PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków – Cracovia

1:2

finał (1:2)

29.11.2015, 18:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • Runda 17 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (20:04:12)
Święta wojna dla Cracovii. Przewaga zdobyta w ciągu 23 minut wystarczyła gościom, by odnieść historyczne zwycięstwo przy Reymonta. Co ciekawe, wiktorię z lokalnym konkurentem zapewnili stranieri w barwach Pasów: Rakels i Deleu. Z korzyścią dla widowiska Wisła szybko zdobyła gola kontaktowego za sprawą Brożka, dzięki czemu na boisku rozpoczęła się prawdziwa wymiana ognia. Trwała do przerwy i naprawdę pierwsza połowa zasłużyła na wiele superlatyw. Po powrocie z szatni drużyny grały już nieco spokojniej. Duża w tym zasługa poukładanej Cracovii, która kontrolowała wydarzenia na murawie. Wyżej plasująca się w Ekstraklasie drużyna potwierdziła wyższość, a jej kibice mogą mówić "Cracovia Pany". To Pasy rządzą przed najbliższe miesiące w mieście, a rewanż? Być może w grupie mistrzowskiej.

90+4

Wdowiak za Jendriska, czyli zmiana taktyczna w Cracovii.

90+1

Po faulu Sretenovicia żółta kartka dla stopera Cracovii i mała draka dużych chłopców na połowie gości.

90

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

89

Sędzia za chwilę przekaże widzom, o ile minut przedłuży spotkanie. W doliczonym czasie można spodziewać się jeszcze jednej roszady taktycznej w Cracovii.

88

Cierzniak ustawił się dobrze i dzięki temu ustawieniu złapał futbolówkę kopniętą z dystansu przez Jendriska. Bramkarz Wisły Kraków starał się szybko zainicjować kontrakcję.

87

Jaroszyński napracował się na skrzydle. W ostatnich minutach musi popracować zamiast niego Zejdler.

86

Dwie interwencje Sandomierskiego. Bramkarz Cracovii nie stracił koncentracji i dobrze sparował niezłe uderzenia z dystansu. Chyba groźniejsza była próba Sadloka.

83

Druga zmiana u gospodarzy: Crivellaro ma wnieść dobry impuls, a Burliga obejrzy końcówkę z ławki.

81

Dąbrowski nabiegł na bezpańską piłkę po rzucie rożnym. Złożył się do uderzenia. Na jego drodze do szczęścia stanął Sadlok, który przyjął uderzenie na ciało.

79

Małe starcie kogutów w środkowej strefie boiska. Wisła szybko wznowiła grę od rzutu wolnego i nie było czasu na następne, niesportowe zachowania.

78

Nie mają rumieńców akcje podopiecznych Kazimierza Moskala. Cracovia wyszła na drugą połowę poukładana, a w ostatnim czasie wymienia podania w środku pola.

76

Boguski zachował się brzydko, przerywając faulem akcję Rakelsa. Sędzia pokazał kartkę.

75

Ostatni kwadrans regulaminowego czasu. Zainaugurował go strzał z dystansu zawodnika Cracovii, po którym Cierzniak interweniował na raty, ale skutecznie.

74

Tik tak, tik tak bije zegar gospodarzom. Temperatura spotkania jest nieco niższa w porównaniu z Pompejami przed przerwą. Można jednak przypuszczać, że będzie jeszcze jakaś szansa dla Wiślaków.

72

Guerrier powalony przez Jendriska i Tomasz Kwiatkowski karze kartonikiem ofensywnego zawodnika Cracovii.

71

Wściekł się Sadlok chwilę po tym, jak sędzia asystent postanowił zasygnalizować faul defensora przy linii bocznej boiska. Nie było jednak pola do dyskusji.

69

Tym razem znaleźć Brożka próbował Jović. Napastnik Wisły Kraków musi mieć końskie zdrowie do wszystkich pojedynków z obrońcami Pasów. Trochę brakuje mu wsparcia w szesnastce.

67

Sadlok chciał uruchomić Brożka dośrodkowaniem tak, jak już zrobił kilkakrotnie od początku widowiska. Tym razem Sretenović zagrał skutecznie na wyprzedzenie.

65

Nie ustaje doping dla Wisły Kraków. Czas ucieka zawodnikom Kazimierza Moskala, a w ostatnich minutach przyjezdni kontrolują przebieg wydarzeń.

62

Uryga dopisany do listy kartkowiczów, która wydłuża się regularnie.

61

Natomiast u gospodarzy Guerrier zastąpił Jankowskiego.

60

Rakels mierzył zza linii pola karnego. Mocne uderzenie z kozłem ominęło nieznacznie bramkę Cierzniaka. Łotysz ma dziś siłę w nodze i dużą ochotę na pokazanie się w derbach!

59

Bartosz Kapustka pojawił się na boisku, a opuścił je po niespełna godzinie Cetnarski.

58

Nie ma wątpliwości, że za faul Sadloka należała się żółta kartka dla utemperowania emocji.

56

Seria fauli. Damian Dąbrowski powalił przeciwnika w niebezpiecznym sektorze boiska, blisko chorągiewki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wypiąstkował Sandomierski.

53

Po przerwie nadal jest co oglądać na murawie. Piłkarze postanowili zabawić dziś publiczność ofensywnym futbolem. Taką sytuację determinuje zresztą wynik.

51

Niebezpieczne, płaskie wstrzelenie było pozbawione konkretnego adresata i Cracovia jedynie wystraszyła zawodników w czerwonych koszulkach.

49

Niedokładne podanie Jendriska, który w przeciwieństwie do operującego w przeciwnym sektorze boiska Rakelsa, nie wnosi dużo jakości na boisko.

47

Wisła Kraków wybiegła na drugą połowę z dodatkową mobilizacją. Dośrodkowania Sadloka są równie groźne jak przed przerwą. Wołąkiewicz zablokował strzał szczupakiem Brożka w ostatnim momencie.

46

Rzućmy okiem na statystyki derbów Krakowa po nieco ponad 45 minutach. Od razu widać, że drużyny grają na bardzo wysokim procencie skuteczności, co jest z korzyścią dla widowiska. Obie oddały po dwa celne uderzenia i jak wiemy trzy wylądowały w siatce. W strzałach niecelnych jest 3:1 dla Wisły, natomiast Cracovia miała większy procent posiadania piłki i biła więcej stałych fragmentów.
Dynamiczne derby Krakowa przy Reymonta. Cracovia prowadziła już dwoma golami, ale na przerwę zeszła z o połowę mniejszą zaliczką. Po golu Deleu na 0:2 Pasom zabrakło koncentracji, a Brożek przywrócił nadzieję gospodarzom na dobry wynik. Dużo strzałów, akcji ofensywnych, ale nie brakuje też charakterystycznej dla derbów walki z obu stron. Dwoma słowami dzieje się i na pewno po przerwie Wisła rzuci się po wyrównanie, ponieważ ewentualna porażka w derbach na swoim stadionie będzie przykrym doświadczeniem.

45+1

45

Sędzia postanowił doliczyć minutę do regulaminowego czasu.

45

Arkadiusz Głowacki sfaulował Budzińskiego i tuż przed przerwą jeszcze jedna kartka.

44

Ostatnie minuty przed przerwą. Dużo wydarzyło się w pierwszej połowie, a publiczność jest z pewnością rozgrzana po wymianie ognia z obu stron.

42

Sretenović ucierpiał po faulu w środku pola. Dużo ryzykował stoper Cracovii, ponieważ ewentualna strata mogła mieć wysoką cenę.

40

Kociołek po dośrodkowaniu Cetnarskiego z narożnika boiska. Sędzia przerwał całe zamieszanie gwizdkiem, ponieważ Dąbrowski pomógł sobie ręką.

38

38. Paweł Brożek (WIS)

38

Paweł Brożek wyskoczył w tempo do podania z głębi pola. To była fantastyczna sytuacja sam na sam, ale po wymanewrowaniu Sandomierskiego, napastnik Wisły Kraków poślizgnął się pechowo i nie oddał strzału!

36

Obrońcy Cracovii wybili dośrodkowanie Sadloka, a po chwili Buguski skierował piłkę w rękawice Sandomierskiego.

33

Kilka strat w środku pola, ale żadna strona nie potrafiła zmontować składnego kontrataku. Najwięcej szczęścia miał Cetnarski, który naraził partnerów na niebezpieczeństwo podaniem w poprzek boiska.

31

Chwila na złapanie oddechu w derbach Krakowa, ale już widać, że Wisła Kraków przystąpiła do następnej szarży na połowie gości. Przed momentem Burliga przestrzelił z kilkunastu metrów.

29

Covilo złapał żółtą kartkę, która oznacza, że będzie pauzować w następnym meczu ligowym.

28

Brożek mógł doprowadzić do remisu, ale nie trafił czysto w futbolówkę. Oj, dzieje się na stadionie Wisły Kraków w derbach.

25

25. Paweł BROŻEK - 1:2

25

Gol dla Wisły!
Strzelcem bramki PAWEŁ BROŻEK.

Bramka kontaktowa stała się faktem! Brożek dopadł do dośrodkowania Sadloka przedłużonego przez Jankowskiego i swoim strzałem przywrócił nadzieję gospodarzom!

23

23. DELEU - 0:2

23

Gol dla Cracovii!
Strzelcem bramki DELEU.

Soczyste uderzenie z półwoleja po zgraniu Jaroszyńskiego i Deleu dał Cracovii dwa gole zaliczki w derbach!

22

22. Marcin Budziński (CRA)

21

Jaroszyński zobaczył, że ma sporo miejsca przed polem karnym, więc zdecydował się na indywidualne sfinalizowanie swojego ataku. Uderzenie z dystansu nie poszybowało w światło bramki Wisły Kraków.

20

Rakels to zawodnik, przez którego przechodzą najgroźniejsze ataki Cracovii. To ten zawodnik wpisał się na listę strzelców i nęka obrońców lokalnego konkurenta.

18

Pierwsza żółta kartka w derbach. Deleu zagrał za ostro w środkowej strefie boiska.

17

Maciej Jankowski mierzył z półdystansu, ale strzałowi zabrakło zarówno precyzji, jak i energii, by zaskoczyć skoncentrowanego na linii Sandomierskiego.

15

Po zmianie wyniku drużyna Kazimierza Moskala próbuje szybko doprowadzić do remisu. Piłka krąży na połowie Cracovii.

13

Wisła Kraków miała rzut wolny po faulu w bocznym sektorze boiska. Dwa dośrodkowania i sytuację wyjaśnił interwencją na przedpolu Sandomierski.

11

Sadlok przyspieszył grę na lewej stronie boiska. Ponownie piłka przecięła pole karne Sandomierskiego, ale żaden z gospodarzy nie zamknął akcji.

9

Kibice wsparli swoich zawodników po stracie gola. Szybko gospodarze muszą rzucić się do pościgu za Pasami.

7

7. Deniss RAKELS - 0:1

7

Strzelcem bramki DENISS RAKELS.

Szybkie rozegranie zawodników Cracovii w polu karnym Białej Gwiazdy i po chwili świętowali prowadzenie derbach! Akcję zakończył Rakels strzałem obok Cierzniaka po drugim słupku do bramki. Kontrowersja: czy Łotysz nie był na spalonym w momencie podania Cetnarskiego?

6

Płaskie dośrodkowanie Mączyńskiego przecięło pole karne Cracovii. Po ciekawym rozegraniu Białej Gwiazdy na skrzydle zrobiło się gorąco w okolicy Grzegorza Sandomierskiego.

3

Cracovia utrzymuje się w posiadaniu piłki na samym początku meczu. Strzał ostrzegawczy w kierunku bramki Cierzniaka oddał Rakels.

2

Rzutem na taśmę Maciej Jankowski zastąpił w jedenastce Wisły Kraków Denisa Popovicia, który nabawił się drobnego urazu.

1

Trener Jacek Zieliński posadził na ławce rezerwowych młodego reprezentanta Polski Bartosza Kapustkę, a doświadczony kapitan Piotr Polczak pauzuje wskutek nadmiaru żółtych kartek. Kazimierz Moskal pozostawił sobie w odwodzie choćby Popovicia, Guerriera czy Crivellaro.

Wisła Kraków: Cierzniak – Jović, Głowacki (C), Guzmics, Sadlok – Mączyński, Uryga – Burliga, Jankowski, Boguski – Paweł Brożek.

Rezerwowi: Miśkiewicz – Cywka, Bartosz, Crivellaro, Popović, Kuczak, Guerrier.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz, Sretenović, Jaroszyński – Covilo, Dąbrowski – Budziński, Cetnarski – Rakels, Jendrišek.

Rezerwowi: Pilarz – Rymaniak, Wójcicki, Kapustka, Wdowiak, Zejdler, Zjawiński.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Deser kolejki w Ekstraklasie zapowiada się smakowicie. Czas na jedne z najgorętszych derbów w Polsce. W stolicy Małopolski Wisła Kraków podejmie Cracovię. Zapraszamy na relację na żywo o godzinie 18:00.
W bieżącym sezonie kluby z Krakowa notują wyniki, które pozwalają plasować się w górnej ósemce tabeli Ekstraklasy. Wyżej jest Cracovia, która jest jedną z rewelacji rozgrywek. Uzbierała już 27 punktów za osiem zwycięstw i trzy remisy, co pozwala być na podium tylko za plecami Piasta Gliwice i Legii Warszawa. Jacek Zieliński zapracował na silną pozycję na ławce Cracovii i rozbudził nadzieje kibiców na dobry rezultat na finiszu ligi.
Atutem własnego stadionu będzie dysponować w niedzielę Wisła Kraków. Biała Gwiazda jest na pograniczu grupy mistrzowskiej i spadkowej, ale wiadomo, że nie wypadnie w tej kolejce poza ósemkę, a może przesunąć się nawet tuż za plecy Cracovii w tabeli, jeżeli zwycięży w 191. derbach Krakowa. To będzie mecz numer 2000 Wisły w Ekstraklasie, więc okrągły jubileusz oczekuje na okraszenie dobrym wynikiem.
- Trzeba przyznać, że oba zespoły grają niezłą jak na nasze warunki piłkę. To są jednak derby i różnie może być. Najważniejsze w tym meczu będzie zwycięstwo i chcemy zrobić tak, by bez względu na styl trzy punkty zostały przy Reymonta – powiedział Kazimierz Moskal, trener Wisły Kraków przed gorącym pojedynkiem z lokalnym przeciwnikiem. Tydzień temu Wiślacy zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze.
- Jesteśmy przygotowani na ostrą, agresywną grę. Tak było w lipcu. Ostatnie derby stały na dobrym poziomie, bo wysoka jakość piłkarska poszła w parze z męską grą – ripostuje Jacek Zieliński, trener Cracovii. W poprzedniej kolejce jego podopieczni nie mieli trudnej przeprawy i rozprawili się bez problemu 3:0 z Lechią Gdańsk. Przeciwnik szybko został osłabiony czerwoną kartką dla Michała Maka i nie podjął równorzędnej rywalizacji. W ten sposób Cracovia śrubuje znakomite statystyki na swoim terenie, ale w niedzielę zagra na wyjeździe.

1:2

finał (1:2)

Gole: 25. Paweł Brożek – 7. Rakels, 23. Deleu

Kartki:   45. Głowacki (WIS), 58. Sadlok (WIS), 62. Uryga (WIS), 76. Boguski (WIS) – 18. Deleu (CRA), 29. Covilo (CRA), 72. Jendrišek (CRA), 90+1. Sretenović (CRA)

Strzały celne: 6:7. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 5:1. Foule: 15:17.

Wisła Kraków: Cierzniak – Jović, Głowacki (C), Guzmics, Sadlok – Mączyński, Uryga – Burliga (83. Crivellaro), Jankowski (61. Guerrier), Boguski – Paweł Brożek.
Zmiany: Miśkiewicz – Bartosz, Cywka, Crivellaro, Popovič, Kuczak, Guerrier.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz, Sretenović, Jaroszyński (87. Zejdler) – Covilo, Dąbrowski – Budziński, Cetnarski (59. Kapustka) – Rakels, Jendrišek (90+4. Wdowiak).
Zmiany: Pilarz – Rymaniak, Wójcicki, Kapustka, Wdowiak, Zejdler, Zjawiński.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)