FC Barcelona – Guangzhou Evergrande

3:0

finał (1:0)

17.12.2015, 11:30 • Nissan Stadium (Yokohama) • Półfinał • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na wielki finał Klubowych Mistrzostw Świata 2015 już w najbliższym czasie do relacji Lajfy.com! (13:27:28)
Za nami mecz, w którym popis gry zaprezentowali zawodnicy Blaugrany. Szczególnie efektywnie pokazał się Luis Suarez, który kończy spotkanie z hat-trickiem na koncie. Dwie bramki zdobył z akcji, natomiast jedną strzałem z rzutu karnego. Asystę na swoim koncie przedniej urody z kolei notuje Iniesta, który przy drugiej bramce urugwajskiego napastnika dograł przepięknie futbolówkę za linię defensywną rywali. Tam przyjął piłkę na klatkę piersiową były snajper L'poolu i pewnym uderzeniem trafił do siatki. Zawodnicy Guangzhou walczyli szczególnie w pierwszej połowie, ale nie mieli dzisiaj szans w starciu z rozpędzonymi piłkarzami Dumy Katalonii.

90+2

90+1

Sędziowie doliczają tylko dwie minuty do czasu trwania drugiej połowy spotkania. Nie zmieni się już jednak z pewnością zwycięzca tej rywalizacji.

90

W samej końcówce miał jeszcze szanse na swoje trafienie Munir! Uderzał on z siedmiu metrów szczupakiem po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, ale piłka przelatuje nad poprzeczką!

89

Za moment dowiemy się o ile minut sędzia przedłuży to spotkanie. Jak się okazało gracze Scolariego nie mieli dzisiaj żadnych szans ze świetnie dysponowanymi zawodnikami Dumy Katalonii.

87

Sandro zachował się teraz zdecydowanie zbyt egoistycznie. Schodził on ze skrzydła i powinien podawać do lepiej ustawionych partnerów, a jednak zdecydował się na niecelny strzał.

86

Ładnym podaniem chciał teraz wypuścić w uliczkę swojego partnera Paulinho. Ostatecznie były piłkarz ŁKS-u Łódź i Tottenhamu zagrywał zbyt słabo.

85

Luis Suarez próbuje dzisiaj zaskoczyć bramkarza rywali niemal z każdej pozycji. Tym razem starał się uderzać z dwudziestego metra, ale dość znacznie się pomylił.

84

Z rzutu rożnego centruje Ivan Rakitić. Nie zdołał jednak do pozycji strzeleckiej dojść Suarez, ale będzie miał jeszcze jedną szansę.

83

Samper pokazał się tuż po wejściu na murawę z dobrej strony i uruchomił na skrzydle Ramireza. Ten uderzał z ostrego kąta i piłka po rykoszecie wyszła na korner.

82

Starają się jeszcze pozostawić po sobie lepsze wspomnienie podopieczni Scolariego i zdobyć choćby trafienie honorowe, ale mogą już nie mieć takiej możliwości.

81

Iniesta przekazuje kapitańską opaskę Busquetsowi, a sam udaje się na ławkę. Zmienia go Samper.

80

Munir kolejny raz niepotrzebnie dryblował w środkowej strefie boiska. W efekcie dość łatwo odebrał mu futbolówkę Paulinho.

79

Luis Felipe Scolari wykorzystał już wszystkie zmiany w tym meczu. Z kolei szkoleniowiec Dumy Katalonii może jeszcze wprowadzić jednego gracza na murawę.

78

Powoli rozwija się kolejna akcja graczy Luisa Enrique. Ostatecznie uruchomiony na skrzydle został Munir, ale nie przedarł się w szesnastkę rywali.

77

Rakitić i Iniesta dzisiaj pokazują, że są obecnie jednym z najlepszych duetów na świecie, jeśli chodzi o rozgrywanie ataków pozycyjnych.

76

Na boisku melduje się jeszcze Adriano. Były zawodnik Sevilli zastępuje dobrze dzisiaj grającego Jordiego Albę.

3:0

finał (1:0)

Gole: 39. Suarez, 50. Suarez, 68. Suarez (kar.)

Kartki:   16. Feng (GUA)

Posiadanie piłki: 75 % : 25 %.
Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 4:3. Foule: 14:9.

FC Barcelona: Bravo – Alves, Pique, Mascherano, Alba(76" Adriano) – Iniesta (C) (81' Samper), Rakitić, Busquets – Roberto(72' Ramirez), Suarez, Munir.
Zmiany: ter Stegen, Adriano, Mathieu, Bartra, Masip, Vermaelen, Gumbau, Neymar, Ramirez, Samper.

Guangzhou Evergrande: Shuai – Linpeng, Xiaoting, Young-Gwon, Zheng(35' Xuepeng) – Paulinho, Zhi (C) – Zheng Long(56' Hanchao), Goulart, Huang– Elkeson.
Zmiany: Jian, Hao, Fang, Wang, Jingqi, Xuepeng, Alan, Gao Lin, Robinho, Zhao Xuri, Zeng Long.

Sędziowie: Joel Aguilar Chicas