Stal Mielec – Legionovia Legionowo

1:1

finał (1:1)

13.09.2015, 18:00 • Stadion MOSiR, Mielec • Runda 8 • Wiktor Strzelczyk

Mecz ten nie należał do najlepszych. Oba zespoły nie reprezentowały zbyt wysokiego poziomu. Remis całkowicie sprawiedliwym wynikiem, choć minimalną przewagę posiadali gospodarze. (19:54:02)

90+2

90+1

Groźnie pod bramką gości. Zamieszanie zakończone interwencją bramkarza.

90

Brzydki faul Szczepańskiego. Żółta kartka.

90

Długie podanie Zalepy do Cholewiaka. Wyłapał to Smyłek.

89

Do 90 minut doliczone trzy.

88

Fatalne podanie Bierzały, wyrzucił piłkę w aut.

86

Za faul w poprzedniej akcji ukarany żółtym kartonikiem Monterde.

86

Szybko rozegrany rzut wolny i strzał Raduljego, obok bramki!

85

Znów z dystansu uderzał Monterde. I ponownie ponad bramką.

84

Kontra Stali, pobiegł z piłką Bożek, jednak stracił ja na rzecz Golińskiego.

82

Niepewnie Smyłek po centrze Radulja.

81

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Zawodziński, na boisku pojawia się Szczepański.

81

To była stuprocentowa okazja dla Mielca! Strzał Cholewiaka z lewej strony obroniony przez Smyłka, którego interwencja spowodowała nabicie piłki od ciała Łętochy. Piłka ląduje na poprzeczce!

80

Nie klei się gra Stali Mielec. W środku polu dużo strat zaliczają Marciniec i Radulj.

78

Bez pardonu wszedł w nogi Kozłowskiego Bierzało. Żółta kartka.

77

Niedokładnie zagrywa Radulj, nie pierwszy raz.

76

Piłkarze gości próbują szukać szczęścia strzałami z dystansu. Tym razem Zawadziński obok bramki.

75

Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Marciniec.

75

Cholewiak tylko w boczną siatkę. Znakomicie obsłużył go Radulj! Niektórzy widzieli już piłkę w bramce.

74

Kolejny strzał Omara Monterdego. Ponad bramką.

73

Wrzutkę Grzelaka wyłapuje Libera.

72

To była trudna pozycja dla Cholewiaka. Nie trafił czysto w piłkę i strzał zablokowany.

70

Za wysoko podniesiona noga Zalepy. Wszystko działo się pod polem karnym Legionovii.

69

Składna akcja gości. Strzał Monterdego zablokowany i piłka w rękach Libery.

67

Nieudany korner w ekipie Stali. Od bramki Smyłek.

66

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Kitliński, na boisku pojawia się Jankowski.
Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Prejs, na boisku pojawia się Bożek.

66

Sprytnie zastawił się Łętocha. Kolejny faul na nim.

64

Źle rozegrał kontrę Tomasz Prejs. Akcja Legionovii zakończona strzałem Kwiatkowskiego.

63

Strzał głową Łętochy. Gdyby był ciut mocniejszy, Smyłek miałby problem z interwencją. Świetnie centrował Getinger.

62

Długa akcja zakończona strzałem Gettingera. Bardzo niecelnym.

61

Na skrzydle znów aktywny Prejs. Wywalczył rzut wolny po starciu z Maciejem Golińskim.

60

Stałe fragmenty gry nie są dzisiaj dobrze wykonywane przez Mielczan.

60

Szansa przed Cholewiakiem! Powrócił, niemalże w ostatniej chwili Grudniewski. Strzał zablokowany i rzut rożny.

59

Żołtą kartkę otrzymuje Sebastian Łętocha.

58

Zmiana w ekipie Stali. Boisko opuszcza strzelec gola – Jakub Żubrowski. Pojawia się zaś na nim Kamil Radulj.

56

Strzał z dystansu wprowadzonego Kozłowskiego.

55

25 metrów do bramki, świetny strzał Łętochy. Z problemami Smyłek.

55

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Garyga, na boisku pojawia się Kozłowski.

54

Duda popisał się teraz znakomitym crossem do Prejsa, ten początkowo wygrał pojedynek z Golińskim. Boczny obrońca gości pozostał nieustępliwy i ostatecznie piłka dla Legionovii.

53

Imponujący rajd Prejsa przerwany wślizgiem przez Golińskiego.

52

Doszedł do pozycji strzeleckiej Duda, ale pewnie znów Smyłek.

52

Budzi się Stal Mielec. Świetne podanie na dobieg dostał Cholewiak od Nowaka. W ostatniej chwili uprzedził go Mikołaj Smyłek. Mamy rzut rożny.

51

Bierzało fauluje Zawodzińskiego. Blisko do bramki Libery!

49

Fantastyczny rajd Krystiana Getingera lewym skrzydłem. Zdecydował się na strzał z ostrego kąta, który mija bramkę gości!

48

Szansa przed Nowakiem na strzał. Uderzył czubkiem buta, co nie stanowiło problemu dla Smyłka.

47

Libera wyłapuje dośrodkowanie Grzelaka z rzutu rożnego.

46

Na boisku na drugą połowę nie wrócił Andreja Prokić. Melduje się na murawie Mateusz Cholewiak.

46

Po pierwszej części gry ostatni mecz 8 kolejki II ligi nie zachwyca. Jedyne, co można podziwiać, to póki co gole. Najpierw kapitalne uderzenie z dystansu Jakuba Żubrowskiego, potem wspaniały gol bezpośrednio z rzutu wolnego Omara Monterde. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie ciekawsza!

45+1

Pierwsza połowa skończona. Arbiter zakończył pierwszą połowę trochę wcześniej niż sam zaplanował.

45+1

Pewnie piąstkuje Libera, przy okazji jest faulowany.

45

Faul Prejsa na Zawodzińskim. Rzut wolny. 2 minuty doliczone.

44

Monterde bez problemu ominął Bierzałę i wbiegł w ple karne. Tam powstrzymał go Getinger. Korner dla gości.

43

Duda do "nikogo". To podanie, jak na razie, obrazuje grę Stali Mielec w pierwszej połowie.

42

Nowak świetnie w kierunku Prokicia, ale ten gubi piłkę.

41

Niemrawa gra miejscowych. Legionovia w natarciu.

39

Pewnie w obronie wspomógł kolegów Duda. Monterde zatrzymany.

37

Mielczanie pod bramką Smyłka. Zarówno Prejs, jak i Prokić wrzucali futbolówkę wprost pod nogi obrońców Legionovii.

36

Świetnie wyszli z akcją zawodnicy z Legionowa. Kitliński jednak zagrał niedokładnie do Kwiatkowskiego.

35

"Żółtko" dla Sulewskiego. Podciął Zawodzińskiego. Znów z rzutu wolnego będzie próbował Monterde.

34

Uraz Kamila Tlagi jednak poważniejszy. Na boisku Sebastian Milewski.

34

Centra Nowaka minęła i Prejsa, i Łętochę.

33

To byłaby dobra okazja na sytuację bramkową dla Mielczan. Andreja Prokić jednak niepotrzebnie wdarł się w drybling z obrońcą rywali i stracił piłkę.

32

Chwila przerwy spowodowana urazem Tlagi. Na szczęście kapitan Legionovii szybko wraca do gry.

31

Z dystansu bardzo niecelnie strzelał Omar Monterde.

30

Na boisku dominują teraz zawodnicy gości. W ekipie Stali sporo niedokładności.

29

Pewnie łapie piłkę Libera po strzale Grzelaka.

28

Tempo gry nieco się zmniejszyło.

27

Waleczny Prokić przepycha się z Grudniewskim i Leustkiem, ostatecznie wybija Leon Leustek. Tymczasem opartrywany na murawie Paweł Garyga.

25

Groźne dośrodkowanie Getingera z wolnego, świetnie wyskoczył Zalepa. Jego strzał głową wybronił Smyłek!

24

Prejs w stronę Nowaka, znów spisał się Leustek, który wybił piłkę w aut.

23

Prokić w polu karnym rywala centruje piłkę w środek w kierunku Łętochy, w ostatniej chwili Leustek!

21

W pole karne Bartosz Nowak, pewnie piąstkuje Smyłek.

20

Inicjatywa po stronie gospodarzy. Faul na Nowaku i okazja na dośrodkowanie w szesnastkę Smyłka.

19

Bierzało przerywa kontrę Legionovii. Ważna interwencja.

18

Fenomenalne uderzenie wprost z rzutu wolnego. Około 30 metrów do bramki i lewonożny Omar Monterde popisuje się doskonałym trafieniem! Mamy remis!

17

Żółta kartka dla Jakuba Żubrowskiego. Spóźniony wślizg na Zawodzińskim.

15

Strata Kwiatkowskiego i szybka akcja Mielca rozprowadzona na prawą flankę do Prejsa. Dośrodkowanie nie stanowiło zagrożenia dla golkipera Legionowa.

14

Ruszyli z kontrą Stalowcy. Nowak miał dużo miejsca do oddania strzału, co uczynił. Pewnie interweniuje Mikołaj Smyłek.

13

Leustek w pojedynku z Łętochą w narożniku boiska. Górą obrońca Legionovii.

12

Piłkarze gości starają się przedrzeć pod pole karne Stali. Póki co bezskutecznie.

11

W popisowej akcji na skrzydle Tomasz Prejs, jednak jego dośrodkowanie bardzo niecelne. Piłkę zgarnął Grudniewski.

10

Strzał z 25 metrów autorstwa Pawła Garygi. Ponad bramką Tomasza Libery.

9

Kamil Tlaga centruje w pole karne. Na posterunku Bierzało.

8

Pogubili się teraz piłkarze z Legionowa, a konkretnie Mateusz Kwiatkowski. Rozgrywa Stal Mielec.

7

Zaraz po golu żółtą kartkę otrzymał jeden z zawodników Legionovii za kłótnie z arbitrem.

6

Kapitalne uderzenie Żubrowskiego z podań 30 metrów! Piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linie bramkową. Początkowo sędzia puścił grę, ale liniowy pomógł mu w podjęciu decyzji o uznaniu gola! Cudowny gol!

5

Piłka ostatecznie w rękach Libery.

5

Rzut wolny na groźnej wysokości dla gości. Wrzucał będzie Monterde.

4

Długa wymiana podań Legionovii. W roli głównej Monterde.

3

Na spalonym Sebastian Łętocha. Grę wznowi Smyłek.

2

Pierwsza akcja gości przerwana odbiorem Bierzały.

1

Wow! Zaskakujący strzał z połowy boiska Łętochy. W ręce bramkarza.

1

Minutę ciszy ku pamięci zmarłego byłego piłkarza Stali Mielec – Dariusza Perydzyńskiego.

Stal Mielec: Libera – Getinger, Bierzało, Zalepa, Sulewski – Duda, Żubrowski, Nowak – Prokić, Prejs, Łętocha
Rezerwowi: Szewczak, Marciniec, Cholewiak, Radulj, Papka, Bożek, Ślęzak

Legionovia Legionowo: Smyłek – Grzelak, Grudniewski, Leustek, Goliński, Kwiatkowski, Tlaga, Garyga, Monterde, Zawodziński, Kitliński
Rezerwowi: Smołuch, Jankowski, Milewski, Kopka, Szczepański, Kozłowski, Odunka

Sędziowie: Zając – Grząba, Zawiślak – Drabik.
Początek zmagań w niedzielę o 18! Serdecznie zapraszamy!
Oba kluby w sezonie ligowym 2014/15 spotkały się dwukrotnie. W obu rywalizacjach padły remisy. W Mielcu wówczas było 0-0. W rewanżu w Legionowie 2-2. Zaś dwa sezony temu Legionovia ograła Stal w Mielcu 3-1. Czy jednak w niedzielnym meczu możemy spodziewać się porażki niepokonanej Stali? Faworytem jednak pozostają Mielczanie.
Legionovia Legionowo to aktualnie siódma ekipa w tabeli. W ostatnim meczu, na własnym boisku zawodnicy z Legionowa musieli uznać wyższość Siarki Tarnobrzeg. Porażka 0-1 przerwała świetną passę trzech kolejnych wygranych meczów (1-0 z Okocimskim Brzesko, 3-2 z Nadwiślanem Góra oraz 2-1 z Radomiakiem Radom). Dwie wygrane z wyżej wymienionych Legionovia odniosła na wyjeździe, co jest warte odnotowania. Najskuteczniejszym piłkarzem gości niedzielnego spotkania jest Rafał Jankowski, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Stali Mielec.
Stal Mielec od kilku kolejek otwiera ligową tabelę. Po rozegranych siedmiu meczach Mielczanie wciąż pozostają niepokonani. Co więcej, od sześciu meczów trwa ich fantastyczna zwycięska seria. W poprzedniej kolejce zmagań ograli Gryf Wejherowa 2-1, i to na wyjeździe! Stadion Miejski w Mielcu jest bastionem ekipy Stali. Do tej pory rozegrali na nim trzy mecze, za każdym razem wygrywając, kolejno: Puszczę Niepołomice, Stal Stalowa Wola oraz Błękitnych Stargard Szczeciński. W drużynie trenera Białka najlepszym strzelcem jest Sebastian Łętocha, który ustrzelił 5 goli w 7 meczach.
Niedzielny mecz pomiędzy Stala Mielec a Legionovią Legionowo będzie ostatnim spotkaniem ósmej kolejki II ligi. Zapraszamy!