4:0

finał (1:0)

31.01.2016, 17:00 • Nouveau Stade de Bordeaux • Runda 23 • Sebastian

81

Ostatnia dziś zmiana u gospodarzy. Toure za Vadę na ostatnie, około 10 minut spotkania.

76

Duże brawa dla Diabate za występ przeciwko Rennes. Jego dwa gole ustawiły scenariusz widowiska i prawdopodobnie przyczynią się do zwycięstwa. Za niego Crivelli.

73

Traore za zmęczonego już Plasila. Doświadczony, środkowy pomocnik może obejrzeć końcówkę meczu na spokojnie.

61

Mamy na boisku Polaka. Kamil Grosicki za nieefektywnego Ntepa i ma pół godziny, by uratować mecz przyjezdnym.

46

Pierwsza reakcja z ławki Rennes już w przerwie. Nie ma na co czekać trener. Dembele ma wzmocnić ofensywę, a Sylla już zakończył występ.

4:0

finał (1:0)

Gole: 29. Diabaté, 51. Diabaté, 67. Rolán, 90+2. T. Touré

Kartki:   48. Guilbert (BOR), 59. Contento (BOR) – 71. André (REN)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 15:2. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:3. Foule: 9:11.

Girondins Bordeaux: Prior – Biyogo Poko, Guilbert, Yambéré, Contento – Plašil (73. A. Traoré), Chantôme, Vada (81. T. Touré) – Rolán, Diabaté (76. Crivelli), Ounas.
Zmiany: Bobe de Belleville – Traoré, T. Touré, A. Traoré, Crivelli, Poundjé.

Stade Rennes: Costil – Danzé, Mexer, Armand, M'Bengue – Fernandes, Sylla (46. Dembèlé), André – Sio, Quintero, Ntep (61. Grosicki).
Zmiany: Sorin – Zeffane, Diagné, Doucouré, Grosicki, Boga, Dembèlé.

Sędziowie: Mikael Lesage