Eliminacje Mistrzostw Europy

Gruzja – Szkocja

1:0

finał (1:0)

04.09.2015, 18:00 • Boris Paichadzis Erovnuli Stadioni, Tbilisi • Grupa D • Miłosz Knapczyk

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
Strzały na bramkę: 3:0. Strzały niecelne: 4:3. Corners: 5:7. Offsides: 5:2. Fouls: 14:6. (20:03:17)

To świetna wiadomość dla polskiej reprezentacji. Nawet jeżeli przegramy z Niemcami, to utrzymamy się w top2 naszej grupy!
Koniec spotkania! Ogromna sensacja w Tbilisi. Gruzja "zagrała" dla Polaków. Gospodarze ograli 1:0 Szkotów po bramce Kazaishviliego!

90+5

90+5

Który to już rzut rożny w ostatnich minutach mieli goście? Złą wrzutką popisuje się Maloney! W kontrataku na spalonym znalazł się strzelec bramki dla Gruzji.

90+3

Jak najlepiej ukraść cenne sekundy? Przeprowadzając ostatnią zmianę! Vacadze zastępuje na ostatnie 60 sekund Mcedlidze.

90+2

Ponownie Maloney, lecz Amisulasvili był tam gdzie powinien. Drugie dośrodkowanie było znacznie lepsze. Najwyżej w powietrzu wyskoczył Hanley, lecz uderza obok bramki! Gdyby to leciało w jej światło, Revisvili nie wybroniłby tego!

90+1

Cztery minuty doliczył arbiter z Rumunii. Tylko tyle czasu zostało Szkotom, by powalczyć o jeden punkt. A Ci naciskają, Griffiths zdobywa rzut rożny.

90

Dobrze w defensywnie pokazuje się Dausvili wybijając piłkę na kolejny korner. Drugie dośrodkowanie Maloneya zostaje odbite przez Kverkvelię!

89

To było niezłe uderzenie Maloneya, lecz jeden z zawodników Gruzji wyskoczył w porę, by odbić piłkę nad bramką Revisviliego! Rzut rożny dla gości.

88

Kverkvelia i Morrison weszli w kontakt przed szesnastym metrem bramki Gruzji. Szkot zdobywa rzut wolny! Steven Fletcher albo Maloney będą uderzali.

86

Dość łatwo uciekł z krycia Maloney, lecz ten niesamowicie uzdolniony pomocnik Szkocji nie potrafił zagrać idealną piłkę swoich kompanom.

85

Jedno wejście ofensywne gospodarzy zakończyło się wywalczeniem rzutu rożnego. Nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Marshalla, ale tym sposobem ukradli kolejne cenne sekundy rywalom.

84

Zbyt czytelna i miękka była ta zagrywka Mulgrew w szesnastkę gospodarzy. Odczytał to bramkarz Gruzji i pewnie złapał futbolówkę.

82

A jednak kto inny opuści boisko. Ananidze zostaje zastąpiony przez Dausviliego!

81

Kankava skarży się na lekkie skurcze. Możliwe, że ten zawodnik za chwilę zostanie zmieniony przez swojego trenera.

80

Piłkę na lewej stronie otrzymuje Mulgrew. Nie zwleka i od razu wrzuca ją w pole karne. Wyskakuje wysoko Fletcher, lecz piłka po jego strzale mija słupek.

79

Znów miękko rozgrywka rzut wolny Maloney. Świetnie jednak zorganizowana jest dzisiaj defensywa Gruzinów. Oni idą po te trzy punkty!

78

Forrest wymusił teraz trochę na arbitrze, by ten odgwizdał faul Navalovskiego. Zawodnik gospodarzy otrzymuje żółtą kartkę.

77

Szybko przeprowadzona akcja ofensywna gospodarzy. Piłkę w szesnastkę otrzymuje Mcledlidze, obraca się i ładuje mocne uderzenie w boczną siatkę bramki Marshalla!

76

Świetnie grają teraz w defensywie gospodarze! Zamknęli ich na chwilę Szkoci, lecz bardzo łatwo odbiera piłkę Merebasvili.

74

Słaby dzisiaj Anya zostaje zastąpiony przez Griffithsa. Limit zmian wyczerpany przez Gordona Strachana!

73

Długo nie był "sprawdzany" Revisvili. Teraz jednak udało się go przetestować Szkotom. Dobrze broni dzisiaj golkiper Gruzji, brawa dla niego.

71

Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy: Okriasvili zostaje zastąpiony przez Merebashvili.

70

Szykują się zmiany w zespole Gruzji. Wydawało się, że lekkiego urazu doznał jeszcze Fletcher, ale napastnik gości podniósł się z murawy.

68

Groźne uderzenie Mchedlidze! Marshall pokazuje jednak, że jest przygotowany na takie strzały. Bardzo dobra obrona szkockiego bramkarza.

66

Hutton wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu. Bardzo miękko zagrywa piłkę w pole karne Maloney. Poodbijali ją trochę Szkoci, a koniec końców znalazła się w rękawicach Revisviliego.

65

Nadal obserwujemy sytuacje, kiedy to Fletcher opuszcza pole karne rywali, by pomóc kolegom. Gordon Strachan nie jest zadowolony!

64

Wślizgiem powstrzymuje teraz Kankava Maloneya. Obaj zawodnicy ucierpieli przy tym starciu. Sędzia nie pokazuje żółtej kartki Gruzinowi.

63

Mchedlidze postraszył teraz rywali w polu karnym, nie udało mu się jednak zaskoczyć Marshalla. Szybko wznawiają grę podopieczni Gordona Strachana.

62

Fletcher przepuszcza podanie Maloneya, sądząc, że któryś z jego kolegów przejmie piłkę. Na swoim miejscu był jednak Amisulasvili.

60

Zawodnicy obu drużyn wykorzystali czas na uzupełnienie płynów. Jeden z gospodarzy potrzebował pomocy medycznej, wznawiamy grę.

59

Podwójna zmiana w zespole Szkocji: Naismith zostaje zastąpiony Forrestem, a Robertsona zmienia Hanley!

58

Nie wiemy czy to Anya nie jest dzisiaj w formie, czy to rywale dzisiaj po prostu są lepsi w tym sektorze boiska. Kverkvelia traci piłkę, lecz szybko naprawia swój błąd!

56

Dobre podanie Maloneya do Fletchera, który znalazł się między Amisulasvilim, a Kverkvelią. Napastnik Szkocji uderza mocno, lecz trafia tylko w słupek! Gwizdek sędziego wyjaśnia sytuację – był spalony!

55

O ile w pierwszej połowie możemy mówić o wielkim szczęściu gospodarzy, tak teraz szczerze trzeba przyznać – Gruzini nam się podobają. Są aktywni, nie boją się atakować i stwarzać sytuacji.

54

Szkoda teraz akcji gospodarzy. Niezłe podanie dostał w pole karne Navalovski. Pomocnik nie wiedział jednak co ma zrobić, dlatego nic nie wynikło z tej sytuacji!

53

Chwilę na murawie siedział teraz Mchedlidze, który odczuł starcie z Mulgrew. Sędzia podszedł do niego, by sprawdzić, czy wszystko w porządku. Gramy dalej.

52

Ależ zmarnowana kontra gości! Świetne podanie na lewą stronę otrzymuje Anya. To była akcja dwóch na dwóch. Czekał długo w polu karnym na podanie Fletcher, lecz się nie doczekał. Jeden z obrońców wślizgiem wyjaśnił sytuację!

50

Błąd w ustawieniu Gruzinów przy tym stałym fragmencie gry. Piłkę otrzymuje na trzecim metrze Naismith, który na linii bramkowej zderza się z Revisvilim. Sędzia uznał, że faulował Szkot!

48

Na krótko rozegrali rzut rożny gospodarze. Piłkę otrzymuje Ananidze i posyła ją w stronę bramki Marshalla. Jeszcze uderza w szesnastce Mchedlidze, lecz robi to zbyt słabo!

47

Gruzini wyszli bardzo zrelaksowani na drugą połowę. Zupełnie inaczej wyglądają Szkoci, którzy od początku rzucają się do ataku.

46

Wracamy za około 15 minut, bądźcie z nami!
Przed Gordonem Strachanem około 15 minut ostrej reprymendy. Szkoci nie grają dzisiaj dobrze!
Koniec pierwszej połowy! Gruzja nieoczekiwanie prowadzi 1:0 ze Szkocją. To goście byli stroną lepszą w tych 45. minutach, ale to Gruzini w 37. minucie otworzyli wynik spotkania za sprawą Kazaishviliego!

45+1

45+1

Nieudana akcja Huttona z Naismithem. Jeszcze po gwizdku sędziego ten pierwszy miał jakieś pretensje do Navaloskiego. Sędzia oddziela obu zawodników.

45

Tylko minutę dołożył arbiter z Rumunii. Czy te 60 sekund wystarczy, by goście dość optymistycznie schodzili na przerwę?

44

Takich ostatnich paru minut pierwszej połowy nikt się nie spodziewał. Szkoci są podrażnieni po utracie bramki, a Gruzini może zaraz stworzą sobie okazję na strzelenie drugiej!

43

Dobre podanie Fletchera w pole karne Gruzinów. Naismith już chciał uderzać piłkę, lecz świetnym wślizgiem popisuje się Kvirkvelia.

41

Ale teraz to Gruzini mogli zdobyć drugą bramkę! Niespodziewany kontratak gospodarzy. Piłkę na prawą stronę otrzymuje Okriashvili, lecz zbyt długo zwleka z oddaniem strzału lub podaniem!

40

Podrażnieni są po stracie bramki goście! Oni chcą szybko wyrównać rachunki!

37

Gol dla Gruzji!
Bramkę zdobywa VALERI KAZAISHVILI!
Jest niespodzianka w Tbilisi! Mchedlidze ofiarnie wygrywa pojedynek główkowy w polu karnym, a piłka dostaje się "w ręcę" Kazaishviliego. Ten przyjmuje sobie ją i celnym strzał pokonuje Marshalla!

35

Gospodarze wstrzymali na chwilę grę. Na murawie leżał Kankava, który ucierpiał po nadepnięciu mu na nogę przez jednego z rywali. Nic mu się nie stało.

34

Niedokładność teraz zadecydowała o tym, że goście nie mogli oddać strzału. Niezłą akcją pokierował teraz Anya, który jako ostatni wykonał podanie w pole karne. Zrobił to jednak tak, że Kverkveila dość łatwo je przeciął.

33

Brown i Mchedlidze powalczyli teraz o piłkę. Napastnik Gruzji za bardzo pomagał sobie rękoma, co świadczyć może fakt, iż uderzył przypadkowo łokciem rywala.

32

Ach, szkoda, że nie wykorzystali teraz Gruzini złego ustawienia Anyi. Napastnik znalazł się na lewej stronie defensywy i minął się z piłką. Przejął ją Lobzhanidze, który zagrywa natychmiast do Mchedlidze. Zawodnik z numerem "23" przegrywa pojedynek z Martinem.

30

Dobry powrót Anyi do defensywy. Rzut rożny dla Gruzinów wykonał Ananidze. Najpierw piłkę wybija Hutton, a później Kazaishvili za mocno wrzuca w stronę Mchedlidze.

29

Dobre rozrzucenie akcji na prawą stronę do Huttona. Obrońca Szkocji pośpieszył się z wrzutką i zrobił to bardzo źle. A Anya i Fletcher czekali już na dobre zagranie!

27

Świetna akcja Szkotów! Robertson wywalczył piłkę, pobiegł z nią parę metrów i wymierzył podanie w pole karne. Wślizgiem starał się uderzyć Steven Fletcher. Zabrakło niewiele, by snajper zaliczył kontakt z futbolówką!

26

Uspokoili teraz grę defensorzy Gruzji. Pan Kakhaber Tskhadadze daje jeszcze wskazówki swoim zawodnikom. Póki co, może chyba być zadowolony z ich postawy.

25

Miękko wrzucił teraz piłkę w pole karne Ananidze. Dobrze jednak w polu karnym zachował się Mulgrew, który głową wybija futbolówkę.

24

Lekki kontakt między Brownem, a Mchedlidze wystarczył, by ten drugi upadł na murawę. Pierwsza dobra okazja dla Gruzinów ze stałego fragmentu gry.

23

Skutecznie zatrzymywał teraz ten sam piłkarz rywali na prawym skrzydle. Lobzhanidze możemy pamiętać z ostatniego starcia z Polakami. Wtedy też przyzwoite zawody rozegrał Gruzin.

22

Nieudany strzał z woleja Lobzhanidze, który chyba próbował w ten sposób zagrać piłkę do Mchedlidze. Nie udała się ta sztuka Gruzinowi. Rozpoczynają goście.

21

Jeden z obrońców w dobrym momencie staje na drodze Fletchera, mamy rzut rożny. Piłka po wrzutce Maloneya "zgubiła się" w polu karnym, a po chwili wybijają ją defensorzy Gruzji.

20

Jedynie stoperzy Szkocji wraz z Marshallem zostali na swojej połowie. Reszta zawodników Gordona Strachana stara się przeprowadzić atak pozycyjny.

19

Odważna próba Mchedlidze. Napastnik gospodarzy poradził sobie z trzema zawodnikami, odepchnął jeszcze jednego i zdecydował się na uderzenie. Strzał po ziemi nie sprawił kłopotów Marshallowi, gdyż nie leciał nawet w światło bramki.

18

Hutton lubi włączać się na skrzydle w ofensywie i robi to kolejny już raz. Dobra wrzutka z tamtej strony. O piłkę powalczył Fletcher, który w nieprzepisowy sposób faulował wychodzącego Revishviliego.

16

Gruzini dość spokojnie i w opanowany sposób wymieniają podania przed polem karnym rywali. Niezłe podanie otrzymał Ananidze, lecz było obok niego dwóch rywali, dlatego nie mógł oddać strzału.

15

Pressing podopiecznych Gordona Strachana przynosi efekty. Napastnicy Szkocji wypychają zawodników Gruzji na ich własną połowę. Od ponad dwóch minut, to gospodarze operują piłką.

14

Chwila spokoju dla Gruzinów, którzy ustawieni są bardzo defensywnie. Nie spodziewaliśmy się jednak innego planu. Póki co starają grać na kontry lub wykorzystać trochę wolnego miejsca.

13

Zdecydowanie za wysokie dośrodkowanie posłał teraz w pole karne Mulgrew. Powalczył jednak w powietrzu Naismith. Szkot faulował Navaloskiego.

12

Szkoci opanowali teraz połowę rywali. Dobre podanie dostał w pole karne Naismith, lecz był przy nim Kverkveila, który opanował sytuację.

11

Uspokoili teraz grę Szkoci. Trzeba przyznać, że obserwujemy niezłą atmosferę na trybunach. Kibice obu reprezentacji nie zawodzą!

9

Zasłużona żółta kartka dla Kashii. Gruzin wślizgiem zaatakował biegnącego Martina.

8

Niezłe podanie Stevena Fletchera na wolne pole do biegnącego Maloneya. Zawodnik z numerem sześć na koszulce był jednak na spalonym!

7

Niespodziewanie groźnie zrobiło się w polu karnym Gruzji po wybiciu piłki... z autu! Naismith wszedł w szesnastkę, z łatwością ominął Kverkveilę i znalazł się przed Revishvilim. W porę jednak wyszedł z bramki golkiper.

6

Brzydkie wejście Kankavy w nogi Naismitha. Sędzia puścił jednak akcję, gdyż goście utrzymali się przy futbolówce. Chwilę później jednak stracili ją na rzecz rywali.

5

Kilkadziesiąt sekund przy piłce byli Gruzini, którzy otworzyli się i przycisnęli swoich rywali. Zbyt mocne dośodkowanie Lobzhanidze. Nie mógł doskoczyć do tej piłki Mchedlidze.

4

Anya powalczył o futbolówkę tuż przed końcową linią z Amisulashvilim. Przegrywa ten pojedynek Szkot, od bramki rozpocznie golkiper gospodarzy.

3

Nie udało się gościom stworzyć zagrożenia pod bramką Revishviliego. Szybkiej kontry spróbował Qazaishvili, lecz za daleko wypuścił sobie piłkę.

2

I już goście zdobyli rzut rożny. Zupełnie nieobstawiony był na prawym skrzydle Hutton. Obrońca Szkocji dośrodkował w pole karne, wybija jeden z defensorów Gruzji.

1

I ruszyli! Rozpoczęli Szkoci, którzy grają dzisiaj na granatowo. W białych strojach występują zawodnicy Gruzji. Miejmy nadzieję, ze czekają na nas duże emocje!

1

Czas na przywitanie obu kapitanów. Brown i Kankava wybiorą kto rozpocznie pojedynek.
Czas na hymny obu państw. Rozpoczniemy od odegrania hymnu Szkocji, a potem hymn gospodarzy, czyli Gruzji.
Zawodnicy czekają już w tunelu!

Gruzja: Revishvili – Lobzhanidze, Kverkveila, Kashia, Amisulashvili – Navalovsky, Kankava(C), Kazaishvili – Okriashvili, Ananidze, Mchedlidze

Rezerwowi: Makaridze, Kvekveskiri, Gvelesiani, Merebashvili, Khizanishvili, Kakabadze, Kenia, Popkhadze, Daushvili, Vatsadze, Tskhadadze, Loria

Szkocja: Marshall – Hutton, Robertson, R.Martin, Mulgrew – Maloney, Morrison, Brown(C), S.Fletcher – Naismith, Anya

Rezerwowi: Gordon, Ritchie, Griffiths, McArthur, Whittaker, Forrest, Russell, D.Fletcher, Greer, McGregor, C.Martin, Hanley

Sędziowie: O. Hategan – O.Șovre, S.Gheorghe – A.Ghinguleac(wszyscy Rumunia).
Na to spotkanie zapraszamy Państwa na godzinę 18:00 na lajfy.com. Już wcześniej podamy wyjściowe jedenastki obu zespołów. Bądźcie z nami!
Faworytem będą więc goście, na których stawia większość osób. Gruzja może postarać się o sprawienie niespodzianki, by nie powiedzieć mega sensacji na własnym stadionie. Urwanie chociaż jednego punktu byłoby sukcesem i... pomogłoby reprezentacji Polski. Po cichu więc możemy liczyć na Gruzinów.
Szkoci to trzeci zespół, który ustępuje jedynie reprezentacjom Polski i Niemiec. Trzy zwycięstwa, dwa remisy i tylko jedna porażka sprawiły, że reprezentanci tego kraju uzbierali 11 punktów. Szkocja właśnie obok Polski i naszego zachodniego sąsiada, są ustawiani w roli faworyta do awansu na Euro z tej grupy.
A jak wygląda sytuacja obu reprezentacji w tabeli grupy D? Gruzja zajmuje przedostatnią pozycję. Jedno zwycięstwo, zero remisek i aż pięć porażek sumuje się na ilość trzech punktów. Zespół ten już na pewno nie zagra na Euro 2016 we Francji.
Szkocja również grała na wyjeździe, a było to spotkanie z reprezentacją Irlandii. Wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W pierwszej połowie dla gospodarzy bramkę zdobył Jonathan Walters, a po zmianie stron odpowiedział... John O'Shea, który strzelił bramkę samobójczą.
Obie drużyny ostatnie spotkanie w grupie D rozegrały w czerwcu tego roku. Gruzja zmierzyła się na wyjeździe z reprezentacją Polski. Gruzini długo bronili swojej bramki, lecz przegrali 0:4. Wynik spotkania otworzył Arkadiusz Milik, a w niecałe trzy minuty spotkania hat-tricka dołożył Robert Lewandowski!
Zapraszamy na spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy. O 18 zmierzą się Gruzja oraz Szkocja!

1:0

finał (1:0)

Gole: 37. Kazaishvili

Kartki:   78. Navalovski (GRU)

Strzały celne: 3:0. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 5:2. Foule: 14:6.

Gruzja: Revišvili – Lobžanidze, S. Kvěrkvelija, Amisulašvili, Navalovski – Kašia (C) – Okriašvili (71. Merebašvili), Ananidze (82. Daušvili), Kankava, Kazajšvili – Mčedlidze (90+3. Vacadze).
Zmiany: Loria, Makaridze – Daušvili, Kakabadze, Kenia, Khizanišvili, Merebašvili, Vacadze.

Szkocja: Marshall – Hutton, Martin, Mulgrew, Robertson (59. G. Hanley) – Brown (C), J. Morrison – Anya (74. Griffiths), Maloney, Naismith (59. Forrest) – S. Fletcher.
Zmiany: C. Gordon, McGregor – Fletcher, Forrest, Griffiths, G. Greer, G. Hanley, McArthur, Ch. Martin, Russell, Ritchie, Whittaker.

Sędziowie: O. Hategan – O.Șovre, S.Gheorghe – A.Ghinguleac(wszyscy Rumunia)