FC Barcelona – Guangzhou Evergrande

3:0

finał (1:0)

17.12.2015, 11:30 • Nissan Stadium (Yokohama) • Półfinał • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na wielki finał Klubowych Mistrzostw Świata 2015 już w najbliższym czasie do relacji Lajfy.com! (13:27:28)
Za nami mecz, w którym popis gry zaprezentowali zawodnicy Blaugrany. Szczególnie efektywnie pokazał się Luis Suarez, który kończy spotkanie z hat-trickiem na koncie. Dwie bramki zdobył z akcji, natomiast jedną strzałem z rzutu karnego. Asystę na swoim koncie przedniej urody z kolei notuje Iniesta, który przy drugiej bramce urugwajskiego napastnika dograł przepięknie futbolówkę za linię defensywną rywali. Tam przyjął piłkę na klatkę piersiową były snajper L'poolu i pewnym uderzeniem trafił do siatki. Zawodnicy Guangzhou walczyli szczególnie w pierwszej połowie, ale nie mieli dzisiaj szans w starciu z rozpędzonymi piłkarzami Dumy Katalonii.

90+2

90+1

Sędziowie doliczają tylko dwie minuty do czasu trwania drugiej połowy spotkania. Nie zmieni się już jednak z pewnością zwycięzca tej rywalizacji.

90

W samej końcówce miał jeszcze szanse na swoje trafienie Munir! Uderzał on z siedmiu metrów szczupakiem po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, ale piłka przelatuje nad poprzeczką!

89

Za moment dowiemy się o ile minut sędzia przedłuży to spotkanie. Jak się okazało gracze Scolariego nie mieli dzisiaj żadnych szans ze świetnie dysponowanymi zawodnikami Dumy Katalonii.

87

Sandro zachował się teraz zdecydowanie zbyt egoistycznie. Schodził on ze skrzydła i powinien podawać do lepiej ustawionych partnerów, a jednak zdecydował się na niecelny strzał.

86

Ładnym podaniem chciał teraz wypuścić w uliczkę swojego partnera Paulinho. Ostatecznie były piłkarz ŁKS-u Łódź i Tottenhamu zagrywał zbyt słabo.

85

Luis Suarez próbuje dzisiaj zaskoczyć bramkarza rywali niemal z każdej pozycji. Tym razem starał się uderzać z dwudziestego metra, ale dość znacznie się pomylił.

84

Z rzutu rożnego centruje Ivan Rakitić. Nie zdołał jednak do pozycji strzeleckiej dojść Suarez, ale będzie miał jeszcze jedną szansę.

83

Samper pokazał się tuż po wejściu na murawę z dobrej strony i uruchomił na skrzydle Ramireza. Ten uderzał z ostrego kąta i piłka po rykoszecie wyszła na korner.

82

Starają się jeszcze pozostawić po sobie lepsze wspomnienie podopieczni Scolariego i zdobyć choćby trafienie honorowe, ale mogą już nie mieć takiej możliwości.

81

Iniesta przekazuje kapitańską opaskę Busquetsowi, a sam udaje się na ławkę. Zmienia go Samper.

80

Munir kolejny raz niepotrzebnie dryblował w środkowej strefie boiska. W efekcie dość łatwo odebrał mu futbolówkę Paulinho.

79

Luis Felipe Scolari wykorzystał już wszystkie zmiany w tym meczu. Z kolei szkoleniowiec Dumy Katalonii może jeszcze wprowadzić jednego gracza na murawę.

78

Powoli rozwija się kolejna akcja graczy Luisa Enrique. Ostatecznie uruchomiony na skrzydle został Munir, ale nie przedarł się w szesnastkę rywali.

77

Rakitić i Iniesta dzisiaj pokazują, że są obecnie jednym z najlepszych duetów na świecie, jeśli chodzi o rozgrywanie ataków pozycyjnych.

76

Na boisku melduje się jeszcze Adriano. Były zawodnik Sevilli zastępuje dobrze dzisiaj grającego Jordiego Albę.

76

Bardzo odważnym wyjściem bramkarz Guangzhou ratuje teraz swoją drużynę! Uprzedził on w ostatniej chwili rozpędzonego Munira!

75

Pozostaje już tylko kwadrans do zakończenia tego spotkania. Duma Katalonii zdominowała boiskowe wydarzenia i kontroluje przebieg gry.

74

Nie spieszy się już Katalończykom z rozgrywaniem ataku pozycyjnego. Oszczędzają oni już siły na zbliżający się wielkimi krokami finał.

73

Rozgrzewają się jeszcze pozostali młodzi piłkarze Barcelony. Z pewnością Luis Enrique da jeszcze pograć innym zawodnikom w tym spotkaniu.

72

Sandro Ramirez otrzymuje szansę od trenera. Z boiska schodzi natomiast Sergi Roberto.

72

Chyba na rekord poluje dzisiaj Luis Suarez. Ładnym strzałem zza szesnastki chciał zaskoczyć bramkarza, ale nieznacznie się pomylił!

71

Paulinho próbował jeszcze indywidualną akcją zagrozić bramce rywali, ale pewnie zatrzymuje go Javier Mascherano.

70

Naprawdę miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki mają obecnie zawodnicy Blaugrany. Podopieczni Scolariego są zdominowani przez rywali (75%-25%).

69

Niesamowity sezon rozgrywa urugwajski napastnik Barcelony. Z każdym meczem udowadnia on, że słusznie Duma Katalonii wydała na niego tak ogromne pieniądze.

68

68. SUAREZ - 3:0

68

Gol dla Barcelony!
Hat-trick zdobywa w tym spotkaniu LUIS SUAREZ!!! Tym razem urugwajski snajper pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali strzałem z rzutu karnego!!!

67

Gao Lin pojawia się na murawie, a zmienia Elkensona.

66

66.

66

Będziemy mieli rzut karny dla Barcelony! W polu karnym faulowany był Munir, który wcześniej otrzymał podanie "no look pass" od Alvesa!

66

Niesamowicie waleczny jest dzisiaj Jordi Alba. Kapitalnie odzyskał na trzydziestym metrze piłkę i rozgrywa atak pozycyjny.

65

Upływają kolejne minuty i cały czas w posiadaniu piłki utrzymują się piłkarze Blaugrany. Ich rywale już chyba pogodzili się z porażką.

64

Bramkarz przegrywającego teamu ładnie wyłapał futbolówkę zgraną przez Sergi Roberto, ale później niedokładnie wznawiał grę do swoich partnerów z przodu.

63

Ładnie na balans ciała minął rywala chorwacki rozgrywający Barcelony, ale później zdecydowanie zbyt mocno odchylił się w momencie oddawania strzału.

62

Dani Alves nie potrafi dzisiaj dokładnie dośrodkować ze swojego skrzydła. Nic więc dziwnego, że to najprawdopodobniej ostatni sezon Brazylijczyka na Camp Nou.

61

Kapitan chińskiego zespołu nieźle wrócił teraz na własną połowę i po przejęciu futbolówki dał się sfaulować przeciwnikowi.

60

To już godzina spotkania za nami. W następnych minutach możemy się spodziewać zmian w drużynie Luisa Enrique.

59

Rakitić świetnie zrobił to teraz w kole środkowym boiska. Minął swoim podaniem dwóch rywali i uruchomił dobrze wychodzącego na pozycję Sergio Busquetsa.

58

Cały czas obraz gry nie ulega zmianie i to Barcelona jest bliższa podwyższenia jeszcze wyniku tej rywalizacji.

56

Z boiska schodzi prawy skrzydłowy zespołu przegrywającego, a pojawia się na nim Yu Hanchao.

56

Iniesta sam chciał teraz wpisać się na listę strzelców! Przymierzył on potężnie z dwudziestu metrów, a piłka ląduje na górnej siatce!

56

Przypomnijmy, że brazylijski szkoleniowiec cały czas ma na ławce rezerwowych byłego zawodnika Milanu, Manchesteru City oraz Realu Madryt – Robinho.

55

Wydaje się, że już niekwestionowanie FC Barcelona dopisuje sobie awans do wielkiego finału Klubowych Mistrzostw Świata 2015, gdzie zmierzy się z River Plate.

54

Nie potrafią podopieczni Scolariego odebrać piłki przeciwnikom. Kompletnie bezsilni są w tym momencie zawodnicy Guangzhou Evergrande.

53

Mocne podanie na skrzydle otrzymał Jordi Alba, ale nie zdołał lewy defensor Barcelony utrzymać futbolówki w boisku.

52

Zdecydowanie łatwiej powinno się teraz grać podopiecznym Luisa Enrique. Zawodnicy chińskiego teamu nie mają w tym spotkaniu zbyt wiele argumentów w ofensywie.

50

50. SUAREZ - 2:0

50

Co to była za akcja zespołu z zachodniej Europy!!! LUIS SUAREZ zdobywa już swoją drugą bramkę w tym spotkaniu!!! Otrzymał Urugwajczyk niesamowicie precyzyjne podanie od Iniesty, przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i strzelił w samo okienko bramki Guangzhou!!!

49

Nie zmienił się obraz gry po przerwie. Nadal zdecydowanie więcej z gry mają przybysze z Europy. Sergio Busquets fauluje teraz w kole środkowym rywala.

48

Nie ruszył teraz w tempo do piłki Ivan Rakitić. W efekcie dość prosto padła futbolówka łupem Paulinho i Brazylijczyk wyprowadza kontrę.

47

Nieudane przejęcie w środkowej strefie boiska zawodnika Guangzhou Evergrande. Od autu na moment wznowi Dani Alves.

46

Bardzo szybko futbolówkę po wznowieniu gry od środka przejmuje Duma Katalonii. Gerard Pique wyprowadza akcję w ataku pozycyjnym.

46

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. FC Barcelona prowadzi do przerwy 1:0 po trafieniu Luisa Suareza. Urugwajczyk trafił do siatki dobijając strzał z dystansu Ivana Rakiticia. Trzeba podkreślić, że wcześniej dwie świetne okazje miał Munir po zagraniach Iniesty, ale nie potrafił pokonać golkipera Guangzhou Evergrande. Niestety w pierwszej części groźnego urazu w starciu z Dani Alvesem doznał Zheng Zuo i oczekujemy na wieści odnośnie jego stanu zdrowia. Za kilkanaście minut wracamy z kolejną dawką sportowych emocji!

45+1

45

Paulinho kiwa głową z niedowierzaniem. Uderzał Brazylijczyk głową po centrze z rzutu rożnego, ale Pique wybija futbolówkę na kolejny korner.

44

W bardzo krótkim odstępie czasu trzy rzuty rożne wykonywać będzie przegrywający zespół. Nie ma jednak z tego żadnego zagrożenia pod bramką Bravo.

43

Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Kolejny już rzut wolny blisko szesnastki Blaugrany mają rywale.

42

Barcelona spokojnie wymienia kolejne podania i zdecydowanie chce już przeczekać do gwizdka kończącego pierwszą połowę meczu.

41

Od rzutu wolnego w pobliżu pola karnego Barcelony grę wznowią zawodnicy Scolariego. Ostatecznie mocne uderzenie głową oddał Elkeson, a Bravo popisał się nieprawdopodobną paradą!

39

39. SUAREZ - 1:0

39

Na tą bramkę zapracowała sobie zdecydowanie Duma Katalonii!!! Na uderzenie z trzydziestego metra zdecydował się Ivan Rakitić, a bramkarz chińskiego teamu piąstkuje futbolówkę przed siebie!!! Znalazł się na ósmym metrze niepilnowany LUIS SUAREZ, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki!!!

38

Wiele chaosu mamy teraz na boisku. Żadna z drużyn nie potrafi opanować futbolówki na dłuższy okres czasu.

37

Naprawdę ładną akcję przeprowadzili teraz piłkarze chińskiego teamu. Najpierw po centrze z lewego skrzydła nikt nie zamknął podania, a potem mieliśmy fatalnie zgranie Elkesona.

35

Zheng Zou jest znoszony z boiska na noszach. Za moment pojawi się na murawie Xuepeng.

34

Fatalnie teraz na murawę upadł zawodnik Guangzhou i najprawdopodobniej za moment będziemy mieli pierwszą zmianę.

33

Luis Suarez coraz częściej cofa się wgłąb pola i tam stara się pomóc w rozegraniu piłki. Nie przynosi to jednak żadnych korzyści jego partnerom.

32

32. Niecelny strzał głową oddaje Munir:

32

Drugą kapitalną akcję w tym meczu rozegrali przyjezdni z Europy! Znowu niesamowitym dośrodkowaniem popisał się Iniesta, a strzałem głową z ósmego metra chybił Munir!

32

Sergi Roberto w tej sytuacji zbyt późno ruszył do zgranej na wolne pole piłki i nie był w stanie udanie zakończyć akcji strzałem.

31

Nie forsują specjalnie tempa gracze Dumy Katalonii. Skupiają się przede wszystkim na wielu dokładnych podaniach.

30

Niezłą kontrę goli teraz wyprowadzić zawodnicy niżej notowanego zespołu. Ostatecznie świetnym wślizgiem odebrał piłkę rywali Javier Mascherano.

29

Iniesta coraz częściej próbuje zagrywać górne piłki w szesnastkę rywali. Tym jednak razem pierwszy przy piłce był bramkarz Guangzhou.

28

Naprawdę szybką i dokładną akcję przeprowadzili teraz podopieczni Enrique. Ostatecznie Luis Suarez nie miał miejsca na oddanie strzału już w szesnastce rywali.

27

Nie stosują wysokiego pressingu gracze brazylijskiego szkoleniowca. Cofają się momentalnie po stracie na własną połowę.

26

Od dłuższego czasu znajdujemy się na połowie Guangzhou. Barcelona stwarza coraz większe zagrożenie pod bramką Shuai'a.

25

Pięknym podaniem w poprzedniej sytuacji popisał się Iniesta. Kapitan Barcelony bardzo dobrze rozgrywa piłkę w dniu dzisiejszym.

23

23. Munir przegrywa pojedynek z Shuai:

23

No to Barcelona miała swoją wyborną okazję! Idealne podanie na wolne pole otrzymał Munir i w ostatniej chwili uprzedził go wychodzący z bramki golkiper rywali! Hiszpan oddał w tej sytuacji nawet strzał, ale nie miał miejsca na precyzyjniejsze uderzenie!

22

Za nami już połowa tej części gry, a my nadal nie mieliśmy żadnego zagrożenia pod bramką. Póki co Barcelona rozgrywa piłkę, ale nie potrafi podejść bliżej szesnastki rywali.

21

Gracze Scolariego wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego Barcelony. Nie było jednak żadnego zagrożenia po tym aucie.

20

Pique wypatrzył teraz wychodzącego na pozycję Suareza, ale ten nie potrafi dzisiaj grać w linii z rywalami i kolejny raz spalił akcję.

19

Rakitić próbował tym razem mocnym podaniem uruchomić na lewym skrzydle Sergi Roberto. Szybciej przy piłce był jednak Feng.

18

Źle w ten mecz wszedł Dani Alves. Kolejny raz w bezsensowny sposób dał on sobie odebrać piłkę na skrzydle i rywale mogli wyjść z groźną kontrą.

17

Ciekawe kto zdecyduje się na uderzenie z tego rzutu wolnego. Odległość do bramki to jakieś dwadzieścia metrów. Rakitić ostatecznie trafia w mur.

16

Nie podkręcają tempa póki co zawodnicy europejskiego zespołu. Mamy jednak przewinienie na Luisie Suarezie tuż przed polem karnym i napomnieniem ukarany Feng.

15

Luis Enrique stoi zdenerwowany przy linii bocznej boiska i cały czas przekazuje kolejne wskazówki zawodnikom swojego zespołu.

14

Piłkarze Barcelony mieli teraz okazję na wyjście z kontrą, ale źle z prawego skrzydła dogrywał futbolówkę Dani Alves.

13

Odważniej próbują teraz atakować podopieczni Luisa Felipe Scolariego, ale bez nawet próby oddania uderzenia.

11

W końcu mamy próbę wyjścia graczy Guangzhou na połowę przeciwnej drużyny. Szybko jednak traci piłkę Xiaotiong.

10

Próbują nieco przyspieszyć tempo rozegrania akcji piłkarze Blaugrany. Ostatecznie strzał z dystansu oddaje Iniesta, ale wyraźnie się pomylił.

9

Wszyscy zawodnicy Guangzhou cofnęli się na własną połowę boiska. Póki co dobrze bronią się piłkarze chińskiego zespołu.

8

Luis Suarez ładnym zwodem nawinął rywala w polu karnym, a później nieco przeszkodził mu przy próbie dośrodkowania Dani Alves.

7

Sergi Roberto fatalnie przyjmował teraz piłkę w środkowej strefie boiska. Rzecz jasna zakończyło się to stratą, ale bez poważniejszych konsekwencji.

6

Pierwszą ciekawą akcję rozegrali Katalończycy. Finalnie podanie Rakiticia do rozpędzonego Alby okazało się zbyt lekkie.

5

Pique stara się podłączyć do akcji ofensywnej i rozgrywa piłkę na połowie rywali. Finalnie udanie interweniuje w obronie Paulinho.

4

Trzeba jednak podkreślić, że niżej notowany zespół ma w swoich szeregach kilka znanych ogniw, jak Paulinho czy Robinho.

3

Bardzo trudno przychodzi utrzymanie się przy piłce zawodnikom chińskiego zespołu. Póki co dłużej w posiadaniu futbolówki Katalończycy.

2

Zawodnicy z Barcelony rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska. Z pierwszą akcją na lewym skrzydle idzie Iniesta, ale kończy ją niedokładnym dośrodkowaniem.

1

FC Barcelona: Bravo – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Iniesta, Rakitić, Busquets – Roberto, Suarez, Munir.
Rezerwowi: ter Stegen, Adriano, Mathieu, Bartra, Masip, Vermaelen.

Guangzhou Evergrande: Shuai – Linpeng, Xiaoting, Young-Gwon, Zheng – Paulinho, Zhi – Bowen, Goulart, Robinho – Elkeson.
Rezerwowi: Jian, Hao, Fang, Wang, Jingqi, Xuepeng.

Sędziowie: Joel Aguilar Chicas.
Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na ten pojedynek już w najbliższy czwartek o godzinie 11:30 do relacji Lajfy.com!
Guangzhou Evergrande:

Zespół ten nieźle spisuje się w swojej lidze, gdzie po trzydziestu kolejkach jest liderem. W ostatnim ligowym meczu drużyna ta wygrała z Beijing Guoan 2:0 i dzięki temu tryumfowi ma nad drugim miejscem dwa oczka przewagi. Warto podkreślić, że w obecnych rozgrywkach przegrali oni zaledwie jeden mecz, zanotowali dziesięć remisów, a pozostałe 19. spotkań wygrali. Najskuteczniejszym piłkarzem w rozgrywkach ligowych jest Goulart. Brazylijczyk ma już na swoim koncie dziewiętnaście trafień. W 1/4 finału Klubowych Mistrzostw Świata podopieczni Scolariego pokonali 2:1 Club America.
FC Barcelona:

Ten sezon Barcelona póki co może zaliczyć do udanych, choć nie obyło się bez potknięć. W Champions League gracze Luisa Enrique trafili na londyński Arsenal, więc z pewnością nie będzie to dla nich łatwa droga do awansu. Jeśli z kolei chodzi o rozgrywki La Liga, to Duma Katalonii zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma na koncie 35. punktów. Ostatnie spotkanie ligowe zakończyli jednak bardzo słabym rezultatem, gdyż na własnym obiekcie zremisowali z Deportivo 2:2. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że prowadzili już 2:0, a i tak nie udało im się zgarnąć pełnej puli. Blaugrana ma w składzie dwóch najskuteczniejszych zawodników w obecnych rozgrywkach. Neymar i Luis Suarez zdobyli w lidze oraz Lidze Mistrzów już po szesnaście bramek.
Już w najbliższy czwartek będziemy świadkami pojedynku FC Barcelony z Guangzhou Evergrande. Rywalizacja ta odbywać się będzie w ramach meczu Klubowych Mistrzostw Świata. Zdecydowanym faworytem wydają się być zawodnicy Luisa Enrique, jednak w ostatnim czasie drużyna tego szkoleniowca nie notuje zadowalających wyników. Z kolei gracze Luisa Felipe Scolariego pokonali we wcześniejszej fazie rywalizacji Club America, ale zapewnili sobie tryumf dopiero w doliczonym czasie gry. Z pewnością będziemy świadkami niezwykle zaciętego spotkania!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:30.

3:0

finał (1:0)

Gole: 39. Suarez, 50. Suarez, 68. Suarez (kar.)

Kartki:   16. Feng (GUA)

Posiadanie piłki: 75 % : 25 %.
Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 4:3. Foule: 14:9.

FC Barcelona: Bravo – Alves, Pique, Mascherano, Alba(76" Adriano) – Iniesta (C) (81' Samper), Rakitić, Busquets – Roberto(72' Ramirez), Suarez, Munir.
Zmiany: ter Stegen, Adriano, Mathieu, Bartra, Masip, Vermaelen, Gumbau, Neymar, Ramirez, Samper.

Guangzhou Evergrande: Shuai – Linpeng, Xiaoting, Young-Gwon, Zheng(35' Xuepeng) – Paulinho, Zhi (C) – Zheng Long(56' Hanchao), Goulart, Huang– Elkeson.
Zmiany: Jian, Hao, Fang, Wang, Jingqi, Xuepeng, Alan, Gao Lin, Robinho, Zhao Xuri, Zeng Long.

Sędziowie: Joel Aguilar Chicas