3:1

finał (2:1)

04.09.2015, 20:45 • Frankfurt Stadion • Grupa D • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:45:30)
Nie udało się ponownie pokonać Niemców. Na zwycięstwo na ich terenie jeszcze trzeba poczekać. Bohaterem Mario Gotze. Autor złotego gola w finale mundialu strzelił dwa Polakom. W pierwszej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie 2:0, ale Robert Lewandowski i spółka uciekli spod gilotyny. Na przerwę schodzili z wynikiem 1:2. Walczyli, starali się, stwarzali sytuacje podbramkowe, ale przegrali 1:3. Polska spada z pozycji lidera w grupie. Na poprawę humorów będzie mecz z Gibraltarem. Teraz czas analiz, przemyśleń, pewnie trochę posmucenia się.

90+2

Trzy minuty doliczył Nicola Rizzoli. Nic się już diametralnie nie zmieni. We Frankfurcie Niemcy triumfują.

90

Burza braw dla Mario Gotze od gospodarzy, a za niego Łukasz Podolski nagrodzony oklaskami przez kibiców obu drużyn.

89

Uderzenie numer 32. Ilkay Gungogan mierzył z ostrego kąta, ale nie było to trudne uderzenie dla Łukasza Fabiańskiego.

89

31 strzałów. To musi robić wrażenie – 19 po stronie gospodarzy, 13 po stronie gości.

87

Rozgrywają gospodarze. A w mediach społecznościowych szał kibiców Bayernu Monachium. Piłkarze bawarskiego klubu zdobyli w piątek cztery gole.

85

Już spokojni gospodarze. Są pięć minut od awansu na pozycję lidera w grupie. Bohaterem autor dwóch goli Mario Gotze.

83

Sławomir Peszko pojawił się na boisku zamiast zmęczonego już Kamila Grosickiego.

82

82. Mario GÖTZE - 3:1

82

Gol dla Niemiec!
Strzelcem bramki MARIO GÖTZE, który dobił z kilku metrów do pustej bramki odbite przez Fabiańskiego uderzenie Mullera. Golkiper Swansea City interweniował nogami, ale nie zdołał się pozbierać, na dodatek obrońcy nie zaasekurowali i niestety – 3:1 dla Niemców.

81

Toni Kroos dośrodkował jeszcze gorzej od Milika. Trochę zaczyna brakować jakości w ostatnich minutach. Przez 70 minut tempo było wysokie, może trochę brakować sił.

80

Dośrodkowanie Arkadiusza Milika z rzutu wolnego było zbyt głębokie dla Roberta Lewandowskiego. Grymas niezadowolenia na twarzy kapitana reprezentacji Polski.

79

Właśnie zmiennik Jakub Błaszczykowski wywalczył rzut wolny. Na dodatek faulujący Bastian Schweinsteiger złapał kartkę.

3:1

finał (2:1)

Gole: 12. Müller, 19. Götze, 82. Götze – 36. Lewandowski

Kartki:   61. Kroos (GER), 79. Schweinsteiger (GER) – 8. Rybus (POL), 67. Grosicki (POL)

Strzały celne: 8:8. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 2:2. Foule: 11:11.

Niemcy: Neuer – Can, Boateng, Hummels, Hector – Schweinsteiger (C), Kroos – Müller, Özil, Bellarabi (52. Gündoğan) – Götze (90. Podolski).
Zmiany: Zieler, ter Stegen – Mustafi, Ginter, Rudy, Schürrle, Gündoğan, Kramer, Podolski, M. Kruse, Volland.

Polska: Fabiański – Piszczek (43. Olkowski), Szukała, Glik, Rybus – Mączyński (63. Błaszczykowski), Jodłowiec, Krychowiak, Grosicki (83. Peszko) – Lewandowski (C), Milik.
Zmiany: Boruc, Szczęsny – Cionek, Jędrzejczyk, Olkowski, Linetty, Peszko, Błaszczykowski, Mila, Zieliński, Wilczek, Borysiuk.

Sędziowie: Nicola Rizzoli (Włochy)