5:1

finał (3:0)

13.02.2016, 18:30 • Stamford Bridge, Londyn • Runda 26 • Sebastian

80

Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu ostatnia zmiana. Loftus-Cheek za Williana, który zanotował w sobotnim spotkaniu gola i asystę.

70

Czas na ostatnią zmianę w obozie gości. Doumbia za Mitrovicia, któremu coś doskwierało od początku drugiej części po twardym starciu z przeciwnikiem.

67

Zmiana u gości. Ciekawe, czy wpłynie jakoś na obraz widowiska. Lascelles na boisku, natomiast Tiote poza nim.

60

Po godzinie spotkania zmiana numer dwa u londyńczyków. Traore zastąpił Diego Costę, który dziś spisał się na medal.

46

Jedna zmiana w obozie gości w przerwie. Niekoniecznie ofensywna. Paradoksalnie. Colback za Wijnalduma.

38

Terry ucierpiał wskutek pojedynku z Mitroviciem. Stoper nie ryzykuje i zgłosił konieczność zmiany. Za doświadczonego Anglika wbiegł na boisko Baba.

5:1

finał (3:0)

Gole: 5. Diego Costa, 9. Pedro, 17. Willian, 59. Pedro, 83. Traoré – 90. Townsend

Kartki:   19. S. Taylor (NEW), 61. Shelvey (NEW)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 3:2. Rzuty rożne: 8:5. Spalone: 2:1. Foule: 11:16.

Chelsea F.C.: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C) (38. Baba), Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Pedro, Willian (80. Loftus-Cheek), Hazard – Diego Costa (60. Traoré).
Zmiany: Begović – Baba, Obi Mikel, Traoré, Kenedy, Rémy, Loftus-Cheek.

Newcastle United: Elliot – Janmaat, S. Taylor, Coloccini (C), Aarons – Shelvey, Tioté (67. Lascelles) – Moussa Sissoko, Wijnaldum (46. Colback), Townsend – A. Mitrović (70. Doumbia).
Zmiany: Darlow – Colback, Lascelles, Ayoze Pérez, Saivet, Doumbia, Rivière.

Sędziowie: Roger East