S.S. Lazio – Udinese Calcio

2:0

finał (0:0)

13.09.2015, 18:00 • Olimpico, Rzym • Runda 3 • Mariusz Dygant (@LajfyInfo)

Na szczęście druga połowa była o wiele ciekawsza, niż pierwsza. Matri zalicza debiut- marzenie, a rzymski klub może dzięki temu nieco odetchnąć i z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Piłkarze idą podziękować swoim kibicom, którzy dzielnie siedzieli w deszczu, ale teraz na pewno nie żałują poświęcenia. To wszystko ze Stadio Olimpico w Rzymie, ale zostańcie z nami. Zapraszamy do śledzenia relacji z derbów Mediolanu, które rozpoczną się o 20:45! (19:59:19)

90+4

90+3

Matri z Keitą mieli futbolówkę przy linii bocznej, ale nie zdołali jej utrzymać. Z autu goście, ale nie potrafili przebić się na połowę rywali. Anderson dostał prostopadłe podanie, przyjął piłkę, ale przewrócił się w polu karnym. Nie ma mowy o rzucie karnym!

90+2

Spóźnione wejście Iturry i pierwsza w meczu żółta kartka.

90+1

3 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90

Za mocna centra, ale Adnan zamykał akcję przy linii bocznej. Badu spróbował strzału z ostrego kąta, ale to uderzenie nie mogło zagrozić bramce Marchettiego.

89

Keita ambitnie walczył o przechwycenie górnej piłki, ale faulował przy tym rywala. Goście próbują już głównie długimi podaniami z pominięciem drugiej linii.

88

Felipe Anderson próbował dryblować przy linii bocznej, ale obrońca nie dał nabrać się na jego sztuczki. Karnezis wprowadził piłkę na połowę rywali, ale Hoedt wybił ją w głąb boiska.

86

Parolo w ostatniej chwili wykonał czyste wejście we własnym polu karnym i nie pozwolił Aguirre na oddanie strzału! Duży udział przy tej akcji miał Di Natale.

85

Radu bardzo wysoko podszedł pod bramkę rywali, ale w polu karnym nie było nikogo, kto pokazałby mu się do podania i Rumun został wypchnięty spod szesnastki.

84

Znów było groźnie po strzale z dystansu! Karnezis wybił przed siebie i musi gorąco podziękować Danilo, który zdążył z asekuracją i nie pozwolił napastnikom rywali na oddanie strzału!

83

Mauri schodzi z boiska, a zastępuje go Milinković-Savić. To ostatnia korekta składu dzisiejszego wieczoru.

81

Piris nie porozumiał się ze swoim bramkarzem i obaj gracze wpadli na siebie, na szczęście bez przykrych konsekwencji. Korner dla rzymian.

80

Aguirre miał fantastyczną szansę tuż po wejściu na boisko! Był mocno rozpędzony, przeniósł futbolówkę nad Marchettim, ale zrobił to za mocno i futbolówka została przechwycona przez obrońców pod linią końcową!

79

Rzut wolny, do bramki Marchettiego jedynie 21-22 metrów, ale Di Natale trafia w mur.

78

Kone rozegrał dobre zawody w ofensywie, ale zawinił przy drugiej bramce. Aguirre dostaje szansę na ostatnie kilkanaście minut.

76

Keita popisał się świetną szybkością i panowaniem nad piłką, oszukał Edenilsona pod końcową linią, wszedł w szesnastkę, ale nie zdążył odegrać do żadnego z kolegów!

75

Zupełnie zmienił nam się obraz gry, gospodarze po zmianach wreszcie grają pewnie i agresywnie. Trener Stefano Pioli miał nosa!

2:0

finał (0:0)

Gole: 64. Matri, 73. Matri

Kartki:   90+2. Iturra (UDI)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
Strzały celne: 8:5. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 0:1. Foule: 14:13.

S.S. Lazio: Marchetti – Basta, Maurício, Hoedt, Radu – Cataldi, Parolo – Candreva (56. Matri), S. Mauri (83. Milinković-Savić), Lulić (56. Anderson) – Beldé.
Zmiany: Berisha, Guerrieri – Anderson, Braafheid, Gabarrón, Gentiletti, Kishna, Konko, Matri, Milinković-Savić, R. Morrison, Oikonomidis.

Udinese Calcio: Karnézis – Heurtaux, Danilo, Piris – Edenilson, Koné (78. R. Aguirre), Iturra, Fernandes (56. Badu), Adnan – A. Zapata, Théréau (71. Di Natale).
Zmiany: R. Aguirre, Badu, Marquinho, Felipe, Di Natale, Domizzi, Emanuel Insúa, Merkel, Pasquale, Romo, Wague.

Sędziowie: G. Calvarese – V. Fiorito, C. La Rocca