Arka Gdynia (K) – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

27:24

finał (14:13)

06.01.2016, 16:00 • Arena Gdynia, Gdynia • 12. kolejka • Maciej Jędrzejczyk

W drugiej połowie przeżyliśmy prawidziwy rollercoaster, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. W końcówce świetnie broniła Gapska, dzięki czemu jej drużyna odniosła ważne zwycięstwo nad dobrze spisującą się ekipą Łączpolu. Świetne derby Trójmiasta w wykonaniu obu drużyn!
Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostał relacje na portalu LAJFY.COM! (17:30:32)

Koniec meczu. (27:24)

60

W ostatnich sekundach trafia Mazurek. (27:24)

59

Dobrze w ostatnich minutach bronią gospodynie. (26:23)

59

Faulowana w ofensywie Stachowska. (26:23)

59

Timeout dla gości. (26:23)

59

Kobylińska powiększa przewagę. (26:23)

58

Faulowana w ofensywie Kulwińska. (25:23)

57

Nad poprzeczką rzuca Mazurek. (25:23)

57

W poprzeczkę trafia Kozłowska. (25:23)

56

Kobylińska powiększa przewagę nad przeciwniczkami. (25:23)

55

Kozłowska blokuje rzut rywalki. (24:23)

55

Faulowana w ofensywie Stachowska. (24:23)

48

W słupek z dystansu trafia Skonieczna. (21:22)

45

Siódmiak pewnym rzutem z siedmiu metrów pokonuje Gapską. (20:22)

45

Wykluczona zostaje Kozłowska. (20:21)

45

Obok bramki rzuca Łabuda. (20:21)

44

Siódmiak mimo asekuracji rywalek umieszcza piłkę w siatce. (20:21)

44

Kozłowska pokonuje Obrębalską. (20:20)

43

Na prowadzenie wyprowadza drużynę Mazurek. (19:20)

42

Wykluczona zostaje Dunja (19:19)

41

Wyrównują goście. (19:19)

41

Piłkę traci Karwecka na rzecz Kulwińskiej, błąd koleżanki naprawia Ciura. (19:18)

41

Dobra obrona w wykonaniu Obrębalskiej. (19:18)

39

Zmniejsza straty Łączol. (19:18)

39

Timeout dla gości. (19:17)

38

Między rękami Obrębalskiej do siatki trafia Kobylińska. (19:17)

37

Ze skrzydła w słupek trafia Ciura. (18:17)

37

Ukarana zostaje Stachowska. (18:17)

37

Kontrę swojego zespołu na bramkę zamienia Łabuda. (18:17)

36

Natychmiast odpowiadają goście. (17:17)

36

Kobylińska pokonuje Obrębalską. (17:16)

34

Z siedmiu metrów do bramki trafia Siódmiak. (16:16)

34

Wykluczona zostaje Stanulewicz. (16:15)

34

Kobylińska trafia z rzutu karnego. (16:15)

33

Wyrównują zawodniczki Łączpolu. (15:15)

32

Ze skrzydła do siatki trafia Łabuda. (15:14)

31

Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobywają goście. (14:14)

31

Druga połowa rozpoczęta. (14:13)
Dobrze spotkanie rozpoczęły zawodniczki Łączpolu, które jako pierwsze wyszły na prowadzenie, ostatecznie do szatni schodzą z jedną bramką straty do rywalek. Mecz ma dobre tempo, oglądamy bramkę za bramką, tegoroczny beniaminek zawiesił wysoko poprzeczkę wicemistrzyniom Polski.

30

Pierwsza połowa skończona. (14:13)

30

Kobylińska pewnie z rzutu karnego. (14:13)

30

Przez przypadek piłka dociera do Siódmiak, która wyrównuje stan spotkania. (13:13)

29

Rzut Pasternak dobrze broni Kordowiecka. (13:12)

29

Przejmuje piłkę Galińska, pędzi sam na sam z Obrębalską, ale trafia w poprzeczkę zawodniczka Vistalu! (13:12)

28

Stachowska zmniejsza straty do gospodyń. (13:12)

27

Dobrze w obronie goście! (13:11)

25

Galińska zwiększa przewagę swojej drużyny. (13:11)

24

Stachowska umieszcza piłkę w siatce. (12:11)

23

Pozostawiona bez krycia Galińska wchodzi jak nóż w masło w obronę Łączpolu i bez problemu pokonuje Obrębalską. (12:10)

23

Timeout dla gospodarzy. (11:10)

22

Siódmiak pokonuje Kordowiecką. (11:10)

22

Niecelnie podaje Skonieczna, przejmuje Kulwińska. Podanie na skrzydło do Łabudy, która trafia tylko w słupek! (11:9)

20

Ze skrzydła bramkę zdobywa zawodniczka Łączpolu. (11:9)

19

Kobylińska z rzutu karnego powiększa przewagę Vistalu. (11:8)

19

Wykluczona zostaje Lipska. (10:8)

19

Zablokowany rzut skoniecznej. (10:8)

18

Kobylińska mocnym rzutem umieszcza piłkę w siatce. (10:8)

18

Siódmiak pewnym rzutem z siedmiu metrów pokonuje Kordowiecką. (9:8)

17

Timeout dla gości. (9:7)

17

Niepilnowana Dunja zdobywa bramkę. (9:7)

16

Obok bramki rzuca Kozłowska. (8:7)

16

Z kontrą rusza Lipska, świetnie w tej sytuacji zachowała się Kordowiecka, która obroniła rzut przeciwniczki. (8:7)

15

Piłkę rywalce odbiera Kobylińska. (8:7)

15

Ponownie dobrze broni Kordowiecka. (8:7)

14

Żółtym kartonikiem ukarana zostaje Lipska. (8:7)

14

Podanie ze skrzydła do Dunji, ta ogrywa rywalki i pokonuje Obrębalską. (8:7)

13

Z rzutu karnego trafia zawodniczka Łączpolu. (7:7)

13

Siódmiak ukarana żółtą kartką. (7:6)

12

Dobra obrona w wykonaniu Kordowieckiej. (7:6)

12

Kartonik koloru żółtego za swój faul ogląda Dunja. (7:6)

11

Kobylińska wyprowadza drużynę na prowadzenie. (7:6)

10

Szybko odpowiadają rywalki. (6:6)

9

Kobylińska ze skrzydła zdobywa bramkę. (6:5)

8

Kontra gości, dobrze blokuje Kozłowska. (5:5)

8

Znakomicie broni Obrębalska. (5:5)

7

Żółtą kartką ukarana Łabuda. (5:5)

7

Rozciągnięcie akcji na skrzydło do Pasternak, która zdobywa bramkę. (5:5)

5

Kulwińska ponownie wyprowadza swój zespół na prowadzenie. (4:3)

4

Natychmiast odpowiada drużyna Łączpolu. (3:3)

4

Kozłowska pokonuje Dobrowolską! (3:2)

4

Ze skrzydła do bramki trafia Ciura. (2:2)

3

Kulwińska w solowej akcji, oddaje celny rzut na bramkę, piłka po drodze ociera się o rękę Dobrowolskiej i wpada do siatki. (2:1)

2

Wyrównuje Kozłowska. (1:1)

2

Wynik spotkania otwiera Mazurek. (0:1)

1

Niecelne podanie Dunji do Kulwińskiej, zacznie Dobrowolska. (0:0)

1

Pierwsza akcja gospodyń i faulowana w ofensywie Kulwińska. (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

Vistal Gdynia: Gapska, Szwonka, Kordowiecka – Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Dunja, Kulwińska

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Sielska, Dobrowolska – Pasternak, Kwiatkowska, Mazurek, Pesel, Stachowska, Siódmiak, Neitsch, Obrębalska, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk.
Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, dlatego zapraszam gorąco na relację z derbów Trójmiasta w środę o godzinie 16:00 na portal LAJFY.COM!
W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami na inaugurację sezonu świetnie radziły sobie gdańszczanki, które do przerwy sensacyjnie prowadziły z Vistalem 15:12. Po zmianie stron gdynianki wzięły się za odrabianie strat, dzięki czemu pokonały swoje rywali stosunkiem bramek 27:24.
Na spotkanie zamykające pierwszą część sezonu zawodniczki z Gdańska odbyły podróż do Elbląga, by tam zmierzyć się ze Startem. Do przerwy gospodynie prowadziły aż ośmioma bramkami (20:12), po zmianie stron wciąż były ekipą przeważającą i ostatecznie zwyciężyły wynikiem 32:23.
Drużyna Łączpolu w połowie sezonu znajduje się na siódmym miejscu. Beniaminek na swoim koncie ma dziewięć punktów. W obecnej kampanii gdańszczanki zwyciężyły cztery razy, raz zremisowały oraz sześciokrotnie przegrywały. Nad strefą spadkową mają dwa oczka przewagi.
W ostatniej kolejce rundy jesiennej gdynianki podejmowały na własnej hali MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Do przerwy gospodynie miażdżyły swoje rywalki i prowadziły 18:9. Po zmianie stron za odrabianie strat wzięły się zawodniczki drużyny przyjezdnej i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:28.
Vistal Gdynia w tabeli zajmuje dopiero piąte miejsce z dorobkiem piętnastu punktów. Dotychczas zawodniczki z Gdyni wygrały siedem spotkań, jedno zremisowały i trzy razy musiały uznać wyższość rywalek. Do liderek ze Szczecina tracą sześć oczek, ale wicemistrzynie Polski mają rozegrane o jedno spotkanie mniej.
Po kilkutygodniowej przerwie powracamy z rozgrywkami Superligi Kobiet. W najbliższą środę odbędą się derby Trójmiasta. Na Arena Gdynia miejscowa drużyna podejmie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Początek zaplanowany jest na godzinę 16:00.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

27:24

Arka Gdynia (K): Gapska, Szwonka, Kordowiecka – Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Dunja, Kulwińska

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Sielska, Dobrowolska, Obrębalska – Pasternak, Kwiatkowska, Mazurek, Pesel, Stachowska, Siódmiak, Neitsch, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk