13.02.2016, 18:30 • Stamford Bridge, Londyn • Runda 26 • Sebastian

90. Andros Townsend (NEW) - 5:1

90

Gol dla Newcastle!
Strzelcem bramki ANDROS TOWNSEND.

Trafienie na otarcie łez po wysokiej porażce, ale chociaż widowiskowe, ponieważ Townsend umieścił piłkę w bramce mocnym uderzeniem z 20. metra!

83

83. Bertrand Traoré (CHE) - 5:0

83

Gol dla Chelsea!
Strzelcem bramki BERTRAND TRAORÉ.

5:0! Nokaut, nawet nie ma liczenia. Piłka krążyła między zawodnikami Chelsea Londyn jak po sznurku, aż Azpilicueta zagrał ją płasko ze skrzydła w pole bramkowe, a tam Traore dopełnił dzieła zniszczenia.

59

59. Pedro (CHE) - 4:0

59

Strzelcem bramki PEDRO.

Po podaniu Fabregasa z głębi pola Pedro zgrał sobie piłkę głową i mając przed sobą tylko bramkarza, strzelił bezlitośnie w narożnik bramki. 4:0 dla Chelsea Londyn, a stoperzy Newcastle United mają się nad czym pozastanawiać!

17

17. Willian (CHE) - 3:0

17

Strzelcem bramki WILLIAN.

Następna, niewymuszona strata Newcastle na własnej połowie i Chelsea Londyn powiększa swoją przewagę. Sytuację mógł uratować Coloccini, ale zbierał się jak żółw do piłki i wyprzedził go Diego Costa. Hiszpan uruchomił podaniem Williana, który z bliska huknął do bramki Elliota na 3:0!

9

9. Pedro (CHE) - 2:0

9

Pedro odebrał piłkę, którą Newcastle United rozgrywało niezdarnie na własnej połowie. Świetny przechwyt i w sytuacji sam na sam pozostało pokonać Elliota. Tak Chelsea objęło dwubramkowe prowadzenie!

5

5. Diego Costa (CHE) - 1:0

5

Strzelcem bramki DIEGO COSTA.

Błyskawiczny cios zespołu, który ruszył do ataku od pierwszego gwizdka! Willian zagrał prostopadle, a człowiek w masce – Diego Costa wyskoczył w tempo, po czym strzelił sprytnie, wślizgiem do bramki. Chelsea już ma gola zaliczki!

5:1

finał (3:0)

Gole: 5. Diego Costa, 9. Pedro, 17. Willian, 59. Pedro, 83. Traoré – 90. Townsend

Kartki:   19. S. Taylor (NEW), 61. Shelvey (NEW)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 3:2. Rzuty rożne: 8:5. Spalone: 2:1. Foule: 11:16.

Chelsea F.C.: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C) (38. Baba), Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Pedro, Willian (80. Loftus-Cheek), Hazard – Diego Costa (60. Traoré).
Zmiany: Begović – Baba, Obi Mikel, Traoré, Kenedy, Rémy, Loftus-Cheek.

Newcastle United: Elliot – Janmaat, S. Taylor, Coloccini (C), Aarons – Shelvey, Tioté (67. Lascelles) – Moussa Sissoko, Wijnaldum (46. Colback), Townsend – A. Mitrović (70. Doumbia).
Zmiany: Darlow – Colback, Lascelles, Ayoze Pérez, Saivet, Doumbia, Rivière.

Sędziowie: Roger East