za kiwka Marco Falaschiego! Na środku siatki i rywale bez szans!

6:4

Przez dziurę w bloku gdańszczan pewnie po przekątnej jeszcze raz uderza Mariusz Wlazły!

6:3

W odpowiedzi świetna kiwka Schwarza nad blokiem i Skra kompletnie zaskoczona tym zagraniem Niemca!

5:3

Do trzech razy sztuka! Po przerwie w ataku po prostej w sam narożnik boiska trafia Mariusz Wlazły!

5:2

Potężny zagrywka Troya. Problemy w przyjęciu rywali i atak prosto w siatkę. O czas prosi Miguel Falasca!

4:2

Jeszcze zatrzymany blokiem na skrzydle Mariusz Wlazły! Tym razem Schwarz do pary z Grzybem!

3:2

I jeszcze raz bełchatowianie mylą się w polu zagrywki. Teraz źle Srecko Lisinac.

2:2

Minimalnie autowa zagrywka Gawryszewskiego, który flotem serwuje w aut.

2:1

Kapitalny, pojedynczy blok na skrzydle w wykonaniu Schwarza!

1:1

Tym razem popsuta zagrywka Nicholasa Marechala. Francuz serwisem obija siatkę.

0:1

Na początek zawodnicy gdańskiej drużyny wpadają w siatkę skacząc do bloku.

0:0

0:0

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Stępień, Falaschi, Schulz, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Ratajczak, Mika, Hebda, Czunkiewicz libero: Gacek

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Marcyniuk, Kłos, Conte, Wrona, Janusz, Uriarte, Stanković, Gromadowski, Rodriguez, Marechal libero: Piechocki, Milczarek.

0:0

W pierwszym meczu tych obu drużyn w sezonie Skra okazała się zdecydowanie lepsza. W listopadzie bełchatowianie wygrali w stosunku 3:0 pokazując już wtedy swoją moc.

0:0

A Skra w tym sezonie zamierza walczyć do końca. Po zeszłym niezbyt udanym sezonie przyszedł czas na triumf w lidze. Czy są na to szanse? Wygrana z ZAKSĄ pokazuje, że bełchatowian stać na Mistrzostwo, jednak najpierw muszą wygrać z LOTOSem, a to nie będzie łatwe zadanie.

0:0

Przed gdańszczanami trudny okres. Sobotni pojedynek ligowy ze Skrą to początek drogi przez "mękę". We wtorek w trójmiejskiej ERGO Arenie będzie można zobaczyć Zenit Kazań, a następnie w kolejną sobotę rywalem żółto-czarnych będzie Jastrzębski Węgiel. LOTOS jednak nie zamierza odpuszczać i walczyć z każdym o pełną pulę.

0:0

Sytuacja w tabeli pokazuje jednak, że obie drużyny są blisko siebie. Gdańszczanie na te chwilę tracą do bełchatowian 5 punktów i mają jeden zaległy mecz. Będzie to spotkanie bardzo istotne, na wagę nawet 6 punktów, bo jak Skra wygra to odskoczy LOTOSowi na 8 punktów i raczej Trefl nie będzie już miał szansy na awans do finału rozgrywek. Trzeba jednak pamietać, że LOTOS we własnej hali jest bardzo mocny i mobilizuje się na spotkania z mocnymi przeciwnikami.

0:0

Czekają nas spore emocje. Świeżo upieczony zdobywca Pucharu Polski przyjeżdża do ERGO Areny by zmierzyć się ze zdobywcą tego Pucharu z zeszłego roku. To może być naprawdę ciekawy pojedynek, bo bełchatowianie w zeszłym roku zostali odprawieni przez gdańszczan w półfinale rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Jak będzie teraz? Ewidentne dyspozycja Skry jest zdecydowanie lepsza, ale LOTOS umie zaskakiwać.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.

3:0

PGE GiEK Skra Belchatow: Lisinac, Wlazły, Marcyniuk, Kłos, Conte, Wrona, Janusz, Uriarte, Stanković, Gromadowski, Rodriguez, Marechal libero: Piechocki, Milczarek