PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków – Cracovia

1:2

finał (1:2)

29.11.2015, 18:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • Runda 17 • Sebastian

90+1

Po faulu Sretenovicia żółta kartka dla stopera Cracovii i mała draka dużych chłopców na połowie gości.

76

Boguski zachował się brzydko, przerywając faulem akcję Rakelsa. Sędzia pokazał kartkę.

72

Guerrier powalony przez Jendriska i Tomasz Kwiatkowski karze kartonikiem ofensywnego zawodnika Cracovii.

62

Uryga dopisany do listy kartkowiczów, która wydłuża się regularnie.

58

Nie ma wątpliwości, że za faul Sadloka należała się żółta kartka dla utemperowania emocji.

45

Arkadiusz Głowacki sfaulował Budzińskiego i tuż przed przerwą jeszcze jedna kartka.

29

Covilo złapał żółtą kartkę, która oznacza, że będzie pauzować w następnym meczu ligowym.

18

Pierwsza żółta kartka w derbach. Deleu zagrał za ostro w środkowej strefie boiska.

1:2

finał (1:2)

Gole: 25. Paweł Brożek – 7. Rakels, 23. Deleu

Kartki:   45. Głowacki (WIS), 58. Sadlok (WIS), 62. Uryga (WIS), 76. Boguski (WIS) – 18. Deleu (CRA), 29. Covilo (CRA), 72. Jendrišek (CRA), 90+1. Sretenović (CRA)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
Strzały celne: 6:7. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 5:1. Foule: 15:17.

Wisła Kraków: Cierzniak – Jović, Głowacki (C), Guzmics, Sadlok – Mączyński, Uryga – Burliga (83. Crivellaro), Jankowski (61. Guerrier), Boguski – Paweł Brożek.
Zmiany: Miśkiewicz – Bartosz, Cywka, Crivellaro, Popovič, Kuczak, Guerrier.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz, Sretenović, Jaroszyński (87. Zejdler) – Covilo, Dąbrowski – Budziński, Cetnarski (59. Kapustka) – Rakels, Jendrišek (90+4. Wdowiak).
Zmiany: Pilarz – Rymaniak, Wójcicki, Kapustka, Wdowiak, Zejdler, Zjawiński.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)